Skocz do zawartości

Anomaly 1.5.0 (Beta 3) - dyskusja ogólna


Junx

Rekomendowane odpowiedzi

1. To normalne że w kordonie np w stacji pojazdów miałem do czynienia tylko z 2 bandytami ?

2. Na terenie mostu nie było nikogo, tez tak mieliście ? 

3. To normalne że psionicznego nibypsa zabiłem na 2-3 strzały ze zwykłego pistoletu ? 

4. Offtop, jak się daje komuś plusy tutaj na forum ? Chodzi o polubienie komentarza

Edytowane przez Monolithalian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, stalker1997 napisał:

@Monolithalian Na niektórych benchmarkach tej karty zapewniają, że można grać z niektórymi ustawieniami na pełnym suwaku, póki pozostaniesz na statycznym oświetleniu. Na DX9 nie ma już takiej gwarancji a wyżej nie ma już mowy. Jeżeli czujesz, że gra chodzi przyzwoicie, możesz przeciągnąć takie ustawienia jak detale tekstur, modeli, itp. nie bojąc się o drastyczny wzrost temperatury lub o spadek klatek.

 

Tak, jest tak jak mówisz. Na statycznym mogę grać prawie na wszystkich full suwakach, a na DX9 chodzi mi płynnie jak mam prawie na najniższych, jednak graficznie wtedy gorzej to wygląda. 

 

Edytowane przez Monolithalian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Monolithalian napisał:

1. To normalne że w kordonie np w stacji pojazdów miałem do czynienia tylko z 2 bandytami ?

2. Na terenie mostu nie było nikogo, tez tak mieliście ? 

3. To normalne że psionicznego nibypsa zabiłem na 2-3 strzały ze zwykłego pistoletu ? 

4. Offtop, jak się daje komuś plusy tutaj na forum ? Chodzi o polubienie komentarza

Zainstalowałem sobie wczoraj Anomaly (moje pierwsze zetknięcie z tym modem) i natknąłem się na podobne pustki. Mocno zdziwiony udałem się w odmęty internetu, żeby poszperać trochę za przyczyną takiego stanu rzeczy. Wychodzi na to, że przy rozstrzyganiu potyczek w trybie offline A-Life szybko wyludnia Zonę, a upływ czasu i spawn rate są niedostateczne, by ją szybko z powrotem zaludnić. Dzisiaj wyłączę potyczki offline, ustawię populacje stalkerów i mutantów na 1 i spróbuję jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Halborn napisał:

Zainstalowałem sobie wczoraj Anomaly (moje pierwsze zetknięcie z tym modem) i natknąłem się na podobne pustki. Mocno zdziwiony udałem się w odmęty internetu, żeby poszperać trochę za przyczyną takiego stanu rzeczy. Wychodzi na to, że przy rozstrzyganiu potyczek w trybie offline A-Life szybko wyludnia Zonę, a upływ czasu i spawn rate są niedostateczne, by ją szybko z powrotem zaludnić. Dzisiaj wyłączę potyczki offline, ustawię populacje stalkerów i mutantów na 1 i spróbuję jeszcze raz.

Tak, to od tego. Po wyłaczeniu offline wszystko jest normalnie. 

 

 

Ciemny ten mod jak pupa murzyna. Godzina 10 a a nie widze kto do mnie i gdzie strzela z odległości kilkudziesięciu metrów

Edytowane przez Monolithalian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Monolithalian Tak jak przedmówca, potyczki offline wykonują kompletne czystki. Zona się wydaje pusta na samym początku, ale szybko zaczynają się odradzać, nawet z włączonymi potyczkami. Ja sam grałem na współczynniku odradzania 0.5 dla Stalkerów i 1 dla mutantów. Po około 3 dniach ludzi już było dosyć dużo. Z mostem i stacją mogło Ci się też przytrafić, że został wystrzelany. Raz zdarzyło mi się, że na samym początku południowy Kordon został w 10 minut wyczyszczony z bandytów przez wojskowych i przez połowę dnia nie zajmowali oni nasypu ani parkingu po prostu wycofując się po robocie do posterunku. Potem dopiero na moście siedział snajper.

