Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dla tych co mają słabsze maszyny ale dobre łącza istnieje możliwość grania przez GeForce Now. Sam się nawet zastanawiam nad tym... oczywiście wtedy o modach można zapomnieć ale coś za coś.

Unreal Engine 4 i 5 to już niestety spory skok w wyglądzie, kolejnym ładunku efektów specjalnych (do dzisiaj pamiętam wstręt do „blooma" w UE3 który wyglądał jak rozsmarowany tłuszcz na moich okularach a którym ludzie się rajcowali) ale przede wszystkim - wymagań sprzętowych.

Edytowane przez ZapomnialemLoginu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FairFight napisał:

Ja do lapka planuję kupić zewnętrzną GPU jeśli będzie możliwość, na razie mam leciwego GTX 1060 6GB.

Akurat twoja karta spełnia minimalne wymagania S2. A eGPU nie ma sensu bo karta nie będzie wykorzystywana w pełni mocy. Warto zadbać o temperatury bo pewnie stalker pozwoli na ugotowanie sobie obiadu na podzespołach. Walnij ciekły metal i będzie git xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Suseł napisał:

Akurat twoja karta spełnia minimalne wymagania S2. A eGPU nie ma sensu bo karta nie będzie wykorzystywana w pełni mocy. Warto zadbać o temperatury bo pewnie stalker pozwoli na ugotowanie sobie obiadu na podzespołach. Walnij ciekły metal i będzie git xD

Ale zawsze jakiś boots będzie. GTX 1060 już niestety niedomaga i sam nie daje rady. A raczej nie zdecyduję się na kupno nowego laptopa żeby w jedną gierkę zagrać. Jeszcze przemyślę sprawę, ale raczej skończy się kupieniem dodatkowej GPU. A co do temperatur to wiem jak jest, podkładka chłodząca nieco pomaga żeby obudowę chłodzić, ale to zawsze był mankament laptopów. Nic nowego. Jak grałem w Skyrima SE z ok. 900 modami to tak chodził, że myślałem, że się "zapoli" zaraz 😛

Edytowane przez FairFight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim trzeba zadbać o temperatury żeby nie było thermal throttlingu. Ja jak miałem mojego ,,gejmingowego"  Legiona to ja na nim miałem założony ciekły metam, podkładkę z 6 wentylatorami i w programie ustawiłem sobie żeby chłodzenie laptopa chodziło na 100%. Efekt był taki że max 70 stopni dało się wyciągnąć ale to sporadycznie. 

Poczytaj, pooglądaj sobie filmiki z eGPU. Jakbyś chciał mieć jakąś większą wydajność to musiałbyś coś w RTX się pakować + nowy zasilacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Suseł napisał:

Przede wszystkim trzeba zadbać o temperatury żeby nie było thermal throttlingu. Ja jak miałem mojego ,,gejmingowego"  Legiona to ja na nim miałem założony ciekły metam, podkładkę z 6 wentylatorami i w programie ustawiłem sobie żeby chłodzenie laptopa chodziło na 100%. Efekt był taki że max 70 stopni dało się wyciągnąć ale to sporadycznie. 

Poczytaj, pooglądaj sobie filmiki z eGPU. Jakbyś chciał mieć jakąś większą wydajność to musiałbyś coś w RTX się pakować + nowy zasilacz

A o co chodzi z tym metamem?

Co do wydajności, to byłbym happy gdyby coś na poziomie GTX 1660ti udało się osiągnąć. Myślę, że mógłbym kupić takiego GTXa albo RTXa pod Thunderbolta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten metal bardzo dobrze zniża temperatury to jest jedna z jego zalet. Ale wady ma takie że tylko się go nakłada na miedziane chłodzenia i się go ciężej też zakłada.

Lepiej się zastanów czy ma sens :) bo może jednak lepiej te pieniądze na coś innego przeznaczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wszystkich, którzy boją się, że sprzęt nie uciągnie radziłbym poczekać. Są w sumie dwa powody dlaczego:
- w jednym z pytań, GSC określiło wymagania jako wstępne i do czasu premiery się zmienią. Jeżeli chodzi o zmianę wymagań, na rynku gier rzadko producent je podnosi, częściej je obniża przed premierą. Każda gra, jeżeli bierzemy pod uwagę zdrowe zarządzanie, jest optymalizowana do czasu wysłania złotej płyty do tłoczni
- wymagania są często zawyżane. W wielu przypadkach, wiele gier i tak ciągnie poniżej wymagań wystawionych oficjalnie. Dla tych, którzy gry i tak w dniu premiery nie dokonają zakupu, radzę czekać na benchmarki, które powiedzą wystarczająco o zdolnościach waszego sprzętu wobec gry

Oczywiście mówię tu o zmianach wymagań i potencjalnym komfortowym graniu w granicach rozsądku. Nie sądzę, że grafikę opuszczą do np. 2GB VRAMu. Trzeba poczekać na oficjalną aktualizację danych.

Edytowane przez stalker1997
  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego, jeśli mają udostępnić na Steam, jest ryzyko blokady że względu na płatności w grze, w tym kryptowaluty i tak dalej. Nie jest dobrze. Oczywiście, ta opcja jest dla chętnych, mimo tego wszyscy woleliby pełnoprawną grę miast doszukiwać się płatnych opcji z wyjątkiem DLC, czy jak kto woli, dodatków. Wszędzie ten skok na kasę, byle płacono. 😐

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, ArNie napisał:

Płatności w grach nigdy same w sobie problemem nie były, chodzi o samo NFT które jest przeciwko zasadom Steama i przez które gra może (w teorii) wylecieć ze sprzedaży na tej platformie.

Racja, jeśli z tego GSC z tego się nie wycofuje, pozostaje im udostępnić ino na Epic Games.

Edytowane przez Skryty
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ArNie Starają się to usprawiedliwić wybór NFT i z tego co rozumiem, ma to być zaimplementowane w trybie multiplayer. Widać, że treść nie cieszyła się zbyt dobrymi opiniami i została przez ludzi negatywnie oceniona. 

Edycja: Przynajmniej posłuchali opinii ludzi, że ten pomysł z NFT się nie sprawdzi i wycofali się z tego. Jest nadzieja w to, że dobro i zdrowy rozsądek jednak istnieje. :)

Edytowane przez Skryty
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zwolennikiem NFT, ale też nie wiem jak wygląda budżet możliwy do zrealizowania dla Stalkera 2. Być może to konieczne żeby zdobyć fundusze na zrobienie takiej gry jaką ona ma być. Jeśli nie wpłynie to negatywnie na samą grę to nie widzę problemu, wszak NFT jest dla chętnych, ale niepokojąco to wygląda, bo to praktyka znana ze studiów, które lubią doić graczy zamiast oferować im dobre produkty.

PS. Remember, no preorders. No exceptions.

Edytowane przez FairFight
  • Super 1
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.