Skocz do zawartości
Sierioża

Uniwersum STALKER i nie tylko - po polsku. Dyskusja.

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Chlebczarow napisał:

Szczyt moich wątpliwych możliwości intelektualnych mam już za sobą

I co jeszcze? ;)

Bardzo fajne opracowanie tematu, czekam na więcej. Idealnie byłoby zabrać się też za te wschodnie, bo tam mają oczywiście "klondajk arte książek", ale to już trochę próżna robota; raz, że ciężko je u nas dostać a dwa, że raptem kilka osób spróbowałoby się z nimi zmierzyć. Chyba, że się mylę, bo mierzę swoją miarą - miałem w ręku raz "Тайна полтергейста" i poległem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W związku z żywiołowym ;) odzewem dotyczącym tematu, pociągnę go dalej. Sukcesywnie będę go uzupełniał o kolejnych autorów, cykle oraz uniwersa. Oryginały rosyjskie są poza moim zasięgiem, tak że póki co skoncentruję się na tłumaczeniach i twórczości polskich autorów. Dziękuję za motywujące wyrazy uznania.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Chlebczarow ja mogę mieć dojście do oryginałów, ale to już w przyszłości możemy wrócić do tego.

Jak rozumiem, warto po prostu często zaglądać do zbiorczego? ;) Fajnie, nigdy nie miałem motywacji, żeby sięgnąć po każdą pozycję dostępną u nas, może teraz to się zmieni. 

I widzę, że formatowanie tekstu lepiej Ci poszło :005:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki @Sierioża że dałeś osobny temat na dyskusję. Jeżeli chodzi o oryginały to są dla mnie poza zasięgiem w sensie znajomości rosyjskiego. Czytać umiem, ale ze zrozumieniem to już dużo gorsza sprawa (ech było nie rzucać kamieniami w szkołę). A taka mnogość pozycji to dla mnie galaktyka i odległości międzygwiezdne. Formatowanie to już co najmniej mistrzostwo ligi podwórkowej :)Sprostowanie: dzięki @apg2312.

Edytowane przez Chlebczarow

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 godzinę temu, Chlebczarow napisał:

dałeś osobny temat na dyskusję

Ja? To smerf moderator zapewne :P Ja to jestem tylko pokornym, uniżonym sługą :P

Ale gdyby ktoś miał ochotę kiedyś poczytać i na przykład opisać swoje wrażenia, to możemy kiedyś pomyśleć. Ja niby daję radę, ale za wolno mi to idzie i co jakiś czas mam przestój, bo trzeba zerknąć do słownika, pomyśleć... dobrze by też było zapamiętać na przyszłość. Dałbym radę od deski do deski, ale wyszedłem już z wieku, w którym traktuję książki śmiertelnie poważnie; teraz to dla mnie bardziej źródło rozrywki. A jaka tu rozrywka, skoro momentami czuję się jak naukowiec tłumaczący jakiś przedwieczny manuskrypt?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z nadzieją ze w dobrym miejscu ..... 

Nowe pozycje do kolekcji doszły:

cover.jpg.87da1930a4c45592d59ba4dc6121cee5.jpg

A. Lewicki Wojna ... czyli Garsteczki przygód ciąg dalszy 

cover.thumb.jpg.7bcc83f6c74faf4cb56f5b86a36aa24d.jpg

J.Waletow -Dzieci Martwej Ziemi czyli ciąg dalszy Ziemi Niczyjej

Ktoś - coś - na priv.

Opisu się raczej nie podejmuje - @Chlebczarow ma wystarczająco lekkie pióro i nie omieszka dodać szczególowych informacji do Kolekcji.

Edytowane przez boberm
  • Dodatnia 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Coś ostatnimi czasy często pojawiają sie w sieci nowe pozycje  z interesujacej nas dziedziny.  Oto nastepna z nich:

594340-352x500.jpg.6fc3f0da33d1f9affab3da52d9843978.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta