Skocz do zawartości

Seriale warte polecenia


pacjent1972

Rekomendowane odpowiedzi

Nocna Msza.

7976569.3.jpg

 

Horror, miniserial, tylko 7 odcinków.

Mała wysepka, na której jest niewielka osada rybacka, sto kilkadziesiąt osób.

Pewnego dnia pojawia się nowy ksiądz, jakiś czas później zdarza się pierwszy cud. Nagle ludzie zaczynają coraz bardziej ciągnąć do kościoła. Ale dzieją się też inne rzeczy np po sztormie na plaży leży kilkadziesiąt martwych kotów. Ludzie od czasu do czasu gdzieś kątem oka "coś" zauważają, na wyspie jest jeszcze coś...

Jestem dopiero w połowie serialu, fabuła rozwija się powoli, jest dużo gadania ale jest też klimatycznie. Akcji takiej "horrorowej" typowo jakoś za dużo nie było ale czuć, że coś się wydarzy ;) Jak ktoś lubi filmy z dużą ilością akcji to pewnie się odbije bo powie, że przegadany i nudny.

Może trochę minus bo od razu na początku praktycznie można zgadnąć z czym będziemy mieli doczynienia, ale dochodzi jeszcze ten wątek religijny też ciekawie może być z tym połączony.

Mnie na razie wciągnął, zobaczymy czy ostatnie odcinki mnie nie rozczarują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SEE (sezon 2, 8 odcinków).

see_ver3_xxlg.jpg?ssl=1

Drugi sezon tego serialu post apo wypada jeszcze lepiej niż pierwszy. Wciąż boli główne założenie, że ludzie są ślepi bo jak się patrzy chociażby na kozackie sceny walk to z tyłu głowy ma się takie "ale jak to możliwe?" :D

Od strony wykonania widać wpakowaną kasę, scenografie, kostiumy, efekty, elegancko to wygląda.

Przed premierą tego sezonu podano informację, że trzeci został zamówiony.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boberm no a kiedy np ty tv oglądasz? Wieczorami. W ile taki serialik pykniesz? Odcinek to maks godzinka, średnio ze 40min. No to puść sobie nawet tylko 1-2 i na długo ci taki sezon wystarczy? :D O jakimś maratonie już nawet nie wspominam.

A ilość żadna wielka, jak znajdziesz z jeden w miesiącu to jest dobrze. :) W tv żadnych codziennych tasiemców w stylu Barw Szczęścia czy M jak miłość nie oglądam, Kevinów czy Jak rozpętałem drugą wś po 10 razy w roku też nie bo znam na pamięć i szkoda mi czasu  to szukam sobie tylko innych nowych rzeczy.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2021 o 23:42, boberm napisał:

@tom3kb - kiedy  ty masz czas oglądać te seriale . I w takiej ilości. :-))))) Jestem juz nieaktywny zawodowo , a  mam problem z wygospodarowanie czasu na media. A jestem - nie chwaląc sie - "poukładany" organizacyjnie ( tak ciut via korpo)

:biggrin:Rozbawiłeś mnie, pozytywnie. Ty nie jesteś aktywny zawodowo i nie masz czasu na seriale, ja pracuję, na zmiany jak to w pogotowiu ale oglądam dziesiątki filmów i seriali. Zależy kto co lubi robić w wolnym czasie. :smile_gitara:

Dzisiaj siadłem od 10 rano i walnąłem cały drugi sezon See z przerwą na obiad. Rewelacyjny serialik. 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARCANE (Sezon 1, 9 odcinków).

Nigdy nie grałem w League of Legends (LoL), nie znam też uniwersum ale RIOT zrobił elegancką animację. Spodobała mi się od strony graficznej, fabularnie też jest dobrze. Fajnie, że nie trzeba znać gry żeby wiedzieć o co chodzi, najwyżej nie wyłapie się jakichś smaczków dla graczy.

