Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatni zapis jest z pewnością już zepsuty. Ja bym zaczął tak z 10 zapisów wstecz, najlepiej z innej lokacji. Ale ja robię wręcz tysiące zapisów. Zapisuje odruchowo co 10-15 minut. Za to nie mam specjalnych problemów z grą. Nawet jak się muszę gdzieś cofnąć to nigdy dużo.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pacjent1972 napisał:

Na Twoim miejscu zostawiłbym ostatni zapis gry (skopiował w bezpieczne miejsce), odinstalował grę, zainstalował na nowo razem z modem i odpalił z tym ostatnim zapisem. Stare sprawdzone sposoby zawsze pomagają. Może nie zawsze ale czasami.

Już to zrobiłem na drugim windowsie - mam 3 systemy operacyjne na kompie - każdy system operacyjny ma własny dysk . 1 - Linux kali 2.0 , windows x64 ultimate 7 - bez serwispaka i drugi windows x64 ultimate 7 - z aktualizacjami .  pierwszy windows 7 jest - choć może was to dziwić  zrośnięty z linuxem - to znaczy można go tylko uruchomić z panelu linuxa . Drugi windows jest wolny od tej zależności . i to na drugim windowsie od nowa instalowałem grę i moda . Stare są tylko sejwy . komp to evga classified sr-2 , Karta graficzna AMD R9 XFX 280x , procek intel xeon x5670 i 16 GIB ram . Zainstalowałem grę na drugim windowsie aby wyeliminować ewentualną wadliwą pracę dysku - nic to nie dało . Coś mi się zdaje że osoby które piszą o zbyt dużym napakowaniu plecaka mogą mieć racje . Zrobię odchudzanie plecaka i jeszcze dzisiaj napisze na forum czy to pomogło czy nie . Płyta główna evga classified sr-2 normalnie pracuje na dwóch procesorach ale nie mam bloku chłodzącego na drugi wiec płyta z powodzeniem pracuje na jednym - na szczęście tak można . Tak więc nie mam podstaw żeby obwiniać maszynę o błędy w grze . 

Z wyrazami szacunku Markus 

Edytowane przez NAMARGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pacjent1972 napisał:

 

Witam ponownie odchudzanie plecaka nie pomogło - zainstaluje grę jeszcze raz i cofnę się mocno na sejwach . A was drodzy  Stalkerzy proszę  o pochylenie się nad moim problemem - wierzę że ktoś z was wpadnie na pomysł jak rozwiązać mój problem. 

Z wyrazami szacunku Markus 

ss_namargon_03-21-16_16-07-28_(zaton).jpg

Edytowane przez NAMARGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stary uszkodzony zapis uruchomisz nawet na reinstalu, to błąd dalej będzie. Trzeba znaleźć wstecznego sava bez błędu, a następnie nie robić zadania po którym jest błąd krytyczny, lecz pofatygować się na inną lokację i tam zrobić zapis kontrolny. Jeśli da się zrobić, wrócić na lokację z błędem krytycznym i podejść do zadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kondotier napisał:

WJeśli stary uszkodzony zapis uruchomisz nawet na reinstalu, to błąd dalej będzie. Trzeba znaleźć wstecznego sava bez błędu, a następnie nie robić zadania po którym jest błąd krytyczny, lecz pofatygować się na inną lokację i tam zrobić zapis kontrolny. Jeśli da się zrobić, wrócić na lokację z błędem krytycznym i podejść do zadania.

Witam problem ze sejwami zażegnany reinstalacja i cofnięcie się oooooo duuuuuużą ilość sejwów pomogła . Znalazłem pozbawionego błędu sejwa i gra chodzi . Za wszystkie rady serdecznie wszystkim bardzo dziękuje - wszak wszystkie przyczyniły się do sukcesu !!!! . 

Z wyrazami szacunku Markus .

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pewną zagwozdkę - opis zadania - Janów bunkier naukowców - naukowcy dają specjalny detektor żeby znaleźć 6 nie znanych artefaktów . Ja znalazłem 5 bez większych problemów no ale ten 6-ty to mi się kompletnie chyba pod ziemie zapadł nigdzie nie mogę go znaleźć szukałem - Zaton ,Janów, Prypeć czasem na innych lokacjach - losowo , i za nic nie mogę go znaleźć . Proszę o wskazówki gdzie mogę go znaleźć . Jestem zdesperowany bo jak mniemam po dostarczeniu 6-tego będę mógł dokonać modyfikacji detektora i znajdywać nowe nie występujące w podstawce gry artefakty . Jeśli ktoś wie  to bardzo proszę o podpowiedź .

