Skocz do zawartości

Ostatnio oglądałem film i POLECAM.


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Czarny Krab.

 

Film reklamowali jako post apo i to mnie skusiło ale trochę kłamali ;) bo to w sumie jakiś bliżej nieokreślony konflikt w przyszłości, który trwa. Od strony wizualnej jest jest całkiem fajnie, kostiumy, efekty, zimowy klimat. Gorzej jeśli chodzi o fabułę, kto, z kim, gdzie i dlaczego? I przez to całościowo to maks taki średniaczek 6/10, zapowiadało się fajnie wyszło średnio jak większość filmów ostatnio. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo, bardzo dawno temu, bo ponad 50 lat , obejrzałem ten film który był pierwszym westernem z prawdziwego zdarzenia na naszych ekranach.

https://www.youtube.com/watch?v=o_32wb_5Jn0

Jednocześnie z nim wyświetlano "Ostatnią walkę Apacza", ale to nie ta co pojawiła się niedawno.

I pomyśleć, że jako film "szeroko ekranowy" i mając droższy bilet, był do obejrzenia za połowę ceny WieśMaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Yaksha: Decydująca misja - zwiastun filmu o koreańskich szpiegach od  Netflixa! - Movies Room

Yaksha: decydujaca misja (2022) Korea Południowa, akcja.

ChRL - spotkanie i zarazem konflikt interesów wywiadów Chin, Japonii, Rosji i obu państw Koreańskich + wewnetrzne sledztwo, podwóni agenci a wszystko na terenie ChRL.

https://www.filmweb.pl/film/Yaksha%3A+Decydująca+misja-2022-840200

 

image.jpeg.9f64693a234882493f710e9a6334dd51.jpeg

Cube (2021) Japonia, horror SF, nowa, japońska odsłona znanego, wręcz kultowego horroru SF.

https://www.filmweb.pl/film/Cube-2021-869132

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Film-breaking-bad.jpg

Dzisiaj obejrzałem sequel serialu Breaking Bad - El Camino. 

Tak się jakoś złożyło, że oglądałem wszystkie sezony serialu, ale jakimś wielkim jego fanem, to nie jestem. Natomiast film opowiada o tym, co działo się z Jesse'em Pinkmanem, gdy Walter White już na dobre się przekręcił. 

Powiem tak - jak nie wiesz, o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Jesse ucieka z niewoli i stara się zdobyć kasę, aby móc rozpocząć nowe życie. W skrócie, to El Camino jest całkiem niezłym thrillerem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiking (2022) - Filmweb

Wiking (2022), USA, GB,  2:17:06 czas filmu, IX wiek tzw. "naszej" ery, jak dla mnie SF*.

* od czasu gdy Nordycy wszelkiej maści dostali srogi wperdol na przełomie VII/VIII wiek tzw. "naszej" ery (Słowianiew zajeli i złupili Zelandię, Skanię i część Norwegii a ich kapłani nawet jako katolicy modlili sie do Bogów i boga o: ... i od gniewu Słowian uchowajcie nas Bogowie/od gniewu Słowian uchowaj nas panie) wszystkie tzw. wikingi, żaden z nich nie pokazywał w naszej części Bałtyku nie innaczej niż jako kupiec lub ktoś kto potrzebuje najemników do nowej wyprawy - Hąsa/Viking lub później do bizantyjskiej Gwardi Wareskiej.

Ot taki sobie pseudo historyczny bzdet spłodzony przez mieszańców zwanych anglosasami, taki na raz w formie komediowej, mozna obejrzeć. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, vidkunsen napisał:

Ot taki sobie pseudo historyczny bzdet spłodzony przez mieszańców zwanych anglosasami, 

Ten film to nie lekcja historii tylko raczej taka nordycka baśń/legenda/czy jak to nazwać. Wygląda ładnie, muza super, klimat też jest, przynajmniej w pierwszej połowie filmu ;). Ale ogólnie też się rozczarowałem, liczyłem na bardziej "normalny" film. A tu potem za dużo takiego pseudoartystycznego kina, wizji, czarów itp. Tempo siada, dłużyzny. Śmiesznie wszyscy mówią z tym takim twardym "rrrrrrr" jak ruscy gangsterzy w amerykańskich filmach.

Znowu trailery oszukały, przerost formy nad treścią ogólnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.