Skocz do zawartości

Problemy ze schowkami i kwestami


Rekomendowane odpowiedzi

@Pure : Tu nie chodzi o  to, że w Sarkofagu jest coś jeszcze. W PDA znalezionym w schowku w Sarkofagu jest informacja o kolejnych schowkach. Przeczytaj, znajdź i dopiero wtedy wróć do Doktora.

@Yozue : Schowek jak najbardziej jest w rurze w Oazie. Ale żeby można było go zdobyć trzeba mieć dwie części wskazówki i ukończoną linię scenariusza " Cienie". Scenariusz "Cienie" zaczyna się po odnalezieniu tajemniczego urządzenia o nazwie " PUPC" Już nie pamiętam jak się je zdobywa. Musiałbym poszperać w plikach. W każdym razie zadanie polega na pojawianiu sie w konkretnych miejscach o ustalonej godzinie i znajdowaniu określonego punktu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kobal napisał:

@Yozue : Schowek jak najbardziej jest w rurze w Oazie. Ale żeby można było go zdobyć trzeba mieć dwie części wskazówki i ukończoną linię scenariusza " Cienie". Scenariusz "Cienie" zaczyna się po odnalezieniu tajemniczego urządzenia o nazwie " PUPC" Już nie pamiętam jak się je zdobywa. Musiałbym poszperać w plikach. W każdym razie zadanie polega na pojawianiu sie w konkretnych miejscach o ustalonej godzinie i znajdowaniu określonego punktu. 

Zadanie na poszukiwanie cieni nie jest widoczne w PDA. Zaczyna się od znalezienia "Embrionu Wilka" dla Wtażki. Jest to wilk który najpierw siedział na statku Skadowsk na Zatonie ale zniknął i trzeba na Zatonie
najpierw go odnależć. Od niego dostajesz zadanie "Embrion Wilka".
Embrion raczej trzeba go będzie zrobić z innych embrionów bo np. u mnie znalazłem ten embrion póżniej przy robieniu zadania "Wideo archiwum" a odpowiedniej recepty na przekształcenie embrionów w "Embrion Wilka" nie miałem . W każdym razie przynosisz embrion Watażce ten odsyła Ciebie do Martwego miasta. Po drodze musisz zabrać ze sobą artefakt "Idol Monolitu". Ten artefakt można otrzymać po zakończeniu zadania "Kryształowe czaszki" które zleca Kotobehemot (jest w "Barze" przy mechanikach). Ten artefakt po umieszczeniu na pasie zmienia pogodę na słoneczną.
Czaszek trzeba zebrać 13 i aktywować w  Labiryncie. Po atywacji zmieniają się w art "Idol Monolitu".
Jak już zrobisz wszystko idziesz według wskazówki Watażki do Martwego Miasta. Tam sprawdź co wskazuje
o 18:00 cień pomnika Lenina. To bedzie miejsce teleportu który przeniesie Ciebie do tunelu.
Idziesz nim w stronę przejścia na Zaton" po drodze znajdziesz plecak w którym jest przyrząd "PUPC".
Dalej prowadzą Ciebie smsy i wskazówki z notatek znajdowanych w schowkach.      

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy ja tam umarłem, na tej klatce schodowej.... każde półpiętro zostało okupione co najmniej kilkoma zgonami. Na wideo wszystko wygląda prosto nieprawdaż? Kto był na tej klatce schodowej i wszedł na dach bez czitów ten wie jak smakuje prawdziwe zwycięstwo:D

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów coś pominąłem:

"Kryształowe czaszki"

Znalazłem Susłowa i powiedziałem o nim Swibłowowi. Mam niebieskie PDA Susłowa i co dalej?

Z forum wyczytałem,że teraz leci linia schowków Susłowa w których są części zbroi- jak się do tego zabrać ?

Edit: No tak "TUZŁA-poczatek poszukiwań" w życiu bym nie wpadł że tam taki kawał lokacji jest...

Edit2:Pięknie znów balkony i wycieczki poza lokacje a myślałem że przy Alpiniście, Wolazarze i Kolekcjonerze poniosła ich fantazja. A i jeszcze Stary Żył Tubylec był...szaleństwo.

Dzięki Kazik !

Edytowane przez walec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

14 minut temu, walec napisał:

Znów coś pominąłem:

"Kryształowe czaszki"

Znalazłem Susłowa i powiedziałem o nim Swibłowowi. Mam niebieskie PDA Susłowa i co dalej?

Z forum wyczytałem,że teraz leci linia schowków Susłowa w których są części zbroi- jak się do tego zabrać ?

W ten sosób:

Oglądaj od 8:30.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schowek Ludmiły

W wschodniej Prypeci w przedszkolu. Notatka z lodówki informuje gdzie jest ostatni plecak. Ważne jest aby udać się po niego bezpośrednio z wschodniej Prypeci a nie przez X-8 czy Jupiter. Jeśli zrobimy to tymi dwoma sposobami- NIE nastąpi spawn plecaka w tunelu.

