Skocz do zawartości

Priboi Story 1.4 - Ukryte Zagrożenie


Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 373
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Cześć,
Po zainstalowaniu gry podczas pierwszej rozmowy z wojskowym wywala mnie do pulpitu.
Mam wersje ScO 10004. pobrałem wszystko z głównego tematu.
Po pobraniu mam różne pliki - może kopiuję coś nie w tej kolejności co trzeba.
Proszę o informację, które pliki z folderów po kolei mam kopiować do głównego folderu z grą.

Edytowane przez prozmus84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, prozmus84 napisał:


Proszę o informację, które pliki z folderów po kolei mam kopiować do głównego folderu z grą.

Wszystkie z moda.

Pobierz sobie wersje 1.4 od razu, żebyś nie musiał cudować z tymi przejściówkami z 1.3 na 1.4.

Wtedy odpada ci ten fix przejściowy z instalacji.

W pierwszym poście jak zwykle wszystko jest rozpisane.

Mod, fix 1 i 2 potem spolszczenie i biblioteki .dll.

 

Co do wylotu to log bo tak to sobie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@prozmus84 jaka gamedata1?

To znaczy, że już miałeś jeden folder  o tej nazwie.

Pierwszy raz moda do stalkera instalujesz? Jak tak to zrób sobie czystą instalkę stalkera, a moda np wypakuj do jakiegoś folderu na pulpicie i zobacz co tam jest.

Jak folder gamedata to przenieś go do głównego folderu gry, potem to samo rób z każdym patchem, polonizacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb nie zrozumiałeś mnie. Modów instalowałem wiele i nie miałem problemów.

Instaluje czysta podstawę, włączam i wszystko działa. Kopiuje do głównego katalogu folder gamedata, zmieniam wpis w pliku ltx i gra się nie odpala. Jak usunę folder gamedata to gra się odpala. Wersja Stalker a 10004 pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@prozmus84

Ponieważ zwrócono się do mnie o pomoc w uruchomieniu moda:

https://drive.google.com/open?id=1R3eVGAWnUu0u1mVClT3GTWJ65ih4FSCh

Tu jest całość wystarczy pobrać wypakować w dowolne miejsce zrobić skrót do pliku 
XR_3DA.exe w folderze bin i można grać :) 

ss_oldman_05-17-20_15-53-16_(mainmenu).thumb.jpg.a19d6d4214534d2d5d941d0c5d4e9782.jpg

Paczka poleży jakiś czas i ktoś jeszcze może będzie chciał skorzystać.  

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości @OldMangra się odpala, ale mam wylot przy rozmowie z wojskowym. Jak pójdę do wioski to bez problemu rozmawiam z Brodą.

Nie ma Ktoś save po rozmowie z dowódcą posterunku?

Doczytałem na forum - zmiana w pliku localization.ltx na: language    = pol  ;pol rozwiązało problem z wylotem.

Edytowane przez prozmus84
Rozwiązano problem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ktoś jakiś czas temu wstawił linka do pobrania moda w wersji kompletnej. Leżał sobie na dysku i w końcu go uruchomiłem. No i coś mi tu nie pasuje.

GB jest tylko w sweterku. Wiem gdzie jest kurtka bandytów, to ją zabieram.

Co jakiś czas mam bezlogowe wyloty, można powiedzieć bez powodu, bo jeszcze nie nazbierałem złomu, aby przeciążyć pamięć.

Druga rzecz to znikająca broń. Jeśli znajdę jakiś lepszy model AK przy trupie, albo natowską brzy zabitym bandycie, to po jej zabraniu nie pojawia się w moim plecaku. To normalne, że na początku nie można podnieść nic wartościowego?

Rozpoczynałem już dwukrotnie. W drugiej grze, nie dość, że najlepsze co znalazłem to Mosin z paroma nabojami, to zginął mi dca strażnicy. Czyli jutro trzeci start.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, zbójeckie prawo autora moda, ale przyznam, że nielogiczne. Broń mogłaby by być uszkodzona na maksa, nie do naprawy. Tak samo jak ogień bratobójczy NPCów, w wyniku którego zginął mi kwestodawca. A zginął, gdy mnie w pobliżu nie było. Gdybym się tam nie zjawił przypadkowo, a poszedł zgodnie z zadaniem, to gdybym wrócił po dłuższej grze się rozliczyć, byłbym z ręką w nocniku. Dawno temu grałem w tego moda na niższych wersjach i nie przypominam sobie takich cyrków. Ale skoro inni mogli go przejść, postaram się też to zrobić.

