Skocz do zawartości

PROBLEMY FABULARNE w Reborn Duplikat 7.63


kondotier

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie do was, czy moda należy przechodzić według poradnika? bo inaczej się sypnie fabuła i zadania?

Przechodzę na czuja, i widzę że połowy rzeczy już nie mam. Nie mówiąc że brakuje Sacharowa i innych postaci (niektóre zgineły na moich oczach!) 

Aktualnie mam dostarczyć naukowca. Brakuje remkompletu, Sacharowa i koniec gry :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roman.b - Mod tylko na samym początku jest linowy. Dalej akcja rozgrywa się w zależności od inwencji gracza. Poradnik jest z gry jaką prowadził cichy i powtórzenie jej jest niemożliwe.

Można poradnik wykorzystywać tylko do akurat wykonywanego zadania, odszukując go w poradniku.

A grasz nieuważnie. Kiedy podchodzisz do bunkra na Jantarze, masz informację, że Sacharow się przeniósł na Jupiter. A do bunkra możesz wejść, jeśli masz odpowiedniego Skoczka. Albo jak doprowadzisz naukowców. Dostaniesz takie zadanie, jak trochę prawidłowo pograsz.

Pierwsza zasada w tym modzie, to nie tylko przeczytać informację, ale ją zrozumieć. Bo niektóre są pisane "fantastycznym" językiem.

Kwestowych NPCów możesz odnaleźć martwych - np. Luka - albo mogą zginąć. 

Zapomnij o rozwiązaniach z podstawek czy też z innych modów. Ten mod stawia wszystko na głowie. I nie zapominaj ( chyba nie grałeś z Artefakty śmierci - wprowadzające do tej części ), że masz dwie zony. Zonę i z'ONĘ. Dwa różne światy, dwa różne oddziaływania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie "bałagan" ale celowe i zamierzone. GG lewituje pomiędzy dwoma różnymi światami, przejścia pomiędzy którymi są zmienne. Są, albo ich nie ma. Prowadzą raz tu, a raz tam. NPC istnieją w jednym, albo w obu światach jednocześnie. Gdybyś grał w pierwszą część moda, Artefakty śmierci, wiedziałbyś, że ODRODZONY to Naznaczony, który nie zabił Striełoka. Przypomnij sobie, co zabrał Ci Monolitowieć na pierwszej podziemnej lokacji? Właśnie tytułowe 3 Artefakty śmierci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chwila zdarzają się jakieś blokady np. na kordonie w bazie drzwi zamknięte i nie chcą mnie wypuścić i etc., dlatego zapisuję osobno aby mieć możliwość wczytania wcześniejszego.

Teraz mam problem na elektrowni, muszę dostać się na dach po przez portale. Kilka znalazłem a potem utknąłem, dalej nie ma żadnych.

Edytowane przez roman.b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam teleporty doprowadzą Cię do schodów na dachu. Wchodzisz, i kierujesz się na lewo, na budynek w którym jest wycięcie na brzegu. W nim widoczny jest portal. Widoczny również z ziemi. Jak utknąłeś, wczytujesz save'a. W tym wypadku teleporty nie doprowadzą bezpośrednio do niego.      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@roman.b- wejdź do poradnika cichego i odszukaj tę akcję. Trudno spamiętać wszystkie sytuacje z tak rozległego moda. Bo coś mi się przypomina, że na dach przenosił nas jakiś teleport. Jak będziesz na dachu, tam są dwie dziury. Jedna to zmyłka, a druga to ta uruchamiająca fabułę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz się przedostać spowrotem do zony? Jeśli tak, to wróć i do CEA wybierz się następnym razem.

A tak w ogóle. Jak daleko jesteś w modzie? Lukę wyciągnąłeś z podziemi i za Agro? Naukowców z Bagien zaprowadziłeś na Jantar?  Ile lokacji z z"ONY przeszedłeś?  Byłeś w Szklanym tunelu? Radiotelegrafistkę Kejt uratowałeś? A co z Metrem.

Pytam, bo chcę się zorientować jak prowadzisz grę. Nie ma dwóch identycznych, a nawet podobnych rozgrywek. Przez wiele teleportów nie daje się przejść, dopóki się nie ukształtują. Wystarczy że zrobisz kilka innych zadań i masz go otwarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kondotier napisał:

A tak w ogóle. Jak daleko jesteś w modzie? Lukę wyciągnąłeś z podziemi i za Agro? Naukowców z Bagien zaprowadziłeś na Jantar?  Ile lokacji z z"ONY przeszedłeś?  Byłeś w Szklanym tunelu? Radiotelegrafistkę Kejt uratowałeś? A co z Metrem.

To jest jakaś fantastyka, nic z tego nie miałem oprócz Radiotelegrafistkę Kejt. Na Agro było że mam zbadać/udać do podziemi ale za chiny nie chciało mnie wpuścić.

