Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm to ja w takim razie nie rozumiem czemu u mnie chodzi wszystko bez problemu, a @hadam ma wylot. Hadam, a próbowałeś usunąć ten plik _tracking_of_mobile_all i bez niego sprawdzić czy działa wszystko? Chociaż to dziwne no bo porównałem ten skrypt z rosyjskim oryginałem i jest identyczny - jedynie tam gdzie rosyjski tekst, który się w grze wyświetla jest wpisany polski i to jedynie zmiany jakie robiłem. 

Edit. Pogrzebałem dziś trochę w plikach i wygląda na to, że mod bardzo się nie lubi z jakimikolwiek zmianami w obrębie gamedaty. Jak pogrzebałem trochę w samych plikach tekstowych zmieniając im kodowanie z 1251 (niektóre pliki spolszczenia miały 1251) to przestały się wyświetlać napisy poprawnie i zaczęło wywalać Default IME - starsi użytkownicy forum powinni chyba wiedzieć o co chodzi. Po opróżnieniu gamedaty i wrzuceniu od nowa plików, które spakowałem jako spolszczenie wszystko działa jak należy, ale w takim razie nie rozumiem czemu Hadam ma wylot przez plik skryptowy, a ja nie - przed chwilą z ciekawości odpaliłem Nową Grę i nie wywaliła mi się na posterunku po wzięciu ibuprofenu, morfiny itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ucieczka zgodna ze scenariuszem ( specjalnie w narożniku płotu zamiast wychodka jest metalowy element ) , po oszukaniu żołnierza, dodaje dodatkowe zadanie, które mało kto robił. Pozwala ono na przejście przez torowisko tunelem z anomaliami. Uzyskujemy przy okazji kombinezon przydatny na Wysypisku. Również taka ucieczka ma wpływ na działania w wiosce.

@Szczepan9205 Wrzuć mi na PW ten konfliktowy plik w obu wersjach ( rus i pol ) i podaj w jakiej linii szukać tego tłumaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Ale jakiego tłumaczenia? Ja nawet nie wiem co może u @hadam powodować wylot, ale log wskazuje na plik _tracking_of_mobile_all.script . Porównywałem go z rosyjskim odpowiednikiem i poza miejscami w których tekst musiał być zmieniony z polskiego na rosyjski to nie różnią się niczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczepan9205 Nie znalazłem błędów. Ale ten plik co mi przysłałeś, jest kodowany na 1250. Jeśli oryginał był w UNIX, to to może być przyczyną.

Ale zastanawia mnie, bo w tym pliku nie znalazłem nic na temat użycia lekarstw, czy błąd nie wystąpił tam, gdzie są opcje ich użycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Porównałem przed chwilą wszystkie pliki ze skryptów z rosyjskimi oryginałami i tam gdzie rosyjskie były w UNIX, a polskie nie to poprawiłem na UNIX. Wysłałem @hadam na PW cały folder scripts do podmiany, zobaczymy czy to pomoże na jego wylot :) Jak pomoże no to chyba już nie powinno być więcej niespodzianek.

EDIT. Więc tak panowie - podesłałem @hadam poprawione skrypty - ze zmienionym kodowaniem na UNIX tak jak podpowiadaliście i odpisał, że zaczęło wszystko działać jak trzeba i ma później dać znać czy ma jeszcze jakieś problemy czy nie - jak nie będzie problemów to wstawię zaktualizowaną wersję spolszczenia ;) 

  • Super 1
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem, odpalam instalator i wywala komunikat "nie znaleziono plików dla ISArcExtract". Ktoś wie o co może chodzić ? 

I po zamknięciu pojawia się coś takiego w notatniku:

Spoiler

Особенности Репака:
Игра:
- Ничего не вырезано 
- Ничего не перекодировано
- Версия игры: 1.0006
- Версия мода: неофициальный патч 3.5.6 Beta

Дополнения:
- Autumn Aurora 2.1 - интегрировано
- Не заканчивающиеся болты - интегрировано
- Спавнер (акт. F1) - установка по желанию
- Убрать шатание при прицеливании - установка по желанию
- Погодные паки - установка по желанию (Погодный пак ставить только одни из имеющихся, если хотите другой, тогда старый через менеджер убрать, и установить тогда новый. )

[b]Рекомендации:[/b]
- Если Вам не нравится размытие при движении, тогда в консоли прописать команду r2_mblur 0. 
- Если Вам будет не удобно Шатание камеры ГГ при беге и ходьбе, делаем следующее: идем в папку с репаком, в ней ищем папку _userdata, открываем файл user.ltx через блокнот или любым текстовым редактором, найти по алфавиту строку: cam_inert и выставить значение на 0. По умолчанию там стоит - 0.7, или можно через консоль, ввести команду cam_inert 0
- Так же, если у вас играя на Полном Динамическом освещении, будут по краям тени (проблема с тенями), их можно убрать, : идем в папку с репаком, в ней ищем папку _userdata, открываем файл user.ltx через блокнот или любым текстовым редактором, найти по алфавиту строку: r2_sun_near_border и выставить 1, или можно через консоль, ввести команду r2_sun_near_border 1
- Еще рекомендую Вам делать сохранения игры через консоль, и второй вариант - нажимаете Esc и еще нажимаете F8. 

