Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Desktop Screenshot 2020.12.30 - 11.40.12.72.png

Tytuł oryginalny: На распутье 2
Platforma: Zew Prypeci 1.6.02 / Repack - wersja samodzielna
Data premiery: 30.12.2020 r.
Autor: Dmitrij Simczenkow
Autorzy spolszczenia: @metek58, @Meta, @yellow
Śr. długość rozgrywki: (ok. 3 godzin)


OPIS:

Spoiler

Po upływie dwóch miesięcy Weliar znów prosi Berga o znalezienie kogoś. Z każdym krokiem i z każdą wskazówką pojawiają się coraz bardziej bezstronne szczegóły dotyczące zleceniodawcy. Po zakończeniu kontraktu myśliwy podejmuje fatalną decyzję, która będzie początkiem łańcucha nowych wydarzeń.


Od autora: 

Spoiler

Modyfikacja fabularna. Proszę o ocenę przede wszystkim historii. Byłbym wdzięczny za pozostawienie szczegółowej recenzji z wrażeń. 


Scenariusz projektu był przepisywany trzykrotnie. Po pierwszym projekcie zdałem sobie sprawę, że brakuje mi wiedzy teoretycznej na temat tworzenia scenariuszy. Trochę czasu zajęło mi przestudiowanie dodatkowej literatury.

Po części edukacyjnej zacząłem pisać. Pisałem przez długi czas. Historia okazała się niezła, ale w niektórych miejscach była rozdarta. Nie mogłem pozbyć się wrażenia, że czegoś jej brakuje. Ostatecznie nie spodobała mi się. Zrobiłem więc przerwę. To było w samym środku lata, 2019 r. 

We wrześniu, podczas wykładu, wpadłem na nowy pomysł kontynuacji historii Berg i Beliara. Bardzo mi się podobał i znów zacząłem pisać. Nawiasem mówiąc, ponad połowa scenariusza powstała podczas wykładów z matematyki.

W październiku zacząłem powoli pracować przy SDK. Do grudnia udało się sporo rzeczy zrealizować, ale zimą dopadł mnie kolejny kryzys twórczy. Dopiero w lutym wpadłem na pomysł, jak połączyć wszystkie wydarzenia. Chciałem też zmienić lokację. Musiałem zrobić wszystko od nowa. Dziś scenariusz jest już całkowicie napisany i, że tak powiem, u strukturyzowany. Główny wątek został zrealizowany w 99,9%.


Podziękowania: 

Pomoc w rozwiązaniu problemów dot. wylotów - Алексей Лоскутов, Михаил Зарубин, denis2000.
Testerzy - Рафаэль Саакян, Shadow_Man, yurv3, Gamp, drCarabas, Maximouse, 4udik.


Modyfikacja jest kontynuacją części pierwszej.

GALERIA:

Spoiler

Na rozdrożu 2_stalkerteam_scr1.jpg  Na rozdrożu 2_stalkerteam_scr2.jpg  

Na rozdrożu 2_stalkerteam_scr5.jpg  Na rozdrożu 2_stalkerteam_scr6.jpg

Na rozdrożu 2_stalkerteam_scr3.jpg  Na rozdrożu 2_stalkerteam_scr4.jpg


Prezentacja rozgrywki:

 

INSTALACJA:

Spoiler

Zalecana kolejność instalacji:

1.  Zew Prypeci 1.6.02


2. Pobrane i wypakowane archiwum moda umieszczamy w głównym katalogu gry.


3. Dodajemy spolszczenie moda (gamedata).
 

Wersja samodzielna (repack) nie wymaga instalacji oryginalnej wersji gry. Dodatkowo mod posiada własny instalator. Na końcu dodajemy spolszczenie moda (gamedata). 

LINKI DO POBRANIA:

Spoiler

Mod:


Mod w wersji samodzielnej:


Spolszczenie: 


Spolszczenie do wersji samodzielnej (repack): 

Tłumaczenie: @metek58, napisy w intro: @Meta, korekta tekstu w plikach: @yellow.
Spolszczenie zawiera niezbędny fix. 


Źródło: new_AP-PRO_LOGO.png.aba0a3e476d400f89ebcc83f4ed08bdb.png
 

  • Dodatnia 8
  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anton Gorodecki Skoro wypuszczona została dalsza część, dobrze by było wydobyć z archiwum tę cz.1 i do #1 dać w spojlerze informację o niej też w formie wstawki. Bo na pierwszego wstawiającego nie ma co liczyć. A obie części razem, mogą być wzięte pod uwagę do tłumaczenia.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja na polską platformę.