Za to sporo miałem wątku z kłem, dziadkiem, wolnością i powinnością.

Edytowane przez roman.b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo musisz pogadać z Wiwisektorem. Stoi na przejściu do Jantaru, za płotem.

Najpierw rób początkowe lokacje, dokładnie czytaj dialogi i informacje, rób wszystkie zadania poboczne. I broń boże nie rezygnuj z nich. One napędzają fabułę.

Tak, mod to pełna fantastyka, jakiej w żadnym innym modzie nie było. Zwróć uwagę, że są dwa Agra, różniące się od siebie. Jak jesteś na niewłaściwym, nie popchniesz fabuły. I inne lokacje też są podwójne.

Radzę najpierw zrobić Artefakty śmierci i na nich nabrać doświadczenia. Ty bardziej, że jest to pierwsza część, logicznie powiązana z Duplikatami.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie możliwości.

1. Jesteś na niewłaściwym Agro. Jeśli wszedłeś na niego z Jantaru, należny do innej zony. Jak wyjdziesz na Wysypisko i wrócisz, będzie znowu inny.

2. Nie stoi przed teleportem, a za nim, jakby już na Jantarze. Widać tylko jego znacznik. Musisz tak przejść koło teleportu, aby się o niego nie załapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas idzie mowa o lokacjach Agro. Ona jest w tym samym miejscu, ale w różnych światach. Natomiast inne lokacje widzisz oddzielnie na mapie.

Jak poruszać się po Agrach, masz w poradniku https://stalkeruniverse.stalkerteam.pl/index.php?topic=782.0 

Zjedź na sam dół, gdzie jest cz.1. Tylko pamiętaj, to jest gra cichego. To są dla ciebie wskazówki, co gdzie trzeba zrobić, ale mogą być w innej kolejności. Poradnik wyświetla się od dołu do góry. Część 2 jest powyżej pierwszej itd.

Moja powyższa informacja o Wiwisektorze, dotyczy Artefaktów smierci. Przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To początek moda, a Ty chyba coś sknociłeś.

A co dotyczy naukowców, to musisz podejść do tele na Bagna, ale nie tego przy bramie, ale tego na wysokości INB i trochę poczekać aż wyjdą. Wyjdą dopiero po zrobieniu zadania na Beryla.

Jak to nie pomoże, to trudno ale proponuję powtórzenie gry od wejścia na Wysypisko. Pamiętaj, zadania poboczne muszą być wykonywane. One otwierają drogę do fabuły.

Do tej szczeliny na Agro, wchodź na niskim kucaniu. Nie tylko przy włazie, ale też pomiędzy deskami.

Podpowiem Ci, że na Jantarze, na dachu zakładu są cztery tajne teleporty, a na MW w lewo od śmigłowca jest przerwa w skałach, a za płotem leży powalone drzewo. Za nim jest aż 7 ukrytych teleportów. Podobnie będzie, jak dotrzesz do lokacji z Obrońcami Mapy (taka jakaś nazwa). Tam chyba jest ich 6.

Jesteś świeży na forum, więc powiedz też, jakie masz doświadczenie z modami. Ile ich przeszedłeś? Bo jak niewiele, to może na tego moda jeszcze za wcześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj przeszedłem sporo, między innymi:

- Tajne Ścieżki - wszystkie

- SGM - na wszystkie części

- LWR - wszystkie

- Zaurus - wszystkie

- Priboi Story - prawie wszystkie

- Lost Alpha

- Narodnaja Soljanka - częściowo bo za dużo wylotów było i darowałem sobie

- Powrót Szramy cz. 1

- MISERY 2.1

- Winter of Death Ultimatum.

- Total Faction War 3.8

- S.N.I.P.E.R

i kilka mniejszych

 

Ten się chyba trochę zważył :(

Przechodziłem bez poradnika i pewnie kolejność się spie......

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to doświadczenie masz, ale ten mod stawia wszystko na głowie. Trzeba jeszcze mieć jakie takie pojęcie o fizyce molekularnej, teoriach wszechświata i trochę fantazji. Trzeba się wczuć w fantazyjnie napisane podpowiedzi, a szczególnie dotyczące czasowego braku teleportów, bo jeszcze nie powstały, albo na nowo zbierają energię. No i przede wszystkim, wczuć się w to, że mamy światy równoległe.

Ten mod, tylko przez pierwsze trzy lokacje (Bunkier radaru, Leszym kraju i Wysypisko) jest liniowy. Dalej prowadzą dialogi i zadania poboczne. A to co jest w poradniku cichego, to jego gra. Wchodząc do metra, możesz wyjść z niego w na różnych lokacjach i już masz własną grę. Mod pozwala dochodzić do linii fabuły różnymi drogami, nie powodując zapętlenia, czy zablokowania jej. Np. Lukę możesz od razu targać poza Agroprom i zaliczyć zadanie na jego znalezienie ( ale to nie koniec zadania), lub zostawić na Aro, Wysypisku, czy Jantarze i zabrać później. Ważnym jest, abyś był na wszystkich lokacjach i wykonał możliwe na nich zadania.