Zamówiono drugi sezon, nie dziwota przy tych ocenach.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fundacja. (Sezon 1).

Trochę na wyrost bo serialu jeszcze nie obejrzałem, no w sumie widziałem na próbę tylko pierwszy odcinek ale zapowiada się ciekawe scifi.

Serial na podstawie cyklu powieści i opowiadań Issaca Asimowa. Żadnych jego książek nie czytałem choć nazwisko jest mi znane,  jest uważany za świetnego pisarza fantastycznonaukowego. Pierwszy odcinek serialu już mnie zaciekawił, zobaczymy jak będzie dalej. Książki pisane były dość dawno temu to ciekawe czy to nie będzie też takie scifi, w niektórych zagadnieniach trochę trącące myszką?

 

Drugi sezon serialu już zamówiono. Trochę niedobrze, że ten cykl jest długi więc istnieje ryzyko, że kiedyś mogą go nagle skasować no ale nie ma co już na starcie być czarnowidzem. 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb - jako że nie czytałeś cyklu "Fundacja" - może Ci sie podobać . Bo to w sumie  technicznie  sprawny serial. Tyle że oprócz nazwy własnej i nazwisk bohaterów ma tyle wspólnego z Fundacją co ja z chińczykiem :-))) .Ot taka bajka w modnym trendzie zamiany bieli  twarzy w  czerń i  meżczyzn w kobiety .

BTW ; obejrzałem - ciut  na siłę , trzy odcinki - chciałem oglądać "Fundację" Asimowa , a oglądałem cos co trudno nazwać , sprokurowane przez firmę kojarzoną głównie z wściekle drogimi telefonami.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno, dawno temu gdy "Swiat młodych" (czasopismo) był czarno - biały a dopiero za gierka pojawiły się w nim kolorowe strony (najpierw 4 potem całość) czytało się wtedy książki bo telepatory były także czarno - białe.

FUNDACJA - Asimov, Isaac Asimov, Isaac - Antykwariat Internetowy NWS -  książki używane, Kraków - Nowa Huta

Całe 16 tomów.

Na podstawie serialu można odnieść wrażenie, że Zawisza Czarny nie był z Garbowa i nie poległ pod Golubacem w Serbii ... .

Najpierw książki potem film, serial.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Inwazja (sezon 1, 10 odcinków).

7976404.3.jpg

 

Serial jak sam tytuł mówi o inwazji kosmitów na Ziemię. Ogólnie zebrał średnie oceny tak w okolicach 5/10, dużo ludzi mu zarzuca, że nuda i nic się nie dzieje. No jak ktoś liczy na Dzień Niepodległości gdzie amerykański prezydent w pierwszej linii leci myśliwcem i strzela do statków ufoków to niech lepiej nie włącza.

To coś bardziej w stylu Wojny Światów, nikt nic nie wie co się dzieje, śledzimy losy kilkunastu ludzi z kilku miejsc na naszej planecie. Taki bardziej survival w pierwszych dniach inwazji. Ja obejrzałem na razie 4 odcinki i kosmitę/statek widać przez kilkanaście sekund i tyle trwa strzelanina z nim (jeden z bohaterów to żołnierz). Także zostaliście ostrzeżeni.

Mi się na razie podoba, lubię czasem takie scifi co nic nie wiadomo. Zobaczymy czy dalej też tak będzie bez akcji czy coś się rozkręci.

Mimo średnich ocen zamówiono drugi sezon więc stacja potencjał widzi.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb - własnie "ogarniam" ten serial. Całkiem dobry - interesujące postacie ,  takie nieszablonowe . Powoli sie rozkręca - to nie Hitchcock , gdzie najpierw trzęsienie ziemi a potem zaczyna sie akcja . Dziś skończyłem trzy pierwsze odcinki , a potem całość poprawiłem  klasykiem , czyli  pierwszym odcinkiem 6 serii Expanse :-)))

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.