Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Agrael łopatę? Nie było o niej nigdzie mowy, w którym obozowisku? Bo jest kilka 

To samo ten klucz, mogliby dać jakieś wskazówki co i jak, skąd kto ma wiedzieć gdzie szukać tych rzeczy? To mnie zawsze irytowało w tych modach, nikt nic nie mówi i weź się domyśl że potrzebna łopata a klucz w krzyżu przy mogile, dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 W PdZ wiele zadań można wykonać na kilka sposobów. Zdarza się, że trzeba coś znaleźć lub inaczej poprowadzić rozmowę, żeby ukazały się alternatywne możliwości zakończenia zadania. 

W tym przypadku po rozmowie z Nabojem na temat zapalniczki udajemy się do obozowiska. W jednym z namiotów leży PDA, a za skrzynką jest schowek z artefaktem. Jeżeli go weźmiesz, to pojawi się dialog, który wskazałeś na fotce. Swoją drogą jest to bardzo przydatny artefakt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael Nie mogę pójść dalej z fabułą, w poradniku jest że mają mnie porwać bandyci, nic takiego się nie dzieje, zlazłem całą mapę, wszedłem do każdej chałupy, wszystkich wybiłem, byłem w obozowisku na rozwidleniu, kompletna cisza, opróżniłem wszystkie schowki bo mam tego arta, wyłowiłem 2 arty z anomalii, znalazłem tego Toza a ci nie chcą mnie porwać, znacznik kieruje do tego pawilonu na foto, nic tam nie ma oprócz schowka, co robię nie tak? bo w poradniku nie ma nic na ten temat

ss_cez137_05-22-23_15-04-50_(way_in_zone).jpg

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137
A znalazłeś notatki likwidatora? 

Pierwsza część jest w chałupie (piwnica) - stoi obok miejsca, w którym zatrzymaliśmy się z naszym oddziałem w wiosce. Druga znajduje się w zamkniętym budynku, ale dostać się do niego można przez zniszczony dach (po rurach). Jak już je przeczytasz, to idziesz do innej chaty (w jej pobliżu jest bodajże przystanek autobusowy). 

W razie czego spójrz na filmik: 

Spoiler

 

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael nie mam pojęcia gdzie jest ten przyjaciel Wilka, w poradniku tylko pisze że nie żyje, wydaje się że w jakiejś rurze miedzy ziemią a dachem oczyszczalni, ale nie da się tam wejść, druga sprawa, znalazłem takie narzędzia ale nie da się ich wziąć, nie wiem do czego to

 

ss_cez137_05-24-23_10-56-44_(zaton).jpg

ss_cez137_05-24-23_10-59-10_(zaton).jpg

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137

Ciało znajomego Wolfa może być w kilku miejscach. W moim przypadku znajdowało się za garażami, ale skoro tam go nie ma, to:
(13:10).

Spoiler

 

Elementami elektronicznymi się nie przejmuj. Są związane z głównym wątkiem na Zatonie, ale tylko w przypadku, gdy nie zaraziliśmy się wirusem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael hmm? ciekawe, widać wyraźnie na mapie że znacznik jest w oczyszczalni więc on tam powinien być skoro znacznik tak pokazuje, film jest tak chaotyczny że nic z niego nie rozumiem po drugie jest po rosyjsku, druga sprawa to taka że próbuje otworzyć skrzynkę bandytów w zadaniu dla Arbuzowa (wybiłem ich po prostu) i nie rozumiem jak działa ten szyfr jak pojawia się "?", co on oznacza?

ss_cez137_05-25-23_16-52-48_(zaton).jpg

ss_cez137_05-25-23_17-01-44_(zaton).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 Wiem, ale tylko taki filmik znalazłem (dlatego warto od razu przewinąć do 13 minuty), na którym pokazane jest ciało w innym miejscu niż za garażami w oczyszczalni. 

