Skocz do zawartości

O.D.R.O.D.Z.O.N.Y. - Duplikaty v.7.63 Odmienne światy. - Ogólna dyskusja.


cichy

Rekomendowane odpowiedzi

@kondotier
W wcześniejszych próbach ukończenia części 1 to ja tych mózgów miałem ponad 10 (o ile mnie pamięć nie myli to 15 albo 16).
Jest jeszcze jedna sprawa - Wchodząc na CEA-2 dostałem od razu zadanie żeby odnaleźć wejście do Elektrowni, wejście znalazłem i wszedłem. Trafiłem do lokacji "Zarządzanie Tunelem", znalazłem tam dokumenty o podziemiach i artefakt "Śmierć Wróżki". Nie wiem co z tymi dokumentami mam zrobić, komu dać itp. więc będę przy sobie nosił, ale mnie zastanawia ten artefakt "Śmierć wróżki", wygląda tak samo jak ten od Śmierci Ducha i Kła. Wróżkę też będę wskrzeszał? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suseł Ten art Śmierć Wróżki i jego losy, były wyjaśniane w autorskim temacie moda. Miała być i wróżka, ale się nie pojawi, i ożywiać nie będzie trzeba. Chyba już wtedy zaczynały się zgrzyty w zespole i tego wątku nie dorobiono. A możliwe też, że to miało być przygotowanie do cz2.  Mając za sobą obie części moda, wiem o wielu niespójnościach. Będąc w cz1 na Starym Wysypisku w hangarze, znajdujemy fleszkę z info, że w cz2 będzie tu Kreślarz. A w cz2, zamiast Kreślarza mam dziewuchę, a we fleszcze znalezionej po jej śmierci informację, że Kreślarz nas sam znajdzie w Barze. I nic z tego, bo to my będziemy go musieli znaleźć daleko od Baru.

A dokumenty chyba ktoś będzie chciał dostać. Targaj trupy, bo potrzebujesz wezwania od Doktora na Bagna, a nie mam zielonego pojęcia ( tak to w Duplikatach bywa ), czy to wezwanie nie zależy od ich ożywienia. W Odmienne Światy też grałem bez efektu kilka razy, aż w kolejnej grze to wezwanie się wyświetliło. Mogę teraz tylko żałować, że nie pomyślałem wtedy zapisać sytuację w jakiej się to wydarzyło.

A z Topielami to jest tak, że nie ma potrzeby na nie wchodzić. Wystarczy podejść do teleportu na Przedzoniu, dostać grzmot i info od moda o znalezieniu go. Pozwala to zaliczyć zadanie jakie dał Fejk. Ale jak się już wlazło, to jak się tam zachować, co zrobić aby przeprowadzić turystów, opisał @Anton Gorodecki . Jest to czekanie aż się rozmieszczą po okręgu i podchodzenie do każdego po kolei aby ruszył. Natomiast ja opisałem jak się zachować dla przeprowadzenia Elizy i przybycia Doktora. Na Doktora trzeba przeczekać trzy doby. Robi się to przesypiając czas do grzmotów i zaliczenia czasu o odpowiednich porach doby w domku Doktora. Poczytaj.

Ale dobrze jest przemęczyć te Topiele, aby w cz2. Źródle nie być zaskoczonym, skąd nagle pojawia się przy teleporcie na Przedzoniu Elżbieta ( Eliza, Liz ) . Ilość jej ksywek spowodowana zdrobnieniami imienia w modzie.

Dobrze, że mod idzie Ci poprawnie, ale nie chwal dnia przed zachodem słońca. Przewrotność, a czasem nawet złośliwość pomysłów ERa może się zemścić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@kondotier Aa rozumiem, dobrze wiedzieć dzięki.

Ja na razie te trupy zostawiłem tam gdzie są, samemu poszedłem na Bagna i tam dostałem zadanie żeby poczekać na Doktora. Potem jak go odprowadziłem to dostałem zadanie żeby odnaleźć przejście na Topiele.

Na szczęście przez teleportem zrobiłem sobie zapis, to sobie go wczytam i nie będzie tam wchodzić jeżeli nie ma takiej potrzeby.

 

To w takim razie tak - Ja z Przedzonia wracam do trupów i zanoszę je do Otchłani pod Zoną. To teraz tylko pytanie, bo na razie mam tylko 2 trupy. Łowcy artefaktów i Ducha. Kogo jeszcze trzeba mieć? I jeżeli jest jakiś, to gdzie go mogę znaleźć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier 
To potem tam pójdę, bo ja już w Lesie Zapomnienia jestem z pierwszym trupem. Swoją drogą ciekawy trik na przenoszenie go znalazłem. Wrzucamy do auta przy teleporcie i jazda :P 

Edit: Bo przeprowadzeniu ciała Łowcy Artefaktów, poszedłem do labu na Jantarze gdzie jest ciało ducha. Gdy tam poszedłem dostałem zadanie żeby go wskrzesić. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suseł No to targaj Ducha do Lasu Zapomnienia i zostaw z innymi w tej pieczarze przy chatce. Do podziemi wrzucisz wszystkich na raz i dopiero za nimi wskoczysz. Tyle pamiętam, że trzeba w ich pierwszej części zrobić trochę porządku z mutkami, tylko nie pamiętam czy przed wrzuceniem, czy dopiero po. A jest co robić. A zabłądzić łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suseł powinno ich być 3: Luka, Kieł i Duch. Ty piszesz jeszcze o jakimś Łowcy Artefaktów. Mam nadzieję, że ci co ich już wrzuciłeś nie przepadną. Ale ja chyba wcześniej, jak znalazłeś Lukę pisałem, że by tego nie robić.

