Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, u handlarzy nie ma  żadnych nowych towarów, nie mogę zrobić ogólnego ulepszenia np. Vintoreza, prawdopodobnie dlatego, że w trakcie gry zerują mi się statystyki (a wykonałem już większość zadań w Zatonie i Jupiterze). Kiedy miałem  wersję 1.6 wszystko było w porządku i krótko po wyjściu z Zatonu mogłem kupić choćby ezgoszkielet, obecnie nie mam nawet dostępu do amunicji natowskiej. Spotkał się ktoś z takim problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zerowanie punktów umiejętności było już zgłaszane  i sam to też zauważyłem. Może na forum moda będzie odpowiedź ja nie znam rosyjskiego żeby tam luknąć. Można prosić znających ruski, jedyna szansa. Ja się do prośby dołączam.

 

Chyba też spawner pomagał tylko nie wiem jak działa i skąd wziąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich szanownych fanów stalkera  . Otóż mam problem z zapisywaniem gry . Wylatują nie tylko quikseiwy ale wywala też przejściówki pomiędzy lokacjami  . Załączam zrzut ekranu - jak widać po lewej stronie ekranu pojawia się uprzejmy komunikat w kolorze czerwonym że aktualny sejw trafił szlak . Jeżeli ktoś z was wie jak taki błąd zlikwidować aby się to nie działo - a dzieje się nagminnie że grać się nie da - to ja będę bardzo zobowiązany . Może to coś prostego . A i dla jasności mod sgm 2.2 .  Z wyrazami szacunku markus 

Ps dołączam jeszcze jeden zrzut ekranu który pokazuje jak detektor omega pokazuje artefakt - z pozdrowieniami dla mniecia .

56f02a61f31cb_xrEngine2016-03-2116-07-2856f02db00c2e2_xrEngine2016-03-2115-59-12 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, NAMARGON napisał:

WITAM MAM JESZCZE JEDNO PYTANIE DOTYCZĄCE ZADANIA - ZNALEŹĆ 6 NIE ZNANYCH ARTEFAKTÓW - ZADANIE  OD NAUKOWCÓW NA JANOWIE ZNALAZŁEM 5 I ZA CHOLERE NIE MOGĘ NIGDZIE ZNALEŹĆ 6-TEGO . PRZY OKAZJI ZAŁĄCZAM ZRZUT EKRANU POKAZUJĄCEGO DETEKTOR OMEGA W AKCJI     

ss_namargon_03-21-16_18-29-43_(zaton).jpg

ss_namargon_03-21-16_18-29-26_(zaton).jpg

ss_namargon_03-21-16_18-29-17_(zaton).jpg

Pisz z małej litery z dużej tylko początek zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, smox napisał:

Odpowiedź co do zapisów jest prosta - W Stalkerze NIE ROBI SIĘ QICKSAVE. Zapisy robi się TYLKO w menu.

Witam niestety Pańska rada dotycząca robienia zapisu gry z poziomu menu również zawiodła - zawiodły wszystkie możliwe sposoby zapisu stanu gry - menu  , qicksave  , konola . Nie da się grać . Jeżeli na forum ktoś wie jak rozwiązać ten problem to pokornie proszę o pomoc - jestem zdesperowany . Stalker to moja ulubiona gra i bardzo pragnę przejść Zew Prypeci na modzie S.G.M 2.2 . pomocy !!! .

2 godziny temu, smox napisał:

 

 

xrEngine 2016-03-21 16-07-28-549.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wielką nadzieję że znajdzie się ktoś kto będzie znał ten problem - problem ze zapisywaniem stanu gry . Znam przypadki gdzie wysypywały się wszystkie sejwy graczom . u mnie jest problem z aktualnym zapisem stanu gry . Może wystarczy edytować któryś z plików gry jakiś LTX  albo cóś . 

Z Wyrazami szacunku Markus

xrEngine 2016-03-21 16-07-44-352.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NAMARGON- w spojlerze e fragment z pliku user.ltx z wstawionymi liniami dla robienia zapisów konsolowych klawiszami. Oryginalne quicksave, mam przeniesione na klawiaturę numeryczną, aby nawet przez przypadek ich nie zrobić.