W sumie, to nie wiem, co oznacza "?". Po prostu jak się pojawił, to zaczynałem od nowa łamać szyfr. Wydaje mi się, że to zaplanowane utrudnienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cez137 - tutaj masz wszystkie 35 filmów fotyczących tej części moda, od 10 filmu jestes na Zatonie:

Spoiler

 

Szyfr - w trakcie rozgrywki jest podpowiedź, należy przypisać literom cyfry:

1 - a

2 - b

3 - w

4 - g

5 - d

6 - e

7 - ż

8 - z

9 - i

10 - k

Jeśli zamiast litery masz nak zapytania to albo strzelasz albo niefart i zaczynasz wpisywanie szyfru od nowa.

np.a, g, k - wciskasz 1, 3, 10.

To jest alfabet wynikający z głagolicy via cyrylicy w bastardzie grażdanki - grażdanka to uproszczone pismo kupieckie z przełomu XVI/XVII wieku tzw. n.e. które ewoluowało do dzisiejszej formy.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael 

1 godzinę temu, Agrael napisał(a):

tylko taki filmik znalazłem (dlatego warto od razu przewinąć do 13 minuty)

przecież wiadomo że przewinąłem a nie oglądałem całego 😄

1 godzinę temu, Agrael napisał(a):

pokazane jest ciało

Gdzie Ty tam widzisz jakieś ciało? 🤨

@vidkunsen 

8 minut temu, vidkunsen napisał(a):

w trakcie rozgrywki jest podpowiedź,

ja wiem że jest podpowiedź, przecież jest okienko z pomocą co i jak tylko nie wiem co oznaczają "?" , tylko ja mam za każdym razem przynajmniej jeden "?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb hmm? ale to nie ma opcji żeby wpisać bezbłędnie 10 cyfr/liter, jak wpisuje poprawnie to i tak zamek obraca się w przeciwną stronę i wchodzi to dopiero za drugim razem a do tego jeszcze są "?", jak dla mnie tj bez sensu, ciekawe bo widziałem film Huga i on to wpisał za 1 razem tylko że na Szewczence z tymi projektorami, przecież to nie ma żadnej filozofii wpisać poprawnie 10 cyfr/liter jak wiesz która cyfra do której litery tylko tyle że one nie chcą załapać za 1 razem, wszystko się kasuje i od nowa po drugiej poprawnie wpisanej, przynajmniej ja tak mam

@vidkunsen j/w

żebym miał jak to bym Wam to nagrał jak to u mnie jest bo nie wiem czy rozumiecie o czym mówię

przedstawie to na screenach

Tu pierwsze jest D, i pomimo że wcisne 4 zamek nie obraca się w tą stronę co powinien czyli odwrotnie do wskazówek zegara tylko normalnie wraca do pozycji 1 a cały "szyfr" z literami się zmienia i nie mam już na początku D tylko co innego tak jak na drugim screenie, to samo z szyfrem jest w wątku głównym z szabrownikami w żelaznym lesie bo żeby pomóc kopaczowi Kolii trzeba rozbroić szyfr

 

 

ss_cez137_05-25-23_17-01-44_(zaton).jpg

ss_cez137_05-25-23_19-52-34_(zaton).jpg

ss_cez137_05-25-23_20-16-23_(zaton).jpg

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cez137 napisał(a):

Gdzie Ty tam widzisz jakieś ciało? 🤨

W 13 minucie i 43 sekundzie zobacz. Po prostu udaj się we wskazane na mapie w PDA miejsce i wsio. Tam jest ciało. Zresztą mam jeszcze postawiony PdZ, to ci zrobię fotkę, gdzie są zwłoki. 

