Jump to content
Wojtas

Problem z wiatrem czasu

Recommended Posts

Cześć Mam problem z modyfikacją Wiatr czasu do CoP'a mianowicie gra crashuje się po jakiś czasie, zależnie od lokalizacji w jakiej się znajduję w jednej po około godzinie wywala, w innej już po 10 minutach. 

Logi:

Error Reason:
----------------------------------------
xrEngine.exe caused BREAKPOINT in module "D:\Gry\STALKER Wind of Time\bin\xrCore.dll" at 001B:0057E12E, xrDebug::backend()+174 byte(s)

User Message:
----------------------------------------
Expression    : !m_error_code
Function      : raii_guard::~raii_guard
File          : ..\xrServerEntities\script_storage.cpp
Line          : 748
Description   : not enough memory

Przeczytałem o tym troche i dowidziałem się, że muszę zmienić wartości w pliku stonnicowania, ale nie wiem jakie wartości ustawić dla 4gb ramu (system pokazuje 3,5gb) i windows xp 32bit SP3

Edited by Wojtas

@Wojtas -To że mody wylatują z braku pamięci po dłuższym okresie gry, jest normalne. Po takim czymś, dobrze jest wyjść na pulpit i przeczyścić pamięć, wgrywając na chwilę innego moda, lub zresetowć komputer. Grałem na poprzedniej wersji Wiatru i nigdy takie coś mi się nie przytrafiło.

Rozumiem, nie zwracałem na to z początku uwagi, ale teraz trafiłem do lokacji w której wylot jest szybszy niż włączenie i wczytanie gry. Restety komputera nie dają efektów, a mod w wersji 1.3 stał się standalonem na bazie cop'a, więc nie przeczyszczę pamięci. Próbowałem dodać do skrótu parametr -noprefetch, lecz wtedy gra się nie uruchamia. 

możesz również spróbować ustawić wysoki priorytet dla gry w menadżerze zadań oraz ustawić koligacje procesora na wszystkie rdzenie oprócz CPU 0

Poza tym jeśli masz windows xp, to też wiele ci to nie pomaga...

Możesz również zaktualizować biblioteki VS, Zrobić porządną defragmentacje na noc i zmniejszyć jakość tekstur oraz widoczność(nie ma sensu wychodzić poza 40-60%)

Komenda -noprefetch powinna działać, ustaw może skrót nie do launchera ale do xrEngine.exe powinno zaskoczyć.

Z rozmiarem plików wymiany to trzeba uważać, bo zbyt wiele mitów jest na ten temat które ludzie powtarzają.

Plik wymiany to tymczasowa pamięć cache na dysku działająca jak RAM, czyli pamięć wykorzystywana tylko na krótki okres przez system/aplikacje. Niby zakłada się ratio 1/4 ale to nie ma większego znaczenia, nie jest tak że jak ustawisz 3GB gdy masz 4GB ramu to system będzie używał tego pół na pół. Windows potrafi dosyć inteligentnie korzystać z dostępnej pamięci, więc nawet włączenie opcji automatycznego rozmiaru jest dobrym pomysłem. Jednak jest jedna zasada by nie schodzić poniżej 2GB gdyż wiele aplikacji i gier, oraz sterowników potrafi wywalić crasha z powodu małej ilości miejsca dla stronicowania. 

Ogólnie jest tak że to bardziej efekt placebo, bo człowiek lubi samemu sobie coś ustawić i myśleć że to coś da bo ktoś tam na górze co to robił był głupkiem i trzeba to osobiście poprawić. Dla przykładu jest głupie przekonanie że zmniejszenie albo wyłączenie plików stronicowania gdy masz więcej niż 8GB ramu jest dobre no bo ram jest przecież szybszy niż dysk.... nie jest to dobry pomysł, i wiele razy udowadniano to, że nie tyle nie ma lepszej wydajności, ale programy i gry się po prostu sypią jak choinka w lutym.... 

Edited by Paranoia

Troche już z nim kombinowałem, na początku było:

Rozmiar początkowy: 2048mb

Rozmiar maksymalny: 4096mb

Teraz ustawiłem obydwie wartości na 4096mb, komputer się zaczął szybciej włączać, ale gra dalej crashuje.

Próba włącznie przez xrEngine.exe skutkuje błędem o braku plików. Zwiększnie pryiorytetu procesu nie poskutkowało. Spróbuję jeszcze zdefragmentować dysk, ale to troche potrwa.

Próba włącznia przez xrEngine.exe skutkuje błędem o braku plików. Zwiększnie pryiorytetu procesu nie poskutkowało. Spróbuję jeszcze zdefragmentować dysk, ale to troche potrwa.

Edited by Wojtas

@Wojtas Skąd wziąłeś moda? Moddb?

Zależy Ci na tym, żeby ograć moda już teraz? Bo jeśli nie, to możesz poczekać na spolszczenie. Wersja z moddb też mi wariowała, wschodni repack już nie.

Tak czy inaczej - zdefragmentuj twardy pysk dysk. Zawsze się przyda :)