Skocz do zawartości

Oblivion Lost Remake 2.5


korn06

Rekomendowane odpowiedzi

pobrałem Oblivion Lost Remake 2.5 fix 46  ze strony  i jestem naprawdę mile zaskoczony. Wyloty tylko z powodu przepełnienia pamięci przy długim graniu. Nie ma wylotów Fatal Error.  W sumie to cała odrębna gra a nie  mod, zdecydowanie polecam. Tak winny wyglądać mody a nie jak jakaś kupa co rusz wyskakująca na pulpit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam w jantarze zadanie żeby znaleźć artefakt grawitacyjny dla profesora, tyle że ja go nie mam. 

Przepis i artefakty mam, które są wymagane do wytworu, ale ni cholery nie wiem co to hybrydyzator i gdzie go zdobyć , a jest on potrzeby do wytworzenia silniejszego artefaktu grawitacyjnego. 

Z góry dziękuje za pomoc. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Monolithalian to chodzi chyba o Transmutator Artefaktów, dostajesz go w nagrodę od Barmana po misji co szedłeś do x18.

A jak nie masz odpowiednich artów jak coś to w Barze w budynku szkoły Czystoniebowiec może tworzyć te artefakty.

Ale potrzebne arty możesz też znaleźć na Kordonie albo Wysypisku.

@edit. 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@Hush po pierwsze pisz w temacie bo zakładam, że o tego moda ci chodzi.

Mod jest spoko, ma trochę wad, możliwe są wyloty ale da się go spokojnie ukończyć.

Ja przeszedłem go gdy został spolszczony jedna z wcześniejszych wersji (fix 3 teraz to fix 19) ale w temacie znajdziesz wiele opinii grających.

No i teraźniejsza wersja jest mocno poprawiona, wiadomo, błędy i wyloty mogą się przytrafić ale podejrzewam, że jak ewentualnie coś się przytrafi to zmniejszysz trochę opcje w problematycznych momentach i gitara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony - obecnie posiadany przeze mnie "sprzęt" nie może być nazwany nawet ziemniakiem, bo była by to obraza dla prawdziwych ziemniaków :D No i na takiej starej cegłówce grałem ostatnio w OLRa chyba 2 czy 3 miesiące temu - moda przeszedłem i nawet jednego wylotu nie było. Także jak wrzucisz wszystkie najnowsze fixy, to chyba będziesz się musiał celowo starać o to, żeby zaliczyć crash do pulpitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Monolithalian @vidkunsen pisał, że używał:

 

Tylko nie wiem czy jakiś dedykowany pod tego fixa czy pierwszy lepszy jaki znalazł np taki:

https://www.google.com/amp/s/www.playground.ru/stalker_shadow_of_chernobyl/file/s_t_a_l_k_e_r_spawnermod_dlya_oblivion_lost_remake_2_5-954577%3famp

Może jak zajrzy później na forum to ci podpowie :)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna rzecz jaka mi się nie podoba w OLR to, mała ilość NPC i handlarzy. Czuję takie ciary jak na wysypisku jest tylko 1 stalker i 5 bandytów a lokacja, jest pełna zombie i dzików.

Autor chyba przesadził ze ilością spawnów zombie, powinien raczej dodać więcej stalkerów

W dniu 27.04.2021 o 23:36, vidkunsen napisał:

Lolo - wgraj i odpal spawner i będziesz miał przykładowo wojnę frakcji albo safari.

Jak wgrać spawner?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie, mam problem. Po powrocie z x18 podbijam do barmana i mowie mu ze mam dokumenty i zaprasza mnie do pokoiku obok. Ja ide a on nie chce. Mowie mu ze mam dokumenty i chodz pogadamy w pokoiku a on nie chce isc dalej choc to byl jego pomysl. Jak moge przemowic mu do rozumu? Wczytywanie sejwow nic nie daje. Jakby cos poratowalby ktos savem swoim zeby nie przechodzic od nowa jakiejs partii gry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 4.05.2021 o 12:26, Lolo napisał:

Jedyna rzecz jaka mi się nie podoba w OLR to, mała ilość NPC i handlarzy. Czuję takie ciary jak na wysypisku jest tylko 1 stalker i 5 bandytów a lokacja, jest pełna zombie i dzików.

