Skocz do zawartości

Problemy fabularne


Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, TheSoldy napisał:

Jeszcze jedno pytanie: Otóż jestem po przytaszczeniu Górnikowi sejfu i szkatułki z Labiryntu i po wykonaniu tego zlecenia dostaje koordynaty przejścia z Labiryntu do Dziczy, i tu właśnie jest pytanie - zalecalibyście z niego teraz skorzystać czy nie jest to konieczne?

To jest tylko dodatkowe przejście nie musisz teraz z niego korzystać.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, TheSoldy napisał:

I czy przed wyłączeniem Zwęglacza radzilibyście odwiedzić to miejsce?

O ile mnie pamięć nie myli, to przed wyłączeniem go nie będziesz mógł się tam dostać. Przejście na NT otwiera się chyba po ukończeniu fabuły Cienia, ale mogę się mylić, bo już nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TheSoldy napisał:

A co trzeba zrobić żeby dostać się na Niezbadane Tereny? I czy przed wyłączeniem Zwęglacza radzilibyście odwiedzić to miejsce?

Żeby dostać się na Niezbadane Tereny musisz wyłączyć mózgozwęglacz i dotrzeć do Prypeci oraz zakończyć zadania z podstawki i dojść aż na CAE-2. Potem w Prypeci dostajesz zadanie od Błotnego Doktora który da Ci zadanie na medalion w kopalni potem górnik Akim itd.. Przejście na Niezbadane tereny daje górnik po przyniesieniu mu latarek związane jest to z sejfem.
Nie spiesz się na NT masz jeszcze dużo zadań do zrobienia.

Teraz jesteś na filmie nr 29:

   A na NT przechodzi się na filmie 56

Rób wszystko po kolei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam mały albo duży problem. Szukam pda dla Kostii, zadanie o grupie naukowców, którzy pracowali nad jakimś urządzeniem do teleportacji po lokacjach. Mam znaleźć bodajże 5 schowków, w których są pda z kodem do drzwi.

I tak pierwszy schowek był na Jantarze w hangarze, znalazłem. Kostia dał namiary na drugi. Po drugi schowek Kostia wysłał mnie na Agroprom do głównego kompleksu. Schowek ma być w miejscu gdzie jest promieniowanie.

Jak rozumiem główny kompleks to ten pierwszy od wejścia z Wysypiska gdzie pomagaliśmy Kretowi i gdzie siedzi Archara. Miejsce promieniowania znalazłem, małe pomieszczenie z taką kręcąca się alarmową żarówką, tam gdzie są rury, ale nie ma tam żadnego plecaka z pda. Jest tylko pusta skrzynia niebieska, co standardowo znajduje się w niej jakiś schowek.

Dobrze szukam? Czy może chodzi o ten drugi kompleks co w nim siedzieli wojskowi? A może nie zrespił mi się plecak z pda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb - dobrze szukasz, ale niedokładnie. Zaraz za schodkami w lewo.

Agroprom.thumb.jpg.fc9feebd5a6d89d3ede82e6a37b8890e.jpg

A tu masz linka do ściągaczki obrazkowej. Z niej wziąłem screena Тайники Кости или поиск (УРТ) Управляемого Ручного Телепорта.

http://www.amk-team.ru/forum/topic/13478-gid-po-narodnoy-solyanke-2016/

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam znowu.

Mówiąc krótko utknąłem na amen. Do zrobienia mam misje (chyba) poboczne lub typowe siekanki - zdobądź bazę bandytów... Niektórych questów nie chce z niewiadomych powodów zakończyć - np. znajdź 2 mózgi kontrolerów z CEA dla Łukasz... Mam 6 z różnych miejsc, żadnego nie chce przyjąć i zaliczyć zadania. Dla Matwieja szukam aktualnie 2 "Wydechów". Czyli chyba nic ważnego. Ważne jest natomiast to, że z ważnymi postaciami rozmowa odbywa się w trybie F - "Do zobacznia"... Duch i Kieł dokładnie taka gadka. Co więcej, po wyczyszczeniu Starej Wsi z wojaków killerów przyszły czerwone SMSy od Klonowa z Warlabu by mu w czymś pomóc. Idę - F - Do zobaczenia. Pielgrzym dał SMSa, że Pantera nawiała chyba do Czerwonego Lasu, byłem, nie ma jej tam. Wcześniej zlecenie na Panterę (do odstrzału) dał Astromom na Kordonie będąc i zniknął. Miałem dziwny gryps od Czarnego Doktora ale po wejściu do Szpitala nie da się wejść do niego na dół, jest teleport, który wywala stale przed wejściem do Szpitala. Duch stoi jak dupa przy przejściu z CEA 1 do CEA 2, choć sam wysłał SMSa, by się spotkać właśnie w tym miejscu, bo trzeba odszukać ścieżkę na Generatory. Po rozmowie, jak zwykle - F - Do zobaczenia... 

Łażę po lokacjach i szukam jakiegoś kolesia z kluczowych postaci, by coś zagadał i dał dalszy trop ale niestety poza SMSami, z których nic nie wynika, utknąłem...

