Skocz do zawartości

DYSKUSJA OGÓLNA


Rekomendowane odpowiedzi

Przed rozmową z Wergasem zapisz grę i jeżeli nagroda nie będzie ci odpowiadać, to po prostu ją wczytaj. Myślę, że warto, bo można zagarnąć jak na ten etap gry naprawdę niezłe fanty. 

Jeżeli chodzi o hakowanie, to wpadłem na pewien pomysł, który być może ułatwi ci życie: https://scrabblemania.pl/GENERATOR 
I tak jak pisze @tom3kb - czasami literki składają się z ksywek stalkerów. Warto zwrócić na to uwagę. 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Agrael napisał:

Przed rozmową z Wergasem zapisz grę i jeżeli nagroda nie będzie ci odpowiadać, to po prostu ją wczytaj. Myślę, że warto, bo można zagarnąć jak na ten etap gry naprawdę niezłe fanty. 

Jeżeli chodzi o hakowanie, to wpadłem na pewien pomysł, który być może ułatwi ci życie: https://scrabblemania.pl/GENERATOR 
I tak jak pisze @tom3kb - czasami literki składają się z ksywek stalkerów. Warto zwrócić na to uwagę. 

Za każdym razem jak wczytuje grę, to dostaje narty :(. Jedyna opcja to wzięcie ich, lub spytanie się na ch.. mi one, ale wtedy i tak gg bierze je 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, kapek napisał:

Czy to jest bug?

To nie jest błąd gry. Za każdym razem kiedy rozpoczniesz nową grę kubek pojawia się w losowym miejscu w Sanatorium i tak samo jest z nagrodami za jego oddanie. Podczas pierwszej gry też dostałem narty (nie pamiętam już czy się targowałem, czy Wergas od razu mi je zaproponował). W czasie drugiej gry mogłem już negocjować nagrodę. 

23 godziny temu, kapek napisał:

Macie jakiś sposób na hakowanie pda? Jestem słaby w tworzeniu słów z liter które tworzą słowo, ale są w innej kolejności

Hasło do PDA związane jest z frakcją do której należał właściciel PDA. Wszystkie hasła są zapisane w pliku vergas_pda.script (gamedata\scripts\vergas, od linijki 498).

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kapek napisał:

Jest jakiś sposób aby przechodzić pod mostem w kordonie bez opłat? Tunel z elektra znam, ale zawsze zostaje przez nią porażony, nie wiem jak ją ominąć

Nie da się bez opłat. Są dwie opcje. Pierwsza to tunel o którym mówisz, i jest on bardzo prosty do przejścia. Musisz tylko znać sekwencje kiedy elektry się pokazują. One pojawiają się i znikają "wężykiem" pierwsza się pojawia, zaraz druga, i pierwsza znika, i tak w kółko. Druga opcja to nasyp od wschodu przy lokomotywie. Niestety nie polecam bo jest tam duże promieniowanie i nie ma opcji przejść bez napromieniowania. A antyrady trzeba szanować, przydadzą się nie raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Pure napisał:

Nie da się bez opłat. Są dwie opcje. Pierwsza to tunel o którym mówisz, i jest on bardzo prosty do przejścia. Musisz tylko znać sekwencje kiedy elektry się pokazują. One pojawiają się i znikają "wężykiem" pierwsza się pojawia, zaraz druga, i pierwsza znika, i tak w kółko. Druga opcja to nasyp od wschodu przy lokomotywie. Niestety nie polecam bo jest tam duże promieniowanie i nie ma opcji przejść bez napromieniowania. A antyrady trzeba szanować, przydadzą się nie raz.

hmm , mógłbyś wytłumaczyć dokładniej jak przejść tunel z elektrą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu obserwuj jaka jest sekwencja znikania i pojawiania się elektr. To też zależy od której strony wchodzisz do tunelu. Jeśli od strony wioski kotów to elektry będą "szły" do przodu, w kierunku w którym ty będziesz szedł. Czyli bardzo łatwo je obejść, wystarczy podążać za nimi kroczkiem. Gorzej jeśli wchodzisz do tunelu od strony fermy. Wtedy ty idziesz w stronę na przeciw elektr. Wtedy musisz wyczuć moment kiedy jedna znika i jest aktywna tylko jedna. Sprintem wtedy musisz i najefektywniej wyjdzie to jeśli biegniesz przy ścianie. Z racji iż w NLC jest mechanika sprintu utrudniona, warto robić to na full dostępnym sprincie.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kapek @Pure  W środku tunelu stojąc w połowie rury trzeba wyczekać aż elektry idące od strony w którą się chcemy udać dojdą do rury, pobłyskają i zaczną wracać spowrotem. Błędem jest rzucanie śrubami, bo przy rozbłysku będąca od nas daleko elektra , może jednak nas sięgnąć. Trzeba uważać przy końcach tunelu, aby wstrzelić się w przerwę po zgaśnięciu tych najdalszych, a pojawieniem się nowych. Tak samo trzeba zachować się przy dochodzeniu do połowy tunelu. Tak samo trzeba się wstrzelić i wskoczyć na rurę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kapek oj raczej długo chociażby przez ograniczenia w poruszaniu i inne mechaniki.