Autor chyba przesadził ze ilością spawnów zombie, powinien raczej dodać więcej stalkerów

Jak wgrać spawner?

OLR jest ogl niedopracowane, grając w tego moda widać że to niedokończona wersja gry. Mapy są za bardzo puste, przemierzanie po zonie powinno być w stylu włóczenia się i sprawdzania każdego kąta mapy, lokacje powinny zachęcać do eksploracji. Można wymieniać jeszcze masę problemów OLR, ale to nie ma sensu, gdyż jest to jak wcześniej wspomniałem niedokończona wersja gry i jeszcze robiona w latach gdzie gry były słabej jakości, porównując je do dzisiejszych standardów. 

Jeśli ktoś mówi że stalker to gra klimatyczna, to widocznie nigdy nie grał w wiedźmina 3, który totalnie zmiótł resztę gier pod względem zagłębienia i klimatu, 

 

Wracając, Zona to miejsce opustoszałe, tam nie powinno na każdym kroku dochodzić do wielkich strzelanin. Dużo zombie to akurat normalka, bo np podczas emisji stalkerzy mogą zamienić się w zombie. 

 

Pomimo wielu wad, to wciągnąłem się w OLR, ale swoją przygodę odpuściłem bo musiałem dostarczyć jakiś artefakt którego szukanie jest jak znalezienie igły w stogu siana, a spawner nie działał więc czekam na 3.0 i tobie również bym to polecił (jeśli wgl wyjdzie) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile odbiór poszczególnych aspektów OLR 2.5+ jest indywidualną sprawą każdego z nas, to chciałbym odnieść się do tego jakże ciekawego stwierdzenia:

1 godzinę temu, Monolithalian napisał:

Jeśli ktoś mówi że stalker to gra klimatyczna, to widocznie nigdy nie grał w wiedźmina 3, który totalnie zmiótł resztę gier pod względem zagłębienia i klimatu,

Tylko całkowity ignorant odmówiłby klimatu grom z cyklu S.T.A.L.K.E.R. Owszem, mają one swoje niedoróbki, ale przyciągnęły sporo Graczy z całego świata. Oczywiście najlepiej sprzedały się w krajach Europy Środkowej i Rosji, gdzie Graczom najłatwiej jest identyfikować się z przedstawionym w nich obszarem Strefy Wykluczenia, zrozumieć go i polubić. 

Samo porównywanie serii S.T.A.L.K.E.R. i Wiedźmina 3 nie ma większego sensu. Zbyt wiele je dzieli, ale na pewno łączy je jedno - klimat. W3 jest unikatową w swoim rodzaju grą. Moim zdaniem nawet kilka ładnych lat po jej premierze nie ma zbyt wielu produkcji, które mogą równorzędnie z nią konkurować (i wygrywać) w gatunku sandboxowych RPG akcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Anton Gorodecki napisał:

O ile odbiór poszczególnych aspektów OLR 2.5+ jest indywidualną sprawą każdego z nas, to chciałbym odnieść się do tego jakże ciekawego stwierdzenia:

Tylko całkowity ignorant odmówiłby klimatu grom z cyklu S.T.A.L.K.E.R. Owszem, mają one swoje niedoróbki, ale przyciągnęły sporo Graczy z całego świata. Oczywiście najlepiej sprzedały się w krajach Europy Środkowej i Rosji, gdzie Graczom najłatwiej jest identyfikować się z przedstawionym w nich obszarem Strefy Wykluczenia, zrozumieć go i polubić. 

