Skocz do zawartości

Dyskusja ogólna


Vorenus

Rekomendowane odpowiedzi

@kondotier Dzięki. Spróbuje tej sztuczki, może coś zaskoczy. Odezwę się jak coś ustalić w tym temacie.

Próbowałem ugryźć ten problem z każdej możliwej strony ale nic to nie daje,  nawet respawn nie na wiele się przydaje, przy próbie wrzucenia pojemnika do plecaka wywala błąd. 
[error][      87]    : Parametr jest niepoprawny.

ss_bogdan_05-18-20_00-11-30_(la13u_warlab).thumb.jpg.451e2ff3dfbd1d77c5a2935ea5bb0224.jpg

Edytowane przez Makro730
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, jak dla CCz, to widocznie skrypt LA nie jest dostosowany. Ale może Ci się i każdemu innemu chętnemu, sztuczka przydać dla modów na tamtej podstawce, przy wyciąganiu czegoś np. z anomalii, trudno dostępnego miejsca, lub bez wchodzenia do budynku. Tyle tylko, że nie da się "otworzyć" schowków, a szkoda. Musi to być coś do zabrania, np. dokument, walizka itp. Jednocześnie można szukać i zabrać. Zabrane mod sygnalizuje zaliczeniem zadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeszcze raz podbijam. Udało mi się znaleźć działający plik artefact do najnowszej wersji Lost Alfy. Pytanie do osób które troszkę lepiej znają się na modach... Jaka frazę trzeba dopisać do artefaktu, aby ten świecił się tak jak w oryginalnym SoC? Dziękuję za odpowiedź :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To fakt, ale powiem Ci, że urzekły mnie te zrzuty. Szczególnie trzeci i ostatni. Na początku wszyscy chwalili Dezowave, a potem były kłótnie czy Lost Alpha się pojawi, czy nie. Ostatecznie wyszło, jak wyszło.

Swoją drogą, ciekawe jak tam ich nowy projekt. Coś cicho siedzą :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam dobrze, że Dezodorant gdzieś w 2013, jakoś po premierze OLRa, został zapytany jak LA będzie się mieć właśnie w stosunku do rzeczonego Remake'a. Odpowiedział wtedy, że gdzieś około chyba 2011 roku (?) zmienili koncepcję i nie tyle odtwarzają już koncepcję starego STALKERa (bo według niego tego typu modów już było wtedy w cholerę), a robią po prostu swojego własnego moda ze swoimi własnymi pomysłami.

 

To też tłumaczy, dlaczego jest tak duża rozbieżność pomiędzy tym jak LA wyglądało w 2009 czy 2010 roku, a jak mod prezentował się w dniu premiery czy w momencie wydania Director's Cut.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Będzie miał ktoś z załogi save z lokacji: Old Road? To ta lokacja dodana w LA DC 07.

Zainstalowałem LA bo w sumie mnie ta lokację tylko interesuje, ale przy próbie wejścia(z Lasu) na nią mam monit że: za wysokie promieniowanie.

A diabli wiedzą kiedy mnie na nią wpuszczą względem fabuły(jestem na Agropromie). Więc potrzebuje jakiegokolwiek save jak już jesteśmy na tej lokacji!

THX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby dostać się na nową lokację w LA DC 1.4007 należy iść z fabułą aż do momentu dostania ochronnego hełmu PSI od Sacharowa(czyli ~ jeszcze trochę po napadzie najemników na Bar), wtedy go zakładamy i pędzimy na nową mapę.

savedgames.7z

Edit

Lokacja zwiedzona, pod sosnodębem są bąble arty ujmujące promieniowanie. Zresztą jeden dodatkowy wypadł w zabudowaniach gdzie siedzi kontroler. W wiosce i opodal kręci się 6 pijawek + arty w piwnicy. Wolność ma bazę w zabudowaniach dalej i nie mają dowódcy, handlarza ani cokolwiek. W następnych zabudowaniach z tymi wyschniętymi basenami jest monolit. Opuszczona stacja pomp, dziwne olbrzymie drzewo też nic tam nie ma. A przy wejściu na lokacje baza bandytów z handlarzem. Żadnego zleceniodawcy na mapie nie znalazłem. A tak się napalałem :(

Edytowane przez MOS
  • Dodatnia 1
  • Za szczególną pomoc 1
  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Czas odkopać wątek, bo zacząłem grać w Lost Alpha. Żadnej pomocy w zadaniach póki co nie potrzebuje, jedynie chciałem pochwalić się obserwacją, że mutanty/ludzie wbiegający w anomalię, po śmierci tworzą artefakty, więc jest to książkowa mechanika lub po prostu logiczne wyjaśnienie na pojawienie się artefaktów. Co ciekawe, kiedyś na  grupce FB bodajże Stalker Polska, zdaje się puściłem fragment "opowiadania/"powieści", gdzie bogaci amerykanie chcieli odbudować Zonę, żeby czerpać z niej korzyści turystyczne i mieli porządkować kordon i wpychać gruz do anomalii. No cóż..... fandomowi delikatnie mówiąc wizja się nie spodobała, co przyjąłem z obojętnością, jedynie byłem trochę Zły, za to, że klaskano uszami, kiedy Zona w "Powrocie" zaczęła się zmieniać i technologia umożliwiała bezpieczne manewrowanie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem z dodatkiem PRM i chyba aż do Baru z bronią to była taka bieda że się za głowę łapałem, chaser jako strzelba(to już był wypas) i ten trochę lepszy AK. A tak to sam szmelc, wrogowie po 3-5 naboi w trupie. Z artami tak samo, nic nie nosiłem na pasie bo nie miałem artów ujmujących promieniowanie a paręnaście fajnych ale promieniujących. I dopiero dużo później zaczęły powoli jakieś wpadać na ujmowanie radiacji. Jak by wszytko zależało od naszego poziomu(nowicjusz, później wpada doświadczony, weteran, mistrz, czy jakoś tak) i póki nie wbijemy choć weterana to znajdujemy gów... i to samo u handlarzy.

Co jest słabe. Parę razy trza było powtarzać, bo zadanie potrafiło się bugować(w podziemiach Agropromu znalazłem pendrive, dopiero później klucz>drzwi i książkę to książki mi nie zaliczyło) i tak parę razy z innymi zadaniami(tragedii nie było). Ale ilość biegania i brak ciekawych zadań, to jest nadal słabe w LA.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.