Skocz do zawartości

SGM 2.2 + Gunslinger mod


Wojownik

Rekomendowane odpowiedzi

SGM-2-2-Gunslinger-Mod.png

Platforma: Zew Prypeci 1.6.02 (repack - wersja samodzielna)
Data premiery: 20.09.2020 r.
Autor: Артём Якушев
Autor spolszczenia: @Szczepan9205
Śr. długość rozgrywki: (ok. 20 godzin)


OPIS:

Spoiler

Połączenie dwóch znanych projektów na platformie Zewu Prypeci - Gunslingera i SGM 2.2.

W dużym uproszczeniu Sigerous Mod rozbudowuje ostatnią część trylogii o nowe wątki fabularne, zadania poboczne, lokacje, wiele nowych postaci i masę przedmiotów. Dzięki adaptacji z Gunslingerem możemy cieszyć się nową bronią, animacjami, ale i również znacząco poprawioną grafiką.

Należy też wspomnieć o licznych dodatkach, które urozmaicą ponowną eksplorację Zony

GALERIA:

Spoiler

ss_daniel_08-02-20_21-39-42_(escape).jpg  ss_daniel_08-03-20_11-26-43_(escape).jpg

ss_daniel_08-16-20_19-14-09_(jupiter).jpg  ss_daniel_08-27-20_12-24-00_(jupiter).jpg


Prezentacja modyfikacji na kanale HugTV:

 

INSTALACJA:

Spoiler

Zalecana kolejność instalacji:

1. Adaptacja jest w formie repacka (wersja samodzielna) i nie wymaga posiadania Zewu Prypeci. Po rozpakowaniu wystarczy zainstalować. 


2. Instalacja spolszczenia: 

  • Pobieramy, a następnie rozpakowujemy WinRarem lub 7zipem. Kopiujemy z wypakowanego archiwum foldery gamedata i launcher (znajdujące się w folderze "Pliki spolszczenia" do katalogu z modem i gotowe - można grać.

  • Do spolszczenia dodane są polskie pliki dźwiękowe z lektorem (opcjonalne) - wrzucamy znajdujący się tam folder sounds do folderu gamedata.

  • Spolszczenie posiada również mały mod na przywrócenie oryginalnej muzyki grającej w tle w trakcie spacerowania po lokacjach - plik ten wrzucamy do gamedata/configs jeżeli nie przypadnie nam do gustu nowy ambient przygotowany przez autora moda.
     

Zalecenia dot. instalacji moda + małe wyjaśnienie odnośnie do broni od autora spolszczenia - @Szczepan9205:

  • Addony zaleca się dodawać jeden raz, przed startem nowej gry (z wyjątkiem optymalizacji, którą można dodać w dowolnym momencie rozgrywki). Nie zaleca się instalować adaptacji na partycję systemową (dla gry może być niewystarczająco praw do wykonywania operacji na partycji systemowej).
    Wskazanym jest wyłączyć autozapisy (pomoże to pozbyć się wielu wylotów, gdy brakuje pamięci w czasie przemieszczania się między lokacjami).
    Prace nad optymalizacją wciąż trwają. Optymalizacji, która znajduje się w menedżerze modów, zaleca się użyć tylko w przypadku, gdy nie jesteś zadowolony z aktualnej wydajności.
  • W związku z tym, że mod wykorzystuje funkcje oraz broń z Gunslingera, to niektóre modele zastępują kilka oryginalnych z Zewu Prypeci jednym. Niestety nie uświadczycie jak na razie SPAS'a-12, ani Armsel Protecty (Eliminator) - obie zastępuje Sajga 12K tak jak i unikalne warianty strzelb od Trapera i Gonty, więc w czasie zbierania książeczek, które poprawiają opanowanie danej broni przez Diegtiarowa, nie bądźcie zdziwieni, jeżeli kilka razy natraficie na książeczkę do Sajgi 12K. W modzie również nie zobaczymy jeszcze:

    HK G36 (zamiast niego mamy AK-101 Wydanie Specjalne - zamówienie Żwawego)
    Z-M LR 300 (zamiast niego mamy  L85A2 Wydanie Specjalne, Wariant 1)
    FN F2000 (zamiast niego mamy  L85A2 Wydanie Specjalne, Wariant 2)

    Dla kilku broni przypada niestety jeden model z Gunslingera i różnią się one tylko nazwami (starałem się zróżnicować je najlepiej, jak tylko mogłem, ale ze względu na ograniczenia moda strzelb się nie dało, bo wszystkie korzystają z jednej nazwy i opisu broni). Należy mieć to na uwadze. 

