Skocz do zawartości

PROBLEMY FABULARNE w Reborn Duplikat 7.63


kondotier

Rekomendowane odpowiedzi

Paczki na moim Yanku spokojnie mogą poleżeć do końca miesiąca więc kto będzie chciał ten na spokojnie może sobie pobrać :) 

Jedyny fix jaki był na tej stronie skąd pobierałem repacka to ten który też wrzuciłem na mojego Yanka (poleży j/w):

Doppelganger_fix_k_763.7z
https://yadi.sk/d/tYrJFozlwV6Ju

Opis z tej strony:

Новой игры не требует.
Фиксы срабатывают, если ситуация с ними ещё не пройдена игроком.

I rozumiem z nie go tylko tyle, że nowa gra nie jest wymagana ;)  

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, kondotier napisał:

Fix zadziała, jeśli wcześniej nie zrobiono tego, na co jest przeznaczony. Jest tam taka informacja, co ma naprawiać?

Mod postawiony, jestem już na Wysypisku i staram się otworzyć plecak Korsarza. Kto grał to wie. Ślizgawka i pajączki.

 

Nie wiem czy o to pytasz ale to co zacytowałem powyżej na niebiesko to wszystko co tam było napisane na temat tego fixa.
Przynajmniej tak mi się wydaje ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem na zawartość tego fixa. W środku są fiksy dla 7.63 i 7.64. Tak więc instalując, trzeba wybrać odpowiedni. Ten opis nie jest zbyt jasny. Dopiero w środku są szczegółowsze opisy. Fix był robiony po wyjściu błędów grze i je naprawiono. Stosowany mógł być po pobraniu moda po 9 września. Nałożony w trakcie gry, nie wymagał nowej, ale jeśli gracz już zrobił zadanie z błędem, fix nie działał na to zadanie. W domyśle, trzeba było zacząć od nowa, po przejściu sporego kawałka gry. Albo mieć zadanie niezaliczone.

DODANO: Doczytałem, że dotyczy to obecności przewodnika na Martwym Kordonie. Czyli nie zadanie, a konieczność przemieszczania się na piechotę.

Leczy też kilka innych drobnych błędów.

W tych wyjaśnieniach są podane linki do poprawek, dających mod bez problemów:

Informacja z 4-9-2015
https://yadi.sk/d/WcMKFUdQiruky
https://yadi.sk/d/FUYLc23nirbYa
Fix
https://yadi.sk/d/1H_S9yRLixMPo / Wznowiony/

Link do torrenta z kompletnym modem, patchami i wszystkimi fixami.
http://stalker-torrent.net/viewtopic.php?p=8394#8394

 

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje. Poszedłem za piekarnik na Dziczy i znalazłem sam bez problemu. Trochę mylący ten znacznik. Ale następni grający mają już wyjaśnienie. Teraz prowadzę Powinność. Widzę, że poprawiono im inteligencję, bo omijali spalacze w tunelu. Żaden nie wdepnął. Ciekawe, czy po wejściu do Baru, polecą spowrotem na Dzicz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poszukuję zestawu remontowego dla Czołgisty. Znane mi z poprzedniego grania miejsca jego spawnu sprawdziłem. Patrzyłem w krzyżu i byłem w bunkrze na Jupiterze za plecami rusznikarza ( przed nim i po doprowadzeniu ).

@Anton Gorodecki- a ty gdzie go znalazłeś? Pytanie również do innych.

Cofnąłem się w zapisach, tak że gram bez tego "wiszącego" zadania, ale każde wejście na Radar, to okrężna droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden zestaw jest w pomieszczeniu bunkra naukowców na Jupiterze, w którym siedzi Nowikow, JEDNAK po wzięciu zadania i pierwszej naszej teleportacji/dojściu na Jupiter zestaw zostaje 'samowolnie przywłaszczony' :P przez Nowikowa lub Sacharowa.

'Drugi' zestaw dostaniesz od Sacharowa po rozmowie z nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję jeszcze raz, porozmawiam z Sacharowem, bo z rusznikarzem próbowałem i nie miał opcji.

I jeszcze mi powiedz, po wejściu z jakiego teleportu do Martwego Miasta pojawił się Krugłow i reszta? Mam tylko Hawajczyka i Trapera. W Zach Prypeci byłem i z niej do MM wróciłem, ale NPCów na zadanie ze schowkiem w śmigłowcu nie ma. A wchodziłem już ze wszystkich stron.

Ale to nie problem. Mogę sobie Krugłowa i śmigłowiec odpuścić.

Jestem teraz po spotkaniu z Bagiennym, w Przedzoniu w drodze na Topiele.

Droga do bunkra na Radarze po arty śmierci też już aktywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2016 o 11:24, kondotier napisał:

po wejściu z jakiego teleportu do Martwego Miasta pojawił się Krugłow i reszta? Mam tylko Hawajczyka i Trapera. W Zach Prypeci byłem i z niej do MM wróciłem, ale NPCów na zadanie ze schowkiem w śmigłowcu nie ma. A wchodziłem już ze wszystkich stron.

Za pierwszym razem kiedy grałem nie dostałem zadania na Krugłowa. Grając drugim razem będąc pierwszy raz w Prypeci dostałem zadanie od dowódcy stalkerów (ten stojący koło Przewodnika w budynku, którego nazwę zawsze zapomnę - wybacz:blush:) na pomoc naukowcom w MM. Wszedłem na MM od strony Przedmieścia i uruchomiło się od razu zadanie na pomoc stalkerom (schowek w śmigłowcu znalazłem oczywiście, ale broni już ode mnie nie chcieli brać:063:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem o różnicach, bo FAQ było robione dla 7.62. Nawet 7.63 jest wersja przejściową, bo właściwą jest 7.64, w której mamy jakby skróconą drogę do zostania strażnikiem mapy.

Coś mi się widzi, że to były mody testowe dla końcowej wersji moda - Źródła. Za dużo w 7.63 jest zamkniętych teleportów do Przyszłości ( Gestapo ) i dalszej części moda ( Tajny Kordon ) i np. zadanie na "Nową grupę".

Z gry na Topiach będę chyba musiał zrezygnować, bo mam za dużo bugów. Zadania pojawiają mi się w niewłaściwej kolejności. Na początek nie mam żadnej wiadomości o zadaniach na Topiach ( tylko opis na zamkniętym teleporcie ). Nie mam też trupka i ze smartfonem ostrzegającym o minie w domku Doktora. Pojawia się dopiero jak prowadzę bandytów do przejścia, a oni dopiero jak wejdę do domu doktora. Zadanie przeprowadzić nowicjuszy, nie daje ich spawnu. Muszę znowu iśc w kierunku teleportu aby dostać zadanie na "Nową grupę ". Idąc z nimi, mam problem ze Strzygą, która blokuje się w jednym z domków bez materializacji i ich zatrzymuje. A jak przejdą, to nie zawsze spawnuja się mi nowicjusze. "Pierwszy dzień' skutkuje otoczeniem domu Doktora przez Niemców i konieczność strzelaniany.

Powtórzona gra z Przedzonia, dała jeszcze gorsze sytuację, bo bandytów rozwalaja Niemcy, nowicjusze zgodnie z posiadanymi samowłaczajacymi się dialogami idą do domku na palach i czekają do północy. Ukryty teleport wywołuje opcję z Lizą i też czekanie do północy, po której ani ona, ani nowicjusze nie mają opcji dialogowych. No i wyloty, po których nie mogą otworzyć gry z ostatniego sava.

Te same problemy, jakie nękały mnie w poprzedniej grze i spowodowały rezygnację z dokończenia. Niby ma to być freeplayowa gra, a jednak nie jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy pierwszy raz byłem na Topielach, myślałem że wejdę w monitor ze złości. Nic nie miało sensu a powtarzające się bugi powodowały u mnie jeszcze większą frustrację, niestety. Dopiero korzystając z poradnika @cichy'ego (tej rosyjskiej wersji przechodzenia Topieli) i własnych, nazwijmy to 'doświadczeń' z rozgrywki na tej lokacji (choć chętnie użył bym tu mniej cenzuralnego słowa), udało mi się szczęśliwie i ukończyć Topiele i już dużo później napisać poradnik jak to mniej więcej bezboleśnie zrobić. Oczywiście Gracz/poradnik swoje a mod niestety swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacisnąłem zęby i grałem dalej. Trochę inaczej niż cichy, bo teleport jest od razu zamknięty i po manele do Przedzonia się nie da wrócić, i inaczej niż Ty, ale najważniejsze że skutecznie. Zobaczyłem w końcu informację, że jest Doktor i następnie że wyjście z Topieli jest otwarte. Ufff.

