Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Ranger801  Akurat ten dialog jest prawidłowy, bo zawarte w nim słowa i składnia już gdzieś w internecie siedzą. I translator miał skąd pobrać. Ale jak są dialogi nietypowe, lub opisy czegoś nowego, wychodziły jaja. Było na ten temat na rus forach sporo awantury. Nawet tam nie zdawali sobie sprawy, że autorzy LADC od dawna siedzą na zachodzie Europy, a nawet w Ameryce. I robili moda dla angielskojęzycznych.

Możliwe też jest, że sami Rosjanie dokonali korekt i wstawiono już poprawną wersję językową.

Ale tak jak @Trikster , nie mam najmniejszej ochoty wracać do tłumaczenia ( jest wiadomym, że już tego nie robię ). Miał być wielki com back, a wyszedł taki sobie mod na buildach.

Jak w dalszej grze znajdziesz coś w robalach lub dialog będzie niezrozumiały, rób screeny. Może ktoś na ich podstawie zrobi patcha do spolszczenia. Będzie to o wiele łatwiejsze, niż porównywanie sporej ilości plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ciężko mi było znaleźć błąd na forum, więc opiszę go w tym temacie:

Gram stosunkowo nie długo, zrobiłem misję z "pizdziec", byłem w kopalni, a teraz wykradłem dokumenty bandytów zabijając wszystkich gdy przyszła emisja. I mój problem jest taki że, mając dokumenty z sejfu, na feedowałem samochód pozostałościami z milionuf bandytów po czym wykonałem "Free the Duty member from the bandit prison", czyli na polskie, uwolniłem ziombala z podziemi bandytów. Problem jest taki, że po jego uwolnieniu nie mogę wyjechać samochodem z tej mapki. Nie ma wylotu, błędów itp itd. Po prostu czarny ekran ładowania który po wyjściu do Menedżera Zadań nie pozawala na ujawnienia ikony myszy i jedynym sposobem jest restart komputera.

Co zrobić z tym problemem? Zanim odkryłem, że takiego raka mam, to pojechałem do monolitowców i niecałą godzinę rozwalałem pozostałości wojska a następnie ich lootowałem i wszystko w "pizdziec"... Jak naprawić ten błąd na save, na którym uwolniłem ziombala i zlutowałem wszystkich? Szczerze nie chce mi się tego powtarzać ponownie, bo to była hardcodowa i zajmująca dużo czasu walka.

Jeżeli nie ma możliwości naprawienia tego błędu, to czy jest jakiś trainer lub kod poza S.T.A.L.K.E.R. - Lost Alpha DC\bins\XR_3DA.exe" -external -noprefetch -developer_mode , który mi nie działa, coby włączyć nieśmiertelność i zwiększyć udźwig aby pozamiatać ziomków w bazie monolitu na raz dwa i nie bawić się tak jak za pierwszym podejściem w czterokrotne przystanki do bagażnika auta?

Wersja moda V1.4007

Edytowane przez LolQ
Dodatkowe pytanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mod to jakaś padaka. Teraz znowu zamiast loadingu to czarny ekran i brak reakcji. Tym razem po zabraniu przesyłki naukowca w Dead City. Ja nie wiem czy to moja wina, że coś źle robię, czy co, ale odechciało mi się w to już grać. Przechodzenie etapu kilka razy z szukaniem, która aktywność powoduje black screen mija się z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LolQ a poinstalowałeś te programy, które chciały się instalować na końcu, kodeki xvid itd.

Ja to olałem ale u mnie problemu nie ma, a u ciebie może czegoś brakować w systemie.

Dodatkowo możliwe, że wina sterowników do grafiki.

@edit 

Nawet tutaj ktoś miał taki problem i tak jak pisałem pomógł update driverów od grafy.

Jak to nie pomoże to wpisz sobie w googla Lost Alpha black screen, jest trochę tematów ale nie miałem czasu przeglądać co tam w nich jeszcze radzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to tam nie wiem ale instalowałem wszystko, kodeki itd. też oraz po odpaleniu gry dałem na Rosyjski bo tego dziwnego prostackiego slangu z wyspy to nie za bardzo kumam, jakiś taki nie do tej gry - nie do Stalkera.

Jakby co to Torrent i tradycyjny sposób pobrania ze strony: http://synthira.ru/load/s_t_a_l_k_e_r/lost_alpha/lost_alpha_dc_1_4007/47-1-0-3770

Edytowane przez vidkunsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metodą prób i błędów udało mi się znaleźć polowiczne rozwiązanie. Czarny ekran pojawia się tyko przy próbie przejścia z lokacji na inną samochodem. Save przed przejściem, jak black screen to reset kompa, load, przejście z buta na lokacje, powrót z buta spowrotem, przejechanie samochodem do celu. Poki co działa. Zauważyłem też problem z skryptami aktywujacymi scenki w X18. Czasami skrypt do ruchu kamery nie odpali, a skrypt od ruchu postaci już leci. Trzeba wyłączać grę ręcznie i próbować wskoczyć do pomieszczenia gdzie skrypt się włącza.

