Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@MOS Transmutacje na wszystkich szczeblach są konieczne. Miejsc gdzie się mogą trafić "półprodukty" jest na każdej lokacji sporo, tylko trzeba na nie trafić i zapamiętać które gdzie. Niestety, ale w takich modach wszystko polega na bieganiu po różnych lokacjach za byle pierdołą.

A co dotyczy tych wylotów, to ja czegoś takiego nie miałem. Ganiałem do Sacharowa, bo chciałem mieć klarowny obraz bez zakłóceń psychicznych.

W takiej psi strefie dla zyskania czasu, możesz wywalić wszystkie składniki jakie masz, byle szybko. A po transmutacji jak już skończy się to oddziaływanie, pozbierać te co pozostały. Tyle tylko, że tym sposobem można dostać już posiadany, a dla chcianego braknie.

Wiem, że w temacie są zrzuty z zaznaczonymi strefami dla różnych transmutacji. Sam też takie wstawiałem. Poszperaj, zawsze to będzie ułatwienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOS - jak grałem w tego moda to piłem, żebym miał na co zwalić te omamy  ;)  :biggrin:

Forum moda: https://stalker-gamers.ru/forum/165/

Strefy transmutacji i co i jak żeby artefakty stworzyć: 

Spoiler

Где находятся зоны трансмутации Талисманов ?

ss_rem_12-18-13_08-06-48_promzone.jpg

ss_rem_12-18-13_12-06-40_promzone.jpg

ss_rem_12-18-13_12-18-25_promzone.jpg

Spoiler

РЕЦЕПТЫ АБСОЛЮТОВ И ТАЛИСМАНОВ

ss__12-18-13_20-14-19_l05_bar.jpg

ss__12-18-13_20-14-23_l05_bar.jpg

ss__12-18-13_20-14-28_l05_bar.jpg

ss__12-18-13_20-14-32_l05_bar.jpg

ss__12-18-13_20-14-35_l05_bar.jpg

ss__12-18-13_20-14-40_l05_bar.jpg

ss__12-18-13_20-14-43_l05_bar.jpg

ss__12-18-13_20-14-46_l05_bar.jpg

ss__12-18-13_20-14-51_l05_bar.jpg

ss__12-18-13_20-14-54_l05_bar.jpg

ss__12-18-13_20-14-57_l05_bar.jpg

ss__12-18-13_20-18-51_l05_bar.jpg

ss__12-18-13_21-38-07_aver.jpg

ss__12-18-13_21-38-10_aver.jpg

ss__12-18-13_21-38-13_aver.jpg

ss__12-18-13_21-38-16_aver.jpg

ss__12-18-13_21-57-40_promzone.jpg

ss__12-18-13_22-03-53_aver.jpg

Nie jestem od stękania i pouczania, napisz co chcesz to jak to istnieje to to znajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następne pytanko > w zadaniu: Przeprowadź  przekształcenie w dwóch psi-strefach trzeciego stopnia, mam zagwozdkę. W anomalnym lesie są takie 2 strefy, strefa 1 strażników uruchomiła się bez problemu wykrywaczem itd. Ale strefa druga ani du du, wydaje mi się że mam wszytko potrzebne po przemiany(jasno niebieski talizman, cześć ze "snorka" w kształcie pizzy) a i tak nic się nie dzieje...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów mam zagwozdkę: nie złapałem żadnego wirusa w labie(te zadania ze skakaniem teleportami po mapach) w poradniku pisze że się łapie i co trzeba dalej zrobić, miałem Vege na sobie(Seva nie działa i każdy inny też). Mam się zarazić czy nie? Bo na zdrowy rozum to nie chce się zarazić i latać gdzieś to leczyć.

A druga zagwozdka, mam ten kod z drzwi: 51273 w poradniku pisze że się przyda w x18, już z niego wyszedłem i się nie przydał. Drzwi na górze te które przepuszczają na 2 poziom były otwarte, drzwi na dole tego kodu nie przyjmują(mogę ten kod wklepać ale nic się nie dzieje) Do czego ten kod w końcu jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MOS ja jak wylazłem to trochę churchałem i pojawiła mi się ikonka skażenia biologicznego zmieniająca kolor jak krwawienie.

Ale leczenie było proste trzy apteczki naukowców i po sprawie.

Przy drugiej przebieżce po labach dostajemy lekarstwa (50 piguł), które mamy łykać jak byłyby jakieś objawy, no i popijać wodą.

Jak zacząłem kaszleć, to nie miałem już ikony. Łyknąłem pigułe, zapiłem wodą i reszte labów przeszedłem bez objawów.

 

Ja ten kod chyba użyłem żeby wyjść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@kamil190 Dziękuje ! :brandy:

Mam następne pytania.

1.

Spoiler

Czy do ukończenia gry muszę przeprowadzić transmutacje dla Sacharowa? Jeśli tak to czy do konkretnej anomalii trzeba wrzucać konkretne kryształy , póki co coś mi to nie idzie i udało mi się stworzyć 1.

2.