ss_user_10-30-16_18-44-10_(swamp_old).jpg

Opiszę co zrobiłem. Dostałem informację "O nowej grupie" i ją przeprowadziłem. Pojawił się znacznik trupka z PDA. Poszedłem po nowicjuszy. Wszyscy dotarli pod dom na palach. Ponieważ pierwsza grupa nowicjuszy uparła się zginąć, a jedyny żyjący wlazł do ciężarówki i się zaklinował, a miałem dość powtarzania, przewinąłem czas do następnego dnia. Pojawiły mi się znaczniki ważnych osób. Poszedłem do nich. Był to Werner z zadaniem na anomalię i NPC w zagrodzie na płn-wsch lokacji. Z garnka w budynku zabrałem kolejne PDA. Druga grupa nowicjuszy się nie pojawiła. Anomalii nie znalazłem. Przewinięcie czasu do zakończenia dnia i nowi ważni na mapie, grupa z Pietruchą. Przeprowadzeni. Wracając do domu Doktora wlazłem w anomalię, piwniczka i Eliza. Tu wykorzystałem poradę Antona na działanie po północy, ale z dodatkowym działaniem. Aby zagadała, musiałem na dach wejść znowu przez anomalię, a nie wskakiwaniem. Kiedy wskakiwałem, próba zapisania kończyła się zawieszeniem moda, bez możliwości wejścia do menu. Z tego wniosek, że do niej należy od razu docierać z teleportu w piwniczce. Lizę do osady prowadziłem już czwartego dnia. Po odprowadzeniu jej do teleportu, pojawiła się nowa grupa nowicjuszy, tym razem bliżej teleportu, którzy tym razem grzecznie poszli do niego. Za drutem kolczastym znalazłem Dżil i poszliśmy na jej życzenie do domu Doktora. Tam zniknęła i informacja o Doktorze. Bieg do niego i powrót do domu. Rozmowa, otwarty teleport na Przedzonie. Zadania na Topielach, nawet te z nieprzeprowadzonymi dwoma grupami nowicjuszy zaliczone i usunięte z PDA.

Czyli że, rozgrywkę na Topielach można przeprowadzić różnie i nie tylko w czasie trzech dób. W trzeciej i następnych dobach, nowicjusze pojawiają się już na części Topieli bliższej teleportu i doprowadzenie nie sprawia kłopotu.

Ale ja poszedłem przez tunel z NKWD Rzeszy. Ostra strzelanka i w sekundowej przerwie pomiędzy spawnami, dobiegnięcie do teleportu za autobusem, i znalazłem się w tunelu Martwego Kordonu. Poszedłem do Chlewni się ponaprawiać i tu miła niespodzianka. Stalkerka w areszcie, po naprawieniu, nareszcie zniknęła. Ale tym razem wychodziłem z aresztu tyłem i w połowie baraku grom i jej nie ma.

Rozliczyłem się z Fejkiem z przejść. Do ich rozliczenia należy uruchomić:
1. Przejście Agroprom - Bagna
2. Przejście Tajny Kordon - brama za czartakiem "Wyjście do następnej części moda"   
3. Otworzyć przejście Przedzonie - Topie
oraz zostać ochroniarzem Mapy.

Mam się spotkać ze Striełokiem.

Luka, Duch i Kieł ożywieni.

Odzyskałem Artefakty śmierci w bunkrze na Radarze.

 

 

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 31.10.2016 o 00:47, Anton Gorodecki napisał:

Kiedy pierwszy raz byłem na Topielach, myślałem że wejdę w monitor ze złości. Nic nie miało sensu a powtarzające się bugi powodowały u mnie jeszcze większą frustrację, niestety. 

Ha-ha-ha,lokalizacja Topielach specjalnie tak zrobiona,aby mylić uczciwych i niewinnych stalkerów i rozpraszać je na małe rzeczy w ciągu długich i trudnych godzin,dni i nocy przejścia.Wszyscy początkujący,bandyci i inne bzdury tam są stworzone do mebli.Ale ue czy zaczynasz się nimi zajmować,to równie dobrze możesz doprowadzić się do śmierci.Tam wszystko jest bardzo proste i szybko się robi.Zabierasz swoje rzeczy,żadnych początkujących i bandytów odprowadzać zupełnie nie koniecznie,po prostu wchodzisz w okrągłą anomalię,aby pojawiła się Lisa.Rozmawiasz z nią i укладываешь ( sprowadzasz ) ją do domku Doktora.Potem перематываешь ( przewijasz ) czas na drugą noc,więc nie musisz Lisę do psi budce i do wyjścia z lokacji.Lisa znika.Potem перематываешь ( przewijasz ) czas na dobry 4 dni,pojawia się Lekarz i weźmiesz go do Domku.Wszystko inne,Вернеры ( Werner ) tam lub inne panienki,można nie robić.

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, LIQUIDATOR napisał:

Zabierasz swoje rzeczy,żadnych początkujących i bandytów odprowadzać zupełnie nie koniecznie

To nie zupełnie jest prawda. Ilu musisz dokładnie turystów odprowadzić do wyjścia nie wiem, ale całkowite ich pominięcie skutkowało u mnie informacją "Nie pomogłeś wystarczającej ilości turystów" i końcem gry.