LINKI DO POBRANIA:

Spoiler

Mod v. 1.14:


Spolszczenie:


Dodatki do v. 1.14:

  • Nowa muzyka w odtwarzaczu MP3:
    GoogleDrive - [KLIK]
    Yandex - [KLIK]
  • Oryginalny wygląd lokacji z Zewu Prypeci/SGM 2.2 (wersja 1.14 posiada ładniejsze i zintegrowane z modem lokacje przeniesione z Anomaly):
    GoogleDrive - [KLIK]
  • Rozpoczęcie gry na Zatonie (zamiast na Kordonie):
    GoogleDrive - [KLIK]
  • Oryginalna pogoda z ZP (wersja 1.14 posiada zintegrowaną pogodę z moda CGIM 2):
    GoogleDrive - [KLIK]


Źródło: new_AP-PRO_LOGO.png.aba0a3e476d400f89ebcc83f4ed08bdb.png
 

  • Dodatnia 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie :P?

Spoiler

1.jpg.edca2142db18bf9bf7de43def3b6cb51.jpg

2.jpg.b980f4afd6820538a8a313a66dc22458.jpg

3.jpg.358acbd319d375d8de1944ca6b7dbbd1.jpg

Przerobiłem launcher choć nie wiem dlaczego mimo wykorzystania tej samej czcionki i jej wielkości jakoś dziwnie wyglądają te napisy, ale ładniej nie potrafię zrobić :P Oprócz tego jak widać dodałem link do naszego forum, link do tego tematu na forum, link do stalkerteam.pl na facebooku i link do StalkerWorld dla YouTube, wszystkie opcje są interaktywne więc po wybraniu którejś z opcji zostaniecie przekierowani z launchera na stronę internetową lub do folderu (zrzuty i logi) a dodatki otwierają JSGME - menedżer modów, poza tym dzięki @kamil190 i temu, że wstawił tu dodatki do moda w większości przetłumaczone to przetłumaczyłem na angielski nazwy modów( choć niepotrzebnie bo kilku modów, które są tu w temacie w zakładce Dodatki do wersji 1.11 nie ma w wersji do której są linki podane wyżej - trzeba je ściągnąć).

Samego JSGME na razie przerobiłem na angielski bo dołączony do moda jest rosyjski i są krzaczki zamiast angielskich nazw opcji. 

A co do samego moda no to dostosowałem polonizację SGM 2.2 do tego moda, uzupełniłem pliki nowymi rzeczami dodanymi w tej wersji i je również przetłumaczyłem, co do plików Gunslingera - te które pasowały ze spolszczenia @DaimeneX po prostu zamieniłem z ich odpowiednikami, nowe przetłumaczyłem od 0 na język polski i dostosowałem do załączonego wyżej patcha(nawet nie wiedziałem, że mod dostał już jakiś patch) więc jeśli chodzi o pliki tekstowe wszystko jest po polsku już, skryptów chyba nie będzie trzeba tłumaczyć bo nie trafiłem jeszcze na żaden, który nie był by nie przetłumaczony więc pozostają testy...

A jako, że mod jest długi to jak ktoś jest chętny do pomocy w testowaniu spolszczenia to możecie dać znać bo testowanie w pojedynkę zajmie duuużo czasu ze względu na rozmiar moda :P

  • Super 1
  • Dodatnia 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie :D Znalazłem jeszcze jeden plik gunslingera, którego nie było w angielskich plikach, do których linki podrzucił @DaimeneX, a znalazł się w rosyjskich, przetłumaczę na szybkości, spakuję to wszystko i podeślę Ci linka na PW @MaklerR ;) 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem wziąć udział w testach spolszczenia. Może wyłapie jakiś błąd, a przy okazji sprawdzi się jak jest ze stabilnością w tej wersji SGM-a :) 

Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie ten mod. Gunslinger w znacznym stopniu odświeżył ten tytuł. ss_daniel_08-02-20_21-50-28_(escape).jpg

Na razie jestem na Kordonie, ale wylotów nie miałem. Wpakowałem trochę dodatków.
- Lokacje Absolute Nature - Misery edition dla 
- Nowa pogoda CGIM
- Standardowy alife NPC
- Optymalizacja
- Nowy HUD
- Nowy Ambient 

Oczywiście w NLC będę grał dalej, ale już wolniej. SGM trochę podleczy moje skołatane nerwy :smile_pseudogigant:

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan nadchodzących poprawek w patchu 1.12 (SGM 2.2): [ŹRÓDŁO]

Cytat

*Trzeci dodatkowy HUD
*Zamiana niektórych modeli NPC/mutantów
*Czyściciel broni (pod znakiem zapytania)
*Fix opisu zbroi
*Fix błędu z detonacją dynamitu, z powodu zapakowania w db
*Fix zony no weapon, w pobliżu Niedźwiedzia
*Fix xp(doświadczenia) dowódcy oddziału "Alfa" z drugiej misji od Miecza
*Minimapa na wszystkich poziomach trudności
*Fix charakterystyk pancerzy
*Fix ulepszeń pancerzy
*Nowe menu ze Stalkerem 2
*Fix przedawkowania psychodelinu
*Adaptacja skrzynki mechanika (dla zbioru części)
*Zwiększony skok
*Nowy AI dla NPC (pod znakiem zapytania)
Może będą i inne poprawki

 

  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Monolithalian Linki do tej samej wersji podawał @DaimeneX w temacie SGM 2.2, ale dobrze w sumie, że wstawiłeś link, jak ktoś chce grać już no to jest to jakaś opcja :) Jeśli chodzi o polonizację z kolei to testy idą w porządku, wydaje mi się, że wyeliminowałem już wszystkie brakujące nazwy i opisy broni i consumabli, pozostała kwestia fabularna - dialogi konkretnie czyli część SGM-owa, część Gunslingera jest ogarnięta. 

Fabularnie jestem na Janowie, mam ogarnięte wszystko co na Janowie można zrobić, ekipę do Prypeci aktualnie zbieram, i poza misjami na oddanie przywódcy Monolitu teczki, ogarnięcia śmigieł na Agropromie i znalezienie profesora dla SBU więc wydaje mi się, że całkiem daleko, aczkolwiek testy mogą jeszcze trochę zająć bo chcę być pewny, że nie będzie brakować żadnego dialogu zanim wypuszczę, no i tak jak @kamil190 napisał - autor planuje kolejnego patcha wypuścić i z logu wynika, że będą jeszcze jakieś fixy opisów i charakterystyk pancerzy więc pewnie jeszcze będę musiał wprowadzać zmiany w tekście.

Co ciekawe jeszcze, że tak wspomnę - zaczęły mnie irytować mocno ścinki 32bitowego silnika więc uznałem, że zwiększę trochę switch_distance bo domyślnie był ustawiony bodajże na 100 lub 200, ale okazuje się, że jakakolwiek ingerencja w switch_distance powoduje wylot więc nie polecam kombinować przy tym pliku :P

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał może ktoś wylot przy próbie modyfikacji pancerza Najemników u technika na posterunku? Poza tym gra działa bez zarzutu. Loga nie mam, bo (tutaj uwaga) wykrzacza mi również crashloga przy próbie zapisu do folderu. Jeżeli jest jakiś inny sposób na wydobycie zapisu z wylotu, to chętnie spróbuję alternatywnych metod po uprzednim wytłumaczeniu.

