Skocz do zawartości

PROBLEMY FABULARNE w Reborn Duplikat 7.63


kondotier

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, roman.b napisał:

Tutaj jak ktoś walczy przez 16 godzin z jednym zadaniem i dalej nic, to wybaczcie ale zajrzy do poradnika. Mam na myśli siebie, ale konia z rzędem temu kto tak nie zrobił.

No, @Cichy, autor poradnika grając w tego moda po rosyjsku i robiąc poradnik nigdzie nie zaglądał. Zresztą poradnik, to nic złego. Nie każdy ma takie zdolności jak @Cichy. Czasem sam autor moda wydaje do niego poradnik, lub podpowiada graczom na forum w trudniejszych momentach gry. Każdy ma inny styl gry. Jeden woli sam wszystko odkrywać, a drugi woli mieś wszystko podane na tacy.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu @smox ma całkowitą rację, wielki szacun dla @cichego za przejście tego moda w oryginale bez podpowiedzi i stworzenie tego poradnika bo ktoś kto grał w tego moda wie ile czasu, pewnie i nerwów, cofania się w zapisach  musiał poświęcić żeby go ukończyć. Tak jak pisałeś @smox każdy ma swój sposób na rozgrywkę danego moda ale w tym przypadku można nawet nie wiadomo kiedy zepsuć fabułę i dlatego to żadna ujma kiedy korzystamy z poradnika kogoś bardziej doświadczonego nawet tylko dlatego żeby danego moda tak trudnego udało się dokończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam że Cichemu się należy wielki szacun za przejście i zrobienie poradnika. Poradnik to nie jest nic złego, zgada się. Ale według mnie jak gry nie idzie przejść bez poradnika, to znaczy że ktoś z czymś przeholował. Bo co to za frajda żeby przy graniu sobie pomagać w ten czy inny sposób. Są gracze którzy używają innych ułatwień np. Trainerów i też w tym nie widzą nic złego.

Każdy gra jak sobie chce, wypowiadać się może jak chce. Przechodząc inne mody nie zaglądałem do innych poradników, jedynie z tymi co miałem największe problemy techniczne i fabularne to szukałem pomocy.

Ogólnie to bardzo duży szacun dla samego autora za stworzenie takiego "monstrum moda" i Polskich tłumaczy.

Teraz pytanie z innej bajki czy jest możliwość konsolidacji np. 10-15 modów i zrobienie "mega moda"? Chodzi mi od strony technicznej. Chodzi mi coś takiego od bardzo dawna po głowie. Koszta nie grają roli.

 

Edytowane przez roman.b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, roman.b napisał:

Teraz pytanie z innej bajki czy jest możliwość konsolidacji np. 10-15 modów i zrobienie "mega moda"? Chodzi mi od strony technicznej. Chodzi mi coś takiego od bardzo dawna po głowie. Koszta nie grają roli.

 

Mega mod już jest, czeka na Ciebie. https://stalkerteam.pl/forum/393-op-2-%D0%BE%D0%BF-2-najnowsza-modyfikacja/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, pacjent1972 napisał:

To jeszcze nie jest to co bym chciał, nawet w 10%. Już zagłębiałem się w OP-2 i mam bardzo złe doświadczenia z modami na bazie Narodnaja Soljanka. Wszystkie mi się prędzej czy później wysypywały i za często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W OP-2 nie grałem tylko lukałem jak to wygląda itd. Mi nie chodzi żebym sobie pograł "mega moda" tylko chodzi mi o coś innego. Jakby @pacjent1972 nie zauważył mojej listy modów zaliczonych to odsyłam do kilku postów wcześniej.

Edytowane przez roman.b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,potrzebuje waszej pomocy.A dokładnie jak w tego moda grać? Jestem na samym początku w jakiś tunelach cy cuś inie wiem jak się z nich wydostać.Drzwi pozamykane, znalazłem parę pierdół + szczura i co dalej. Chodzę i zaglądam w każdy kąt i nic już tam nie ma. Może brakuje mi jakiegoś pliku. Mam jakiś kod dostępu ale gdzie go wklepać. Niedaleko drzwi jest klawiatura ale nie ma z nią kontaktu. Czytałem poradnik i wszystko fajnie tylko że u mnie nie otwierają się żadne drzwi. Za to mutanty które są za nimi zabijają mnie.

