Skocz do zawartości

Problemy fabularne


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki wielkie. W takim razie wiem, że czegoś nie popieprzyłem a w Pieczarze byłem tylko na początku gry więc i utknąłem z fabułą w tym miejscu. Wchodzę tam choć nie lubię strasznie tej gmatwaniny korytarzy, w której nawet z mapą ciężko się czasem połapać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapki nawet sobie wydrukowałem i pewnie nie raz zastosuję, bo dziś wieczorkiem chcąc nie chcąc złażę do Pieczary. A moje negatywne wrażenia związane z podróżowaniem po monotonnych i zawikłanych korytarzach pochodzą jeszcze z poprzedniej edycji Soljanki.

W wątku technicznym zadałem też pytanie o quest dla Woronina na odszukanie kompa i wideonadajnika w Dm i Wiosce Pijawek. W DM jest tylko list z podana lokalizacją video w WP ale brak samego kompa. Koledzy w innym dziale podali mi koncept na rozwiązanie problemu ale jeśli okaże się, że nie będzie nadal kompa tam gdzie być powinien (video w WP jest, zabrałem już) to czy fabularnie brak zakończenia tego questu ma znaczenie dla rozwoju fabuły czy też można go sobie darować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacekrowinski - w tym modzie masz kilka równoległych wątków, które trzeba wypełniać tak, aby w końcu mogły się wszystkie razem spotkać. I Twój problem może polegać na tym, że któryś z wątków, a nawet kilka możesz mieć mocno opóźnione. I wtedy mod dalej nie puszcza. Trudno mi przy bardzo dużej swobodzie gry jaką tu ma gracz, nawet przypuszczać czego nie zrobiłeś aby mod Cię puścił. Zrób inne wątki i wróć na koniec do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem, niechcący zarypałem Czarnomora, nie zauważyłem go i po jego nieszczęśliwym zejściu wszedłem do X-16. Niestety nie zrobiłem twardego sejwa na Jantarze przed tym niefortunnym zdarzeniem. Jest opcja żeby go ożywić lub zespawnować? Pamiętam, że w spawnerze OP-2 można było spawnować NPCów. Wcześniejszy sejw mam niestety prawie z początku gry :pomocy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Phoebus - na temat tego spawnu NPCa nie odpowiem, bo nigdy tego nie robię. Ale dam radę na temat savów. Nie żałuj ich sobie. Im więcej tym lepiej. Ale aby nie obciążały moda, zrób sobie nowy katalog o nazwie innej niż ten na zapisy. I co np. 50 savów, wszystkie za wyjątkiem ostatniego przenieś do tego nowego.

Masz sava z Jantaru, u Sacharowa. Zadania na Jantarze jeszcze nie zrobione.

372 w bunkrze.sav

372 w bunkrze.dds

Jeśli chcesz, skorzystaj. W wykonanych zobacz co już jest zrobione. Ale musisz spawnerem dodać kurtkę dla Żwawego, bo tę z Wysypiska gdzieś posiałem. Schowki są zaznaczone GPSami, tak że łatwo znajdziesz.

Przed szukaniem komputera na Agro, musisz pójść na Bagna, bo są do zrobienia od zadań z Bazy CzN. Inaczej nie pojawi ci się Arhara.

Nie pamiętam, czy już jest Kuzniecowowi oddana wódka na urodziny i dał przyrząd do robienia artefaktów.

 

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Phoebus - tylko te przenosiny musisz robić z zamkniętą grą. Bo jak to zrobisz po zrzucie jej tylko na listwę, będzie wylot.

Jak korzystasz z mojego sava, to wiedz, że gram niekonwencjonalnie i mogą być duże różnicę miedzy tym co Ty grałeś, a moją grą. Ale szybko się połapiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam pewien problem z zadaniem Krysiuka. Generalnie chodzi o to że po powrocie od Barmana i przekazanie Krysiukowi jego warunków na wpuszczenie do Baru on mówi że będę mógł zabrać jego towar z Doliny Mroku. I tu zaczyna się problem, bo niedawno widziałem na yt film w którym w trakcie tej rozmowy pojawia się namiar na jego towar, a tych namiarów nie dostałem. Ale zobaczyłem jeszcze gdzie ten jego towar jest, ale u mnie schowek jest pusty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś się zdarza, jeśli gracz idzie jednym wątkiem moda i ma zaległości w pozostałych. Mod nie puszcza dalej, dopóki wątki się nie wyrównają.

Podobnie jest a Arharą, który nie pojawi się na Agro, jeśli nie zrobimy wszystkich zadań z Bagien. Tak na nich, jak i tych które wysłały nas na inne lokacje. Zobacz w PDA, co Ci zalega i przed rozmową z Krysiukiem, zrób to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, kondotier napisał:

Takie coś się zdarza, jeśli gracz idzie jednym wątkiem moda i ma zaległości w pozostałych. Mod nie puszcza dalej, dopóki wątki się nie wyrównają.

Podobnie jest a Arharą, który nie pojawi się na Agro, jeśli nie zrobimy wszystkich zadań z Bagien. Tak na nich, jak i tych które wysłały nas na inne lokacje. Zobacz w PDA, co Ci zalega i przed rozmową z Krysiukiem, zrób to.

W tym szczególnym przypadku - niestety nie! O ile w wersji rosyjskojęzycznej ten quest  rozwija się dobrze -  o tyle w wersji polskojezycznej prowadzi na manowce. Nie pomoże nawet sugerowane pzrez Ciebie rozwiązanie. @TheSoldy- problem już był kilkakrotnie wałkowany na Forum w temacie NS 2016  . Ja ten quest odpusciłem - generalnie to quest poboczny i oprócz znajdziek nic nie wnosi do głównej linii Solianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TheSoldy napisał:

Witam wszystkich. Mam pewien problem z zadaniem Krysiuka. Generalnie chodzi o to że po powrocie od Barmana i przekazanie Krysiukowi jego warunków na wpuszczenie do Baru on mówi że będę mógł zabrać jego towar z Doliny Mroku. I tu zaczyna się problem, bo niedawno widziałem na yt film w którym w trakcie tej rozmowy pojawia się namiar na jego towar, a tych namiarów nie dostałem. Ale zobaczyłem jeszcze gdzie ten jego towar jest, ale u mnie schowek jest pusty.

Nie przejmuj się i omiń to zadanie. U mnie było tak, że w miejscu gdzie był Krysiuk mod postanowił zespawnować anomalię.
Jak wróciłem od Barmana na Bagna to Krysiuk widowiskowo latał sobie w powietrzu i za chwilę go rozerwało. Kombinowałem dość długo ale nic to nie dało. Zrób tak jak radzi @boberm i po prostu graj dalej.

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, TheSoldy napisał:

Witam znów. Jestem w Labiryncie z zadaniem na uwolnienie jednego gościa z niewoli monoliciarzy, i ów gość jest zamknięty za drzwiami na kod, i mój problem polega na tym że znalazłem ów kod i wpisuje go ale nic się nie dzieje.

Jakiego kodu używasz i gdzie znalazłeś?  Na więźnia naprowadza kropka na minimapie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TheSoldy napisał:

Kod znalazłem przy właśnie ciele - 208368 (o ile dobrze pamiętam) ale nie wspomniałem jeszcze o tym że po znalezieniu tego notesu z kodem, zadanie mi się się nie aktywuje dalej 

Poprawny kod to 208568.
Jak chcesz wstaw sejwa w labiryncie a jak masz to sprzed wejścia do labiryntu wtedy sprawdzę co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.