Lokacja pancerza, jeśli potrzebna:

Spoiler

Tunel pod nasypem kolejowym w pordzewiałym kontenerze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Agrael przestał(a) promować i podpiął/eła ten temat

No więc dodałem spolszczenie do pierwszego posta, kto jest zainteresowany modem - można pobierać i grać :)

A co do Twojego pytania @stalker1997 ja chyba nie miałem problemu z kombinezonem najemników jeśli chodzi o ulepszanie go, ale na 100% pewności nie mam, autor moda w następnej łatce do niego planuje fixy opisów, charakterystyk i samych pancerzy więc możliwe, że jak patch się ukaże to Twój problem zniknie, a póki co najlepiej po prostu unikać modyfikowania tego pancerza.

  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Agrael promuje ten temat

ss_daniel_09-03-20_14-17-53_(pripyat).jpg
Mod ukończony. 

Muszę przyznać, że grało mi się nadzwyczaj przyjemnie. Tak jak pisałem wcześniej - Gunslinger odświeżył SGM'a. Nie można też zapomnieć o dodatkach graficznych. 

W tej adaptacji zostało wyciętych parę zadań: Wolność vs Powinność, W pogoni za Anubisem, Spisek. Jest ich na pewno więcej, ale i tak było co robić. 
Po ukończeniu głównej fabuły czeka nas freeplay i trzy dodatkowe zadania. Zlikwidować 200 zombie, odszukać unikalne artefakty dla uczonych oraz jedno od Garriego. A potem... można opuścić Zonę.

Spoiler

ss_daniel_09-03-20_16-57-45_(jupiter).jpgss_daniel_09-03-20_16-58-32_(jupiter).jpg

Do dodatków dorzuciłem jeden pliczek z podwyższonym skokiem u GG. Przyda się, jeżeli ktoś będzie chciał wykonać zadanie dla Żwawego. 

  • Super 1
  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anton Gorodecki Dzięki wczoraj nie mogłem wypakować rarem i zipem , dzisiaj też nie mogę próbowałem kilkanaście razy rarem pisze(nie znalazłem archiwum  a  zip  nie mogę otworzyć jako archiwum). 

Możesz podesłać twoje pliki polonizacji .

 

Edytowane przez kanon1022
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smox Zaczynałem robić od wersji 1.1, ale potem wrzucałem patch 1.11 (on w zasadzie zmienia tylko opis kilku pancerzy) więc jak wrzucisz na 1.1 to też będzie działać.

Hmm dziwne to trochę, że nie możesz wypakować @kanon1022 bo mi pobiera i normalnie wypakowuje, @Anton Gorodecki pisze, że też @Agrael też nie zgłaszał problemów... Może masz coś pogrzebane w systemie w komputerze, albo antywirus Ci coś blokuje, a nawet nie wiesz :P Ewentualnie może coś jest nie tak z 7zip lub WinRarem bo FilmsterPL, ma z kolei problem z wypakowaniem i jednym i drugim programem moda SFZ Projekt: Epizod Zero, a mnie się wypakował bezproblemowo i chyba nie tylko mi.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guccimucci5 - nie wiem jak, zawsze możesz od nowa pobrać stąd:

https://vk.com/topic-186393989_40935428

https://stalkerportaal.ru/load/zov_pripjati_novyj/zov_pripjati_repack/sigerous_addon_for_gunslinger_ver_1_1/135-1-0-3256

https://ap-pro.ru/forums/topic/1739-sgm-22-gunslinger-mod/page/28/?tab=comments#comment-18705

Spoiler

Если у вас уже скачана версия 1.1 и патч, эту версию скачивать не нужно. Версия 1.11 содержит в себе мод и патч. Если у вас скачана версия 1.11, то ставить патч не надо!

GoogleDisk (Мод 1.11)
ЯндексДиск (Мод 1.11)

GoogleDisk (Патч для 1.1)
ЯндексДиск (Патч для 1.1)

Перед установкой патча, обязательно выключить Minimalism hud в менеджере модов!

Установка мода: Адаптация автономна, все необходимое уже есть в архиве (инсталяторе), на CoP ничего устанавливать не нужно.
Установка патча: Поместить папки gamedata и MODS из архива с патчем, в папку с игрой, согласиться на замену.

Что есть в патче:

  • Фикс Minimalism hud (теперь можно пользоваться)
  • Фикс вылета в меню
  • Фикс описания и характеристик брони

http://synthira.ru/load/s_t_a_l_k_e_r/sigerous_mod/46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.