Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Odkryłem błąd. Podczas wizyty u Sidora jak miał mi dać kasę po dialogu coś: "jesteś naszą pijawką" nie dał mi kasy , w ogóle to przeoczyłem , poleciałem znowy do Baru szukać rozwiązania i do Prypeci itd , wróciłem do niego przy okazji oddawania walizki Lisowi i dalej był dialog ten i tym razem dał kasę. Byłem już u Charona , teraz lecę do doktorka ufff...daleko :D

Pisz w języku Polskim, miękkie zgłoski. cichy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam. 

Grało mi się bezproblemowo i przyjemnie, ale utknąłem na rozdawaniu sztyletów.  Zostaję z dwoma, bo nie ma jednego z tych stalkerów, którym mam je rozdać. Podejrzewam, że załatwiła go pijawka przy jakimś wcześniejszym wczytywaniu gry (gram z Sercem Kontrolera). A to Serce mam prawie od począku gry...

Da się jakąś modyfikacją skryptu popchnąc akcję dalej ?

A może ktoś podzieli się savem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serce kontrolera działa w taki sposób jak zapewne wiesz że przy wejściu do każdej lokacji pojawiają się pijawki i kontroler. Jeżeli wszedłeś od strony wysypiska to jest niemożliwe aby zginął ktoś z grupy Sławika, ponadto mało jest prawdopodobne aby ktoś zginął, gdybyś przylazł do Baru z Dziczy bądź MW. 

Poszukaj jeszcze raz dokładnie na terenie Baru czy nie pałęta się któryś z Poszukiwaczy, może jakoś któregoś ominąłeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć rozwiązanie :(

Wystąpił u mnie problem ze skryptem tj. rośnie mi promieniowanie przez co nie da się nawet normalnie chodzić.

Wiem, że wczytanie wcześniejszego SAVE'a pomaga sęk w tym, że poprzedni SAVE jest dość stary.

 

Czy ktoś z Was wie może jak to wyłączyć? Próbowałem wyłączać trainterem (desperacja) ale nie pomaga.

Na mój chłopski rozum błąd zapisał się w SAVE'ie więc może jest tam jakaś linijka odpowiedzialna za to?

 

Liczę na pomoc fachowcó :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień sobie w gamedata/configs/creatures/actor "obrażenia" od radiacji. 

Zależnie od jakiego poziomu trudności grasz, znajdujesz odpowiednio linijke [actor_immunities_gd_poziom], i pod nia zmieniasz parametr radiation_immunity na 0.0.

Poniżej wiele poniżej znajdujesz linijke radiation_health_v i też wartośc zmieniasz na same zera 0.000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

pozdrowienia dla braci Stalkerów

 

Skończyłem własnie grać w mod Apokalipsa - :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Znalazłerm taki bug. :D

Doszłem do sterowni monolitu gdzie jest trzech naukowców, spotkałem tam - wiecie kogo.

Potem schodami do góry gdzie kiedyś było przejście do CEA 2, a tam dziura !!!! :woot:  (Przejscia tam nie ma bo jest niepotrzebne - akcja nie przenosi śię na tę lokacje)

 

Jeszcze poziom promieniowania (nawet w Barze rosło w przerażającym tempie). Nie nadążałem z antyradem. :wallbash:

Zakończenie moda takie szybkie - rozmowa z Niemcem i koniec. Jakiś filmik krótki by się przydał.

 

Bardzo podobało  mi się to że trzeba było dokładnie czytać dialogi i pamiętać co która postać mówi i gdzie jest, bo nie wszystkie zadania są w PDA

post-2610-0-96353700-1389092541_thumb.jp

Edytowane przez Trucker64
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam błąd na wejściu do dziczy

FATAL ERROR [error]Expression    : fatal error[error]Function	  : CScriptEngine::lua_error[error]File		  : E:stalkerpatch_1_0004xr_3daxrGamescript_engine.cpp[error]Line		  : 73[error]Description   : <no expression>[error]Arguments	 : LUA error: ...w of chernobylgamedatascriptssleep_manager.script:128: attempt to index local 'ph_element' (anil value)

No i za nic nie jestem w stanie wykonać poszukiwania kumpla Bułdułaja wejść na Jantar , odszukać detektor no i zakupić 6 sztyletów. Mam ponad 6 baniek kasy, a chyba te niewykonane zadania to blokują. Może ktoś zna rozwiązanie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam błąd na wejściu do dziczy

FATAL ERROR [error]Expression    : fatal error[error]Function	  : CScriptEngine::lua_error[error]File		  : E:stalkerpatch_1_0004xr_3daxrGamescript_engine.cpp[error]Line		  : 73[error]Description   : <no expression>[error]Arguments	 : LUA error: ...w of chernobylgamedatascriptssleep_manager.script:128: attempt to index local 'ph_element' (anil value)

no i za nic nie jestem w stanie wykonać poszukiwania kumpla Bułdułaja wejść na Jantar , odszukać detektor no i zakupić 6 sztyletów. Mam ponad 6 baniek kasy, a chyba te niewykonane zadania to blokują. Może ktoś zna rozwiązanie problemu.

Witam

Gram teraz w dodatek do Apokalipsy "Spadek kolekcjonera" i miałem ten sam problem, ktoś pisał że pomogło mu "zakomentowanie" kilku linijek w okolicach tego błędu ale nie napisał których.

Próbowałem wielu kombinacji ale bez powodzenia.