Z wyrazami  szacunku Markus 

Dnia 24.03.2016 o 14:50, kondotier napisał:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

co do misji nie pomogę, bo nie ten "level" w zadaniach (niedawno trafiłem na Janów), ale mam podobny problem ze zwykłymi artefaktami. Chodzi o to, że często w anomaliach nie ma artefaktów, nawet po emisji. Samych artefaktów mam sporo, ale nie mogę skomplementować tych potrzebnych. Czy spawn artefaktów został ograniczony? Bo nie chcę, żeby się okazało, że coś jest nie tak z plikami moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2016 o 14:50, kondotier napisał:
2 godziny temu, StalkerCell napisał:

Witam,

co do misji nie pomogę, bo nie ten "level" w zadaniach (niedawno trafiłem na Janów), ale mam podobny problem ze zwykłymi artefaktami. Chodzi o to, że często w anomaliach nie ma artefaktów, nawet po emisji. Samych artefaktów mam sporo, ale nie mogę skomplementować tych potrzebnych. Czy spawn artefaktów został ograniczony? Bo nie chcę, żeby się okazało, że coś jest nie tak z plikami moda.

Dnia 24.03.2016 o 14:50, kondotier napisał:

 

Witaj żeby w anomaliach było dużo artefaktów musi być dużo emisji - Ja w podstawce gry robiłem tak 20-30 nocek pod rząd 20 nocek= 20 emisji = dużo artefaktów . Ale w modzie już nie można spać sobie ile się chce a to przekłada się na ilość artefaktów w anomaliach - po jednej emisji masz artefaktów jak na lekarstwo . To też mam wielką prośbę jeżeli jest ktoś kto wie jak sprawić żeby w modzie sgm można było spać do woli to ja się podpisuję obiema rękami i nogami . Ja mam zmodyfikowany udźwig i ta modyfikacja wykonana jest w plikach LTX - myślę że ze spaniem też można tak zrobić wtedy nie było by problemu z artefaktami . Co do spędzania czasu pomiędzy emisjami to ja preferuje nocne polowania na odziały alfa i na najemników w nocy dlatego że masz przewagę wróg nie widzi cię tak dokładnie jak ty wroga . I ważna porada nie wiem jak u ciebie z ofertą u Sowy ALE - to ważne jak tylko zobaczysz  celownik pss 2x odrazu kupuj - wskazuje cele jak dobra lornetka - optyczny system namierzania - w nocy wróg ci się schowa za krzakami ty będziesz widział jego zarys - strzelasz w środek - to nie jest celownik natowski i pasuje do karabinów ruskich np. akm , ak . I do giwery którą można zamówić u Żwawego i warto - karabin burza - wygląda jak groza ale do grozy nie przyczepisz tego celownika . Dlaczego ci o tym piszę w początkowej fazie gry karabin burza z celownikiem  pss 2x masz dużą przewagę nad wrogiem .  A na początku jest ciężko później jak dotrzesz do Prypeci - zdobędziesz narzędzia to taką modyfikację można zrobić w karabinie  ft 2000 i w snajperce swd . Zpędzanie czasu pomiędzy emisjami polując na odziały alfa i najmusów daje ci kasę w postaci elektronicznych rubli - kasa się przydaje wymieniasz u bankiera albo kupujesz lokalizacje schowków u sowy . załączam ci zrzuty ekranu z tym celownikiem co byś wiedział jak wygląda  . Druga sprawa która jest za polowaniem na najmusów jest taka że istnieje szansa że natkniesz się na trupa najemnika który będzie miał w plecaku egzoszkielet - fakt zrujnowany ale kardan naprawi . Ja tak zdobyłem dwa egzoszkielety - we walce pierwszy z monolitu i drugi egzo najemników - ale jest to sprawa bardzo losowa - można też znaleźć inne pancerze w plecakach .  Dorzuciłem ci zrzuty ekranu ze egzo najemników i najlepszym karabinem szturmowym zamówionym u Żwawego na Zatonie .

ss_namargon_03-25-16_20-19-32_(military).jpg

ss_namargon_03-25-16_20-19-26_(military).jpg

ss_namargon_03-25-16_21-34-27_(red_forest).jpg

ss_namargon_03-25-16_21-34-04_(red_forest).jpg

Edytowane przez NAMARGON
zrzuty ekranu
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ekwipunku mam akurat AKM Tactica - jest świetny jak na tą fazę gry. Mam też do niego cztery celowniki - w tym tego PSS. W sumie to taka lornetka bez zooma. Posiadam też snajperkę M14, zastanawiam się nad zmianą na Baretta (M14 ma 125 dmg, Barret - 200). Z kasą nie mam problemu, w razie czego kilka karabinów Allfy sprzedanych Brodzie daje jakieś 300000 rubli. Problemem są właśnie te artefakty, odradzają się jakby chciały a nie mogły - trochę to wkurza, ale jednocześnie wymaga latania po kilku skupiskach anomalii.

Screen z moim ekwipunkiem:

 

ss_szymon_03-25-16_21-56-25_(jupiter).jpg

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2016 o 14:50, kondotier napisał:
17 minut temu, StalkerCell napisał:

W ekwipunku mam akurat AKM Tactica - jest świetny jak na tą fazę gry. Mam też do niego cztery celowniki - w tym tego PSS. W sumie to taka lornetka bez zooma. Posiadam też snajperkę M14, zastanawiam się nad zmianą na Baretta (M14 ma 125 dmg, Barret - 200). Z kasą nie mam problemu, w razie czego kilka karabinów Allfy sprzedanych Brodzie daje jakieś 300000 rubli. Problemem są właśnie te artefakty, odradzają się jakby chciały a nie mogły - trochę to wkurza, ale jednocześnie wymaga latania po kilku skupiskach anomalii.

