Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@kondotier, ja dopiero po powrocie z X18 (wybuch, podziemny garaż), bo grałem od nowa, gdyż tak jak @Agrael, byłem bez latarki. Po rozpoczęciu nowej gry, mam światełko na łepetynie i ciśnienie tętnicze wróciło do normy. Zmyliło mnie w tym patchu, bo ta poprawka nr 0.6 ma w folderze 3 tytuł - "Bez latarki w slocie", więc uznałem, że to rodzaj utrudnienia (czyli gra bez latarki i tu się myliłem) i nie wklejałem tego pliku. W grze początek tylko w sweterku, brak latarki przyjąłem tak: nie ma kombinezonu, nie ma światełka. Później od @smoxa dowiedziałem się, że on ma i trzeba ten patch wgrać. Wgrałem, ale nadal nie miałem latarki, ani noktowizji. Cóż mi pozostało, tylko gra od nowa, bo jak znalazłem się w tym podziemnym garażu, to na wstępie (po całkowicie ciemnym ekranie) sądziłem, że komp nawala, ale widać było na minimapce, że GG się rusza, a w oddali słychać, że jakaś horda rozwścieczonych mutków, zaczęła się do mnie zbliżać. Gacie ciężkie zrobiły się jakieś i wiać zbytnio nie było gdzie, bo ciemności w około. Po wyjściu z tej lokacji (zapisów i wczytań mnogo) i byciu jeszcze w jakimś zaciemnionym miejscu, uznałem, że jednak zagram od nowa, bo i poprawek się nazbierało i miałem dość wczytywania.

Czyli wniosek prosty, trzeba dobrze analizować wszelakie patche, by potem nie błąkać się po meandrach Zony, bez ważnych w grze atutów. 

Trochę się rozpisałem, ale na temat. Wytrwałości gracze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

metek58 - no to masz jeszcze sporo czasu przed sobą, aby zabawić się z dmuchaną lalą.

Porównując czas otrzymania zadania na nią przez cichego i przeze mnie, była różnica. On na nie trafił po akcji na Generatorach, a ja dopiero po Dziczy, tak że dwa zadnia mi się nałożyły. Już widzę, że jest potrzeba sprawdzenia dialogu z Łukaszem, gdy nas wzywa sms-em, po przyjściu z Generatorów na MW. Możliwe, że jest tam rozmowa dwuczęściowa, w której można opuścić to zadanie i pojawia się ono przy następnej rozmowie, powodując konflikt skryptowy.

Masz więc wskazówki i możliwość przetestowania tego problemu. Wytrwałości - graczu!

 

DODANO

 

Nie dało mi to spokoju, wszedłem więc do moda i sprawdziłem dialog z Łukaszem, po przyjściu na MW z Radaru.

Okazuje się, że opcja dialogowa jest, ale jako druga w spisie rozmów i można ją pominąć nieświadomie, mając na uwadze to, po co przyszliśmy do Łukasza. Zdajemy mu relację, bierzemy nagrodę i zostajemy skierowani do Priwjedjenia. Prowadzimy z nim dialog i dostajemy zadanie. Logicznie rzecz biorąc, do Łukasza nie mamy po co wracać, więc zadanie z lalą pozostaje do wzięcia. Nie ma na niego żadnego naprowadzenia.

Jest to jednak zadanie, od którego możemy się wymówić, więc dla fabuły nie ma znaczenia. Jest to ciekawe zadanie upiększające mod i warte zrobienia.

Ale wg mnie, jest tu dziura w modzie, bo po rozmowie ze zwiadowcą Priwiedienjem, Łukasz powinien znowu smsem przywołać GG po zadanie. Zresztą dialog jest tak skonstruowany, jakby GG wiedział po co przyszedł.

Ale że tego nie ma, można do rozmowy Priwiedienia, do jego ostatniego zdania dodać jeszcze jedno o mniej więcej takiej treści. "Łukasz ma jeszcze inne zadanie dla ciebie, idź do niego".

Kiedy po rozmowie z Priwiedieniem poszedłem do Łukasza, opcja dialogowa na lalę, była już jako pierwsza.

A grając tego nie zrobiłem. Więc zadanie wisiało i kiedy dużo później przez przypadek poszedłem do Łukasza, można go było wziąć. Musiało to namieszać w linii skryptowej, więc wyszedł problem z Sacharowem.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, panowie (i panie). Poczytałem temat, mod, nie powiem, zainteresował mnie (zresztą, trza się czymś zająć w oczekiwaniu na Alternatywę  :biggrin:), ale zauważyłem, że w główny katalogu poza gamedatą są jakieś foldery po rosyjsku podpisane- to jakieś dodatki do moda, czy jak? Nic o tym w temacie nie znalazłem. Wie ktoś może, co to za cuda? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W katalogu z modem są trzy foldery: 1. Худы - hud - wybierasz położenie minimapy (góra czy dół) . 2.  Фонарик - latarka - w patchu kumulatywnym autor zrezygnował z tego pomysłu. Nie trzeba instalować. 3. Антимат -  teksty w dialogach i wiadomościach (w rosyjskiej wersji) bez wulgaryzmów. Nie ma sensu instalować, bo gramy ze spolszczeniem.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, to sobie pograłem... za Chiny nie mogę wczytać żadnego zapisu (oprócz autosave'ów). Wywala mnie z tym:

