Skocz do zawartości

Oblivion Lost Remake 2.5


korn06

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Cześć chłopaki mam pytanie/problem .  Gram w wersję 2.5 Fix 46 PL pobraną z stronki ---- . Doszedłem do baru i wziąłem się za przechodzenie pobocznym misji .  Z tylu na zapleczach Baru koło Moskwicza spotkałem gościa nazwanego Nieznany weteran . Dał mi na początku misję żeby się rozeznać z tylu na placu za fabryką Rostok. Powykańczałem tam pijawy przeszedłem przez fabrykę pozbyłem się zombiaków pozwiedzałem fabrykę zebrałem przy okazji ciekawe artefakty które się przydały do kilku misji pobocznych jak i dokumenty monolitu wróciłem zdałem mu raport że tylko są tam pijawy i zombiaki po czym  teraz mam misję żeby iść z nim oraz jego ekipą na zwiad na tyły fabryki . Wszystko fajnie pięknie dochodzę przed fabrykę wybijam pijawy i zombaki które się spawnują przed wejściem na tylny plac gdzie stał wcześniej Kamaz wybijam wszystko a quest się nie zalicza cała ekipa łazi na około zdarzy się że jakiś szczur się pojawi i go sprzątną po czym wchodzą do tunelu na placu na tyłach fabryki który przenosi nas do samej fabryki tyle że wszyscy pakują mi się w to samo miejsce w którym jest anomalia i giną po czym dostaję informacje misja wykonana a od barmana wiadomość co z grupą ?. To jest jakiś bug czy to zadanie ma się tak skończyć że oni po prostu giną ? Próbowałem ich przegonić i przejść na poziom fabryki jednak nic się nie dzieje zostają oni dalej na placu. Z tego co zauważyłem to chyba raczej ważna postać fabularna bo po zabiciu jej nożem ginę z automatu (przekonałem się że to takie zabezpieczenie od twórców jak próbowałem ubić w dolinie mroku ślimaka ). Jak to ugryźć zaliczyć  quest dając im zginąć czy olać zadanie bo ta postać w przyszłości będzie do jakiegoś innego questu potrzebna ?

 

 

 

S.T.A.L.K.E.R.  Shadow of Chernobyl Screenshot 2022.01.16 - 15.52.59.29.png

S.T.A.L.K.E.R.  Shadow of Chernobyl Screenshot 2022.01.16 - 02.48.08.02.png

S.T.A.L.K.E.R.  Shadow of Chernobyl Screenshot 2022.01.16 - 01.49.13.75.png

S.T.A.L.K.E.R.  Shadow of Chernobyl Screenshot 2022.01.16 - 01.49.23.84.png

S.T.A.L.K.E.R.  Shadow of Chernobyl Screenshot 2022.01.16 - 15.53.12.19.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MacflyJak ktoś da radę to przeczytać jednym tchem to może pomoże. :)

Na razie wrzucam poradnik to może znajdziesz sobie moment jak to powinno wyglądać.

Tak na przyszłość to przydałyby się jakieś przecinki i w ogóle pisanie bardziej po naszemu bo oczy bolą przy próbie czytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Macfly Przede wszystkim :witam: na naszym forum i proponuję, zostań z nami na dłużej. Poniżej daję wideo z tymi zadaniami. Od 8:00 masz to co już zrobiłeś, to porównaj. A od 24:00 tę drugą akcję.

https://www.youtube.com/watch?v=rr6qZr4R_6Y

Postaraj się zanim Ci wlezą w tę anomalię, załapać się na teleport w tunelu (29:00)

 

  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na terenie baru, jak się idzie drogą na wysypisko, to po lewej na wzgórzu stał BTR. Gdy do niego podszedłem to sam ruszył i jechał bokiem mapy w kierunku północy na rostok, nikogo nie atakował.

 

Ktoś wie o co z tym chodzi i gdzie to jedzie?

Edytowane przez Sin member
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Agrael zmienił(a) tytuł na Oblivion Lost Remake 2.5

Przeszedłem moda i trochę się zawiodłem, pomimo że kilka pomysłów z OLR mogło by się znaleźć w oryginale.

Generalnie SoC podobał mi się bardziej od OLR, gdyż ta wersja gry jest bardzo niedopracowana. 

Spodobał mi się klimat, opuszczone miejsca które kiedyś tętniły życiem. W Prypeci w pałacu kultury zanim zabiliśmy kontrolery to gdy weszliśmy na scene z siedzącymi szkieletami a w tle leciała muzyka, to było coś bardzo fajnego, ale szkoda że nie znalazła się tam frakcja monolitu, jak w SoC.

Mógłbym pisać naprawdę sporo, ale nikt książki nie będzie czytał więc w skrócie:

Ogólnie mod spoko, ale mógłby być dużo lepszy i obawiam się ze nawet OLR 3.0 nie wykorzysta w pełni możliwości tej wersji gry. 