Screen z moim ekwipunkiem:

 

ss_szymon_03-25-16_21-56-25_(jupiter).jpg

Z tym lataniem po anomaliach to wina tego że nie można spać doba po dobie i artefaktów jest jak na lekarstwo - ale będę kombinował z plikami ltx mooooże uda mi się cóś zrobić z tym spaniem . No i widzę że u ciebie giwery inaczej wyglądają jaką masz wersje moda sgm ? wszytko jest ok jak u mnie ale broń wygląda inaczej ? . No jak nie masz problemów z kasą to zamów sobie u Żwawego broń - karabiny szturmowe - to będziesz miał najlepsze w zonie - do końca gry !!! . A ten celownik to zajebisty jest . - Ja to robię tak - nie mogę spać to latam po Zatonie i poluje na alfe i najmusów noc po nocy - śpię w dzień tak długo aż będzie kilka emisji i dopiero wtedy idę po artefakty . 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2016 o 14:50, kondotier napisał:

 

Witam problem ze sejwami zażegnany reinstalacja i cofnięcie się oooooo duuuuuużą ilość sejwów pomogła . Znalazłem pozbawionego błędu sejwa i gra chodzi . Za wszystkie rady serdecznie wszystkim bardzo dziękuje - wszak wszystkie przyczyniły się do sukcesu !!!! . 

Z wyrazami szacunku Markus . ----------------------------------------- Witam zrobiłem wszystko co mogłem - . Problem powrócił jak widać na zrzucie ekranu .

ss_namargon_03-27-16_00-21-18_(zaton).jpg

Edytowane przez apg2312
Usunięcie wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze screenów sądzę, że te błędy krytyczne masz tylko na Zatonie. Czyli błąd wiodący tutaj powstał. Moim zdaniem, trzeba by było zacząć grę, od wejścia na Zaton, z poprzedzającej lokacji. Nie pamiętam, w jakiej kolejności Zaton pojawia się w grze, ale jeśli chcesz grać w tego moda, to nowe wejście na Zaton, albo najlepiej nowa gra, z oczyszczonym katalogiem zapisów.

Można kombinować, np. z poprzedniego sava pójść tam gdzie idziesz inną droga i zobaczyć czy błąd się powtórzy. Ale może to być zbędna strata czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2016 o 00:30, StalkerCell napisał:

Dziwna sprawa z tymi zapisami, u mnie quick save działa normalnie. Może głupie pytanie, ale - ile masz zrobionych save'ów? Bo pamiętam, że u mnie w Clear Sky nadmiar zapisów powodował BugTrapy - może coś podobnego dzieje się u ciebie w SGM

Witam dziękuje za zainteresowanie moim problemem .  Zbieg okoliczności z tym zrzutem ekranu sejwy  wylatują na wszystkich lokacjach - sejwy wszystkich rodzajów - odchudzanie plecaka też nie pomogło . Komputer  - NO sory ale nie jest za słaby - TO BESTIA -  evga classified sr-2 motherboard  procesory  INTEL XEON X5670 , 16 GIB RAM karta graficzna - AMD  XFX R9 280X - 1000M DD Boost Edition  . Jak ktoś ma wątpliwości - niech sprawdzi w necie co to jest evga classified sr-2 motherboard - mi się po prostu skończyły pomysły ponieważ wsłuchałem się we wszystkie rady - i nic... sejwy jak wywala tak wywala . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.04.2012 o 18:53, Yurek napisał:

8. SGM 2.2 Gun Pack Addon

Witam mam pytanie do pana moderatora - dlaczego nie działają  linki do dodatków  na przykład sgm 2.2 Gun Pak Addon . I adblocki nie mają z tym nic wspólnego - na przeglądarce internet- explorer - nie ma adbloków .  Se moge klikać odkryj treść .......

  Odkryj ukrytą treść

 

 

8. SGM 2.2 Gun Pack Addon

 

NIE DZIAŁA !!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych linków akurat nie mam, ale znam sposób na akumulatory do detektorów - idziesz po prostu do bunkra naukowców, tam jest handlarz, kupujesz od niego baterie, zapisujesz grę, wczytujesz, znów kupujesz i tak w kółko. Baterie powinny być po każdym załadowaniu save'a. Można też obkupić tych wszystkich "es-gie-em-owych" handlarzy, jednakże naukowcy mają najwydatniejsze akumulatory ("elektrolit" trzyma bodajże 480 sekund).

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak widzę, linki do polskich wersji tych addonów do SGM 2.2 poumierały lub poginęły przy kolejnych transformacjach strony. Skąd ściągnąłeś tego gunpacka? Zapewne masz wersję rosyjską, z błędami. Część nazw i opisów broni, które nie występują w podstawowej wersji moda może być nieczytelna. Trzeba by pytać czy ktoś nie ma polskiej wersji na dysku i czy nie wrzucił by tego na jakiegoś hosta. Albo od nowa tłumaczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.