Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Po wypakowaniu moda, potrzebny soft już się tam znajduje, wystarczy go poszukać(główny katalog, lub o nazwie redistribution(jakoś tak/nie pamiętam) tam będzie instalka Open AL. Też miałem ten błąd przy próbie odpalenia moda, wato by dopisać to do kroków przy instalacji moda.

  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Meta napisał(a):

@miki19941 Przede wszystkim sprawdź, czy w C:\WINDOWS\system32\ masz taki plik jak OpenaAL32.dll.
Jeśli nie, to pobierz (np. stąd) i zainstaluj. Nawet jeśli jest, to może przeinstalowanie pomoże.

wielkie dzięki bracie stalkerze. Kozak ci się nalezy !! pozdrawiam serdecznie. Wierni fani STALKERA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka komenda dopisywana do skrótu pulpitowego -noprefetch, która powoduje, że tekstury lokacji nie są od razu wczytywane w całości, ale tyko na pewien dystans od miejsca położenia GB. Zajmują one wtedy o wiele mniej pamięci. Wyzerowanie spraw z gęstością trawy, namakaniem terenu, miękkimi cząstkami, czy jakością spraw związanych ze słońcem, oraz zmniejszenie zakresu widzenia, jakości tekstur również daje komputerowi sporą ulgę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, wie ktoś jak poradzić sobie z takim wylotem:

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : 0
[error]Function      : ErrorLog
[error]File          : ..\xrServerEntities\script_engine_script.cpp
[error]Line          : 49
[error]Description   : You are trying to spawn two or more objects with the same story_id:[jup_b207_depot_cover_id] --> [pripyat_mod_jup_b207_depot_cover] try to add:[pripyat_mod_jup_b207_depot_cover_0000]
 

stack trace:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marek 25 napisał(a):

FATAL ERROR

Spoiler

Причина (przyczyna)
Дважды или больше раз вызывается спавн объектов с одинаковыми SID (Przyczyną jest dwukrotnie lub więcej razy wywoływany spawn obiektów o tych samych identyfikatorach)

Лечение (leczenie)
Удалить лишние вызовы спавна (Należy usunąć niepotrzebny spawn)

Ale na takie sprawy to ja jestem za chudy w uszach. Spróbuj obejść problematyczne miejsce, prześpij się, odczekaj, krótko mówiąc pokombinuj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod pierwsza klasa, szkoda że wszystko rozgrywa się tylko na jednej lokacji, bo było wielkie pole do popisu dla autorów. A spotkanie z byłymi znajomymi by wyrwało większy wypływ jakbym pamiętał więcej z poprzednich modyfikacji. Największa bolączka zony?, że jest tak dużo pytań a tak mało odpowiedzi.

Spoiler

973014705_S.T.A.L.K.E.R.ClearSkyScreenshot2023_04_04-00_14_37_16.thumb.png.8c7f980faba4718f11057ae3f3967a32.png

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, DaarMoo napisał(a):

Mam to samo co @kondotier. Launcher zawirusowany.

To by wyjaśniało czemu po zagraniu w niego, wyjściu i później odpaleniu przypadkowego folderu na pulpicie, oraz próby go poruszania lagował jak diabli, to samo z niektórymi funkcjami, oraz przewijaniem.

Długa lista jak na 56KB launcher.

 

wow.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaarMoo Mnie też Windows Defender wywalał launchera bo wykrywał wirusa, więc po prostu dodałem sobie folder z modem do wyjątków i tyle, a po ograniu, spolszczeniu i testach spolszczenia przeskanowałem komputer antywirusem i Malwawrebytes i nic mi się z kompem nie podziało, a moda po prostu po wszystkim usunąłem, a wierz mi - bardzo dbam o swojego kompa dzięki czemu od paru lat nie musiałem go formatować... Także jak chcesz zagrać i każdy komu antywirus wykrywa wirusy - dodajcie folder z modem do wyjątków, a po ograniu po prostu usuńcie z dysku i tyle.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaarMoo Jest prosta metoda obejścia tego problemu z "zawirusowanym" lauczerem. Opisałem ją tutaj.

https://stalkerteam.pl/topic/17016-stalker-inkubator/?do=findComment&comment=201792

Wwal od razu lauchera ( mnie i tak usuwał go Windows ), wejdź do katalogu bin i znajdź plik .exe . Wgląda inaczej, niż jesteśmy przyzwyczajeni di jego ikonki. Zrób skrót pulpitowy i graj :viva:. Ja z takiego skrótu ukończyłem moda i nie miałem z tym żadnych problemów.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaarMoo Kliknij PPM na właściwości skrótu i ze ścieżki w oknie "Rozpocznij w" skasuj końcówkę  \bin. Wtedy powinno ruszyć😜 I za każdym razem jak będziesz tworzył skrót bezpośrednio z xrengine.exe to trzeba zdaje się usunąć tą końcówkę z właściwości skrótu bo inaczej będzie wołać, że jest problem z fsgame.ltx. 

  • Za szczególną pomoc 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaarMoo Przepraszam za brak tej dodatkowej informacji, ale sadziłem, że z Twoim doświadczeniem jej nie potrzebujesz. U mnie druga linia wpisu wygląda tak:

Skrót.jpg

I jak napisał @Szczepan9205 , kiedy robimy skrót od sinika i mamy wrzask o fsgame.ltx ( przy każdej podstawce ), wystarczy usunąć ten bin i musi hulać.

 

  • Dodatnia 1
  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć

Wykonałem instalację tak jak było opisane, uruchamiam grę, widzę ten pierwszy obrazek jak to przy uruchamianiu stalkera, i gra nie przechodzi na ekran, słyszę dźwięki, widzę pulpit, ba nawet mogę uruchomić nową grę, na czuja. Ale dalej widzę swój pulpit i słyszę tylko dźwięki z gry.

Kombinacje przełączania Alt+Tab pomiędzy pulpitem a aplikacją nic nie dają, tak samo kombinacja Alt+Enter.

Miał ktoś coś podobnego  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.