Jeśli masz zadanie wyświetlane na Smartfonie, to zwróć uwagę, ze jego wypełnienie potwierdzane jest grzmotem, o innym brzmieniu niż takich w czasie burzy. I takie zadanie które masz wyświetlane w drugiej linni smartfona, trzeba szybko wykonać, bo nie wyświetli się wzięte później i coś tam wisi.

Wracam jednak do propozycji zagranie wcześniejszego RBFF Artefakty śmierci, co pozwoli ci na oswojenie się z nietypowymi rozwiązaniami w tej trylogii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać tym modem już jestem trochę zdegustowany. Kto jest w stanie przyznać że przeszedł tego moda bez zaglądania do poradnika albo pisania o pomoc na forum?

Mod powinien być do przejścia bez żadnych "ułatwień". Aktualnie biegam dwa dni i szukam co dalej robić, tak jest co chwila. Mało tego dostaję zadania przyniesienia różnych rzeczy z tak daleka, że nie ma szans. Ledwo udaje mi się dobiec do miejsca poszukiwania, a za chwilę "zadanie spartaczone". Albo mam w ekwipunku przedmiot który mam oddać komuś tam, a portal przy przechodzeniu na tą lokację zabiera mi wszystko łącznie z tym cennym przedmiotem.

Mając takie kwiatki na 100% nie zajrzę do innych części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@roman.b, nikt nie mówił, że będzie łatwo. Mod jest inny i wymaga nie lada sprytu i logicznego myślenia, a co najważniejsze - cierpliwości. Mnie też sprawił wielu kłopotów, ale nie użalałem się... Uznałem, że jestem za cienki i spokojnie zająłem się czymś innym. 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@roman.b - Tylko w jednym przypadku, przejście z Jupitera do Doliny mroku, jesteś na amen pozbawiany rzeczy z inwentarza. W innych przypadkach są one do odzyskania.

W początkowych postach o tym modzie pisałem, że jest on dla wybitnie cierpliwych i potrafiących wnikliwie czytać dialogi i wiadomości.

Już w Leszym kraju dostałeś informację, że zadania nie będą zapisywane w smartfonie i trzeba je pamiętać. Tu z pomocą idzie kartka i ołówek, bo ilość zadań jest spora.

A skoro w modzie istnieją dwa światy, rzeczywisty i wytwór infopola ziemi, przepadanie rzeczy materialnych jest logiczne. To metoda autora moda, na zmuszenie gracza do zakładania schowków i nie dźwigania w plecaku "co zona dała".

A jak sądzisz, kto podpowiadał pierwszym graczom, którzy dotarli do końca? Masz swobodę poruszania jak we freeplayu, idziesz tam gdzie jeszcze nie byleś. To są miejsca które mogą wywołać powiązania skryptowe. No i zasada: wtykać nos w każdą dziurę. W niej może być nowa droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, metek58 napisał:

Uznałem, że jestem za cienki i spokojnie zająłem się czymś innym.

I to mi się podoba. Jednak na powiedzenie prawdy nie wielu dzisiaj stać. Wielu woli zwalać winę na wszystko, byle nie ma siebie. To samo jest z instalacją, zawsze winien jest mod, nigdy własna nieudolność. No i wydajność, nigdy nie jest winien kiepski, zasyfiony komputer, zawsze winien jest mod:037:

Trzeba zacząć od tego, że Stalker nie jest grą łatwą. Trzeba myśleć, a to dla wielu nie jest łatwe. Początkujący gracze często zaczynają od OP-2, Rebornów czy innych modów fabularnych i dziwią się, że mają problemy. 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że zadania się nie zapisują, staram się zapamiętywać i większość pamiętam. No tak ale nikt nie odpowiedział na mój główny zarzut: powinno się przejść bez poradników i etc. Poradniki powinny być tylko dla leniwych. Tutaj jak ktoś walczy przez 16 godzin z jednym zadaniem i dalej nic, to wybaczcie ale zajrzy do poradnika. Mam na myśli siebie, ale konia z rzędem temu kto tak nie zrobił.

Gdzieś czytałem że ekwipunek można odzyskać i że zabiera tylko przy pierwszym przejściu danym portalem. Daną lokację przeszukałem wzdłuż i wszerz i nic, przechodziłem tam i z powrotem pięć raz i za każdym razem mi zabierało.

Tak naprawdę wystarczy przejrzeć dokładnie pliki konfiguracyjne aby się dowiedzieć współrzędnych danych rzeczy, ale chyba nie o to chodzi w normalne grze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.