Skocz do zawartości

PROBLEMY FABULARNE w Reborn Duplikat 7.63


kondotier

Rekomendowane odpowiedzi

@DaarMoo - uzbrój się w cierpliwość, bo to może potrwać. Cała ekipa Rebornowska siedzi teraz w testowaniu kolejnej części pt. Źródło (ISTOK).

Oglądałem gameplaye z testów ( linki do nich w temacie Źródła ), ale widać, że mod Źródło wymaga sporych poprawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier, dimonowi123 odpowiedział Liqudator, że do tej pory nikt nie miał takiego problemu i jedynym wyjściem jest rozpoczęcie gry od nowa.

W tej sytuacji nie widzę sensu rozpoczynania gry od nowa tym bardziej, że zostały mi tylko te trzy zadania (wskrzeszenia) do zrobienia.

Aby nie dopuścić do takiego problemu (info dla przyszłych grających) należy zostawić Luka przy przejściu Agro/Wysypisko i poczekać na odpowiedni moment aby ruszyć wskrzeszanie. Tak zrobiłem poprzednie dwa razy i było ok. Nie wiem co mnie teraz podkusiło. Czyżby kontroler ?   

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem następującej natury: 

Podczas korzystania z teleportów na CEA2 któryś tam z kolei przenosi mnie na ziemię i pokazuje się wiadomość ala

Spoiler

"dla oszustów w zonie nie ma miejsca"

i teraz pytanie czy da się jakość to obejść, czy też czeka mnie gra od początku tym razem w innym stylu że tak powiem? :smile_bogat:

Dodam tez że teleport potrzebny jest aby zaliczyć zadanie na dotarcie do teleportu na dachu (przynajmniej tak myślę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest w modzie taka kara za oszukiwanie, np. spawnowanie ważnych itemów. Ale za inne oszustwa też. Trudno będzie Ci pomóc, bo nie wiadomo co i kiedy zrobiłeś wbrew zasadom moda. Nawet sam możesz nie zgadnąć. Jednak popróbuj sobie przypomnieć, czym cziterzyłeś, najpierw na CEA2, a następnie przy docieraniu na nią. Już nie pamiętam tego zadania, ale czy na pewno masz poruszać się teleportami? Jeśli "wyskoczyłeś" z teleportów przed połową lokacji, możesz, o ile wiesz gdzie, znowu do nich wskoczyć. Robisz zadanie na spotkanie ze stReLockiem? Aby go zrobić, musisz mieć odpowiednie itemy, w tym PDA Gryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pewien problem, w bodajże agropromie pobiegłem za bratem Brody na Jantar, wg poradnika wróciłem tą samą drogą na inny już Agroprom, skacze po teleportach, aktualnie jestem na Wyrobisku i mam różne prześcia, jedne do poligonu świadomości-z, drugie do innej lokalizacji i szczerze powiedziawszy, nie wiem, czy w tym wszystkim się nie zagubię..czy fabuła tej gry jest taka, że gdziekolwiek nie pójdę, to nie stracę zakończenia itd. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paolo_15 za bratem Brody nie musiałeś iść na Jantar. Wystarczyło odprowadzić go do przejścia. Ale poszedłeś. Najprościej będzie jak wczytasz save'a i nie wejdziesz. 

Kieruj się poradnikiem. To najlepszy sposób gry, aby się nie zamotać. Trzymaj się głównej linii fabularnej. Skacząc w różne tporty bez planu w końcu na którymś się zatrzymasz i będziesz musiał wracać.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paolo_15 - no to już się dowiedziałeś, że jak na Agroprom wchodzi się z Jantaru, to jesteśmy w z'ONIE. Takie wejścia będą potrzebne, bo część ważnych zadań jest realizowana właśnie w niej. Ale wystarczy wyjść na Wysypisko i od razu wrócić, aby mieć znowu ZONĘ. Zapamiętaj to.