Samo porównywanie serii S.T.A.L.K.E.R. i Wiedźmina 3 nie ma większego sensu. Zbyt wiele je dzieli, ale na pewno łączy je jedno - klimat. W3 jest unikatową w swoim rodzaju grą. Moim zdaniem nawet kilka ładnych lat po jej premierze nie ma zbyt wielu produkcji, które mogą równorzędnie z nią konkurować (i wygrywać) w gatunku sandboxowych RPG akcji. 

 

Chodzi o to, że stalker to taka typowa klikanka, czyli przejedz szybko po dialogach, idź zrób proste misje i tyle, brakuje lepszego rozwinięcia fabuły i wgłębienia się w klimat. 

Sam bardzo lubię stalkera i grywam w niego zawsze w wolnej chwili, ale na tle wiedźmina jest on strasznie drewniany (jak zresztą wiele innych rpg, po przejściu W3 gry typu darksoulsy czy skyrim itp wydawały mi się tak denne i mizerne że już do nich nie wróciłem). Zgodzę się z tym że to słabe porównanie, z powodu roku produkcji.

 

Klimatyczne na pewno jest miejsce i tajemnice z nią związane, tzn strefa, labolatoria, eksperymenty itp, ale sama rozgrywka przynajmniej dla mnie, nie wywiera klimatu. Bądźmy realistami, to prosta strzelanka, jak wyżej wspomniałem, zwykłe klikadło bez potrzeby czytania dialogów, ale obsadzone w dobrym miejscu i z dobrym pomysłem na fabułę, tyle że w grze moim zdaniem nie zostało to w pełni wykorzystane. 

Miejmy nadzieje że stalker 2 wypełni te braki 

Edytowane przez Monolithalian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klikanka, to i w wieśka sobie możesz klikać dialogi i grać jak debil ;)

 

Sam piszesz, że bez sensu porównywać te gry bo dzieli je 8 lat, a i tak porównujesz.

 

Co jest dobre to w sumie to gadanie/czytanie i to, że zadania dostajemy jak w jakimś rpgu, a jakby do tego dołożyć jakiś system rozwoju postaci i już byśmy mieli ze Stalkera eleganckiego rpg-fps-a coś jak Deus Ex albo jakiś System Shock albo późniejsze Bioshocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Monolithalian napisał:

stalker to taka typowa klikanka, czyli przejedz szybko po dialogach, idź zrób proste misje i tyle, brakuje lepszego rozwinięcia fabuły i wgłębienia się w klimat. 

Podstawki powiedzmy, że owszem, ale mody fabularne już nie. A zadania śmieciowe, nie oferujące żadnej frajdy Graczowi można znaleźć nawet w Wieśku.

16 godzin temu, Monolithalian napisał:

ale na tle wiedźmina jest on strasznie drewniany

Hmm... Może dlatego, że dzielą je całe wieki rozwoju gier wideo?

Te wszystkie twoje odważne twierdzenia i porównania proponuję zostawić na premierę S2. 

Edytowane przez Anton Gorodecki
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2021 o 20:19, tom3kb napisał:

Klikanka, to i w wieśka sobie możesz klikać dialogi i grać jak debil ;)

 

Sam piszesz, że bez sensu porównywać te gry bo dzieli je 8 lat, a i tak porównujesz.

 

Co jest dobre to w sumie to gadanie/czytanie i to, że zadania dostajemy jak w jakimś rpgu, a jakby do tego dołożyć jakiś system rozwoju postaci i już byśmy mieli ze Stalkera eleganckiego rpg-fps-a coś jak Deus Ex albo jakiś System Shock albo późniejsze Bioshocki.

 

Wiedzmin ma duże zanurzenie w fabule i mechsnice, a pisanie że to taka sama klikanka jak stalker jest wręcz absurdem. 

Jest to forum, więc wyrażam swoje opinie, uważam że trzeba wytykać każdy minus danej gry w celu jej lepszego rozwoju, ale rozumiem twoje zdanie

Edytowane przez Monolithalian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.