Jesteś pierwszym, któremu ten sposób nie zadziałał.

Spoiler

bind quick_use_1 kF1
bind quick_use_2 kF2
bind quick_use_3 kF3
bind quick_use_4 kF4
bind quick_save kDIVIDE
bind quick_load kMULTIPLY
bind_console save save1  k7
bind_console save save2  k8
bind_console save save3  k9

cam_inert 0.
cam_slide_inert 0.25
cl_cod_pickup_mode 1
cl_dynamiccrosshair on
cl_mpdemosave 0

 

Nie daję całego user, bo zawiera ustawienia z innego moda dla ZP i pozmieniał by w Twoim. Tych klawiszy używałem grając w tego moda i nie miałem żadnych problemów. Jeśli jednak używałeś wcześniej klawisza F5, to może się to psucie ciągnąć, mimo zmiany sposobu zapisu.

 

 

 

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, StalkerCell napisał:

Dziwna sprawa z tymi zapisami, u mnie quick save działa normalnie. Może głupie pytanie, ale - ile masz zrobionych save'ów? Bo pamiętam, że u mnie w Clear Sky nadmiar zapisów powodował BugTrapy - może coś podobnego dzieje się u ciebie w SGM

Witam dziękuje za zainteresowanie moim problemem . - co do ilości sejwów - fakt jest ich bardzo dużo aż trudno policzyć !!!! . Zatem mam pytanie jeśli miałbym usunąć pewną ilość sejwów to jakie sejwy mam usunąć bez szkody dla gry ???? .Fakt nie potrzebuje sejwów z początku gry - Ale mam jedno zadanie jeszcze z kordonu - przynieść rzadki artefakt dla handlarza . i czy usunięcie części sejwów nie zdestabilizuje gry ? . - Co do zapisów gry - jestem uwięziony na zatonie . A to dlatego że przejście z lokacji zaton wiąże się z automatycznym zapisem gry !! . No to jedynie mogę sobie chodzić po zatonie pod warunkiem że nie zrobię żadnego zapisu gry . Tak teraz sobie  myślę że mógłbym  usunąć wszystkie sejwy - przejściówki pomiędzy lokacjami - zmniejszy to liczbę sejwów i może pomorze ??? . - proszę  uprzejmie o opinie co do usuwania zapisów gry - to jedyny na tą chwile pomysł jaki mam .

Z wyrazami szacunku  MARKUS  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno była dyskusja o trzymaniu kompletu savów i marnych skutkach takiego postępowania.

Ostatni zapis niesie w sobie wszystko co istotne od początku gry, w tym i zadania nie zrobione. Pozostałe savy są zbędne. Zobacz na wielkość sava pierwszego w grze i ostatniego. Te zbędne savy tylko niepotrzebnie zajmują pamięć.

Masz dwie możliwości. Albo zwyczajnie początkowe savy usunąć do kosza bez szkody dla gry, zostawiając w katalogu zapisów tylko kilka ostatnich ( 4 - 5 ), albo te zbędne przenieść do nowego katalogu poza grą. Po to, że jakbyś chciał sobie przypomnieć coś z poprzedniej gry, albo czego nie życzę, musiał powtórzyć grę, to przekopiujesz sobie jeden istotny save do katalogu w grze i możesz go uruchomić.

autosave, to tylko save bezpieczeństwa dla zapominalskich, robiony w ważnych momentach gry, lub po pewnym interwale czasowym przez skrypt gry. Jeśli po nim masz zrobionego twardego sava, to jest on zbędny. Liczy się ale tylko na chwilę, autosave robione po zmianie lokacji. Jednak lepiej zrobić twardego przed teleportacją, bo jak na lokacji są problemy, jest do czego wrócić. A autosave ma w sobie to coś co powoduje problemy.