Tu masz filmik z ożywiania wszystkich trzech.

https://www.youtube.com/watch?v=cOh2RqvtK18

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Suseł napisał:

A skąd ja mam Kła wziąć?

A nie miałeś zadania na odnalezienie Kła, najpierw na schowek na ATP a potem do Wschodniej Prypeci, gdzie znajdujesz dwóch Kłów?

Ten koło pralni to fałszywy, prawdziwy leży w budynku szkoły. A tam w piwnicy teleport do Lasu Zapomnienia, więc daleko taszczyć nie trzeba.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wariat
Rzeczywiście masz rację, zapomniałem że tam w Prypeci taki zadanie miałem, nawet na mapie mam znacznik jego zwłok....

Dzięki za pomoc. Jak już też piszę, to mam również pytanie skąd zdobyć artefakt "Śmierć Kła"? Będąc w Labie X-18 znalazłem ten artefakt w jakiejś dziurze z kratami, obok tej dziury też był pseudogigant. Nie znalazłem żadnego teleportu ani nic którym mógłbym się do tej dziur dostać, jedynie tylko na demo_record przeleciałem zobaczyć co tam jest i tam był ten art. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałeś o tym z Leśnikiem? Pamiętam, że on wspominał aby szukać w Podziemiach Agropromu. Trzeba wejść przez dziurę skąd odprowadzałeś naukowców i tam w tych bocznych wywierconych korytarzach jest ten art. Drogę do niego blokuje anomalia grawitacyjna.

Tylko nie pamiętam już jak się dostać w te wywiercone tunele, czy od razu po wejściu tam lądujemy czy tez na końcu jest gdzieś teleport który tam przenosi.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suseł To idź na górę i sprawdź czy otworzysz drzwi do pomieszczenia w którym się ich wskrzesza. Jeśli otworzysz, to musisz trupy przenieść naokoło. Bo stalkerzy otwierają drzwi chyba tylko po to, by można było szybko ich przeciągnąć na górę. A jak ich nie ma.... no to trudno.

Popatrz jeszcze w tematach na forum, może znajdziesz gdzieś kody by samemu otworzyć drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suseł Brak tych stalkerów to efekt wrzucenia trupów przed wskoczeniem samemu. Aby ich mieć, powinieneś się wrócić aż do końca tych najniższych podziemi, wybijając wszelkie dziadostwo, tam się z nimi spotkasz i tu ich przyprowadzisz. Na filmiku który wstawiłem, masz to od 3:12

Bo nie wiem, czy przy takim otwarciu drzwi, skrypt znów przeniesie trupy na samą górę, do pomieszczenia ożywiania.

U mnie gdy grałem, chyba drugi raz skrypt przeniósł truposzy na górę i nie musiałem ich targać po schodach. I wszystkich trzech od razu wsadziłem do pomieszczenia i dopiero zamknąłem drzwi. Ożywili mi się wszyscy od razu.

Tu masz jeszcze jeden filmik pokazujący prawidłowe postępowanie. Najpierw wszedł, zrobił porządek, a dopiero po tym zrzucił trupy.

https://www.youtube.com/watch?v=pzAg9iFP5EI

Na nim możesz zobaczyć sekwencje liczb, do otwarcia kolejnych drzwi.

Jednak w Twoim przypadku, gdy otwarcie drzwi karabinem nie da efektu, w grę wchodzi tylko powrót po stalków.

Ale sposobów dostarczenia trupów na górę jest sporo, więc może Ci się powiedzie, czego Ci życzę.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier

No to kurczę zepsułem trochę, najwyżej się nabiegam. Nienawidzę tej lokacji. Nie pamiętam w jakim modzie to było, ale już w niej byłem chyba w NS. Te tunele to makabra. 

Wiem jak się dostać na górę więc to mam z głowy.

 

Poszukam tych stalkerów i ich przyprowadzę. W razie czego się odezwę.
Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suseł  Te dwie lokacje występują w wielu modach, ale najczęściej oddzielnie. Też uważam, że one do stalkera pasują jak pięść do nosa, ale co zrobić. Są wpychane na siłę do modów, choć widać powiązanie z fabułą moda szyte grubymi nićmi.

Miłego biegania, byle skutecznego :viva:.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier

W Rebornie jest sporo lokacji z innych modów, że im się chciało. Mam wrażenie że niektóre są wrzucone bez powodu, ale jeszcze nie wiem bo moda dalej nie skończyłem. 

Dzięki. Oby dało radę, bo chcę wyjść z tamtego miejsca, totalnie puste miejsce i duże. Tylko mutanty są no i tamci stalkerzy. Bezsens trochę, mogliby na tych lokacjach jakieś fanty pochować, jakieś małe schowki zrobić czy coś w tym stylu, bo prawie każda lokacja jest pusta. Poza widokami to nie ma co robić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.