Co do nibypsa, to zależy od sytuacji. Jeżeli grasz na niskim poziomie trudności, to jest duża szansa, że go właśnie zabiłeś od tych 2 - 3 kul, nie trafiając w fantomy. Nawet na ciężkim poziomie trudności można tego dokonać Makarowem, pod warunkiem, że trafisz wszystkimi pociskami w głowę. Możliwe też, że trafiłeś na już zranionego, i wystarczy było go dobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, pierwsza z czterech linii wątku głównego zrobiona. Wrażenia słabe - niańczenie Żywej Legendy (Striełoka) i jego pary nowych kumpli (Łotrzyk i Zszywacz) przez Prypeć do Sarkofagu była męcząca. Niby elita a zachowuje się nieobliczalnie, o słuchaniu poleceń nie ma mowy a zdrowie odnawia się tylko w przerwie między wymianą ognia, co jest rzadkie bo ci wyczuwają Monolit na drugim końcu mapy. Dobrze że chociaż na Generatory mnie nie ciągnęli....

Drugim problemem jest to, że regularnie wypychali mnie zza osłony mimo że kazałem im czekać. A i kiedy dochodzi do starć z Monolitem to ich zachowanie przeskakuje często z „Poddajemy się!" do podbieganiu pod przeciwników i walenia kolbą. Strzelali rzadko, no chyba że byli na otwartej przestrzeni albo było na tyle miejsca że nie nachodziła ich ochota na podbieganie i bicie kolbą.

O wiele lepiej wspominam podobny wypad w Drodze na Północ (Road to the North), tam kompani byli liczniejsi ale zarazem ogarnięci i pomocni. 

Wracając z Elektrowni natrafiłem na bardzo rzadko spotykanego mutanta - Karlika. Wygląd zewnętrzny taki a na zdjęciu jeszcze inaczej wygląda - jak te maluchy z Oblivion Lost,

 

Edytowane przez ZapomnialemLoginu
dopiski i poprawki
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Diegtiariow

I koniec 4-miesięcznej wędrówki 4-miesięcznego biegania po Zonie w Anomaly 1.5.0.

Fajne jest ulepszanie broni lub zbroi, kiedy nie mając pieniędzy na ulepszenia, używamy specjalnych zestawów do ulepszeń i zestawów do broni/zbroi. Ciekawe też jest naprawianie jakiejś zbroi (np. egzoszkieletu Monolitu albo egzoszkieletu "nosorożec Monolitu" lub innej frakcji) poprzez wyjmowanie z innych zbroi części i naprawianie ich, aby później kupić zestaw do naprawiania egzoszkieletów i zastosować naprawione komponenty w poniszczonym egzoszkielecie.

Na lokacjach jest więcej drzew - można na Bagnach to zauważyć niedaleko ruin wioski. I całkiem przyjemnie te lokacje prezentują się one dla oka. Wojskowy lab jest zamknięty, więc nie da się go zwiedzić pieszo - jedynie można wejść do niego i sobie wpisać komendę demo_record.

A fabuła... Co by tu powiedzieć... Pierwsza linia to pójście do Elektrowni. Druga linia fabularna podobała mi się najbardziej z czterech - pojawia się frakcja Grzech. W trzeciej poznajemy nową frakcję, a w czwartej jesteśmy w szeregach nowej frakcji.
Ale są takie zadania, które mają kolor żółty - czyli powinny być głównymi, a tak naprawdę to jest tylko bieganie od jednej do drugiej postaci. 

Czerwony Las to miejsce prawie nie do przejścia. Ciągle się jest tam Monolit. Jeszcze frakcja Grzech urzęduje w kopalni. Ciężko zobaczyć wrogów przez te krzaki. Jednakże można zaszaleć z ekwipunkiem, wybijając ich wszystkich. 