Spoiler

ss_daniel_05-25-23_20-56-54_(zaton).jpg  ss_daniel_05-25-23_20-57-00_(zaton).jpg

No, tak to wykombinował autor z łamaniem szyfrów. U mnie też się zdarzało, że napotykałem "?" i musiałem zaczynać od nowa. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael ale u mnie to kompletnie inne miejsce niż przedstawione u ciebie na screenach z resztą wrzucałem wyżej screena gdzie znajduje dokładnie znajduje się u mnie to miejsce, oczywiście tam byłem i wszystko obadalem b dokładnie ale ciała nie znalazłem, spróbuję jeszcze oblookać to twoje miejsce bo może być tak że mod się zakręcił i pokazuje to co pokazuje a cel jest gdzie indziej, pamiętam że w nie jednym modzie były takie akcje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 No to skoro pokazuje ci znacznik na ciało w innym miejscu to tam gdzie @Agrael zrobił swój zrzut go nie będzie. U mnie ciało było w tym miejscu oznaczonym czerwonym X z tym, że nie na balkonie Oczyszczalni, ani tym dolnym poziomie, tylko na samym dole, tam gdzie na screenach @Agraelwidać anomalie - jest tam rura, którą można dostać się do środka oczyszczalni i u mnie tam leżało ciało. Nie ma takiej możliwości, żeby Ci się nie zespawnowało, widocznie nie dokładnie szukasz (pamiętaj, że zawsze możesz sobie wklepać w konsolę demo_record 1 i polatać kamerą i poszukać ciała):

Spoiler

1.jpg

Co do otwierania schowków i sejfów to nie patrz na to czy zamek w okienku się kręci w dobrą stronę tylko czy nie resetuje Ci wpisywania, tego nie da się źle zrobić, wystarczy klikać w cyfry przypisane do liter i nie pomylić kolejności, a jeżeli od razu po wejściu w interakcję ze schowkiem/sejfem na liście z literami pojawi Ci się "?" to specjalnie kilka razy poklikaj złą kombinację dopóki nie pojawi Ci się ciąg liter bez "?" i wtedy wpisuj. 
A tak btw. jak masz GTXa 1660 to przecież możesz nagrywać ekran PC apką Nvidii z tym, że ciężko powiedzieć, czy uda ci się takie nagranie wrzucić tutaj bo one zazwyczaj zajmują po parę GB, musiałbyś wrzucić na YouTube, albo spakować i wrzucić na jakiś hosting😛 

  • Dodatnia 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczepan9205 

Dobra przetrząsne jeszcze raz tą oczyszczalnie skoro twierdzisz że nie ma opcji żeby ciało leżało gdzie indziej 

Godzinę temu, Szczepan9205 napisał(a):

nie patrz na to czy zamek w okienku się kręci w dobrą stronę tylko czy nie resetuje Ci wpisywania,

No właśnie resetuje nawet jak dobrze kliknę cyfrę i to jest właśnie problem, bo jak zresetuje to wszystko się zmienia i trzeba to wpisywać od nowa i do tego jeszcze te "?", cały czas próbuję Wam to powiedzieć, przykładowo: klikam pierwszą cyfrę prawidłowo, zamek się cofa i GDY KLIKAM DRUGĄ CYFRĘ RESETUJE klikam ją ponownie zamek się cofa i w tym samym czasie literki są już inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 Nie, nie - ja napisałem, że nie ma opcji, żeby ciało się nie zespawnowało, a nie że nie ma opcji, żeby leżało gdzie indziej. Może leżeć jeszcze gdzieś indziej niż u mnie i u @Agrael - ja byłem pewien, że miejsce w którym ja je znalazłem to jedyne, w którym trup się spawnuje, ale jakiś czas potem @Agrael mi wspomniał, że on znalazł je w innym miejscu, więc możliwe, że jest więcej miejsc, w których można je znaleźć niż te dwa.