Spoiler

1. Zew Prypeci 1.6.02.
2. Usuwamy (pamiętając o kopii bezpieczeństwa) lub przemianowujemy nasz bin.
3. Po pobraniu i rozpakowaniu archiwum moda kopia folderów gamedata i bin do głównego katalogu gry.
4. Kopia folderu rus z przemianowaniem na pol.
5. Do gamedata/config wrzucamy plik localization.ltx
6. Można grać.

z.thumb.jpg.f0ce3958ed9645e98d315e74be70f179.jpg

Po uruchomieniu gry, od razu mamy komitet powitalny w składzie dwie chimery. Trzeba je zabić, bo takie jest pierwsze zadanie od Brody. Pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne, a jak będzie dalej, zobaczymy. Tylko teraz to już sam nie wiem, czy nie należałoby zacząć od pierwszej części, bo mod zapowiada się ciekawie, a nie chciałbym przechodząc fabułę tonąć w domysłach.

Parę screenów z początku gry

Spoiler

1.thumb.jpg.7626e5cbbf7f4a69e969f859c689830e.jpg

2.thumb.jpg.4f8e526862cf555ab38a9879b1c49ec6.jpg

3.thumb.jpg.eacf32bcd6e64875094430dcab95d46a.jpg

4.thumb.jpg.fe7bfa72c9f250e7ed895ff56953e34b.jpg

 

  • Dodatnia 5
  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w.thumb.jpg.52f289ed3065729063770008e2657393.jpg

Po Catalyst: Complementation myślałem, że to już koniec miłych niespodzianek w minionym roku, na szczęście się myliłem. Jestem świeżo po ukończeniu gry w Na rozdrożu 2 i muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem nietuzinkowej fabuły tego moda i dobrze napisanej, niejednoznacznej postaci bohatera. Berg to człowiek niekoniecznie sympatyczny, powiedzmy, że zasadniczy, słowo to słowo, interes to interes, krótka piłka. Facet wie, co to życie w Zonie i jak tu trzeba rozmawiać z ludźmi. Powiedzieć: Śmieć szła za nim krok w krok, to jakby nic nie powiedzieć. W znacznej mierze postacie, z którymi nasz Berg ma do czynienia, to albo przyszłe trupy, albo już trupy (zaznaczam, nie jest to opowieść z pogranicza grozy i absurdu). Krótko mówiąc, dobra historia z rzadko spotykaną ilością zaskakujących momentów i zwrotów akcji. Na Jupiterze trochę brakowało mi zadań pobocznych. Fajnie zostało zrobione to na Zatonie, Berg ma taką renomę, że to nie on szuka zajęcia, ale dostaje SMS-y z propozycją pracy, i nie są to tylko prośby o trzy ogony. Modyfikacja trudnością zbliżona do Zewu Prypeci, bez przegięć. Dobra i duża paczka złomu, tak że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Dodam, że aby mieć pełny obraz sytuacji, warto zapoznać się z krótkim prologiem, czyli modyfikacją Na Rozdrożu.

W trakcie gry miałem tylko jeden wylot, poniżej log i nieco zmieniony plik, który umożliwił mi dalszą grę.

Spoiler

[error]Expression    : !m_error_code
[error]Function      : raii_guard::~raii_guard
[error]File          : ..\xrServerEntities\script_storage.cpp
[error]Line          : 748
[error]Description   : ....a.l.k.e.r. - zew prypeci\gamedata\scripts\_g.script:476: bad argument #2 to 'format' (string expected, got nil)

_g.script

Parę sceenów:

Spoiler

1.thumb.jpg.c30975673b80acfa10ce49de282f74e2.jpg

2.thumb.jpg.97388f49422650036aedb6a8c4c091b5.jpg

3.thumb.jpg.ef001cc6b12b431594e2e4172c896562.jpg

4.thumb.jpg.2b38d90c19fdb8fd19ee399a840c3b58.jpg

5.thumb.jpg.38429ca86822b886b0eaa2969e1970cc.jpg

6.thumb.jpg.d2858346af0c93d0ff8fe8e7a016963f.jpg

7.thumb.jpg.3e49a56cc12ca45fa862d65c15fe26ed.jpg

8.thumb.jpg.875231eba63bbddfe1c6786803d761d8.jpg

 

  • Dodatnia 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem moda na rus podstawce. Ruszył bezproblemowo, ale od samego początku gry mam problem z jej płynnością. Każdy ruch powoduje gwałtowny spadek fps z 60 do 30-20, a zrobienie szybkiego zapisu, zamrożenie gry na kilka sekund. Na pogłębiarce nastąpił koniec gry, bo nie mogę wczytać zapisu. Log bez fatal.