Ogólnie gra się nie źle, ale powinny być jakieś warunki pogodowe z góry ustawione do ważnych misji. Gdy chciałem odbić artefakt Cristal, to musiałem pół godziny biegać bez celu żeby znika mgła (nie mógłem się przespać).

Poki co, jedyne arty jakie zebrałem to te leżące na ziemi albo z lootowania. Jakoś mało przyjemnie lata się po anomaliach. Może to moje przyzwyczajenie z Zewu Prypeci.

Wciąż lepiej niż CoC bez fabuły :D

Edit: to normalne że na gtx1060, i7-7700HQ, 8gb ram, ssd,  win 10, mam 30 FPS w barze oraz dropy klatek co jakiś czas? Ustawienia na oko średnio wysokie.

Edit2: instalowałem grę instalując wszystkie pop upy.

Edytowane przez LolQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LolQ na moddb też piszą o zrypanych cutscenkani więc nie jesteś sam ;)

Co do artów to leżą w różnych miejscach na mapie, trzeba latać z detektorem w łapie to się uzbiera, no i pasuje go jak najszybciej upgradeować żeby więcej ich wykrywał.

O czarnym ekranie nic nowego nie wiem, ja nie używam samochodów w tym modzie to liczę, że mnie on ominie :)

Co do tego jak mod chodzi na twojej konfiguracja, to jest LA tu nigdy nic nie wiadomo, możesz sprawdzić jeszcze różne rodzaje oświetlenia, nie pamiętam, na którym najbardziej zalecali grać ale nie do każdego rodzaju oświetlenia się przykładali.

Lokacja Bar to chyba lubiła przymulać.

Ps. Na moddb największy problem mają z niskim przysiadem :D nie mogą rozgryźć z powodu jak to w konfiguracji jest przetłumaczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po kilku dniach grania w 1.4007 mogę powiedzieć kilka rzeczy. Bugi są, ale nie liczne. Gra stabilna, nie wywala, a jak wywala to rzadko.
Jakość się zdecydowanie poprawiła, FPSy zdecydowanie stabilniejsze niż w poprzednich wydaniach. 
Prowadzenie pierwszego auta zdobytego w Dolinie Mroku jest bardzo dobre. Pojazd ten stał się moim jedynym środkiem transportu. Udało mi się przejechać z Kordonu, przez Wysypisko do Baru, a po tym z Baru do okolic Prypeci (nowy Bar) 

Oczywiście, wady też i się znajdą. Respawn mutantów jest zbyt szybki. Już 3 kontrolery w dziczy zabiłem, a raczej, mutanty zabiły dla mnie. Widzenie Snorków i Chomików kopiących i obgryzających kostki Kontrolera jest śmieszne.
Inny moment był w lokacji Yantar. Miałem pobrać pomiary z emitera psionicznego. Nie wiem kto wymyślił, że spawn 3 kontrolerów za plecami gracza to dobry pomysł. Dostałem takiego wkur- że wyłączyłem grę, odpaliłem tryb deweloperski i na god mode zabiłem drani.

Podsumowując, 1.4007 mnie pozytywnie zaskoczył.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie te paskudy zabiły kilkanaście razy, a nawet 3 granaty F1 nie załatwiły ich. :077:
Zresztą. 3 kontrolery bijące pasywnym atakiem który zjada 1/4 paska zdrowia mentalnego i zabijają cię w niecałą minutę to nic fajnego.

Tak... Zdecydowanie brakowało mi ochrony przed atakami telepatycznymi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Teraz, Arni napisał:

@ivan drago wejdź do folderu w którym masz zapisane stany gry i znajdź zawartość pliku z logiem błędu, bez tego nic nie zrobimy.

Dzięki za rade ale problem sie sam rozwiązał odpaliłem grę od nowa właczyłem tryb deweloperski i doszedlem do wspomnianego momentu i przed zabraniem dokumentów zrobiłem zapis a po zabraniu szybki zapis i o dziwo nie stało sie nic dodam tez ze taka niespodzianka wystepowała z uzyciem addonu "M97_Model_Pack_v1.4007.4008" opisana sytuacja była bez tegoz addonu.Czy ten addon mógł być przyczyną takiej niespodzianki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.