Skocz do zawartości

Oblivion Lost Remake 3.0 (OBT)


Agrael
Wiadomość dodana przez Meta,

Dyskusja dotycząca polonizacji została wydzielona tutaj, żeby był porządek.
Temat do zgłaszania braków/błędów w tłumaczeniu znajduje się tutaj.

Rekomendowane odpowiedzi

Moja zabawa z modem skończyła się dosyć wcześnie, chyba że ktoś tutaj może będzie w stanie pomóc mi w rozwiązaniu problemu. Gra crashuje kiedy otwieram kontener/kapsułę r1 na artefakty. Wyskakuje wtedy takie puste okienko i jak coś klikam to gra crashuje. Nowa gra, patch 0.18, tłumaczenie angielskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Świetna i szczegółowa recenzja OBT OLR 3.0. Najlepsza jaką dotąd znalazłem bo dała mi mnóstwo odpowiedzi na nurtujące mnie pytania bez spoilerów...i nie ukrywam, że już mnie korci by zagrać koniecznie jednak wolę poczekać na polonizację i kolejne poprawki bo zdecydowanie jest jeszcze wiele rzeczy do  dopracowania.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy materiał @FeRu

Czasami się zastanawiam, czy Stalker odniósłby sukces, gdyby został wydany w innej formie. I obawiam się, że na to pytanie nie znajdę odpowiedzi nawet po - ewentualnej - premierze S2.

No i nie jestem jakimś zagorzałym fanem buildów/OLR lub pozostałych modów, które na siłę próbują przywrócić to, co zostało zapomniane, ale... Tak - zagrałbym po polsku w OLR 3.0 :) Na pewno @metek58 i @yellow działają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2024 o 23:50, Agrael napisał(a):

Czasami się zastanawiam, czy Stalker odniósłby sukces, gdyby został wydany w innej formie. I obawiam się, że na to pytanie nie znajdę odpowiedzi nawet po - ewentualnej - premierze S2.

Szczerze jestem w stanie się kłócić, że nawet gdyby Stalker wyszedł w takiej formie jaka była planowana na lata 2003-2004, to historia potoczyła by się tak samo - sukces by był, ale nie na miarę gier z zachodu. Powiem więcej, gdyby wersja finalna była tą planowaną pierwotnie, a wersja 2003-2004 tą finalną, to część fanów tak samo by gadała, że to co było "kiedyś" było lepsze i próbowali by to odtworzyć. Nie wiem, taki jakby ludzki mechanizm, że czasami ciągnie nas do tego, co tak naprawdę nigdy nie istniało, i tylko jakiś dziwny głos w głowie nam mówi, że to było lepsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ArNie napisał(a):

Powiem więcej, gdyby wersja finalna była tą planowaną pierwotnie, a wersja 2003-2004 tą finalną, to część fanów tak samo by gadała, że to co było "kiedyś" było lepsze i próbowali by to odtworzyć. Nie wiem, taki jakby ludzki mechanizm, że czasami ciągnie nas do tego, co tak naprawdę nigdy nie istniało, i tylko jakiś dziwny głos w głowie nam mówi, że to było lepsze...

Jeżeli wydali by wersję z 2004r. (zakładając że jest tak samo skończona jak normalny Czarnobyl z 2007r.) to raczej było by dużo mniej fanów co uważają że wcześniejsze buildy są lepsze.

Gdyż takie buildy by miały dużo mniej zawartości w porównaniu do tych buildów co istnieją.

 

 

Edytowane przez marko6996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, vidkunsen napisał(a):

Marko6996 - w 2004 roku to gsc dopiero wpadło na pomysł jak mała gierkę Oblivion Lost - kosmiczne walki na obcej planecie - przenieśc na ziemie w rejon Czernobyla.

A nie w 2002 roku ? Bo na wiki stalkera to pisze ze w marcu 2002 GSC wybrali się do zony ,a zaplanowali raz na koniec 2003 ,a później na połowę 2004.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
10 godzin temu, metek58 napisał(a):

Czy u was w modzie też jest tak ponuro, jakby słonecznej pory nie było?

U mnie jest różnie, raz świeci słońce, raz jest szaro i pochmurnie.

ss_anita_05-20-24_19-55-50_(lvl1_escape).png

Swoją drogą, to chyba jestem za chudy w uszach do tego moda. Mam spore problemy z przeżyciem i to już na początku gry.

  • Ekstra 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Agrael napisał(a):

Po wrzuceniu najnowszej wersji spolszczenia wszystko działa, wylotu na starcie nie ma.

Kuźwa to pewnie tylko ja nie pogram 😁 No nic jeszcze jutro wrzucę tą najnowszą wersję spolszczenia, a jak nic się nie zmieni to mod do kosza, a się naczekałem jak głupi. 🥴

2 minuty temu, metek58 napisał(a):

Jak wy to robicie, że macie tak piękną pogodę? U mnie za każdym razem szaro i do dupska.

@metek58 a nie grasz czasem na oświetleniu statycznym? Bo wtedy w modach często mam takie ponure pogody bez słońca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Agrael przypiął/eła ten temat

@metek58

Ja gram na pełnym dynamicznym i może tak jak @tom3kb pisze - to od tego zależy? :063:

W każdym razie na początku ustawiłem wszystkie suwaki na maksa, a mod się zawieszał. Śmieszna sprawa, bo gra Cyberpunk 2077 chodzi mi praktycznie na najwyższych ustawieniach, a OLR już nie. 

@tom3kb A spróbuj postawić moda od nowa, to zajmie chwilę. Ja tak zrobiłem przed wrzuceniem najnowszej wersji spolszczenia. 

 

Temat do zgłaszania błędów - KLIK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko, z Kopaczem na Kordonie idziemy zabić Mięsacza, możemy też potem od niego wziąć zadanie "na gębę" żeby mu z poddasza przynieść detektor anomalii, on niby ma nam dać za niego pistolet. Jak znajdziemy detektor niby są smsy, że zrobiliśmy co chciał ale później w Wiosce Kotów nie mam z nim żadnej rozmowy o tym detektorze i broni.

To jest pozostałość po jakimś starym queście? Można to zaliczyć? Może detektor musi być naładowany na 100%? Tego akurat nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tom3kb napisał(a):

z Kopaczem na Kordonie idziemy zabić Mięsacza, możemy też potem od niego wziąć zadanie "na gębę" żeby mu z poddasza przynieść detektor anomalii,

Nie jest to zadanie "na gębę". Zapisuje się ono w PDA, tylko w innym miejscu.

ss_anita_05-23-24_21-48-06_(lvl2_garbage).png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.