Broń która znika.

ss_fred_06-09-20_17-51-36_(l01_escape).thumb.jpg.150f2cc129e988b1f599dd3924013102.jpg

A na pocieszenie urokliwe widoki.

ss_fred_06-09-20_15-54-10_(l01_escape).thumb.jpg.cdb258160d0b9d48fd90d006a6f5f595.jpgss_fred_06-09-20_15-10-42_(l01_escape).thumb.jpg.14597135185523baad4162a598fd3044.jpgss_fred_06-09-20_16-03-18_(l01_escape).thumb.jpg.e350500568fa52af69ee105b28159cc6.jpgss_fred_06-09-20_19-13-26_(l01_escape).thumb.jpg.4abfaab714a462706d1e85cd76181aea.jpg

DODANO:

I jak w porzekadle "Do trzech razy sztuka".  Za trzecim razem wszystko szło na Kordonie "jak po maśle". Nikt kwestowy nie zginął, ważne schowki były na właściwym miejscu. Papierosy i amunicja u zamawiających. Sporo zabitych bandziorów i najmów na Wysypisku, a ja już jestem w Barze. Znów musiałem powtórzyć grę, bo "ogień bratobójczy" wyeliminował Pliczkę po wzięciu zadania.

Mimo mocnego komputera, musiałem zejść z ustawień, aby uniknąć bezlogowych wylotów powodowanych efektami akustyczno-wzrokowymi. Irytującym jest ten brak możliwości zabierania broni lepszej jakości z trupów, co również skutkuje wylotami. Dobrze przynajmniej, że taka w schowkach jest do zabrania.

KOLEJNE DODANO.

Rezygnuję z gry w moda. A powodom jest jak dla mnie zbyt duża ilość bezlogowych wylotów i to w krytycznych momentach gry. No i parę absurdalnych rozwiązań, jak niemożności zabrania broni z trupa, używania przez broń tylko jednego z rodzajów amunicji jej kalibru i dziwaczna moc broni. Np MP5 ze zwykłą amunicją, jest bardziej skuteczne niż AK75 z przeciwpancerną. No i te "przechodnie" i lewitujące tekstury.

A szkoda, bo fabuła ciekawa. Jednak takie graficzne i trudnościowe przerabianie, starym modom nie zawsze służy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODBICIE TEMATU:

Pytanie do tych, którzy na tyle niedawno grali w tego mod ( Latent Threat 1.4 ),aby pamiętać gdzie na Agropromie jest "dokument UHSF nr 2. Pda najemnika zabrałem, dokument z kryjówki Striełoka też. Walizka z INB w inwentarzu zamieniła mi się w coś o wyglądzie tłumika z opisem "Śruba". W rurze w tunelu nie ma nic. Zajrzałem do wszystkich zapamiętanych możliwych schowków. A bez tego dokumentu ugrzązłem na Radarze. Odnalazłem załogę śmigłowca i koniec zadań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja instalacji moda jest do d. Mamy np. gamedatę w trzech paczkach ale w jakiej wersji ? Następnie fixy do czego i do jakiej wersji czy tej gamedaty w wersji newiadomej.

Link do moda na MEGA: https://mega.nz/#!64MlFYTY!7WRNm4zDuPX4eGZGk0FVoLkvcz487FcXmEDsSOWzz9g (Wszystko w jednej paczce)  ściągnąłem i nie wiem co z tym robić

bo tam są jakieś wersje nijak mające się do nazwy moda w tytule Сборка by Sam ver 5.1 - Remake Edition.rar .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Stanley napisał:

Instrukcja instalacji moda jest do d.

Do d. to jest papier.

No faktycznie nie było napisane, która to wersja ale...

Jak to mówią masz łeb i ch.. to kombinuj.

A jakbyś tak sobie zerknął w linki do moda w v1.3 i w v1.4 to byś zobaczył, że to są te same pliki czyli, że to wersja 1.3, to wtedy drogą błyskotliwej dedukcji wybrałbyś ten sposób instalacji:

Cytat

B. Jeżeli posiadamy wersję Priboia Story UZ 1.3 to:
1. Instalujemy Stalkera SoC w wersji 1.0004
2. Wypakowujemy moda i kopiujemy folder "gamedata" do folderu z grą
3. Fix przejściowy z 1.3 do 1.4 i kopiujemy folder "gamedata" do folderu z grą
3. Fix 1.4.1 i kopiujemy folder "gamedata" do folderu z grą
4. Fix 1.4.2 i kopiujemy folder "gamedata" do folderu z grą
5. Pliki .dll kopiujemy do folderu "bin"
6. Spolszczenie... kopiujemy folder "gamedata" do folderu z grą
7. Otwieramy w notatniku plik fsgame.ltx
Zmieniamy linijkę $game_data$ = false| true| $fs_root$|..na.. $game_data$ = true| true| $fs_root$|

Widzę, że link do plików .dll jest padnięty więc radzę pobrać całość z mega.

Chyba, że zaraz znajdę u siebie te biblioteki na płytce:

@edit  

Dlls 1.0004.7z

O łapaj ;) To teraz możesz sobie pobierać po kolei wszystkie pliczki niekoniecznie te z mega.