Важно:
- Владельцам Windows 7/8/10, если включен "Контроль учетных записей (UAC), запускать игру с правами администратора.
- Если не будут работать сохранения в игре, тогда запускать игру с правами администратора.
- Если не будет запускаться игра, пробуем удалить файл user.ltx из папки userdata, в корне игры.
- Не ставить репак на диск "С" (там где Windows)
- Владельцам Windows 8/10, если при запуске мода вылет, в ярлыке поставить совместимость с Windows 7.

╔➛ Моя группа в ВК: https://vk.com/serega_lus
╠➛ Моя группа в Facebook: https://goo.gl/xK32FK  
╚➛ Канал в Discord: https://discord.gg/Y7yRWbM

■ Если Вам нравятся мои репаки, Вы можете поддержать меня рублем, Донат:
💰 WebMoney: R384680953438 / Z289264841344 / U929197001434 
💰 Visa QIWI Wallet (Киви Кошелёк): +380996577395
💰 Visa QIWI Wallet (Киви Кошелёк): https://goo.gl/hvaJDc
💰 Donatepay: http://donatepay.ru/donation/serega_lus
💰 Donationalerts: http://www.donationalerts.ru/c/serega_lus

Z góry dziękuje 

Edytowane przez Monolithalian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Monolithalian googlnij sobie ten IsArExtract, wygląda, że niby uszkodzona jest taka biblioteka .dll w systemie albo jej brak?

A może jakaś stara wersja.

Za dużo w necie nie ma, raczej pare filmików jak to niby naprawić.

Nie przeglądałem tematów ani nie oglądałem filmów na yt ale pewnie będą radzić pobrać taki plik odpowiedni dla systemu jakiego się używa.

Jeśli by cię na to podkusiło to w ostateczności szukaj na legitnych stronach, np Microsoftu.

Ale, że za dużo o tym błędzie nie ma to ja bym raczej najpierw dobrze poczytał o co chodzi, co pomaga. Żeby czegoś nie zrypać albo nie wrzucić jakichś plików z wkładką z dziwnych stron :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to tylko u mnie takie problemy, ale w repacku z folderem bin jest coś bardzo nie tak. 

Sama gra niby działała, ale nie odtwarzały się dźwięki. Spróbowałem użyć plików .dll z oryginalnego cienia(okazało się że w porównaniu do normalnego cienia, folder z repacka jest bardzo wybrakowany), i po przerzuceniu czegoś o nazwie "wrap_oal.dll" audio zaczęło działać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Monolithalian @tom3kb Nie nie jeśli chodzi o ten problem to @hadam miał podobny problem - wystarczy zmienić nazwę folderu do jakiego mod się ściągnął na taki, który nie ma w nazwie rosyjskich liter i wtedy instalator ruszy więc w skrócie - zmieniacie nazwę z rosyjskiej na np. Złota Kula + AA 2.1 i wtedy instalka powinna ruszyć.

@PainChiller Nie wiem czy dobrze obstawiam, ale problemy z dźwiękiem mogą być przez to, że albo nie masz zainstalowanego OpenAl (który w sumie jest wymagany do większości modów pod Stalkera, albo nie masz jakiś bibliotek C++).

  • Super 1
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Szczepan9205 napisał:

@Monolithalian @tom3kb Nie nie jeśli chodzi o ten problem to @hadam miał podobny problem - wystarczy zmienić nazwę folderu do jakiego mod się ściągnął na taki, który nie ma w nazwie rosyjskich liter i wtedy instalator ruszy więc w skrócie - zmieniacie nazwę z rosyjskiej na np. Złota Kula + AA 2.1 i wtedy instalka powinna ruszyć.

 

Faktycznie, pomogło

 

Mam inny problem. Docieram do posterunku, jestem uwięziony, biorę lek na podwyższenie ciśnienia, ale nic się nie dzieje, dalej mam ten sam dialog z żołnierzem. O co chodzi ? To jakiś bug ? Dodatkowo przy klikaniu tego leku słyszę w tle dźwięk erroru

 

 

Edytowane przez Monolithalian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PainChiller To nie wiem o co może chodzić 😕 Jeśli chodzi o wiedzę techniczną na temat Stalkera to raczej z nią kiepsko u mnie także nie jestem w stanie Ci nic podpowiedzieć niestety 😕 

@Monolithalian A pobrałeś nową wersję spolszczenia? Ja przed chwilką u siebie to sprawdziłem i po wstrzyknięciu morfiny żołnierz miał chyba 2 lub 3 razy pod rząd ten sam dialog to dorzuciłem potem do tego ibuprofen i dopiero poszło :P Spróbuj tak i jeśli masz starszą wersję spolszczenia to pobierz nową i podmień pliki bo wczoraj o 14 wstawiłem świeżą, która naprawia problem ze kilkoma skryptami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, coś z tym modem jest u mnie bardzo nie tak.

Każde użycie przedmiotu powoduje jego usunięcie a towarzyszy temu dźwięk windowosowego błędu oraz pojawienie się czegoś takiego na pulpicie:x5.PNG.dcdc6dabdb459c588eaf4e1ee6919fd2.PNG

 

Chyba będę musiał sobie odpuścić to podejście :P

Edytowane przez PainChiller
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.