Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, tom3kb napisał:

Uwaga strzelam.

Pewnie chodzi o zdobycie jak to się nazywało (klucz uniwersalny) do śmigłowców żeby je zbadać. A klucz miał bodajże jeden z pilotów co siedział w bunkrze u naukowców. Tylko nie pamietam czy to było w tej wersji SGM ;)

Niestety nie trafiłeś :D Problem taki sam jak z przejściem na Janów, podchodzę do helikoptera klikam F na momenta czarny ekran a później tak jak z tym przejściem wszystko wraca do normy ale nie ma cut scenki i nie mogę nic zrobić nawet się poruszyć xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Siemka

Zainstalowałem moda na czystym Stalkerze i wywaliło bugtrapem, grałem od nowa, wszystko instalowałem jak w instrukcji 

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : !m_error_code
[error]Function      : raii_guard::~raii_guard
[error]File          : D:\prog_repository\sources\trunk\xrServerEntities\script_storage.cpp
[error]Line          : 748
[error]Description   : ....k.e.r. - call of pripyat\gamedata\scripts\_g.script:4415: attempt to index local 'file' (a nil value)
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja nie jest skomplikowana, więc nie powinno być problemu -

1. Stalker - Zew Prypeci PL

2. patch 1.6.0.2 PL

3. Sigerous Mod 2.2

4. kumulatywny fiks 19.03.12

5. polonizacja

6. ewentualne dodatki (poniżej).

Pytanie tylko czy instalowałeś dokładnie jak w opisie. Czy masz Stalker - Zew Prypeci PL, patch 1.6.0.2 PL, i czy na pewno masz Sigerous Mod 2.2.

Pytam, bo wielu graczy grało w tego moda i nikt takiego problemu nie zgłaszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HuczuL

Ktoś tu miał już taki błąd na stronie 13. Niby sobie z nim poradził i tak swoją walkę opisał, parę postów nad nim też mieli taki błędy, jeden gość naprawił to obniżając opcje graficzne. Możesz zerknąć parę stron przed i po czy ktoś nie miał jakichś pomysłów na to jeszcze.

Dnia 12.11.2012 o 23:55, Delat napisał:

Witam, czy ktoś posiadający SGM2.2 w pełni działającą na jego PC, może upnąć swój plik z gameda/scripts ? Plik o nazwie " _g " lub "_g.scripts " jest to pierwszy plik w folderze. Posiadam ten sam błąd co paru kolegów powyżej :

 



FATAL ERROR
[error]Exp[b][/b]ression : !m_error_code
[error]Function : raii_guard::~raii_guard
[error]File : D:prog_repositorysourcestrunkxrServerEntitiesscript_storage.cpp
[error]Line : 748
[error]Description : ....a.l.k.e.r. - zew prypecigamedatascripts_g.script:4415: attempt to index local 'file' (a nil value)

I chce porównać kilka linijek ze swojego błędnego pliku z plikiem w pełni sprawnym.

 

Pozdrawiam i czekam na plik ! Może coś da sie zrobić.

 

EDIT.1

 

Ok, doszedłem w swoim przypadku do jednej rzeczy. Owy błąd nie pojawia się tylko wtedy gdy na Zew 1.6.02 po wgraniu moda SGM2.2 ( pierwszy post ) oraz fiksa ( pierwszy post ) odpalam od razu gre. Bez polonizacji. Bo wgraniu spolszczenia gra sypie u mnie błędem w/w. Czemu ? Trzeba coś zmienić w pliku jakimś ?

Btw. Pograłem chwile na tej rosyjskiej wersji, świetny mod. Maks detal a płynność jak w oryginalnej grze. Tylko teraz kombinuje jak zrobić aby ze spolszczeniem działało.

 

EDIT.2

 

Panowie, zatrybiłem jedną rzecz. Nie wiem czy to przypadek czy faktycznie ma to sens... ale działa ! Gra chodziła tak ? Tak. Zainstalowałem spolszczenie i nadal działa. A więc dla testu, odinstalowałem gre ponownie i wykonałem całą instalacje wraz z wgraniem spolszczenia ( bez wcześniejszego uruchamiania gry ) i gra wywaliła błędem. Odinstalowałem znów wszystko i powtórzyłem pierwszą operacje, instalacja pełna bez spolszczenia - wtem uruchamiam gre po rusku i działa ! - wychodzę z gry, ładuje spolszczenie i gra nadal działa !

Zatem dla mnie rozwiązaniem w/w loga jest uruchomienie gry po rusku chociaż na 1-2 aby się pokręcić do pierwszego auto-save, potem wyjść i dopiero spolszczyć ! AMBA FATIMA BYŁO I NIMA... Buga.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, mam problem z dziennikiem zadań. Po dotarciu do bunkra naukowców w poszukiwaniu pilota, w dzienniku pojawił mi się następujący wpis "Title_doesnt_exist". Nie mam pojęcia o co chodzi choć pamiętam, że poprzednim razem grając w SGM miałem ten sam problem. Najdziwniejsze jest to, że po wczytaniu zapisu poprzedzającego wizytę w bunkrze, wpis i tak widnieje w dzienniku :( Nie mam pojęcia o co może chodzić. Jestem na 100% pewny, że "zadanie ?" to wskoczyło po przejściu przez komorę odkażającą. Dotychczas nie miałem żadnych przygód modem. Czy ktoś z Was miał podobny problem bądź jest w stanie wskazać  przyczynę ? Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

ss_Łukasz_09-29-17_16-15-55_(jupiter).jpg

Edytowane przez lukasz638
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Powitać, wie ktoś może czy STCoP pod sgm 2.2 (http://stalker-mods.clan.su/load/stalker_cop/stalker_zov_pripjati/s_t_a_l_k_e_r_zov_pripjati_adaptacija_stcop_weapon_pack_final_dlja_sgm_2_2/1-1-0-768) jest kompatybilny z PL-ką? Tutaj pewnie już nie, ale czy może być też kompatybilny z wersjami od Jenota i SNIPER-em? Miło by było pograć tak dopracowanym arsenałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wywala zaraz po filmiku nowej gry. Oto log