Jak wejdziesz z Wysypiska, a potrzebujesz z'ONY, to chop na Jantar i z powrotem. Na tym teleporcie trzeba uważać, bo w pewnym momencie gry, trzeba za teleportem odnaleźć ważnego NPCa.

A cała prawa strona mapy, to z'ONA z jej dziwami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paolo_15 masz rację. 

Ale - tego poradnika nie można stosować dosłownie. Cichy pisze skrótowo, bo inaczej zająłby sto razy więcej miejsca.

Rozwiązaniem tego problemu jest to, że przed wykonaniem jakiegoś poważnego ruchu - typu przejście na inną lokację - powinieneś przeczytać poradnik sporo do przodu. To wyjaśni Ci wiele wątpliwości. Z resztą korzystaj również z innych postów w zakładce - poradniki. Wszystkie wiele wnoszą. 

Bardzo dobry, również jest FAQ. Co prawda po rosyjsku, ale to przecież źródło.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paolo_15 - ten mod ma to w sobie, że nigdy nie będzie dwóch takich samych gier. Więc w poradniku @cichy należy wyszukiwać rozwiązanie zadań, a nie kolejności przechodzenia. Kolejność ustalasz sobie sam, kierując się logiką i już zrobionymi zadaniami. Bo nie pojawi Ci się kolejne zadanie, jak nie zrobisz poprzedniego.

A w takiej sytuacji jak miałeś, wystarczyło wejść na Agro z Wysypiska i miałbyś go przystosowane do właściwych zadań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam, że moda przechodziłem w sumie 5 razy, ze względu na wychodzące duże updata co jakiś czas (wymagały nowej gry). Fabuła jet faktycznie nietuzinkowa, a rozwiązania w modzie dość nowatorskie (dużo metafizyki... :041:), co chwilami doprowadza do "zagubienia" się w logice Twórcy. Pomimo tego, mod ten jest w czołówce najlepiej wspominanych przeze mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paolo_15 - w języku polskim, jest tylko ten @cichy. Pozostałe są tylko po Rosyjsku, łącznie z gameplayami. Te ostatnie raczej pokazują trudne zadania na poszczególnych lokacjach. Nie ma nic, co byłoby jakąś ciągłością. Ciągłość masz tylko od Bunkra Radaru do Wysypiska i Trochę na Agropromie. Dalej droga jest wg Twojej gry. A możliwości jest tyle, że trudno wyliczyć. Jęśli chcesz, dam Ci kilka linków do rosyjskich opisów ( bo to nie poradniki ) przechodzenia moda.

A jeśli piszesz "że jesteś na dachu" to pisz jakiego i na której lokacji. Po dachach na różnych lokacjach naganiasz się co niemiara.

Jeśli to Agroprom i INB, zobacz gameplaya od @MaklerR. Żółty przycisk na stronie głównej forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paolo_15 - oto FAQ moda http://www.reborn-stalker.ws/forum/66-438-1

Tyle tylko, że niektóre linki do screenów wygasły.

Aby wleźć do tego pomieszczenia, musisz wskoczyć na okienko z niskiego przysiadu i trochę się pokręcić. Masz to pokazane na gameplayu Maklera.

https://www.youtube.com/watch?v=yuOttYpW3RQ

https://www.youtube.com/watch?v=cV6sePsHwuk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paolo_15 aby łatwiej było Ci z FAQ, jeśliś z rosyjskim na bakier, to korzystaj z tego translatora. Nie dostaniesz bełkotu. Jak nie zna wyrazu, zostawi po rosyjsku. http://rosyjski.crib.pl/translator-rosyjsko-polski-/-polsko-rosyjski.html

DODANO:

@paolo_15 - zobacz w tym temacie wskazanego posta https://stalkerteam.pl/topic/7408-porady-graczy/?do=findComment&comment=96936   oraz kilka następnych.

To tłumaczenie z rus forum przez Antona Gorodeckiego porad tak jaką wybrać kolejność lokacji do przechodzenia, oraz co na tych lokacjach jest do zrobienia. To ostatnie, to jego zasługa. Patrz prawa strona screenów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.