Na plus zasługuje przebieranie się za członka innej frakcji. Lecz będąc stalkerem, nie da się przebrać za monolitowca lub członka frakcji Grzech. Czemu tak? Nie wiem.

A tutaj przykład, że z tyłu można się podkraść i zagadać np. z czystoniebowcem o jakąś pracę lub nawet do Zimnego.

ss_kamil190_01-19-20_18-25-59_(k00_marsh).jpgss_kamil190_01-19-20_18-59-24_(k00_marsh).jpg

A co do błędów:

Spoiler

Chcąc wykonać zadanie "A bagna tutaj ciche", nie pojawiają się Renegaci. Wychodząc z Bagien, zadanie nie zalicza się. Nie jestem do końca pewien, ale chyba trzeba być na MW i odeprzeć atak Monolitowców.

ss_kamil190_11-18-19_01-01-42_(l01_escape).jpg

Zapomniano tutaj lekko dociąć:

ss_kamil190_01-19-20_00-27-51_(l08_yantar).jpg

Wiszące narzędzia - jak nie ma mechanika, a jak naciśnie się na stół to spowrotem wracają:

ss_kamil190_11-03-19_16-39-10_(zaton).jpgss_kamil190_01-21-20_19-44-17_(zaton)zaiig.jpg

Lewitujący kamień:

ss_kamil190_01-22-20_18-16-53_(k01_darkscape).jpg

Niedostępne schowki:

ss_kamil190_01-23-20_12-24-50_(l08_yantar).jpg

ss_kamil190_11-20-19_23-12-20_(l04_darkvalley).jpgss_kamil190_11-20-19_23-12-34_(l04_darkvalley).jpg

ss_kamil190_12-02-19_16-18-47_(l08_yantar).jpg

Opis wykracza poza ekran i nie da się zobaczyć, jaki jest stan przedmiotu:

ss_kamil190_01-23-20_12-48-09_(l09_deadcity).jpgss_kamil190_01-23-20_12-48-13_(l09_deadcity).jpg

Jest plecak, ale nie jest to schowek.

ss_kamil190_11-20-19_22-36-17_(l04_darkvalley).jpg

Błędy z teksturami - ale myślę, że to sprawa z tymi teksturami 1K.

ss_kamil190_11-30-19_18-57-41_(l08_yantar).jpgss_kamil190_11-30-19_18-59-09_(l08_yantar).jpg

Na mapie w PDA nie ma tej drogi:

ss_kamil190_12-02-19_16-36-47_(l09_deadcity).jpgss_kamil190_12-02-19_16-36-52_(l09_deadcity).jpg

Lewitujący kłujący puch na Radarze:

ss_kamil190_12-27-19_18-47-58_(l10_radar).jpg

No i w bonusie - zadanie od Sacharowa, który chciał, żebym wspiął się na druty i zbadał anomalię. Widać, że bycie cały czas w bunkrze źle działa mu już na głowę.

ss_kamil190_12-29-19_00-26-22_(l10_red_forest).jpgss_kamil190_12-29-19_00-26-30_(l10_red_forest).jpg

Plusy:
+ ładne lokacje
+ nowe bronie
+ 2 nowe frakcje - Grzech i ИИГ (MBD)
+ 4 główne linie fabularne - jedna jest za ИИГ (MBD)
+ można naprawiać i ulepszać sprzęt bez pomocy mechanika
Minusy:
- pewne takie zadania oznaczone jako główne, w których trzeba latać od jednego do drugiego
- postać wolno biega (w taki sposób to można i ten mod przechodzić pół roku i nadal nie przejść)
- czasem błędy w lokacjach (np. lewitująca anomalia, lewitujący kamień)
- do niektórych schowków nie da się dostać
- zadanie od Sacharowa na łażenie po drutach albo i nawet pod mapą - niewykonalne

Ten mod jest idealny dla zwiedzania lokacji i cieszenia się z widoków z gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, ja póki co zaciąłem się na trzeciej linii fabularnej (by odblokować finałową, trzecią frakcję). Mam do wyboru albo puścić wolno Striełoka albo razem z nim dokopać pułkownikowi, obie opcje prowadzą do napisów końcowych. Generalnie trzecia linia jest już mniej nastawiona na akcję a trochę podchwytliwa. Mówią że cię nie chcą w lokacji X to udajesz się do niej by popchnąć akcję do przodu, tego typu.

