Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Bez przesady ile kaski możesz wyciągnąć od zwykłego gracza za byciem takim npcem. Nawet niech by się trafiło ze trzech frajerów co by dali i po kilanaście tyś dolarów albo nawet więcej. To jest tyle co splunąć przy takiej gierce, na którą w produkcji potrzeba milionów. 

Tylko to jest takie testowanie ile później będzie można wycisnąć po premierze, bo byś później co trochę wypuszczał np skiny NFT do giwerek, dziś jeden różowy Makarow do kupienia, jutro Ak 47 modeł z podpisem Striełoka :D itp 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 604
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Panie i panowie. Przypomnieć warto o Wiedźminie 3. Redzi nie wymagali, nie zachęcali ludzi do płacenia czegoś, co jeszcze nie wyszło. Za to obiecali i dotrzymali słowa o kilku-nastu darmowych DLC plus dwa pełnoprawne, pełnokrwiste płatne dodatki, które do tej pory trzymają świetny poziom. Jaki tego był efekt końcowy? Sukces finansowy i świetne opinie graczy. Tutaj, zaś u S2, ludzie z GSC już promują płatności do gry, której nie ujrzeliśmy w prawdziwej wersji. Bardzo brzydko to pachnie i na kilometr. Nie chcę płacić tylko po coś, co ma dodatkową skórkę, awatar, cokolwiek, co ma nijakie znaczenie. Zaufanie twórców, firmy do klientów ma ogromne znaczenie. Z czasem sami ludzie zweryfikują dany towar, projekt konkretnej firmy i to na długie lata. 

  • Dodatnia 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, FairFight napisał:

Nie jestem zwolennikiem NFT, ale też nie wiem jak wygląda budżet możliwy do zrealizowania dla Stalkera 2. Być może to konieczne żeby zdobyć fundusze na zrobienie takiej gry jaką ona ma być. Jeśli nie wpłynie to negatywnie na samą grę to nie widzę problemu, wszak NFT jest dla chętnych, ale niepokojąco to wygląda, bo to praktyka znana ze studiów, które lubią doić graczy zamiast oferować im dobre produkty.

PS. Remember, no preorders. No exceptions.

Kurła, przecież Grigor to pieprzony milioner, po kiego wała mu NFT na opłacenie produkcji.

Zaświeciły mu się dolary w oczach i tyle.

Na dobrą sprawę jak tylko się pre-ordery pojawiły - to było pierwsze poważne ostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ArNie Same opcje płatności, w tym kick-startery, preordery, dostęp do bety to jak kupowanie kota w worku. Albo dany projekt wypali, bądź twórcy stwierdzą, że "ok, nie wyszło, ale dzięki za zaufanie i wsparcie". Pamiętam lata, gdzie kupowało się projekt, grę w pudełku i miało się gwarancję, że gierka była stabilna. Owszem, były łatki, ale na płycie CD, co też było pewnym mankamentem, bo zajmowało miejsce i było ryzyko, że dana płytka nie odpaliła. Jeszcze do tej pory trzymam Stalkera Cień Czarnobyla z Platynowej Edycji. To było coś. Piękna zawartość, w tym gra, łatki na płytach plus poradnik i instrukcja do tego. Pełen luksus. 😏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasy, kiedy gromadziło się gry w wersji pudełkowej i później odpalało się przez płytę już niestety nie wrócą :mellow: Aktualnie twórcy gier ładują dodatkową zawartość do swoich gier w postaci awatarów, skórek, DLC, które można ukończyć w godzinę - wszystko oczywiście za opłatą. GSC też będzie chciało w ten sposób zarobić dodatkowe dolary. 

A co do NFT:
FGw-ZIOXwAwktwe.jpg

Dla ''dobra fanów :040:" zrezygnowali.

Aa.. Niech sobie robią co chcą. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczegóły, które można było przegapić:

0:00 Zalesie: bar i porównanie z prawdziwą wioską
01:18 Pole makowe: pomysł z 2003 roku
03:31 GP 37: co to ma wspólnego z CCz?
06:00 Grawerunki na broniach
06:49 MP38 i karabin Mosina
07:30 PP-19 "Bizon"?
08:29 НИИЧАЗ (Naukowo-Badawczy Instytut Czarnobylskiej Anomalniej Strefy) i "Piknik"
09:59 Wycięty tyłek powinnościowca

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mnie ciekawi z kolei jedno, a mianowicie jak bardzo będą rozbudowane możliwości modowania gry. Niby zapewniają że dostarczą nam SDK ale wątpię żeby kiedykolwiek ukazały się mody pokroju Anomaly czy Soljanka.
W tych droższych edycjach dostaniemy takie ficzery jak dodatkowe muzyczki przy ognisku i jakieś tam questy. Co będzie stało na przeszkodzie żeby sobie po prostu wmodować tą zawartość do najtańszej edycji? Jeżeli nic to jaki sens kupowania tego? Jeżeli nie będzie można to moding będzie tak ograniczony że nawet questów nie będzie można nowych robić?