No tak - jak się zresetuje to cały kod się zmienia, jeżeli pierwsza cyfra Ci wchodzi jak należy, a po kliknięciu drugiej się resetuje to musisz źle drugą cyfrę wybierać. No i jak się całkowicie kod zresetuje to nie klikasz tej samej cyfry, która była drugą w poprzednim kodzie tylko od samego początku jedziesz. Napisałeś:

Godzinę temu, cez137 napisał(a):

GDY KLIKAM DRUGĄ CYFRĘ RESETUJE klikam ją ponownie zamek się cofa

Więc ja rozumiem to tak, że wciskasz pierwszą dobrze i zamek się nie resetuje, ale jak chcesz wcisnąć drugą to się resetuje (czyli wciskasz złą cyfrę) i potem klikasz tą samą cyfrę raz jeszcze - jeżeli nie o to chodzi to źle się wyraziłeś 😛 To wpisywanie tych kodów jest trochę dziwne i mnie też chwilę zajęło ogarnięcie jak to działa, ale w końcu ogarnąłem i potem już nie miałem problemu. Jak Ci to trochę ułatwi to nie próbuj zapamiętać, która cyfra jest przypisana do której litery, ani co dobrze wciśniętą cyfrę nie klikaj opcji pomoc, żeby sprawdzić kolejną - zrób sobie zdjęcie tekstu w opcji "pomoc" telefonem i przy otwieraniu sejfów, ze zdjęcia sobie czytaj - mnie tak było dużo łatwiej niż próbowanie zapamiętania kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem święcie przekonanym o tym, że ciało w oczyszczalni może pojawić się tylko w dwóch miejscach :) 

Swoją drogą, to pisałeś @cez137, że zabiłeś bandytów w pobocznym zadaniu "Gra o wysoką stawkę" i bardzo możliwe (tak przypuszczam, bo w PdZ czasami są konsekwencje podjętych przez nas decyzji), że w przyszłości - zapewne na Jupiterze - bandyci mogą nie być z tego powodu zadowoleni. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczepan9205 

W dniu 26.05.2023 o 12:29, Szczepan9205 napisał(a):

Nie, nie - ja napisałem, że nie ma opcji, żeby ciało się nie zespawnowało, a nie że nie ma opcji, żeby leżało gdzie indziej

🤣 Dobrze, nieważne, wiadomo ocb

W dniu 26.05.2023 o 12:29, Szczepan9205 napisał(a):

musisz źle drugą cyfrę wybierać.

no błagam Cię 🤣 serio?

W dniu 26.05.2023 o 12:29, Szczepan9205 napisał(a):

nie klikasz tej samej cyfry, która była drugą w poprzednim kodzie tylko od samego początku jedziesz

no i tak właśnie robię od samego początku

W dniu 26.05.2023 o 12:29, Szczepan9205 napisał(a):

Więc ja rozumiem to tak, że wciskasz pierwszą dobrze i zamek się nie resetuje, ale jak chcesz wcisnąć drugą to się resetuje

dobrze rozumiesz ale...

W dniu 26.05.2023 o 12:29, Szczepan9205 napisał(a):

(czyli wciskasz złą cyfrę)

nie, wciskam dobrą cyfrę

W dniu 26.05.2023 o 12:29, Szczepan9205 napisał(a):

i potem klikasz tą samą cyfrę raz jeszcze

dokładnie

@Agrael

W dniu 26.05.2023 o 13:53, Agrael napisał(a):

zabiłeś bandytów w pobocznym zadaniu "Gra o wysoką stawkę" i bardzo możliwe (tak przypuszczam, bo w PdZ czasami są konsekwencje podjętych przez nas decyzji), że w przyszłości - zapewne na Jupiterze - bandyci mogą nie być z tego powodu zadowoleni. 

będziemy walczyć ☠️:ripper:

 

Dobra dzięki wszystkim, ale jednak to nie dla mnie, u mnie te sejfy pozbawione są jakiejkolwiek logiki, cały czas jest to samo o czym pisałem wyżej, daje sobie z nim spokój bo moje zdrowie jest ważniejsze niż jakiś spartolony mod, szkoda bo fajny i ciekawy, niestety autorowi to nie wyszło

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.