To zadanie głównie gdzie biegasz w tę i nazad to zrobiłem, teraz mam odwiedzić Spełniacz Życzeń.

Problem z teksturami i schowkami poza zasięgiem też mam ale taki urok wersji testowych.

Sprawdzałem też osiągnięcia i jedno z nich wymaga odpalonego trybu Warfare, Ironman i najwyższy poziom trudności gdzie kasy mało. Raczej podziękuję.

Edytowane przez ZapomnialemLoginu
edytuj, nie cytuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Wszystkich, chciałbym zgłosić mały/duży problem z ikonami ekwipunku, pokazuje zdublowane ikony pancerza, niepełne ikony broni itd, wszystkie części zainstalowane po kolei tak jak sugeruje instrukcja, żadnych modów nie pobierałem, tylko to co jest załączone w pierwszym poście, łącznie z fixem na końcu. Dodaje załączniki dla zobrazowania na czym polega problem, z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam serdecznie. 

ss_komuter kuby_01-31-20_16-31-27_(mainmenu).png

ss_komuter kuby_01-31-20_16-31-09_(mainmenu).png

Edytowane przez Jakub1994
Metodą prób i błędów, w końcu rozwiązałem problem, wystarczyło pobrać i uruchomić Anomaly Unpacker, rozpakować pliki db i przenieść całą zawartość folderu unpacked do gamedata. Przepraszam za zamieszanie, człowiek całe życie się uczy, a i tak głupi jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo, pomogło :D
Ma ktoś może jakieś rady jak zwiększyć wydajność? Gram na DX9, a mój komputer to almost potato.

Mam powyłączane wszystkie cienie, wygładzanie krawędzi itp.
Są może jakieś jeszcze praktycznie zbędne ''suwaki, opcje'', które mogę wyłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, otóż mam prośbę. 

Czy ktoś kto gra w anomaly, mógłby skopiować te pliki 

https://www.moddb.com/mods/stalker-anomaly/downloads/stalker-anomaly-150-update-4

( Chodzi o zawartość rozpakowanego tego pliku ) oraz wysłać mi na dysk google ? Chodzi o to żebym nie musiał tego pobierać przez internet, bo mój dostawca ma awarie która już trwa i trwa i nie wiadomo kiedy naprawią. Próbowałem sciągnąć to kilka razy czekając kilka godzin ale efekt był taki sam. Niepowodzenie. 

Z góry dziękuje, jeśli ktoś będzie tak dobry. Na priv podam gmail. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po ściągnięciu samodzielnego dodatku Anomaly, dodatek ten nie działa poprawnie (po kliknięciu nowa gra i wybraniu jakichkolwiek itemów i frakcji wszystko ładuje się elegancko a potem gra się kraschuje i wraca do pulpitu ). procesor Intel Pentium 4600, 8G ram , system 64 bit, Ge Force 1050 . Dx12.

Czy ktoś wie w czym problem i jak to naprawić ???

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ma k oś problem ze spaniem? Rozkładam śpiwór czy też próbuję spać w bezpiecznym miejscu jscu to mój ptotagonista ustawia godzinę do której ma spać i obraz się przyciemnia a postać stoi nad śpiworem i nic się nie dzieje, jest cień postaci i co najlepsze to są powiadomienia co się dzieje w Żonie a postać nieruchoma.Zapada ciemność i postać umiera. Co to jest za błąd? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.