Zauważyłem że funkcje odwołują się do zmiennej "matras" ale w opisach zmiennych występuje "mattress", więc w pliku "sleep_manager.script" wszystkie wystąpienia "matras" zamieniłem na "mattress" (9 szt.) i od tej pory problem się nie pojawił, a "Kolekcjonera" już kończę.

Przypominam o kopii pliku przed zmianą

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Gram teraz w dodatek do Apokalipsy "Spadek kolekcjonera" i miałem ten sam problem, ktoś pisał że pomogło mu "zakomentowanie" kilku linijek w okolicach tego błędu ale nie napisał których.

Próbowałem wielu kombinacji ale bez powodzenia.

Zauważyłem że funkcje odwołują się do zmiennej "matras" ale w opisach zmiennych występuje "mattress", więc w pliku "sleep_manager.script" wszystkie wystąpienia "matras" zamieniłem na "mattress" (9 szt.) i od tej pory problem się nie pojawił, a "Kolekcjonera" już kończę.

Przypominam o kopii pliku przed zmianą

Pozdrawiam

Balszoje spasiba moj drug . Ruszyłem dalej i buga nie widzę. W sumie zamieniłem tylko jedną zmienną tą "matras".To się nazywa konkretna odpowiedź.  Kozaków mnóstwo życzę i pozdrawiam, Stanley

Edytowane przez Stanley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witajcie,

 

Jestem tu nowy na forum i zacząłem grać w moda z tematu. Utknąłem w laboratorium X-16. Po rozmowie z Duchem odszukałem 3 ciała i wróciłem ale nie spotkałem się z nim tylko poleciałem do X-16. I dobrze bo ominąłem jeden schowek z fajnym artefaktem. Ale nie mogę teraz wrócić na powierzchnię. W szybie windy drabinka jest za krótka aby się na nią dostać. Czy jest jakaś alternatywa?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

 

[EDIT]: wyjście znalazłem, jednak zniknęła mi postać Ducha przez co ni mogę mu opowiedzieć o odnalezionach ciałach. Gdzie mogę go znaleźć??

Edytowane przez Phantom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duch znajduje się na schodach prowadzących do Lab X16. Chodzi o schody na których lądujesz zaraz po wejściu do wewnątrz X-16. Dalej nie idziesz w głąb labu a cofasz się i idziesz schodami na górę. Gdy nagle pojawi ci się Czy chcesz opuścić Lab, dajesz NIE i idziesz dalej w górę schodami. Tam powinien stać Duch. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Podchodziłem do tego moda dwukrotnie I dopiero za drugim razem zmusiłem się żeby go przejść. Po hitach takich jak Soljana, SGM, Fotograf czy Tajne Ścieżki spodziewałem się równie świetnego produktu. Niestety srogo się zawiodłem. Ciężko mi było dociągnąć niestety do końca. Niesamowicie nudne misje polegające na eksterminacji kolejnych fal przeciwników apokalipsy, braki w fabule czy absurdalne wątki na pewno nie pomogły mi go przejść. W pewnym momencie czułem się jak w Left 4 Dead przebijając się przez kolejne fale zombie apokalipsy. Było koszmarnie, serio.

 

Biorę jednak pod uwagę iż był to pierwszy mod Zaurusa I co sam przyznał nie był specjalnie wypasiony ani dopracowany. Kieruję do was więc pytanie. Czy dla kogoś kto nigdy nie grał w mody zaurusa I uwielbia mody typu soljanka czy TS2 granie w następne mody zaurusa będzie przyjemnością czy strata czasu? Jeśli warto to w który najlepiej zagrać jeśli znam historię tylko z "Apokalipsy"?

 

Dzięki z gory za odpowiedź :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne mody Zaurusa są o niebo lepsze niż Apokalipsa, która była zaledwie wprawką. Niemniej dobrze że ją przeszedłeś bo poznałeś postacie odgrywające kluczową rolę w kolejnych częściach. Czy ci się spodobają, nie wiem. Ja jestem ich wielkim fanem. Ale mody Zaurusa są " inne ". Tam jest tylko fabuła, jedna historia, żadnych zadań pobocznych lub lekko zarysowane. Nie ma specjalnych problemów z amunicją, od razu masz dobrą broń i pancerz, nie musisz niczego zbierać, nie ma specjalnie z kim handlować.

Ale ta historia.... miodzio  :sweat:

Przejdź przynajmniej Poszukiwaczy, wtedy będziesz wiedział czy chcesz w to grać czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Dzięki za odpowiedź, luknę jeszcze na poszukiwaczy. Czy masz coś do polecenia jeśli chodzi o mody podobne właśnie do TS, soljanki w których jest nacisk na handel, zbieractwo I przeżycie? Takie właśnie mnie kręcą najbardziej, żeby od zera dojść do mocnego stalkera bez wspomagaczy typu super pancerz na starcie I wintorez na dzień dobry. Lubię też wykonywać zadania poboczne jeśli nie są typu biegnij tam I zabij 10 pijawek. W szczególności interesuje mnie bardzo długa linia fabularna z wieloma wątkami czyli coś jak Soljanka. Lubię sam robiąc ciężkie kwesty poboczne zdobyć upgragnioną broń czy pancerz, ktora będzie mi towarzyszyć przez większość gry (np. schowki kostii z egzo)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Godlike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

W soljanką z OOP właśnie grałem a SGM u mnie powoduje niesamowicie częste wyloty, już dwa razy podchodziłem I mam ciągle wyloty niestety,może to z powodu systemu.

 

Czy masz jakieś jeszcze propozycje?

 

Dzięki z gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.