Cytat

ściągnąłem i nie wiem co z tym robić

bo tam są jakieś wersje nijak mające się do nazwy moda

Ps. Pobrałem też tą wersję z Mega, U mnie zawartość tej paczki wyglądała tak:

aa.jpg

Wszystko ma nazwy ok, takie żeby po kolei sobie wg instrukcji robić.

Ps.2 dodałem do 1 postu nowy link do .dll i informacje, że mod jest w v1.3, i którą wersję instalacji wybrać to już teraz chyba wszystko będzie jasne. :)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki tom3kb teraz wszystko jasne. A co do "masz głowę i i ch.. to kombinuj " to w efekcie takiego kombinowania najczęściej wychodzą z niego bachory i 500+.

Dzisiaj pobrałem ponownie z Mega i i jest w porządku natomiast wczoraj pobrałem takie coś: Sborka.thumb.JPG.58c4dd02cc34de3363c8b930ad051460.JPG

Edytowane przez Stanley
powtórzenie wyrazu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę do tego forumowicza, który wstawił do pobrania kompletną paczkę moda.

Jest to wersja wg. opisu przy modzie, z dużymi zmianami autorskimi. Gra się trudniej, ale problem polega na tym, że na Agropromie w miejsce kwestowych dokumentów ( tak jak są usytuowane w 1.4 ) mam "śrubę".

ss_fred_06-19-20_14-25-21_(l03_agroprom).thumb.jpg.a2f15181bf9adeaaa09ddc11ae62c020.jpg

To samo jest w tunelu.

Przetrząsnąłem wszystkie miejsca, gdzie można by było dokument nr 2 ukryć, lecz bez powodzenia. Zakład i INB oczyszczone z najmów, dowódca zabity i PDA wzięte. Zadanie nadal wisi.

AUTORZE WSTAWKI: Jak przeczytasz i pamiętasz, podpowiedz gdzie przeniesiono te dokumenty. Bo opis lokalizacji jak w piosence o pszczółce Mai " jest gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie". Nawet swobodna kamera nie pomogła w poszukiwaniach.

@Stanley  A do Ciebie mam też prośbę. Gdy zaczniesz grę na tym pobraniu z Mega, to napisz mi, co masz do zebrania, Wódkę czy naboje.

W tej wersji w którą gram, trzeba zebrać naboje, co można zrobić na Kordonie bez problemu.

DODANO: Pobrałem moda z Mega i uruchomiłem. Wiem już, że to wersja którą mam. Trzeba przynieść naboje.

Doczytałem też na pierwszej stronie tematu, że te dokumenty są nie na Agro, a przewędrowały do bandytów na Kordonie.

@smox  Na jaką podstawkę było robione spolszczenie, bo obojętne, czy dodaję je do moda postawionego na polskiej czy rosyjskiej, gdy czysty mod się uruchamia bez problemu, to gdy dodaję spolszczenie, nie mam startu moda. Brak też loga.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kondotier napisał:

gdy dodaję spolszczenie, nie mam startu moda. Brak też loga

Jakimś cudem ocalało mi "Ukryte zagrożenie" i przed chwilą odpaliłem moda. U mnie powodem wylotu bez loga na starcie był brak poniższego patcha, po jego instalacji gra odpala. Możliwe, że patch będzie lekarstwem również na inne bolączki.

Patch Final do PS UZ v1.4.7z

Spoiler

12.thumb.jpg.4a43849383126c66daa9b44ccac6511c.jpg

11.thumb.jpg.36e550a9f45351c610329183c8c9d394.jpg

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spolszczenie z serwera starkerteam gamedata\config\text\pol zawiera 12 plików xml natomiast z Priboy Ukryte Zagrożenie Full z Mega ma ich 50 ( o ile dobrze policzyłem) i należy wstawić to z Mega.  Też miałem wylot na starcie ale z logiem.  Po wstawieniu gamedaty z Mega gra chodzi.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gawron  Mam tego patcha i go dodałem. Tyle tylko że spolszczenie wziąłem z naszej pobieralni.

Skorzystam z porady @Stanley a   i spróbuję z tym co było w paczce mega. Ale będzie to tylko do sprawdzenia, bo w końcu doszedłem gdzie są te dokumenty "śruby" z Agro.

Spoiler

Takiego celowego wprowadzenia w błąd gracza, jeszcze w żadnym modzie nie spotkałem.Skąd gracz ma się dowiedzieć, że podpieprzyli je bandyci spod nosa najemnikom?

                            I uciekli z nimi na Kordon.                                                                          Tu jest dupek z dokumentami.

  ss_fred_06-19-20_20-41-06_(l01_escape).thumb.jpg.e86255575824b41f881ba302a971ca4e.jpg         ss_fred_06-19-20_20-41-22_(l01_escape).thumb.jpg.d3a487bf6f1e2f9b7252940deff2c3a3.jpg

 

Teraz mogę spokojnie grać.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.