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta.. oby tylko żeby GSC się nie wycwaniło i nie zrobiło tego co Rockstar Games gdzie zakazali robić mody bo ich remaster by się nie sprzedał. 😁
Mało która dzisiejsza gra pozwala na tak zaawansowany moding jak stalker i martwię się że będzie bardzo ograniczony pod tym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie moim zdaniem duże ryzyko z modowaniem. Może i Rosjanie, Ukraińcy i tak dalej w istocie są na tyle cwani, że obejdą zabezpieczenia. Jak GSC chciało zaimplementować NFT, to już był znak, że są łasi na kasę. Co bardziej, mimo iż wycofało się z tego, to będą kombinowali na swój sposób, jak można wyciągnąć dodatkową kasę od graczy. Ludzie z GSC ograniczą w istocie modowanie, bądź zablokują taką możliwość, ale za to, by gracze się nie pogniewali, zaproponują w zamian za to kilka-naście płatnych dodatków. Wtedy można byłoby odblokować przejście do nowej mapy. Dodadzą do tego plus parę zadań fabularnych w tym samym czasie i nic więcej. Voila, można i tak, ale nie takim podejściem. Obecnie większość korporacji growych i nie tylko, stawia na ilość i kasę, a nie na jakość i grywalność. 

Edytowane przez Skryty
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BuberNo bo co grę pykniesz w jakieś powiedzmy w 30 godzin i do kosza. Jak jakieś Metro Exodus, ktoś pamięta jeszcze tą grę? Niby otwarty świat i w ogóle prawie Stalker ale brak modów decyduje o tym, że grę przechodzisz i zapominasz, że kiedyś tam wyszła taka :)

A tak to w 2033 roku będziesz mógł na forum pobrać i przejść wreszcie Powrót Szramy 3 zrobiony na Stalkerze 2 :P

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unreal Engine 5 wreszcie pozwoli zapomnieć o tym zasyfionym dziadostwie jakim jest XRay. Jeżeli GSC nie pozwoli na tworzenie modów to gra będzie "umziernięta" jeszcze zanim wyjdzie, taka jest prawda.

 

Już o tym kiedyś mówiłem - jeżeli będzie autentyczny mod support to pierwsze co się pojawi to mod wydzierający dodatkową zawartość z wersji pre-order i dający dostęp do tej zawartości w zwykłej grze. Nie zdziwię się jak ta zawartość będzie w sumie u wszystkich, tylko dla niektórych zablokowana, już były takie sytuacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Darrien napisał:

Jak w Metrze Exodus miotacz ognia?

Nie wiem jak było w Exodusie bo jeszcze się za niego nie zabierałem. Pisząc poprzedni post miałem na myśli Codemasters i jak władowali wszystkie DLC do ostatniego Dirt Rally, niezależnie czy ktoś posiadał rzeczone DLC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tom3kb napisał:

@Szczuropies515 ale to potwierdzone info od GSC czy nadal te ploty od jakiegoś randomowego youtubera co nagle wszyscy zaczeli opisywać w artykułach.

Swoją drogą opóźniony i tak pewnie będzie :D

@edit

A widzę, że Potwierdzone

bVfj7BnFRq4.jpg?size=1000x1000&quality=9

Żal mi tych co już kupili Preordery bo podjadali się kłamstwami GSC o premierze na wiosnę. No ale. Przypomina mi to Tarkov, gra powstaje od eonów i ciągle tylko obietnice. Grywalna na kilku mapach ale tylko ssanie kasy z naiwniaków i premiery nie widać od lat chociaż była obiecana wielokrotnie. No to sorry Stalkiery, czekajcie do Grudnia, tylko chyba nie tego roku tak cos czuję. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony nie dziwi mnie to, nie wypaliło NFT to będą na pre-ordery ludzi naciągać. Założę się, że nie wyjdzie w tym roku. Co w sumie dla mnie jest dobre bo wiem na pewno, że w tym roku nie trafi na GOGa, więc jeden wydatek z głowy :P

A z drugiej strony... zawsze mogło być gorzej :D

https://www.benchmark.pl/aktualnosci/star-citizen-premiera-za-5-lat.amp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.