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 13.12.2012 o 20:46, czernobyl10 napisał:

Krótko o fabule: będzie rozgrywała się dwutorowo: wątek pierwszy wyjaśnienie tajemnić pewnego Dziennikarza, wątęk drugi -podróż do serca Zony.

Może ktoś mi wytłumaczy czemu nie mogę biegać w Oblivion Lost Remake mimo że mam klawisze przypisane jak trzeba>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FilmisterPL może mi ktoś wytłumaczyć co ma twoje pytanie do tego cytatu co dodałeś? ;)

 

A tak na serio to nie jestem pewien bo dawno grałem ale w tym modzie trzeba było jeść i pić, zobacz czy nie masz na ekranie ikonek głodu albo pragnienia bo to bodajże zmniejszało zdolności biegania i skakania.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przerypane,bo teraz kompletnie nie mogę się ruszyć jedzenia nie mam gdzie zdobyć,biegać nie mogę skakać też i właśnie stoję w miejscu,sprawdzałem przed chwilką,do tego mod Dead Sky odmówił posłuszeństwa,robi mi się czarny ekran nie ma loga błędu a to już trzecie podejście do tego moda było więc sobie go odpuszczę. Ewidentnie mod Remake nie dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FilmisterPL

Podałem rozwiązanie pod filmem. Aby biegać ,skakać, nie sapać jak stary dziad , a najważniejsze nie umrzeć nagle na środku drogi, musisz jeść i pić, a mod należy do najłatwiejszych. 

 

Czerwony wskaźnik to "zdrowie"  , im mniej tym gorzej dla ciebie.

zielony nazwa "food"  to wskaźnik głodu , im mniej tym gorzej dla ciebie.

zielony "endurance,"  to wytrzymałość, im mniej  tym gorzej dla ciebie.

ostatni "radiation" , promieniowanie, im więcej tym gorzej dla ciebie.

 

Aby strzelać z broni musisz na pasie powiesić amunicje. Tak jak artefakty.

 

Ma graficznie tak wyglądać i npc mają tak samo wyglądać i lokację , ponieważ jest to buildowski klimat , historia , fabuła, mechanik , a jeśli masz ochotę na coś innego, to najlepiej wypadnie Lost Alpha ( iluminati, co ty autorze ćpasz)

Edytowane przez kamilxx2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

@marko6996 A jest. W ustawieniach zaawansowanych pozmniejszaj parametry jakości tekstur, gęstości trawy i jej zasięgu pojawiania. Osłab efekty cieni, tak słonecznych jak i trawy. A jeśli w ustawieniach są te duperele z miękką wodą, wolumetrycznym dymem, kroplami deszczu na szkle i ulicach, to powyłączaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kondotier napisał:

@marko6996 A jest. W ustawieniach zaawansowanych pozmniejszaj parametry jakości tekstur, gęstości trawy i jej zasięgu pojawiania. Osłab efekty cieni, tak słonecznych jak i trawy. A jeśli w ustawieniach są te duperele z miękką wodą, wolumetrycznym dymem, kroplami deszczu na szkle i ulicach, to powyłączaj.

No ustawiłem każdą opcje na najniższą i jest lepiej , jednak wciąż trochę przycina. Rozumiem że to raczej jest wersja beta i nie wszystko jest tak jak być powinno , jednak od tego czasu jak został wydany fix19 

to fajnie by było gdyby ktoś się pokusił o taki jakiś nieoficjalny optymalizujący patch bo raczej myślę że to nie wina mojego sprzętu bo nawet lost alpha działa mi lepiej niż o.l.r plus to nie że gra ciągle się ścina

są ''pewne miejsca'' gdzie wystarczy się spojrzeć a gra się tnie np. patrzenie się w stronę środka mapy na Jantarze ot wejścia na parking (przy bunkrze naukowców) powoduje straszne ściny. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marko6996 No to jeszcze w ustawieniach początkowych, zmniejsz ustawienie jakości.

I pomocnym też będzie usuwanie z katalogu zapisów tych najwcześniejszych ( do katalogu poza katalogiem głównym moda ), tak aby w katalogu zapisów nie było ich więcej niż 10.

Na lokacjach gdzie "patrzenie w dal" powoduje zacinki, wyjściem jest patrzenie "pod nogi" z jednoczesnym ustawieniem jakości gry na niskie. Po przejściu na inną lokację, można znów jakość podnieść. Bo powodem tego zacinania, jest nawtykanie przez autorów moda spawnujących się poza naszą widzialnością enpeców lub mutantów. Taki to już urok modów "poprawiających" ładne widoczki i aktywność na lokacjach.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem oświetlenie statyczne i jest o niebo lepiej niż przy innych ustawieniach przy czym nie wygląda to jakoś strasznie źle.

Tylko teraz helikopter w Dolinie Mroku nie daje mi wyjść z tego miejsca co nas porwały te truposze, ma ktoś poradę czy jakiś plik co go można zamienić?

I gdzie można znaleźć np. spas12 bo część broni nie można kupić ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Agrael zmienił(a) tytuł na Oblivion Lost Remake 2.5
  • Agrael przypiął/eła ten temat
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.