Zszedłem na statykę i niskie ustawienia, rozpocząłem nową grę, ale bez skutku. Spróbuję jeszcze raz postawić na polskiej podstawce. Chyba że będzie jakaś konkretna podpowiedź.

DODANO:

Mod ponownie postawiony na polskiej podstawce. Teraz też nie było żadnych problemów z uruchomieniem. Ale mod i mój komp się nie polubili. Cały czas gry mod miał czkawkę, czyli niczym nie uzasadnione spadki fps z 60 na nawet 3-5 , na sekundę-dwie i powrót. Również częste wyloty z takimi logami.

Spoiler

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : !m_error_code
[error]Function      : raii_guard::~raii_guard
[error]File          : ..\xrServerEntities\script_storage.cpp
[error]Line          : 748
[error]Description   : ...\mody\rozstaje\gamedata\scripts\smart_terrain.script:83: attempt to index local 'obj' (a boolean value)

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : !m_error_code
[error]Function      : raii_guard::~raii_guard
[error]File          : ..\xrServerEntities\script_storage.cpp
[error]Line          : 748
[error]Description   : ...\mody\rozstaje\gamedata\scripts\smart_terrain.script:353: attempt to index field 'job_link' (a nil value)

 

mimo że znajduję się we właściwym miejscu podczas wykonywania zadania scenariuszowego.

Dwukrotnie musiałem powtarzać grę i zamiast czytać, przeklikać dialogi i uciekać z miejsca rozmowy, bo emisja zaganiała kwestowego enpeca do ukrycia, w którym był zabijany przez przybiegających tam dla mnie neutralnych stalkerów.

Gra stała się uciążliwą i zniechęcającą. Dlatego też postanowiłem grę zakończyć, choć scenariusz moda jest zachęcający.

I taka jeszcze mała wskazówka. Scenariusz jest ściśle powiązany z wydarzeniami moda "Na rozdrożu 1" i mając dużą przerwę w grze w niego, przy niektórych dialogach miałem " dziurę w mózgu" i się zastanawiałem, czy nie powtórzyć gry w jedynkę. A dla tych co wcale w nią nie grali, jest bardzo wskazane zagrać najpierw w nią. Moje techniczne problemy nie powinny nikogo odstraszać,bo jedynka chodziła płynnie, a czasem tak bywa, że mod się z kompem nie polubią i święty boże nie pomoże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejny mod pobrany i odpalony. Problemów z płynnością nie było i to na naprawdę słabym kompie. Bardzo dobry opis tego moda napisał @gawron, więc nie ma co się rozpisywać. Fajnie przedstawiona historia twardziela w zonie przeplatana spotkaniami z postaciami z pogranicza życia i śmierci. Początek na ostro i starcie z himerami :), a dalej już jakoś leci.

ss_duch_01-18-21_13-58-30_(zaton).thumb.jpg.05299085219d2c2abde337c5e80c61e3.jpg 

Miejsce w którym w podstawce leży dron, teraz mały cmentarzyk i jego ciekawa historia.

ss_duch_01-19-21_09-36-08_(jupiter).thumb.jpg.4598d0c35d7e02b49f1ac3c003fed32c.jpg

Mimo dobrych chęci końcówkę moda obejrzałem na youtube, po ostatniej rozmowie z Walpurgijem dopadł mnie wylot i wszelkie próby uporania się z nim nie przyniosły rezultatów (w sumie dziwne bo nikt takiego problemu nie zgłaszał). Mod dość przyjemny w rozgrywce i z ciekawą fabuła godny mimo wszystko do polecenia.

  • Dodatnia 3
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był log i były próby naprawy znalezione na rus forach, ale im dalej w las tym więcej drzew było :).