A przy okazji. Mody nie lubią nagromadzenia złomu, ani w inwentarzu, ani w schowkach. Może to skutkować wylotem z LUA ( brak pamięci ). W schowkach trzymamy tylko wtedy, jak mamy szansę do nich wrócić i skorzystać z zawartości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu gra napotkała na krytyczny błąd i nie może się zapisać. Kombinacje z zapisami nic tu nie pomogą. Błąd może być spowodowany jakimś zdarzeniem w świecie gry. Jakiś NPC albo mutant źle się spawnuje. Jakaś anomalia albo artefakt zwiesza grę. Ale skoro nie pomaga wczytanie wcześniejszego zapisu to będzie to raczej coś innego. Pytasz o ekwipunek? Z pewnością masz za dużo amunicji, jak widze na screenie. Im więcej rzeczy w plecaku, tym więcej gra ma wczytania i obsługiwania. Może też być tak, że błąd powstał o wiele wcześniej, z tokiem gry i kolejnymi zapisami się nawarstwiał, ąż coś wybuchło. Sugeruję przeinstalować grę, może nawet na nowo ściągnąć moda. Potem próbować po kolei wczytywać zapisy, od najstarszych. Zobaczysz jak daleko uda ci się posunąć aż wystąpi błąd. A może nie wystąpi? :)

A jak cię wywala przy wczytaniu zapisu to z jakim logiem?  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kobal napisał:

Po prostu gra napotkała na krytyczny błąd i nie może się zapisać. Kombinacje z zapisami nic tu nie pomogą. Błąd może być spowodowany jakimś zdarzeniem w świecie gry. Jakiś NPC albo mutant źle się spawnuje. Jakaś anomalia albo artefakt zwiesza grę. Ale skoro nie pomaga wczytanie wcześniejszego zapisu to będzie to raczej coś innego. Pytasz o ekwipunek? Z pewnością masz za dużo amunicji, jak widze na screenie. Im więcej rzeczy w plecaku, tym więcej gra ma wczytania i obsługiwania. Może też być tak, że błąd powstał o wiele wcześniej, z tokiem gry i kolejnymi zapisami się nawarstwiał, ąż coś wybuchło. Sugeruję przeinstalować grę, może nawet na nowo ściągnąć moda. Potem próbować po kolei wczytywać zapisy, od najstarszych. Zobaczysz jak daleko uda ci się posunąć aż wystąpi błąd. A może nie wystąpi? :)

A jak cię wywala przy wczytaniu zapisu to z jakim logiem?  

 

Witam muszę się do czegoś przyznać . Otóż zrobiłem małą modyfikacje udźwigu - nigdy nie było z tym problemu - udźwig = 5000 kg. no i mam dużo w plecaku - dużo amunicji - zapasowe pancerze w tym dwa egzoszkielety  , zapasowe hełmy zapasowe karabiny - wszystko na okoliczność potyczek z oddziałami alfa . Jednym słowem sprzęt najlepszy w zonie . To też z oddziałami alfa nie mam większego problemu . oswajam mutanty - w plecaku zawsze mam kilka preparatów na chimery i pseudo giganty . No i około 40 zestawów do naprawy pancerzy i broni , artefakty - prawda jest tego dużo . Cały ekwipunek waży ponad 1000 kg. W nocy poluję na odziały alfa i najemników  - na Zatonie głównie .A zdobytą broń oddaje technikowi na części zapasowe albo wrzucam do utylizatora . Załączam zrzuty ekranu mojego plecaka . Zatem nie pozostaje mi nic innego jak zmienić stan mojego ekwipunku i sprawdzić czy ten zabieg wpłynie na zdolność zapisywania stanu gry - zresztą sam czytałem że duża ilość sprzętu w schowkach w modzie może sprawiać problemy .  Nie pamiętam tylko którego moda ta informacja dotyczyła . Tak czy siak ekwipunek do odchudzenia .

Z wyrazami szacunku Markus .

ss_namargon_03-23-16_15-29-43_(jupiter).jpg

ss_namargon_03-23-16_15-29-33_(jupiter).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wywalania gry to gra wywala się dopiero przy próbie nadpisania uszkodzonego sejwa - a na ekranie pojawia się informacja - xrEngine przestał działać . A dokładnie wygląda to tak że gra się zawiesza - wchodzę do menadżera zadań i na ekranie jest komunikat xrEngine przestał działać - zamykam proces . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.