FATAL ERROR [error]Expression    : fatal error[error]Function      : CScriptEngine::lua_error[error]File          : E:stalkerpatch_1_0004xr_3daxrGamescript_engine.cpp[error]Line          : 73[error]Description   : <no expression>[error]Arguments     : LUA error: ... of chernobylgamedatascriptsdialog_manager.script:393: attempt to compare number with nil stack trace

Początkowo myślałem, że to przez wersję 1.0006, więc zdegradowałem metodą Kpuca do 1.0004. Bez zmian. Miał ktoś taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną tego błędu pewnie jest to, że zacząłeś grę na patchu 1.0006. Zmiana patcha w trakcie gry, to nie jest dobry pomysł. Spróbuj zrobić tak: zrób sobie kopię zapisów, odinstaluj Stalkera, wyczyść rejestr i zainstaluj od nowa z patchem 1.0004. Zainstaluj moda i spróbuj wczytać "stare" zapisy. Jeżeli nie zadziała, to tylko nowa gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersje piracką haha!

czernobyl10 co podał linki do patchów działają linki tylko brak plików!

Raczej nie piracką^^ tylko obraz gry :D

Dużo mi pomogłeś, czyli nic czernabyla10 patchy brak!!!

W 1 poście.

Czyli nikt nie pomoże ;)

Grę Stalker Shadow of Chernobyl, potem patch 1.4 potem mod, potem ten plik user, do dokomentów, potem zmiana tam w linijce, potem dopisanie parametru -nointro, potem spolszczenie, tak zrobiłem nie działa. Coś żle robię?

CZYLI nikt nie poradzi na to?? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zrobiłem tak!!! wgrałem patcha 1.0004, potem w grałem moda!!, plik user w grałem, stalker shoc do dokumentów!!, zmieniłem tam w pliku na true!!!, potem spolszczenie!!!, uruchomiłem gre i woła mnie o Please insert the CD/DVD!!!

Zmieniłe w pliku fsgame na true! to miałem na myśli.

Właśnie potrafie czyac ze zrozumieniem.

Szanowni koledzy zrobiłem dokładnie jak  w tych  sześciu punktach!! :)

I kurczę zrobiłem tak jak jest napisane, Prosi o płytę.

I wyskakuje mi Please insert the CD/DVD

czernobyl napisałe 5 punków, tak zrobiłem jak napisał. I to się pojawia. Please insert the CD/DVD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem @d@ni1983 został rozwiązany. Udzieliłem wszelkich niezbędnych informacji na PW.

 

Porada.

Na pewnym etapie gry mamy spotkać się z profesorem Sacharowem w Kompleksie Naukowym. Były w tym miejscu problemy, po prostu Sacharowa nie było w wyznaczonym miejscu. U mnie też go nie było. 

Oto co zrobiłem, by spotkać Sacharowa:

W Kompleksie Naukowym trwa walka z mutantami. Jest ich naprawdę dużo i jak je likwidowałem, to jak dotarłem do budynku z Szcharowem - już go tam nie było. Spotkałem się z nim jak unikałem walki i szybko dotarłem do profesora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele mi już brakuje do zakończenia gry, ale mam pewien problem w Parowie, chodzi mi o te manewry. 

Dotarliśmy do stacji benzynowej, dalej na fermę gdzie są dwa trupy. Następuje atak mutantów, przyszedł sms od głównodowodzącego aby uciekać, no okej.. uciekać, ale dokąd ? 

Rozumiem że trzeba się udać po pomoc, ale jak skoro jedyne przejście z tej lokacji jest na Kordon. Zresztą..przy wczytywaniu gry jak chcę już dostać się na ten Kordon to mnie wywala bez loga. Ogółem, to ma tak być że trzeba się udać na Przedsionek przez Kordon do generała aby przybyć z pomocą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agrael - wylot bez loga przy próbie przejścia Z Ciemnego Parowu do Przedsionka, następuje w sytuacji gdy wybijemy mutanty na farmie.

Jest to zaznaczone w poradniku cichego. Jak tylko jest komenda do ucieczki, wiejemy przez główne wrota i w prawo, do końca lokacji.

Mutanty muszą pozostać żywe, do realizacji zadania z Semem, po powrocie do Parowu. Musicie je zlikwidować wspólnie, aby zadanie zostało zaliczone.

Ja popełniłem ten błąd wybicia i długo nie mogłem się połapać dlaczego mam wyloty. Powtórka z natychmiastową ucieczką i teleport zadziałał.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I w końcu się udało - ukończyłem Zakamarki Prawdy. 

Ogółem to długo się męczyłem, mod wcale nie jest długi (chociaż do krótkich także nie należy) ale miałem parę problemów, głównie w zadaniu ''Manewry'' gdzie straciłem sejwa z gry i musiałem wszystko zaczynać od nowa, pośmiałem się też gdy wykonywałem zadanie na zaniesienie walizki do Baru, po czym trafiliśmy do celi. - Epickie zachowanie Wolności  :thumbsup:

Dołączona grafika

 

Sama fabuła jest stosunkowo ciekawa i nawet wciągająca, jedyne co mnie tak naprawdę zawiodło to zakończenie, ono najsłabiej według mnie wypadło. 

Nowa, całkowicie stworzona lokacja jest.. no taka sobie, nie zwiedzałem jej zbyt długo ze względu na to że nie miałem latarki (ah.. to też wkurzało), no i mamy jeszcze stare wysypisko, już nie raz je widziałem ale fakt że fajnie się przez nie przechodziło. 

Dołączona grafika

Ogółem moda polecam, spolszczenie także na wysokim poziomie, nasi tłumacze znów się namęczyli, ale moim zdaniem warto było  :nuke:

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.