Expression    : !m_error_code
Function      : raii_guard::~raii_guard
File          : ..\xrServerEntities\script_storage.cpp
Line          : 748
Description   : ...ogram files 86\gamedata\scripts\smart_terrain.script:381: attempt to index field 'job_link' (a nil value)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anton Gorodecki

Znalazłem fiks, który eliminuje zawisanie moda przy robieniu zapisów i zabiciu enpeca. Nowa gra niepotrzebna.

http://disk.yandex.ru/client/recent?idApp=client

Fiks ze strony http://vk.com/public173875698

Daję go na "gorąco", jeszcze nie sprawdziłem, jak to będzie u mnie, bo każdy zapis trwa u mnie sporo czasu. Jeszcze nikogo nie miałem okazji wyprawić na tamten świat.

DODANO: Pisałem sporo wcześniej, o problemach z płynnością gry w moda, zwiechami, czkawką i zawisaniem podczas zapisywania.

Dodałem powyższego fixa, no i wszystkie te problemy zniknęły. Gra idzie płynnie i szybko. Nie miałem ( odpukać ) żadnego wylotu, problemów ze zgubionymi enpecami lub milczków. Teraz można spokojnie grać.

@mkk7 Spróbuj nałożyć tego fiksa, może rozwiąże Twój problem.

A tu "przyjemniaczki" z moda.

ss_fred_02-02-21_21-03-22_(zaton).jpg  ss_fred_02-02-21_21-34-41_(zaton).jpg

ss_fred_02-02-21_21-40-19_(zaton).jpg  ss_fred_02-02-21_22-58-26_(zaton).jpg  

 

  • Dodatnia 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODBICIE TEMATU.

Chyba gram sam, to muszę pod sobą.

Niby nowy mod, ale po sporym czasie gry, już kilka zadań które w nim robiłem, przypomniało mi się, jako już gdzieś w jakimś modzie przechodzone. Było to zadania tak specyficzne, że pomylić się nie mogłem. Chyb że je "pożyczono" z innych modów.

Ktoś pamięta, czy była jakaś OBT tego moda?

A tu to co uwieczniłem jako warte zapamiętania.

ss_fred_02-03-21_12-33-04_(zaton).jpg

ss_fred_02-03-21_13-58-29_(jupiter).jpg    ss_fred_02-03-21_14-31-11_(jupiter).jpg

 

ss_fred_02-03-21_17-45-30_(jupiter).jpg   ss_fred_02-03-21_20-37-58_(jupiter).jpg

A do końca moda, jeszcze trochę mi zostało. Niewiele, ale finalnie.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOLEJNE, ALE ZARAZEM OSTATNIE PODBICIE.

Nie będzie mi dane samemu zakończyć tego moda. Permanentny wylot w Prypeci w krytycznym momencie, zmusił mnie do szukania podpowiedzi na YT. I jako pierwszy filmik znalazłem taki, z dokładnie moją sytuacją. YTuber nie był w stanie tego rozwiązać. Jest to błąd skryptu, który powinien pozbawić mnie wyposażenia, a nie robi tego. Na kolejnych filmikach było podobnie. Niektórzy przeszli tylko kawałek dalej, a tylko jednemu się powiodło i po kilkukrotnym wczytywaniu zapisów dotarł do finalnego dialogu. Wynika z niego, że ma być kolejna część. Ale najpierw niech doprowadzą do grywalności zadania w Prypeci, aby można było grać bezproblemowo.

Dwa zrzuty na osłodę. Pierwszy jeszcze z Jupitera, a drugi z Prypecie. Stojący na nim enpec jakoś cudownie znalazł się tu aż z Bagien w 1 Części moda, jak i kilku innych Czystoniebowców.

ss_fred_02-04-21_18-57-11_(jupiter).jpg  ss_fred_02-04-21_20-20-38_(pripyat).jpg

Widać, że ta końcówka jest mocno niedopracowana, wymagająca jeszcze sporo poprawek. Mod na razie zostaje na kompie, może zjawi się kolejny fix, który sprawę załatwi.

@Anton Gorodecki  Szukając ratunku, znalazłem odsyłacze do repacka, który zawiera wszystkie fiksy i inne poprawki opublikowane na ich stronie.

https://drive.google.com/file/d/1ojjl01cyL20YoMoa-0cIJveFK4OfNC40/view

https://yadi.sk/d/-62lUmd8kOje7Q

Pobiorę repacka i paczkę z zapisami ratunkowymi w Prypeci. Może się uda dokończyć samemu..

