Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Stalkerów jako iż jest to mój pierwszy post.

Otóż mam problem z Modem.

Zainstalowałem Mod-1 tak jak jest napisane w instrukcji (na grę w ver. 1.6.0.2), zainstalowałem fix-1, zainstalowałem (skopiowałem) spolszczenie.

Jak uruchamiam grę i próbuję wejść w "Opcje" gry (te normalne od ustawień graficznych, sterowania itp.) to wywala mi do pulpitu.

Jak to naprawić? Czy to jest normalne i Wy też mieliście z tym problem?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit3:

Ok. Znalazłem.

Cytat

[error]Expression    : xml_doc.NavigateToNode(path,index)
[error]Function      : CUIXmlInit::InitStatic
[error]File          : D:\prog_repository\sources\trunk\xrGame\ui\UIXmlInit.cpp
[error]Line          : 156
[error]Description   : XML node not found
[error]Argument 0    : tab_sound:cap_captioning
[error]Argument 1    : ui\ui_mm_opt_16.xml

Dodam tylko iż w wersji jaką ściągnąłem ze steam-a (1.6.0.2) działało to normalnie, po spolszczeniu także.

Natomiast jak wgrałem już ten mod to przestało działać zarówno w wersji rosyjskiej jak i polskiej

PS:

Dodam też iż grę mam na partycji E (E:\Steam\steamapps\common\Stalker Call of Pripyat)

Edytowane przez tdx110
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy wersja steamowa pozwoli grać w mody.

Ale spróbuj inaczej. Na innej partycji - ale nie systemowej - zrób sobie nowy katalog i nazwij wg. uznanie. Do tego katalogu przekopiuj zawartość katalogu Stalker Call of Pripyat, nałóż spolszczenie, zrób skrót pulpitowy od Stalker-COP.exe i przenieś na pulpit.

Kontrolnie uruchom grę. Jak odpali, to wyjdź i na to co masz postaw moda. Radzę też w tym przypadku, w pliku fsgame.ltx, dokonać zmiany w drugiej lini, tak aby zapisy z gry były robione nie w Moje dokumenty, a w modzie, o ile już tego nie zrobił autor moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź wersje steamową, skopiuj sobie katalog nazwij go jak chcesz i tam wrzuć grę. Pobierz sobie exe, najlepiej z dostępem do pamięci x64. Poszukaj na necie.

I powinno ci działać.

Unikaj uruchamiania steama jak grasz. Bo steam będzie sam updaetował twoją grę do wersji podstawowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tdx110

Pobierz i zainstaluj rus podstawkę do Zewu Prypeci, z trylogii lub osobno " in na dajesz" (niezrozumiałe) w/w moda i grasz bez komplikacji nawet po nałożeniu spolszczenia jeśli takowe jest, koleś nałożył na w/w wstawkę językową po Serbsku(obie odmiany) i hula bez problemu.

Tu masz Stalkera 10004 i nakładki na 10005 oraz 10006, razem ok. 4,3 GB w 7 zipie:

https://yadi.sk/d/mWrz4roGerHPs/%D0%A2%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%8F%20%D0%A2%D0%A7

Spolszczenie "se weź" (sobie weź) z tego forum, może jest albo ma je ktoś to ci podkopsa na priwie.

Pisz poprawnie po polsku. @pacjent1972.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, czernobyl10 napisał:

Jeżeli skopiuje wersję steamową to nie odpali ponieważ wymaga do uruchomienia steama. Inaczej są skonstruowane pliki gry, nie pomoże kopiowanie i inna partycja. Potrzebuje wersji no - steam uruchamianej z pliku exe. 

Jeżeli skorzysta z .exe które jest patchowane do x64 i korzystania z większej ilości pamięci to zadziała. A jak nie to po co kombinować? Chyba każdy z was wie jak aplikuje się witaminy, nie? Akurat tutaj nie widział bym problemu by ktoś skorzystał jeśli by musiał. I Czernobyl. Pliki stalkera są zbudowane identycznie, tylko jest przekierowanie do steama, wystarczy podmienić plik exe. i odpalać z utworzonego skrótu lub tego pliku. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki dokładnie pliki exe?

Mam oryginalny plik Stalker-COP.exe ale nie wiem na jaki mam go podmienić?

Druga sprawa to taka iż przesłany link przez użytkownika Tropiciel jest do Stalker Cień Czarnobyla a nie CoP (Przynajmniej jak poznaje po ikonie ponieważ mam ze steama wszystkie 3 wersje stalkera).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz podmienić plik xrEngine.exe z katalogu bin na taki, który nie wymaga płyty w napędzie. Gdzie go znaleźć na necie to nikt Ci z nas nie powie, bo to crack. Musisz sam poszukać. Wiele modów do Stalkera Cień Czernobyla, Zew Prypeci i Czyste Niebo nie będzie działać na grze w wersji Steam. W przypadku Cienia Czernobyla dochodzi problem z wersją gry. Na Steam masz ją w wersji 1.0006 a wiele modów do działania wymaga wersji 1.004.