Na yt są playlisty z przechodzenia moda i np 60 filmików po półtorej godziny :)

Kwestia tego czy są obrabiane i pokazują tylko to co najważniejsze czy np ogólnie łażenie bez celu ale tak czy siak to dużo.

Pewnie najdokładniej coś powiedziałby @Anton Gorodecki albo @gawron bo oni go poprzechodzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tom3kb napisał:

@kapek oj raczej długo chociażby przez ograniczenia w poruszaniu i inne mechaniki.

Na yt są playlisty z przechodzenia moda i np 60 filmików po półtorej godziny :)

Kwestia tego czy są obrabiane i pokazują tylko to co najważniejsze czy np ogólnie łażenie bez celu ale tak czy siak to dużo.

Pewnie najdokładniej coś powiedziałby @Anton Gorodecki albo @gawron bo oni go poprzechodzili.

czyli długość podobna do op 2.1 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, kapek napisał:

jak długo około zajmuje przejście moda w normalnym tempie?

To jak długo będziesz przechodził grę, zależy od Ciebie, mnie zajęło to jakieś pół roku. Jeśli poczujesz klimat, poznasz obowiązujące zasady i zechce Ci się je stosować, wtedy nawet nie będziesz wiedział, kiedy przestaniesz zwracać uwagę na uciążliwe rozwiązania zastosowane w modyfikacji, tylko będziesz szedł do przodu, powoli, ale do przodu. Przynajmniej tak było w moim przypadku, przechodziłem grę własnym tempem:).

  • Super 1
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś zechce poznać wszystkie możliwe rozgałęzienia zadań i oba zakończenia gry, to przejście gry w znacznym stopniu się wydłuży. Tak samo będzie jeśli będziecie grać na "podstawowych" założeniach gry.

Można oczywiście też grać BEZ poradnika i poznawać świat NLC na własną rękę, co daje znacznie więcej frajdy (i niekiedy siwych włosów na głowie:D).

Za pierwszym razem przeszedłem grę w około dwa miesiące (zwiększony udźwig, wysokość skoku i szybkość biegu, grałem wg rosyjskich poradników). Za drugim razem (zgodnie z wszystkimi założeniami gry, bez oszustw, zapisując grę tylko przy źródłach ognia) zajęło mi to około czterech miesięcy, ale wtedy wiedziałem już bardzo dużo o samej rozgrywce. 

Nie można porównywać NLC do OP, ponieważ obie te serie definitywnie się od siebie różnią. Nie ma co ukrywać, że w OP-2 autorzy wydłużyli rozgrywki przez bezcelowe tzw. zadania zbierackie, które miały za celu jedynie sztucznie przedłużyć i tak już (przy)długi czas gry.

  • Super 1
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w NLC gram od momentu, kiedy pojawiło się spolszczenie. Czyli jakieś 2 miesiące i jestem dopiero na etapie zejścia do X-18, bo w końcu udało mi się zebrać żarcie dla Dzika. 
Żeby zdobyć taką wódkę albo konserwy to trzeba biegać z kanistrem po stacjach benzynowych. 

Nie wyobrażam sobie gry, robiąc zapisy jedynie przy ogniskach albo innych źródłach światła. Całe szczęście, że jest możliwość korzystania z menu. Inaczej darowałbym sobie grę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kapek napisał:

Gdzie najlepiej szukać artefaktów?

Pisałem o tym wcześniej, artefakty spawnują się po dwa na lokację po każdej emisji. Pojawiają się w dowolnym miejscu, dlatego dobrze jest każdą wędrówkę traktować jak polowanie z lornetką w ręku. Oczywiście przy odrobinie szczęścia artefakt można znaleźć na środku drogi, wtedy tylko się cieszyć.

a.thumb.jpg.cd6ee88c208830d23e3e996d6793ed40.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

20200915173102_1.jpg
Bardzo powoli, ale do przodu. 
Jestem po wizycie w X-18 i doczłapałem się na Kordon. Wioska obroniona. O dziwo bez strat. Opłacało się pokojowo rozwiązać sprawę z bandytami na ATP z początku gry, bo Dzik wcale aż tak dużo sobie nie policzył za pomoc przy odgruzowywaniu zawału. Przy okazji pomogłem obronić bazę bandytów przed wojskowymi.

W NLC gram od czerwca ( z przerwą na SGM ). Ciężko jest przyśpieszyć tempo gry, bo schodzi się dosłownie przy wszystkim.
Mam pytanko. Kiedy pojawia się Stiepanycz w Zapomnianej Wsi ? 
Trzeba będzie chyba powoli myśleć nad pójściem na Bagna. Ewentualnie najpierw Dzicz. 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.