Spoiler

Mam zadanie od Krugłowa zbadać 7 stref anomalii. Aktualnie udało mi się zbadać elektre,trampolinę,śnieżkę ,spalacz,galaretę. Gdzie szukać 2-ch pozostałych ? Domyślam się że jedna to puch ten wiszący udało mi się znaleźć taki na wysypisku jednakże nie mogę w nią trafić detektorem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nostalgov

1. Tak, do konkretnego pola musisz wrzucać określone kryształy. Aby wiedzieć jakie, zobacz w poradniku Cichego. Jest też inny sposób. Wyrzucasz wszystkie jakie masz ( możesz jednak nie zdążyć ), jak w nich były potrzebne dostaniesz transmutant, a nie wykorzystane trzeba pozbierać. Ale czasem któryś lubi się odtoczyć i nie znajdziesz.

2. Te anomalie pojawiają się losowo. Jest jednak dyskusja w której są omówione prawie wszystkie miejsca gdzie się pojawiają. Musisz ją znaleźć i przeczytać. W poradniku cichego, też chyba są omówione.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nostalgov przed wyjściem z podziemii będziesz miał walkę z bandytami, to w tamtym pomieszczeniu jest skrzynia z twoim ekwipunkiem, dobrze poszukaj bo ja bym poszedł bez swoich gratów.

Kilka postów wyżej o tym pisałem.

"Nie chcę spoilerować ale później gdy nas okradają chciałem przycwaniakować i schować swoje graty w skrzyni, biegnę, a zniknęła cała oprócz granatnika m79, no to wczytanie gry i później jej nie chowałem tylko pozwoliłem się okraść. O mało co bym później broni nie odzyskał bo nie zwróciłem uwagi gdzie jest skitrana przez bandziorów"

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu ja , znowu problemy. Ma ktoś może zapis po transmutacji talizmanów ? Najlepiej jakby już mieć te do zadania dla Szubina bądź gdzieś po tym zadaniu. Już się poddaje i mam dość tego biegania strasznie mnie to denerwuje. A kryształów i talizmanów jest zwyczajnie za dużo i nie do końca dobrze to ogarniam  :075: 

EDIT: Lub spawner ten w temacie nie działa. Zaczęły się pojawiać wyloty bez loga po transmutacjach i ogólna "przycinka" gry także to główny powód odpuszczenia.

Edytowane przez Nostalgov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pamiętam że to szukanie stref, transmutowanie to był ból du... i to straszny. Ale jak już ma się komplet lub dwa strażników to jesteśmy praktycznie nieśmiertelni.

Zabawne było stać na placu w tłumie najemników i strzelać do nich gdy oni nic nam nie robili. Bez artów to instant zgon od jednego strzała.

No i mod wymagający(nawet bardzo), ale satysfakcjonujący rozgrywką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
8 godzin temu, bacenty napisał:

Czytałem, że spawn anomalii jest losowy, ale przecież część jest stała. Ma ktoś namiar na stały spalacz?

Sprawdzałeś korytarz jaskini znajdującej się pod jeziorem w Anomalnym Lesie (wchodzimy wejściem od strony jeziora)?

  • Dodatnia 1
  • ? 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bacenty z tą anomalia jest problem, czasami w ogóle się nie pojawia. Zajrzyj tu https://stalkerteam.pl/topic/8833-fotograf-weapons-mod/?do=findComment&comment=168301 jest to poprawka do Fotografa z Weapon packiem ale może i zadziała z podstawowa wersją (nie wiem w którą grasz). Na wszelki wypadek zrób kopię bezpieczeństwa pliku przed zmianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @vidkunsen, widziałem 100 takich filmików, ale za każdym razem spalacza nie było tam, gdzie był na filmie. Z tych twoich pierwszy widziałem, a drugi okazał się strzałem w 10! Chociaż to jego"рядом с переходом в ИП..." to trochę nieporozumienie, ale znalazłem na podstawie kształtu linii urwiska na minimapie...

@Anton Gorodecki:

Cytat

"jaskini znajdującej się pod jeziorem w Anomalnym Lesie"

Cytat

"Obleciałem Bagna, Poligon i Korpus"

@Gatzek: dzięki, ale nie skorzystałem, bo ^ vidkunsen 😁

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Link do pliku "polskie napisy do dialogów" w pierwszym poście jest martwy. Czy ktoś mógłby zrobić reupload, a Administracja dodać go do naszej pobieralni? Tak samo w naszej pobieralni powinien znaleźć się plik z polskimi napisami do intra.

Kiedyś chyba był nawet taki repak - mod + polonizacja + polskie napisy do intra + polskie napisy do dialogów ale nie mogę go znaleźć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gatzek napisał:

Kiedyś chyba był nawet taki repak - mod + polonizacja + polskie napisy do intra + polskie napisy do dialogów ale nie mogę go znaleźć.

No niby tak jest w tej wersji:

Tu mam link do napisów do intra ale nie wiem czy to nie jakaś wczesna wersja:

https://disk.yandex.ru/d/CGBK0iGDsR2qm

Polskie napisy do intra to miałem kiedyś tylko w pliku tekstowym:

Wprowadzenie po polsku do FOTOGRAFA.txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.