Gdy wyjście z tunelu (koło pralni) zasłonięte jest kratą używamy granat i schodzimy na dół.

Video TU  (patrzymy od 7.00)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Recepta jest i to jest jedna z pierwszych, bo u mnie jest prawie na szczycie listy. Niestety też nie pamiętam kto ją dawał. Ale czasami się trafia w schowkach, które daje nam Kabel za 40 PDA w barze.

Ja natomiast mam pytanie gdzie znaleźć mausera K-98?

Edytowane przez Pure
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, walec napisał:

Panowie wiecie czy jest i kto daje receptę na rubinową błonę ? 

Mam 2 a potrzebuję 3 do zbierackiego zadania Sidora.

Na razie nie znalazłem kto daje receptę ale jest jeszcze jeden sposób na zdobycie samej "Rubinowej Błony".
Nie wiem na jakim etapie gry jesteś i nie wiem czy to zadanie rozbiłeś ale:
Trzeba iść do Bagiennego Doktora (powinien być w Centralnej Prypeci obok stadionu) i porozmawiać na temat 
możliwości  bezpośredniej teleportacji z Centralnej Prypeci na Magazyny Wojskowe. Doktor mówi, że do tego potrzebna
jest Rubinowa Błona i odsyła Ciebie w tej sprawie do Łysego do Baru. Łysy mówi że wie gdzie jest ten artefakt ale musisz
mu przynieść inny. Przynosisz i Łysy daje Ci namiary na Rubinową Bateryjkę. Jest całkiem niedaleko ;) 
Jeśli namierzę kto daje receptę dam znać.  Chyba, że to rozwiązanie wystarczy.
Nie jestem pewny ale gdybyś oddał Rubinową Błonę Doktorowi to potem za każdorazową teleportację
chciałby kasę więc spokojnie można to sobie odpuścić tym bardziej, że  w miarę przechodzenia fabuły praktycznie na każdą lokację będziesz miał możliwość teleportacji korzystając z ręcznych teleportów (po pewnych zmianach bezpłatnie).   

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewno chodzi Ci o tą podskakująca na dachu w Dziczy :D

Niestety oddałem ją Doktorowi, a z schowków za PDA nazbierałem tylko 2. Pójdę tym tropem bo od pewnego czasu tylko oddaje PDA Kablowi a schowków nie sprawdzam, więc może się trafi bo trochę ich jest.

Dzięki !

Pure :

Sprawdź Prapora na Wysypisku i zadanie na części mutantów. Coś mi nie gra właśnie z tym "spisem broni z kwesta Kuźniecowa"- Ani od Sidora ani od Barmana zlecenia na stalkera nie brałem a Mausera mam i pamiętam, że ten kto mi go dawał mówił: "Stary ale dobry karabin weź go"- i chyba to był Prapor. Pewien jednak nie jestem.

Edytowane przez walec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem szukałem i znalazłem :)

Jak pierwszy raz wchodziłeś od strony Wysypiska do Doliny Mroku spotykasz przy ognisku chyba Powinnościowca który mówi, że trzeba odbić jeńca z rąk bandytów. Biegniesz za nim a zasadzkę robicie na drodze przy przystanku (prawie przy drodze do X-18). Więzień nazywa się Maks Luber.
Po jego uwolnieniu pojawia się u niego zadanie na odnalezienie jego PDA w podziemiach Agropromu.
PDA znajduje się na końcu schodów które prowadzą do korytarza z Elektrami.
Odnalezione PDA oddajesz Luberowi który w międzyczasie przeniósł się na wysypisko i siedzi przy ognisku na posterunku Powinności. Po oddaniu PDA pojawia się u niego kolejne zadanie. Trzeba przynieść 8 butelek wódki
i 8 kopyt dzika. Po przyniesieniu zamówionych przedmiotów dostajesz od Lubera
Rubinową Błonę + receptę na ten artefakt :) 

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziki, pytanko.

Robię sobie zadanie "Ramię w ramię". Chodzi o atak bandytów na hangar na wysypisku, będzie tam ich dowódca, którego mam z polecenia Dzika ciuknąć, co z kolei robię zamiast spłacać dług Wędrowca. Mam ostrzec stalkerów, zapewnić również wsparcie Powinności (Elektorburer i jego Fantomy na Cmentarzysku Pojazdów dla Prapora) oraz stalkerów z kordonu (Przynieść Fanatowi 3 AK-74, PSO-1 do każdego, 5 RGD i 2 SPASy). Następnie wrócić do Kulinara. No i tu problem, Kulinar nie ma żadnej kwestii z tym związanej. Mam być o konkretnej godzinie? (Atak ma być o 2 w nocy, ale to chyba wypadałoby pogadać wcześniej, nie?) 

Próbowałem powtarzać ostatnią część zadania (dla Fanata), zapis-wczytać, spać (ale jako że mam na zegarze 3 czy 4 nad ranem, to do wieczora nie sięgam), wychodzić z wysypiska i wracać. No nie idzie. Facet nie jest w trakcie walki. Jakieś pomysły? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.