@LIQUIDATOR uchyl proszę rąbka tajemnicy i powiedz kiedy ER zakończy pracę nad "Źródłem"? Czekamy u nas z niecierpliwością na tego moda:052:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Anton Gorodecki said:

To nie zupełnie jest prawda. Ilu musisz dokładnie turystów odprowadzić do wyjścia nie wiem, ale całkowite ich pominięcie skutkowało u mnie informacją "Nie pomogłeś wystarczającej ilości turystów" i końcem gry

To prawda na 100%,możesz łatwo się o tym sam przekonać,jeśli nie lenistwo.Powiedziałem,że jeśli bierzesz się przeprowadzać turystów i początkujących,możesz łatwo zginąć,jeśli nie doprowadzisz ich odpowiednią ilość.A jeśli w ogóle na nich uwagi, nie będziesz zwracać,to i nie będzie żadnych takich wiadomości.Tam trzeba się zajmować tylko Lisą i Lekarzem. p.s. o Źródło jeszcze tego wiem,tu też wszyscy czekają z niecierpliwością.Praca idzie na razie.

Edytowane przez LIQUIDATOR
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również, po nieudanych próbach wgrałem autosava i nie wziąłem się za prowadzenie niesfornych turystów. Znalazłem manele, PDA i odprowadziłem bandytów. Przewinąłem czas i wszedłem w anomalię prowadząca do Lisy. Kiedy ją odprowadziłem, po stronie teleportu pojawili się "nowicjusze". Byli zaznaczeni na mapie inaczej niż turyści, znaczkiem wytłuszczonym. Były chyba trzy grupy. Po ich przeprowadzeniu, zadanie się zaliczyło. W międzyczasie był jeszcze jakiś NPC za drutami, naukowiec Werner z zadaniem na anomalię - niewykonywalnym - i jeszcze jedna NPCka, chyba Rita, którą od teleportu trzeba było zaprowadzić do domu doktora. Wtedy pojawił się Doktor i zaliczenie lokacji.

Ale jest jedno ale. U mnie nie pojawił się na początku Kiepko i trup w domku na palach. Trup z PDA dopiero po przeprowadzeniu bandytów-hitlerków.

Oprócz tego, czytając o pracach nad Źródłem, przeczytałem wypowiedź ERa, że naprawiono sporo rzeczy na Topielach, w tym zadanie na anomalię od Wernera.

Czyli z tego wynika, że jest to lokacja i zadania do rozegrania dopiero w Źródle. Mody Inną drogą i Zagadki północnej strefy zony pokazują, że Er ma wiele koncepcji rozwiązań i nie wszystkie mu się w wypuszczanym modzie mieszczą. Stąd różne ich wersje.

A w Odmiennych światach, wcale nie trzeba grać na Topielach, aby zaliczyć zadanie na przejścia. Wystarczy tylko dojść do niego na Przedzoniu, dostać potwierdzenie i można iść do Feika, przez teleport w hangarze na Wysypisku. Sprawdziłem to.

Sprawa z Topielami wyjaśni się, gdy pojawi się Źródło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

@Frodo32 - w tym modzie musisz zapomnieć o rozwiązaniach z podstawek i innych modów. Czytać wszystkie dialogi z wielką uwagą. Są w nich zawarte ważne informacje. Tak samo z przychodzącymi SMSami. Jak nie zdążysz przeczytać na ekranie, wchodź do PDA. Przy bunkrze na Jantarze, dostałeś właśnie takiego. A Sacharowa tam nie ma, bo nie zrobiłeś masy wcześniejszych zadań. Do bunkrów wchodzisz tymi specjalnymi artami teleportującymi. Postaraj się je jak najszybciej znaleźć. W temacie są posty, ile ich jest i gdzie są.

Np. na Jupiterze do bunkra możesz też wejść z góry. Ale stamtąd teleportacja tylko gdzieś do Zony lub z'ONY. Chyba już się zorientowałeś, że są dwie, w dwóch odmiennych światach.

Postaraj się ożywić tych ważnych NPCów którzy są teraz martwi, podziałaj w tunelach podziemnej kolei, znajdź strażników mapy. Kupa grania jeszcze przed Tobą.

Korzystaj z poradnika jaki zrobił cichy. Tylko pamiętaj, tu nie ma żadnej liniowości. Poradnik jest na jego grę, ty masz swoją, więc kolejność zadań jest różna. Trzeba więc w poradniku szukać.

A na tych prawych lokacjach, faktycznie zbyt wielu NPCów nie ma, ale są i to tacy dający zadania. Ale dopiero wtedy jak mod tam Ci każe się pojawić, dając zadanie.

I już teraz Ci podpowiem, że nie ma sensu wchodzić na Topiele. Masz tylko znaleźć teleport na nie. Lokacja niedokończona, sprawia problemy. Jest przeznaczona dla 3 części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.