 

Tropiciel to ranga na forum, ten użytkownik ma nicka vidkunsen :) 

 

EDIT: Przyszło mi jeszcze coś do głowy. Uruchom klienta Steam w "offline mode". Wtedy przy uruchamianiu gry nie będzie mógł sprawdzać zgodności i MOŻE ten mod się uruchomi.

EDIT 2: Słyszalem też, że Steam bardzo nie lubi jak crackuje się ich gry. Można za to dostać bana. Czy to prawda to nie wiem, nigdy nie kombinowałem z grami z tej platformy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

EDIT 2: Słyszalem też, że Steam bardzo nie lubi jak crackuje się ich gry. Można za to dostać bana. Czy to prawda to nie wiem, nigdy nie kombinowałem z grami z tej platformy.

Nie prawda @Gatzek, Problem jest tylko wtedy gdy odpalasz grę przez steama. Swoją drogą to tylko plotki. Skoro nie odpalasz steamem to steam nie płacze bo godzin nie nalicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę powiedzieć iż to też jest bujda.

Wgrałem mody na zainstalowanego Stalkera i nie sprawdza poprawności plików a to dlatego iż jest to w folderze "gamedata", który nie istnieje w wersji na steama.

Jak wgrywa się jakieś dodatkowe pliki czy foldery to nic z nimi nie robi ponieważ Steam ich nie widzi nawet.  Przy usuwaniu gry te foldery zostają.

Więc to że nie lubi modów to bujda. W wersji na Steama można śmiało wgrywać mody.

To że jest to wersja Steam-owa nic nie zmienia

 

Edit:

Wie może ktoś czy da się naprawić broń samemu w grze?

I po co są w ogóle części zamienne u mechanika? Jak z nich korzystać?

Obecnie mam 12 części zamiennych. Ile trzeba mieć minimum?

 

Aha i jeszcze jedno. Czy mogę atakować wszystkie podróżne grupy?

Chodzi mi o to czy mogę 3 osobową grupę Stalkerów wybić i baza stalkerów będzie wobec mnie dalej tak samo nastawiona?

Edytowane przez tdx110
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@Borch, korzystanie z wyszukiwarki forum lub Googla czasami pomaga nowym userom, ale to na przyszłość. 

Tu masz link do tematu: 

A tu już do bardziej zaawansowanego Władcy Zony gdzie możesz spawn-wać niemal wszystko, włącznie z anomaliami, artami, zmieniać pogodę, etc.

Link: https://yadi.sk/d/f18UT3flPiHXd

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem grając w SGM 2.2, dostałem pierwsze misje już na Zatonie i poszedłem do sprzedawcy Sowy i podczas handlu zauważyłem, że są puste okienka namierzam na to myszką i pisze ze to jakaś dana bron ale nie ma ikony, obrazu tej broni. Kupiłem i sprawdziłem czy jest model broni, to jest ale da się jakoś to w tym ekwipunku naprawić? ( tak samo z amunicją ) mam Fixa :P. Trzeba moda od nowa instalować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Nie działają mi nowe bronie,które dodaje gunpack addon :/ Wszystko instaluję w kolejności,i ani wylotu ani loga...Po prostu gram, i tych broni nie widzę. Dodam że miałem już kiedyś go zainstalowanego, i wszystko hulało,łącznie z nowymi brońmi :( Chciałbym wrócić do tego moda z tym dodatkiem,ale nie wiem już co mam robić :D 

A tak na marginesie... Wersja Jenot też jak patrzałem w opisie dodaje nowe bronie, i mam pytanie czy to są te same co w tym dodatku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie Jenota jest napisane, że część broni nigdzie wcześniej nie widziana (przynajmniej w momencie jak mod się ukazał ;) ), a jest tam tego masa. Możesz sobie przeczytać z jakich modów są bronie dodane do Jenota, jest tam lista i porównać z tym co jest w tym Gun packu do SGM 2.2.

Zerknąłem do gamedaty tego Gun packa i widzę, że są giwery z shoker mod, death mod, arsenal mod, broń od johanna itp więc część może się powtórzyć z tym co jest w Jenocie, chociaż niekoniecznie kto wie jakie wersje tych broni są w obu modach SGM, więc ich wygląd też może się różnić choć są teoretycznie z tych samych paczek np z Shoker mod.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.