Skocz do zawartości

OP-2.2


Agrael

Rekomendowane odpowiedzi

Znowu wymiękam przy OP 2, bez spawnera gra jest koszmarna. Nie chodzi o to aby mieć wszystko odrazu, ale wspomaganie się najprostrzymi iteami. Bo jest problem nawet znaleźć 10-20 głupich butelek wódki, szkoda czasu ciągle na to samo zbieranie. . Dodanie amo czy lekarstw, pieniędzy w dowolnej chwili daje przyjemny spokój w drodze przez lokacje. Niwelujemy problem z ograniczoną wagą. Jest też w menu nieśmiertelność i gdy w ostrej bitwie 10 razy nie udaje się przeżyć to się przydaje. 

Edytowane przez slawnyokgora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mod z założenia jest bardzo długi. Nie gra się go na szybko szybko. Tylko bardzo spokojnie i delikatnie przechodzi z lokacji do lokacji. Nie jest to mod na zasadzie w jeden dzień do Prypeci i z powrotem. Tutaj gra się wiele dni aby do baru dojść i zebrać amo.

Istnieje wymiana w tym modzie z handlarzami jak chcesz wódkę czy apteczki to idziesz do Kulinara na wysypisku tam kupujesz jedzenie i idziesz do Żyły w Dolinie Mroku. On Ci to wymieni. I jesteś na plus.

A pieniądze prędzej czy później wpadną Ci w ilościach hurtowych. 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2022 o 07:21, slawnyokgora napisał(a):

Znowu wymiękam przy OP 2, bez spawnera gra jest koszmarna. Nie chodzi o to aby mieć wszystko odrazu, ale wspomaganie się najprostrzymi iteami. Bo jest problem nawet znaleźć 10-20 głupich butelek wódki, szkoda czasu ciągle na to samo zbieranie. . Dodanie amo czy lekarstw, pieniędzy w dowolnej chwili daje przyjemny spokój w drodze przez lokacje. Niwelujemy problem z ograniczoną wagą. Jest też w menu nieśmiertelność i gdy w ostrej bitwie 10 razy nie udaje się przeżyć to się przydaje. 

Sam obecnie próbuję ogrywać OP 2.2 z kilku powodów. Po pierwsze, ogrywałem w kilka modów etapowo, np. w OP-ka, Radiophobię 3, Anomaly,  z którego ostatnio zrezygnowałem. Robię to z ciekawości, jak bardzo różnią się te mody. Przyznam, że ogromnie. Skrótem pisząc, "różne światy", wyobraźnie twórców i ich zamierzenia. Radyjkę 3 dla przykładu przechodzi się błyskawicznie, idzie się na dynamikę. Jest dość prosta w późniejszych etapach moda. W Anomaly nie czułem motywacji, nie miałem określonego celu fabularnego. Próbowałem ogrywać inne mody do Anomaly, różnice były duże, ale tylko w sprawach technicznych, dodatków do nich. Była za to ogromna swoboda działań i wyborów. 

W OP 2.* (w tym wersja 2.2) zaś ogrywanie idzie ślamazarnie, trzeba podchodzić do tego na luzie, w spokoju i cierpliwie. Są momenty, że idzie dostać szału, odpuszcza się na chwilkę i wraca się do niego po czasie. Mod w porównaniu do innych ma to coś, że ten nie jest dla wszystkich jak leci. Jest specyficzny, trudny wręcz. Modziwo jest tak jakby sprawdzianem wytrwałości i cierpliwości dla graczy. Mamy za to wiele poradników, materiałów przejścia na YT, często w języku rosyjskim, ale wizualnie możemy połapać się, jak rozwiązać dany problem. 😃

Edytowane przez Skryty
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się ten napis o deweloperskim zapisie kojarzy tylko z jakby informacją o sposobie robienia zapisów wg. narzuconej przez autorów metody. Bo ta metoda to coś w rodzaju antyczita zapisowego. Dlatego po wgraniu antyczita ( tak było w poprzednikach i chyba jest tu ciąg dalszy ) napis znika, choć z zapisami nic się nie zmieniało. I choćby tylko dla jego pozbycia się, warto antyczita wgrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sam w sobie napis nie przeszkadza bo i tak się go nie widzi kiedy się gra, jednak martwią mnie potencjalne konsekwencje podczas rozgrywki które nadal mogą wystąpić nawet po wgraniu addona który usuwa owy napis.

Ale widzę że problem jest globalny więc pociesza mnie fakt że nie pomieszałem niczego przy instalacji ani w opcjach.😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.