Skocz do zawartości

Dead Air - Dyskusja ogólna


Rekomendowane odpowiedzi

@kondotier Prawdopodobnie fakt iż w tym pliku nie ma takiej linijki. W tym nowym patchu może go dodali. Musiałbym zobaczyć actor z nowego patcha. 

Co do udźwigu to potrzeba:

actor.ltx
max_item_mass = xxx

max_walk_weight = xxx

oraz system.ltx
max_weight = xxx

 

Edytowane przez dragon von chimera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dragon von chimera Dzięki za odpowiedź.

W najnowszym patchu, też nie ma gamedaty.

1568526639_Beztytuu.thumb.jpg.30414f9d36b2bdbbc484e55a8fbc66da.jpg

Pozyskanie potrzebnych plików wymaga ich wydobycia.

Czasami autorzy modów dla utrudnienia cziterki, przenoszą potrzebne linie do innych plików. Wtedy plik system.ltx albo ich wcale nie ma, albo są martwe. Nie mogę sobie przypomnieć, jak ten inny plik się nazywał.

Był nawet taki mod, gadzie drugi plik actor był w innym katalogu i dopiera zmiany w nim zrobione skutkowały zmianami w modzie.

Pomoże mi ktoś, to dobrze. Nie będzie takiego, też nie będzie problemu, bo widzę że to mod dla tych co lubią majsterkować na ekranie i nie przeszkadza im nadmierny "realizm" w modzie, co skutkuje wytapianiem czasu i niesensownymi dłużyznami bez gry. Np. czekanie na zadziałanie apteczki, przerwy przy zakładaniu ekwipunku i w sporo innych sytuacjach. 

Generalnie oceniając, przynajmniej teraz na początku nie ma wartkości akcji i nie sądzę aby to się miało zmienić.

A dla mnie to nuda w modzie, której nie zlikwidują ciekawostki w wykonywaniu sprzętu. Po prostu gruba przesada z tymi niby realistycznymi zabawami.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MaklerR napisał:

Wyszukaj w gugle "Dead air easy tweaks" tam będziesz miał wszystko co potrzebne i inne ulatwiacze/uprzyjemniacze.

Nigdzie nie mogę tego znaleźć. Może da się coś pozmieniać w Actor.Ltx żeby się tak szybko nie męczył.

Dosłownie przebiegnę od sidorovicza do wyjścia z miasta i już musze stać bo zmęczony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnym momencie gry, wyleciałem bez powodu, a po uruchomieniu, nie miałem głosu. Ponieważ nic nie było tego w stanie zmienić, usunąłem moda, przeczyściłem rejestry i zainstalowałem na nowo. Ale tym razem bez tego drugiego patcha. Uruchomiłem, mod z głosem, zapisałem, wyjście na pulpit i dołożyłem plik actor ze zmianami usuwającymi zmęczenie. Pierwotnie była w nim zmiana maxymalnego udźwigu i jej nie ruszałem. Uruchomiłem moda, akcja na ATP ( mam ustawione wszystkie zwiększenia nagród, jakości broni i wypełnienia schowków ). U bandytów kupa sprzętu. Małe zaskoczenie, kiedy po solidnym przekroczeniu udźwigu nadal mogłem się poruszać. Czyli że ta zmiana udźwigu w actor też zadziałała, bez pliku system.ltx

actor.ltx     w configs zrobić kat creatures i tam go wstawić. Działa tylko na 1. patchu, na drugim wyloty.

Jest zmieniona szybkość biegu, wytrzymałości na zmęczenia i udźwig do 100 kg.

Wykonałem kolejne zadania i biegam absolutnie bez zmęczenia. A mod jest dla mnie bardziej życzliwy. Mam już dwa karabiny automatyczne i strzelbę na 4 naboje, uszkodzone, ale zdatne do użytku. Ale dalej, mimo poczytaniu w encyklopedii, nie mogę się połapać w tych naprawach broni. Naznajdywałem pustych skrzynek na narzędzia, każde do innej broni ( cholera wie po co - narzędzia to narzędzia ) i raz tylko NPC miał na wymianę te klasyczne do prac podstawowych. Nie miałem na tyle dziadostwa aby wymienić.

Może ktoś kto jest oblatany w Misery, lub już w tym modzie rozgryzł te czynności, zrobiłby taki poradnik co z czym się je.