A tu jest odsyłacz do aktualnej strony moda, bo ten z #1 do AP-PRO jest nieaktualny.

https://ap-pro.ru/forums/topic/2236-na-raspute-2/page/28/#comments

 

 

  • Dodatnia 2
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Uruchomiłem moda na repacku z wszystkimi poprawkami. Jak na razie nie ma z nim technicznych problemów. Ale do miejsca gdzie poprzednio wystąpiły jeszcze daleko. A tu kilka zrzutów dla jego przypomnienia.

ss_fred_01-14-23_13-20-47_(jupiter).jpg

Spoiler

ss_fred_01-14-23_13-13-39_(jupiter).jpg

ss_fred_01-14-23_13-20-27_(jupiter).jpg

ss_fred_01-14-23_13-22-03_(jupiter).jpg

ss_fred_01-14-23_13-21-05_(jupiter).jpg

ss_fred_01-14-23_14-22-05_(jupiter).jpg

ss_fred_01-14-23_12-11-37_(jupiter).jpg

I ukłon do aktywnych tłumaczy o wzięcie moda pod opiekę.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODBICIE TEMATU.

No i nie byłem w stanie pokonać moda. Problemem jest gra nie pozwalająca na robienie zapisów. W razie wylotu na dialogu lub zginięcia, trzeba powtarzać bardzo daleko. Miałem już akcję bliską do finału, zginięcie i dalsza gra niemożliwa przy zawisaniu moda na kluczowym dialogu. Ani gra z dalekiego zapisu, ani nawet restart komputera nie dało rezultatu. A szkoda.

I ostatnie zrzuty z moda.

ss_fred_01-14-23_20-34-34_(zaton).jpg  ss_fred_01-15-23_14-15-57_(pripyat).jpg

No i odwołuję apel do tłumaczy, szkoda by było ich pracy.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HUURRRAAA !!!

A jednak dokończyłem moda i zobaczyłem napisy końcowe. Jednak przeszedłem przez ciężką grę. Bywają mody, gdzie sami wybieramy opcję (chyba przetrwania) w której zginięcie skutkuje grą od początku. Teraz miałem to samo, tyle tylko że zaczynać musiałem od od ostatniego aktywnego zapisu. Bo przy robieniu kolejnego, albo powodowało to wylot, abo zapis był nie wczytywalny. Ale powiodło mi się, zabić się nie dałem i zlikwidowałem przeciwników.

Aby nie zdradzać fabuły, najważniejsze momenty w tym fragmencie gry są w spojlerze, do przeczytania dla tych, którzy zechcą.

Spoiler

Po zabiciu Charona i Grzecha miałem rozmowę z Wielijarem, która wydawała się być finalną w modzie.

ss_fred_01-16-23_14-27-25_(pripyat).jpg

Ale nic z tego. Pojawia się nowy enpec robiący nam ponętną propozycję.

ss_fred_01-16-23_14-37-16_(pripyat).jpg

Odmowa skutkuje automatyczną teleportacją na Janów, gdzie za radą Wieliara umawiamy się na sprzedaż artów. Czekamy na kupca, a propozycję Zwierzoboja na likwidację chimer odrzucamy. Emerytura :smile_glaza:ss_fred_01-16-23_14-47-08_(jupiter).jpg

Idąc sprzedać arty, znów spotykamy Wieliara który ma dla nas kolejną propozycję. Kontrakt na nowe życie. Do nas należy wybór.

ss_fred_01-16-23_14-57-25_(jupiter).jpg

Nasz bohater ją podejmuje. To już na zrzucie pod spojlerem.

 

Ten fragment gry, na pewno będzie atrakcyjnym dla zwolenników hardkorowych rozwiązań, bez względu na to czy to przez autorów moda zamierzone, czy wynikło z niedopracowania moda. Ważne jest to, że ukończyć go można.

Na poniższym zrzucie jest finalny dialog, z którego można wyciągnąć pogląd, że mod miał planowaną kontynuację.

ss_fred_01-16-23_15-00-50_(jupiter).jpg

Ale jakoś tego nie widać, a mod o tytule Kontrakt na Nowe Życie, nie jest kontynuacją.

A każdemu, kto mimo przedstawionych problemów - nie tylko moich, bo mieli je też tamtejsi gracze i jutiuberzy robiący filmiki - życzę przyjemnej zabawy z modem, a przede wszystkim :viva:.

Uff! Pełna ulga.

 

 

  • Dodatnia 3
  • Ekstra 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Agrael zmienił(a) tytuł na На распутье 2 (Na rozdrożu 2)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.