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : !m_error_code
[error]Function      : raii_guard::~raii_guard
[error]File          : D:\prog_repository\sources\trunk\xrServerEntities\script_storage.cpp
[error]Line          : 748
[error]Description   : ....a.l.k.e.r. - zew prypeci\gamedata\scripts\_g.script:4415: attempt to index local 'file' (a nil value)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, DaarMoo napisał:

@Ejakulat a jak u Ciebie ze sterownikami karty ? Ktoś kiedyś miał taki sam problem i to pomogło. Co prawda zaraz pojawił się następny, ale na razie uporaj się z tym. Ewentualnie otwórz jako admin. Takie mam pomysły na tą chwilę.  

Jesteś boski, jak ja do cholery mogłem zapomnieć o czymś tak oczywistym jak administrator! Widać odwyk od Stalkera i alkohol nie pomagają :v Teraz moge wgrać dodatki. Podziękował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.09.2017 o 08:25, tom3kb napisał:
  Dnia 12.11.2012 o 23:55, Delat napisał:

Witam, czy ktoś posiadający SGM2.2 w pełni działającą na jego PC, może upnąć swój plik z gameda/scripts ? Plik o nazwie " _g " lub "_g.scripts " jest to pierwszy plik w folderze. Posiadam ten sam błąd co paru kolegów powyżej :

 



FATAL ERROR
[error]Exp[b][/b]ression : !m_error_code
[error]Function : raii_guard::~raii_guard
[error]File : D:prog_repositorysourcestrunkxrServerEntitiesscript_storage.cpp
[error]Line : 748
[error]Description : ....a.l.k.e.r. - zew prypecigamedatascripts_g.script:4415: attempt to index local 'file' (a nil value)

I chce porównać kilka linijek ze swojego błędnego pliku z plikiem w pełni sprawnym.

 

Pozdrawiam i czekam na plik ! Może coś da sie zrobić.

 

EDIT.1

 

Ok, doszedłem w swoim przypadku do jednej rzeczy. Owy błąd nie pojawia się tylko wtedy gdy na Zew 1.6.02 po wgraniu moda SGM2.2 ( pierwszy post ) oraz fiksa ( pierwszy post ) odpalam od razu gre. Bez polonizacji. Bo wgraniu spolszczenia gra sypie u mnie błędem w/w. Czemu ? Trzeba coś zmienić w pliku jakimś ?

Btw. Pograłem chwile na tej rosyjskiej wersji, świetny mod. Maks detal a płynność jak w oryginalnej grze. Tylko teraz kombinuje jak zrobić aby ze spolszczeniem działało.

 

EDIT.2

 

Panowie, zatrybiłem jedną rzecz. Nie wiem czy to przypadek czy faktycznie ma to sens... ale działa ! Gra chodziła tak ? Tak. Zainstalowałem spolszczenie i nadal działa. A więc dla testu, odinstalowałem gre ponownie i wykonałem całą instalacje wraz z wgraniem spolszczenia ( bez wcześniejszego uruchamiania gry ) i gra wywaliła błędem. Odinstalowałem znów wszystko i powtórzyłem pierwszą operacje, instalacja pełna bez spolszczenia - wtem uruchamiam gre po rusku i działa ! - wychodzę z gry, ładuje spolszczenie i gra nadal działa !

Zatem dla mnie rozwiązaniem w/w loga jest uruchomienie gry po rusku chociaż na 1-2 aby się pokręcić do pierwszego auto-save, potem wyjść i dopiero spolszczyć ! AMBA FATIMA BYŁO I NIMA... Buga.

@Ejakulat na wszelki wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sarkazm - Twój sarkazm jest niczym nie uzasadniony. Mod ma swoje lata i trudno spamiętać takie duperele jak asortyment u handlarzy. A skoro nie mają tego co chcesz, to widocznie tak założył autor moda.

Możesz się wesprzeć tym gameplayem i zobaczyć co z moda wyciągnął jeden z lepszych gameplayowców.

https://www.youtube.com/watch?v=tvcmyQkMj8E&list=PLnGInkNZHnoKbNYDLI4EdgY72q84JemD5

Nieznajomość języka w niczym nie przeszkadza, bo można po "obrazkach" zrozumieć co jest grane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, kondotier napisał:

@Sarkazm - Twój sarkazm jest niczym nie uzasadniony. Mod ma swoje lata i trudno spamiętać takie duperele jak asortyment u handlarzy. A skoro nie mają tego co chcesz, to widocznie tak założył autor moda.

Możesz się wesprzeć tym gameplayem i zobaczyć co z moda wyciągnął jeden z lepszych gameplayowców.

https://www.youtube.com/watch?v=tvcmyQkMj8E&list=PLnGInkNZHnoKbNYDLI4EdgY72q84JemD5

Nieznajomość języka w niczym nie przeszkadza, bo można po "obrazkach" zrozumieć co jest grane.

Ale ja nie o to pytałem xD Btw. czemu on ma emisje a ja mimo spędzenia tygodnia w świecie Zony ani jednej nie miałem? Przecież ich nie wyłączyłem

Edytowane przez Sarkazm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.