Skocz do zawartości
Wiadomość dodana przez Szczepan9205,

24.02.2024

Do postu #1 została dodana nowa wersja spolszczenia dostosowana do łatki 1.5 do samego moda. Nie należy wrzucać jej na stare spolszczenie (do wersji 1.4)!
Instrukcja jak poprawnie zainstalować nowe spolszczenie została dodana do postu #1.

25.02.2024

Do postu #1 dodano mini-łatkę do spolszczenia naprawiającą źle wyświetlające się imiona i ksywki NPCów, a także małe korekty w tekście. Zaleca się pobranie jej i wrzucenie na zainstalowane już spolszczenie.

@Szczepan9205

Rekomendowane odpowiedzi

@Fiodor89Kurde już myślałem, że czegoś nie widzę :D No to w każdym razie po wgraniu łatki problem ze znakami powinien zniknąć.

@ArcheontNo i będziesz mieć do samego końca bo tak jak Ci pisałem - Ty byś musiał zupełnie od nowa zacząć grę to wtedy ksywki by się ogarnęły:P Niefortunnie się trafiło, że jak byłeś już w trakcie gry to AP postanowiło wypuścić łatkę 1.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tak ma być, ale do pojawienia się menu, razem z muzyką jest trzeszczenie podobne do pracy licznika Geigera. Pojawia się menu, trzaski znikają, zostaje tylko muzyka.  Podczas gry, gdy wychodzę do menu jest i muzyka i trzeszczenie. OpenAl reinstalowałem. 

@OldMan jak wrzuciłeś dwa pliki (actor, system) może byłbyś tak uprzejmy i kontynuował. Chodzi mi o pliki weapon i outfit. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie tak zastanawia co wy chcecie grzebać w tych plikach moda jak tam wszystko jest tak elegancko zrobione jeśli chodzi o sprzęt czy też podbijanie udźwigu (po co? co chcecie nosić 50 karabinów kosztujących grosze?).

Tam nie ma praktycznie żadnej trudności czy utrudnień w związku z parametrami.

Po co podbity udźwig czy skok, pytam z ciekawości bo utrudnień nie kojarzę jak grałem. Jakieś trudno dostępne miejsca czy coś w tym stylu, że potrzebne zmiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb, to stare przyzwyczajenia są. Lubię mieć na tacy, choć nie zawsze korzystam. 

Ja zawsze, w każdym modzie, mam tylko trzy sztuki broni. Strzelba, karabin szturmowy i snajperka. A jak można podkręcić to podkręcam. Jak nie można to nie podkręcam i też jest super. No może trochę mniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem parę godzin, zrobiłem na Kordonie, wyszystkie zadania główne, i poboczne chyba też.

Teraz ruszam na Wysypisko. Gra mi się mega podoba, fajne przypomnienie Zony, przed S2. Sama rozgrywka jest super, bez spiny jak narazie.

Grafika cudna, zwłaszcza wschody i zachody słońca, i świetny wybór na jasne i żyuwe kolory.

Bardzo mi się podoba mechanika napisów i wyświetlania postaci oraz fal dźwiękowych

Jak na razie żadnych problemów z grą wszystko śmiga, gram na patchu 1.5 +spolszczenie.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fiodor89Dzięki za info tylko teraz mam zagwozdkę o co tu chodzi... :063: 

W pliku z ksywkami ksywka Zgniłego jest wpisana prawidłowo z ł, na teksturach czcionki od AP litery Ł i ł też są na miejscu dlatego nie rozumiem... jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że koordynaty dla liter wykorzystywanych w cutscenkach do ksywek są źle przypisane dla Ł i dlatego się źle wyświetla bo ten przecinek, który widać na zrzutach jest właśnie obok ł na teksturach. 

W takim razie mam prośbę do was @Archeont i @Fiodor89 - zwracajcie jeżeli możecie uwagę na ksywki w cutscenkach i zobaczcie czy przy innych ksywkach Ł będzie się wyświetlało jak należy. Dwie ksywki, które mi przychodzą do głowy do Mysław Orzeszko i Wusłycz (ten drugi będzie w dalszej części fabuły) - jeżeli u nich Ł się wyświetla jak należy to nie wiem o co chodzi :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczepan9205 Moda właśnie ukończyłem, po Twojej prośbie zdążyłem wyłapać jeszcze Wusłycza i faktycznie tam też "Ł" nie wyświetlało się poprawnie. Poza cutscenkami (dialogi, czy podczas wyświetlania imion stalkerów po nakierowaniu na nich kamery) wszystko było ok.

Mod swoją drogą epicki. Może za wcześnie, aby o tym mówić, bo fanem Stalkera jestem zaledwie od roku (ominąłem oryginalną trylogię na premierę) i nie przeszedłem jeszcze zbyt wielu modów, ale jestem prawie pewien, że True Stalker pozostanie moim ulubionym modem przez dłuższy czas :)

A tu taki easter egg dla fanów Wieśka znaleziony na jednej ze ścian w Nowoszepełyczi;

image.jpeg.f637c3c4a90f72534e9c161452ed21f7.jpeg

  • Super 1
  • Dodatnia 4
  • Klimatyczne 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyświetlania znaków, o którym wspomniał @Fiodor89, to problem występuje u dowódcy Powinności, na wysypisku, Diatłowa, i również pojawia się tylko wtedy gdy wyskakuje, graficzna informacja, że mówi do nas przez radio. 

Jeśli znajdę jakieś błędy w tłumaczeniu to tu podrzucę ze screenami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AdikDzięki za info. Czyli w takim razie to jest na 99% to co napisałem - ktokolwiek zajmował się u rusków czcionkami to źle przypisał koordynaty literom Ł i ł bo w spolszczeniu do łatki 1.4, które używało czcionki z Gammy obie te litery się wyświetlały jak należy, w plikach są wpisane jak należy, więc to kwestia czcionki. 

Ok w takim razie będę musiał skrobnąć PW do Overf1rsta w wolnej chwili i mu to pokazać to może do następnego patcha naprawią 😛 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2024 o 20:10, tom3kb napisał(a):

W Dolinie Mroku mam dla technika znaleźć w kompleksie nad x18 radiostacje i lampę, z radiostacją nie mam problemu ale lampa gdzie jest? 

Hej,

To te przedmioty aby Technik z Kordonu naprawił Grozę są w Dolinie Mroku ? Bo w tłumaczeniu na polski, jest napisane że w Składzie na Wysypisku, a przeszukałem już cały i nic nie znalazłem, a tym bardziej podziemi.

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.