@MaklerR - Tyle tylko, że to angielskojęzyczne forum i te "ulepszenia" będą do wersji angielskie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Urdur - Jeśli twoja znajomość tak angielskiego jak i rosyjskiego jest "szkolna" i zamierzasz to robić przy pomocy translatora, to sobie daruj. Szkoda Twojego trudu. Z tłumaczenia wyjdzie często niezrozumiały bełkot. I nie jest to tłumaczenie książki, gdzie wszystko jest po kolei.

Weź jakiekolwiek spolszczenie i zobacz ile tam jest różnych katalogów i plików z tłumaczeniami.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, smox napisał:

No szacun @Urdur, nie wiem tylko czy zdajesz sobie sprawę na co się porywasz. W tłumaczeniu nie pomogę, bo muszę odpocząć, ale jakbyś miał jakieś pytania, to pisz. 

Wiem dlatego zabrałem się za najgorsze :D Chwilowo skaczyłem st_archivement i characters 

1 minutę temu, kondotier napisał:

@Urdur - Jeśli twoja znajomość tak angielskiego jak i rosyjskiego jest "szkolna" i zamierzasz to robić przy pomocy translatora, to sobie daruj. Szkoda Twojego trudu. Z tłumaczenia wyjdzie często niezrozumiały bełkot. I nie jest to tłumaczenie książki, gdzie wszystko jest po kolei.

Weź jakiekolwiek spolszczenie i zobacz ile tam jest różnych katalogów i plików z tłumaczeniami.

Jak coś nie ma sensu to poprawiam zeby sens miało. Chyba ze wyjdzie typowy belkot to zostawiam w wersji ang

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

st_closecaption.xml

st_achievement.xml

jako tako zrobione 

gamedata/configs/text/eng albo rus

Nie sprawdzałem wiec kopia pliku wymagana 

st_dialogs.xml

st_dialogs_bar.xml

st_dialogs_darkvalley.xml

Jak ktoś wgrał i sie juz spotkał z tym Niby spolszczeniem to niech pisze ja chwilowo dialogi z misji z map robie wiec nie ma kiedy sprawdzic 

st_dialogs_escape.xml

st_dialogs_garbage.xml

st_dialogs_jupiter.xml

Edytowane przez Urdur
Dopiska
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

 

 

10 minut temu, smox napisał:

@Urdur, pobrałem plik - st_closecaption.xml i widzę, że nie jest dobrze. W grze nie będzie polskich znaków ą, ę itd. Tzeba poprawić.

Zmień kodowanie w pliku - <?xml version="1.0" encoding="windows-1250"?> tak jak tu i zapisuj w Notepadzie 2. 

A w notpad+++ da sie to jakoś zmienić ?? 

trochę juz zapomniałem. Jak sie zmiania kodowanie 

 Natrafiłem na bład i chyba nici z mojego niby spolszczenia bo gre wywala po zmianach 

Edytowane przez Urdur
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondotier - wejdź na MODDB jest ułatwiacz pod patch 0.98, coś a la easy tweaks. Jeśli nie masz katalogu gamedata to po prostu go stwórz i tak kopiuj potrzebne katalogi i pliki. Ja gram bez patcha, bo jestem daleko w grze, wprowadziłem zmiany w actor.ltx, zainstalowałem z MODDB otwarte celowniki z Easy Tweaks jak i pojedyncze inne zmiany. Dodatkowo zmniejszone kołysanie przy celowaniu i wszystko na max ustawieniach chodzi naprawdę bardzo stabilnie. Jeśli chcesz mieć całą gamedatę to jest też unpacker do tych dziwnych plików na MODDB - ja z tego póki co nie korzystałem.

Edytowane przez Mayer99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Urdur napisał:

co do zmiany typu plikow to w notpad ++ jest taka opcja w format zestaw znaków środkowoeuropejski 

@Urdur, to że jest taki format nie znaczy, że to zadziała w grze. Najlepiej jest sprawdzić. Będą polskie znaki, to ok, a jak nie, to Notepad 2, albo zwykły Notatnik. 

Jak nie będzie polskich znaków, to sobie odpuść.

10 godzin temu, Urdur napisał:

Natrafiłem na bład i chyba nici z mojego niby spolszczenia bo gre wywala po zmianach

Bo widzisz @Urdur, to nie jest takie proste. Nie da się wstawić pliku do translatora i już, gotowe. Translator zmienia wszystko, nawet to co nie potrzeba. Zobacz jak niewielu jest Tłumaczy na forum. 

Jeżeli chcesz na poważnie zrobić to spolszczenie, to napisz do mnie na PW. Wytłumaczę Ci co i jak.

Do Administracji - te posty można usunąć, bo zaśmiecają tylko temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.