Edytowane przez karol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karol - czy przed rozpoczęciem tego moda, grałeś w RBFF Artefakty śmierci?

Jeśli nie, to przygodę z modem zaczynasz bez jego początku. To jest trylogia. Dwie części, czyli Artefakty śmierci i Odmienne światy są już gotowe, a trzecia część jest w produkcji. Bez zagrania w Artefakty śmierci, długo się nie połapiesz, a może wcale, skąd się wziął Odrodzony i po co gna przez światy równoległe, wzajemnie się przenikające, a przez to nastręczające problemów tak logicznych, jak i fabularnych. Noosfera w tym modzie, przeplata się ze światem realnym, o ile zonę można takim nazwać. Stąd to przenikanie znanych jako bezmyślne, mutantów typu snorki i prawie inteligentne posługiwanie się bronią. Rozwiązania w tym modzie, stawiają na głowie rozwiązania z podstawek, czy modów zachowujących ich zasady. Jeszcze nie raz Cię to zaskoczy.

Masz do czynienia z Zoną i z'ONĄ. Tę drugą słyszysz co jakiś czas. "Wozrażdienyj, ty mienia nużen".

Czyli "Odrodzony, jesteś mi potrzebny". A skąd się wzięła, możesz się dowiedzieć tylko z Artefaktów śmierci. Scena na estakadzie - na CEA.

Jak grać, wybór należy do Ciebie. Możesz ciągnąc dalej, ale bez ciągłego podpierania się podpowiedziami z filmików ( o ile znasz rosyjski ), lub pytania, pytania i jeszcze raz pytania, będzie to mordęga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No racja mod jest trudny ,a miało być tak fajnie .Miałem sobie trochę popykać od czasu do czasu ale widzę że trzeba będzie się przyłożyć .Dzięki że wspomniałeś o pierwszej części bo nie miałem pojęcia że jest . Zostawię  ODRODZONEGO na pużniej i może wyjdzie trzecia część.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wybierasz jakiś mod to staraj się najpierw przeczytać cały temat go dotyczący, wiele się wtedy dowiesz np. czy były jakieś części wcześniej, jaki jest poziom trudności, jakie problemy sprawiał grającym i jak je ewentualnie rozwiązać. Wygląda na to że bez konkretnej wiedzy dotyczącej moda rzucasz się na głęboką wodę a może lepiej zacząć od prostszych bo jest ich wiele. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karol

Do - jak to piszesz - "popykania", to wybierz Kroniki Czarnobyla, Złoty kufer, czy Epiozod 3. Ze starszych modów, ale godnych polecenia to Nowicjusz i Dolina szeptów.

A co do trzeciej części Rebornów. Sądzisz, że ona spowoduje, że wcześniejsze staną się mniej skomplikowane? W nią, bez znajomości dwóch poprzednich, tym bardziej nie zagrasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak też robię, w teleport wchodzę z niesionym ciałem a po drugiej stronie jego nie ma. Gdy wracam na Wysypisko to ciało Luki leży przed przejściem do Baru. Gdy niosłem ciało Luki z Agropromu na Wysypisko to po wejściu z nim w teleport ciało Luki buło już na Wysypisku. Chyba coś pokiełbasiłem ale nie wiem co. W poradnikach nigdzie nie pisze w jakim momencie powinienem się za to zabrać, wręcz przeciwnie mówi się, że jak najpóźniej  a więc po misji na Topieli, co też uczyniłem. Nadmieniam, że mam wszystkie arty wskrzeszające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anton Gorodecki dobrze sugeruje. Jest jakaś kolejność działania nie opisana w poradniku. Poza tym uważaj na arty wskrzeszające. Pamiętam, że przed wejściem do Pieczary miałem, a po wejściu któryś znikał. Chyba na początku wnosiłem arty a później ciało. W każdym razie zwróć na to uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pieczarze byłem ale tego pomieszczenia jeszcze nie otwierałem. Pójdę tam i to zrobię i zobaczę co się będzie dalej działo. Dzięki za podpowiedzi.

Mam jeszcze jedno pytanie, dlaczego gdy przechodzę na lokację Ukryta Droga to od razu ginę. Jak sobie przypominam to w początkowej fazie gry wszedłem na tą lokację normalnie. Wiem, że w jej centrum jest strefa śmierci ale na samą lokację dało się wejść, a teraz się nie da bo od razu ginę.

Edytowane przez Elkitrim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.