Czy quest "Znajdź ... części dziennika monolitowca i oddaj je Duchowi" to kluczowy quest, by coś się właśnie odblokowało czy też kolejne zbieractwo fantów ?

Jakaś podpowiedź ?

Dzięki i pozdrawiam, Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynasz zadawać te pytania, które już w temacie moda padły - przeszukaj forum, nim zadasz kolejne. Tutejsza szukajka + Google działają cuda. Sporo ludzi moda przeszło i często miało podobne problemy.

No ale powiedzmy, że tego nie wiesz i tym razem podpowiem: są trzy lokalizacje artefaktu i Sidor przyjmie tylko ten konkretny egzemplarz. Jeśli znajdziesz inną Gwiazdę, to jej nie weźmie. Ta do zadania jest albo:

Spoiler

Na północ od ATP w dolince:

atp1.thumb.jpg.948e86852db8d9da942f52f6a2fcca2f.jpgatp11.thumb.jpg.c4d5322f0f5bff8d5c0ced3c5883e3a4.jpg

albo:

Spoiler

w okolicy elewatora:

elewator1.thumb.jpg.eb6adbcf8e8b9a2726507d17fc12aaa1.jpgelewator2.thumb.jpg.048dbc26e832921ce4cc21605d74f24a.jpg

 

ewentualnie:

Spoiler

na zachód od ATP, niedaleko tunelu w pobliżu wioski kotów:

tunela.thumb.jpg.8673c2aa33661792b97beb62bc9358d3.jpgtunel1.thumb.jpg.a261ec8ae2762e7860460ca2c8ff0c00.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2017 o 18:52, jacekrowinski napisał:

Czy quest "Znajdź ... części dziennika monolitowca i oddaj je Duchowi" to kluczowy quest, by coś się właśnie odblokowało ...

Z tego co pamiętam dopiero po wykonaniu tego zadania Duch ruszy w stronę przejścia na Generatory. Samo zadanie na dzienniki jak dla mnie jest przekombionowane więc w razie potrzeby podpowiedź:
 

  

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie Twoja wersja NS jest magiczna. Szanuj to i dziękuj Monolitowi za tę łaskę, albo spróbuj spieniężyć - może jakiś bogaty oligarcha będący na tropie spisku na scenie modderskiej Stalkera sypnie groszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w pewnej części miałeś racje, albo ja czegoś nie wiem(pewnie to drugie haha) jak chciałem mu oddać GW to kliknąłem niechcący ESC i kolejnym razem jej przyjąć jej nie chciał musiałem autosave wczytać. Masz może podrzucić linka do jakiegoś videoporadnika na temat schowków kostii? Starsze poradniki już połowy screenów nie mają, a to jak szukanie igły w stogu siana.

https://www.youtube.com/user/Ping500Kosiv/videos dobra znalazłem tutaj jest większości jeśli nie wszystkie zadania związane z kostią w formie video-poradnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki kazik. Quest na odnalezienie 3 cz Dziennika Monolitowca jest kluczowy, by ruszyło kilka innych. Kiedy go skończyłem, Duch zaczął gadać i poszło już z górki. (Chyba ?) Poszliśmy na Generatory i dalej.

Na razie mam nadal problem z mózgami kontrolerów z CEA dla Łukasza, nie chce ich przyjąć.

A drugi jaki wychaczyłem, to Lab X-8. Matwiej dał mi tam schowek w nagrodę, więc zaczłałem szukać cóz to za lab. Okazało się, że po tym jak dowiedziałem się kto zlecił zabicie Ducha miałem komunikat by wypłacić cesarzowi co cesarskie, czy coś takiego w formie czerwonego SMSa chyba. I wówczas powinno otworzyć się przejście do X-8 (na Radarze, odnoga północna od strony przejścia z MW, gdzie zazwyczaj siedzą najemnicy). Niestety ale znacznika do dziś tam nie mam a same drzwi stoją jak zamurowane. 2 czerwone fleszki z kodem mam, 3cią część kodu powinien dać Docent chyba w Barze ale albo nie mam tego dialogu albo nie pamiętam czy był i dał brakujący fragment. Tak czy inaczej dostępu do X-8 nie mam, choc skończyłem całą ścieżkę questu na zabójców Ducha i Kła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dużo tych problemów ;) 
Wstaw sejwa jestem przy kompie lub jeśli masz dwie fleszki to informacji o pełnym kodzie do drzwi w X-8 poszukaj w PDA:
ss_oldman_12-04-17_13-00-34_(zaton).thumb.jpg.fe20406013883e6d2baa68b75e7a2239.jpg

Brakujące cyfry kody otrzymujesz od Docenta w Barze po odkodowaniu PDA Gawra. Tu masz wszystko:

 

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Zaraz sprawdzę. 

a248 lalka ok.dds
a248 lalka ok.sav
Masz wszystkie części kodu do drzwi w X-8.  Jesteś na ATP. 
A tu masz sejw z rozwiązanym problemem z mózgami dla Łukasza. Otrzymałeś za nie 
wskazówkę na schowek w Łukasza w Sarkofagu. Jesteś na MW.
a248 lalka ok ok.dds
a248 lalka ok ok.sav

Edytowane przez kazik
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.