Skocz do zawartości

Anomaly 1.5.0 (Beta 3) - dyskusja ogólna


Junx

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.08.2020 o 16:43, Gerdhard napisał:

@Gh0sTp rozumiem że te dwa addoy są ze sobą połączone ?

Tak 

Mam następujący problem. Zainstalowałem addon z kopią zapasową bazowego pliku, addon coś namieszał. Wróciłem do poprzedniej wersji pliku i dupa... Mod nie odpala ani w takiej postaci ani po nowym zainstalowaniu. Wyloty bez loga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @tom3kb, już poprawiłem. Sam wyłapałem kilka rzeczy, choć nie mam ostatnio zbyt wiele czasu. Jakiś update z poprawkami na pewno się pojawi, choć nie obiecuję, kiedy to nastąpi.

 

A przy okazji, jak już jesteśmy przy błędach w tłumaczeniu - szukam chętnego do testowania jednego pliku. Zadanie proste jak dupa - kandydat będzie musiał sobie grać w dowolny sposób i robić mi screeny w kilku konkretnych sytuacjach, tyle wystarczy. Zapraszam do kontaktu na priv :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : <no expression>
[error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[error]File          : ..\xrServerEntities\script_engine.cpp
[error]Line          : 191
[error]Description   : fatal error
[error]Arguments     : LUA error: ...a.l.k.e.r. anomaly\gamedata\scripts\death_manager.script:360: attempt to index field 'itms_npc_pda' (a nil value)
 

Nagle mod stał się niestabilny :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gh0sTp a w iakiej sytuacji jest ten wylot.

Bo ludzie mieli go np przez używanie różnych addonów i jeszcze w paru innych sytuacjach w grze.

Był też na to tymczasowy fix to jak chcesz to możesz zerknąć.

https://www.moddb.com/mods/stalker-anomaly/forum/thread/fix-update-4-addressing-death-managernpc-pda-crash

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Voldi od razu mówię, że nie chciało mi się przeglądać wszystkich punktów szybkiej podróży na mapach bo jest tego kupa ;) i pewnie szybciej to się zrobi w jakimś odpowiednim pliku. Ale część punktów szybkiej podróży nie ma polskiego opisu tylko wygląda tak:

b1.png

Spoiler

b3.pngb2.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb wodę już poprawiłem, rzeczywiście wdał się tam drobny błąd, a co do szybkiej podróży - sprawdziłem po angielsku, wszystko działa jak należy, a po polsku większość (w tym te, które wskazałeś w screenie) jest, brakuje niektórych. O dziwo, w trakcie gry punkty szybkiej podróży rzeczywiście poznikały, jakby gra gubiła się w tym, skąd ma pobierać nazwy. Nie mam pojęcia, jak to załatać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem sobie trochę w to Anomaly i całkiem fajnie się pyka. Najpierw myślałem, że to będzie coś jak Misery czyli bardzo szybko won z dysku ale pozytywnie się zaskoczyłem.

Nie wiem czy trochę nie jest w tym modzie przerost formy nad treścią bo liczba przedmiotów przytłacza o_0. Może później mi się do czegoś przydadzą, modernizacja pancerzy i broni i wytwarzanie swoich przedmiotów ale na początku chyba nie ma sensu się bawić w demontaż gratów zebranych z trupów bo waży to swoje, ceny niskie to już lepiej pyknąć jakieś zadanko bo kaska leci nieźle za to.

Mimo tylu przedmiotów szybko idzie ogarnąć mechaniki, co służy do jakiej czynności. Fajnie się strzela, wrogów i mutków na mapach nie jest za wiele, tak w sam raz. Tempo rozgrywki raczej powolne. Jak dla mnie warto było czekać na spolszczenie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb bracie Stalkerze jak mogę podpowiedzieć ..zainwestuj w scyzoryk szwajcarski i dodatkowy plecak do skrytki..polecam rozkładać co się da po pierwsze materiały zawsze się przydadzą , po drugie te części możesz sprzedawać u mechanika. I na koniec gra się mega wolno ale to jest piękno i zalety tego moda. Ja dopiero nie dawno zacząłem ogarniać rozgrywkę w kwestii craftu ale teraz powoli dochodzę co z czym się je :)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Voldi napisał:

@kapek masz zainstalowane jakieś addony? Sprawdziłem właśnie wszystkie kombinezony w spawnerze i wszędzie są opisy. Co więcej, nawet w plikach angielskiej wersji językowej nie ma kombinezonu opisanego jako "phoenix". Dziwna sprawa.

 

 

no mam, ale nie wiem jaki mógłby to powodować

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z odnalezieniem Doktora na bagnach. Z buta nie mogę się do niego dostać w żaden sposób, jednak po użyciu opcji szybkiej podróży ów jegomość siedzi sobie w jakiejś dziurze w ziemi, która jest jakby poza teksturami mapy. O co chodzi, bo ni panimaju? Nie chcę psuć sobie rozgrywki takimi ułatwieniami jak fast travel, a tu jestem do tego zmuszony. Do tej misji lecę z towarzyszem i gdy z daleka obserwuję, jak próbuje do mnie dobiec po szybkiej podróży, to przenika przez zasieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@originals Doktor nie siedzi za teksturami mapy ;) W tamto miejsce da się normalnie przejść bo jest dziura w płocie, idź tak jak na tym filmiku ( fakt filmik jest z Czystego Nieba, ale dziura w ogrodzeniu jest w tym samym miejscu), tylko jak przejdziesz już za ten płot to wyjmij śruby i powoli idź w stronę zawalonego mostu bo w Anomaly w tym obszarze chyba jest trochę anomalii i promieniowania więc trzeba uważać, jak dojdziesz pod zawalony most to przechodzisz pod nim i kierujesz się wzdłuż brzegu rzeki tak jak leżą wagony, one Cię doprowadzą do wejścia do takiego jakby tunelu i w środku będzie Doktor. Tu masz filmik:

Spoiler

 

Tylko może być tak że Doktorek będzie siedział i nie pojawi Ci się napis by rozpocząć rozmowę i wtedy musisz zastosować trik który opisywałem na stronie 17( pierwszy post - @Major Diegtiariow mnie zacytował, przeczytaj cały cytat to będziesz wiedział co zrobić gdyby siedział, a równie dobrze może też być tak, że będzie chodził i wtedy normalnie do niego podchodzisz i rozmawiasz z nim.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.