Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

PODBICIE TEMATU:

@tom3kb  Pamiętam, że w moda grałeś dawno, ale może pamiętasz - lub zapisami odtworzysz sobie pamięć - gdzie na MW koło bagienka znajduje się plecak Striełoka z kodem do labu na Radarze. Dwa inne plecaki znalazłem. Przy bagienku są plecaki, ale puste. Na razie mam takie części kodu: 2-91 i 1-72. Bez trzeciej części nie mam sensu grać dalej.

DODANO: Tak to bywa, prosi człek o pomoc i zaraz znajduje sam.

W spojlerze screeny gdzie schowano plecak Striełoka na Magazynach.

Patrzy ten, kto sam nie znajdzie.

Spoiler

Kilka razy przechodziłem przez krzak, ale wypędzała mnie radiacja. Trzeba w krzak wejść, i w samym środku popatrzeć pod nogi.

ss_administrator_04-02-19_14-26-42_(l07_military).thumb.jpg.3ccbc2c6320f7af42e6fb1654c696c20.jpgss_administrator_04-02-19_14-26-16_(l07_military).thumb.jpg.8742b2200c824d1d7d846d4a44334ce4.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2012 o 17:33, apg2312 napisał:

Opisane są wszystkie trzy schowki Striełoka Dołączona grafika Trzeba poczytać temat.

A serio, to drugi schowek jest na MW, w krzaku przy ogrodzeniu z lewej strony bagienka, a trzeci na dachu hali na lewo od wejścia do fabryki na Jantarze.

@kondotiermoże pomoże podpowiedź od apg.

 

@edit. O widze już niepotrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem PDA powinnościowca na Wysypisku. Poszedłem do dolinki z mięsaczami. Mięsacze i zabłąkana pijawka zabite i .... I nie ma nic, aż po tunel, oprócz dwóch dzików. Co tu i gdzie trzeba znaleźć. Aby było łatwiej odpowiedzieć, daję screena.

ss_administrator_04-02-19_22-35-17_(l02_garbage).thumb.jpg.16564fdb0ce1d1985feab2753da0020a.jpg

Miało się coś błyszczeć, ale się nie błyszczy. Żadnych trupów nie ma. Przejrzałem temat, nie znalazłem odpowiedzi.

DODANO:

Będąc następnym razem na Wysypisku, ponownie przeszedłem teren "żerowania świń". I trup powinnościowca się pojawił.

ss_administrator_04-05-19_12-24-38_(l02_garbage).thumb.jpg.cd077e7d766e18709fb9aa36b1f16943.jpgss_administrator_04-05-19_12-27-38_(l02_garbage).thumb.jpg.1b47b41f3a9fa4335603eda2ae8168c1.jpgss_administrator_04-05-19_12-24-05_(l02_garbage).thumb.jpg.8a465919b3b20d9d958ca10cdcf0b280.jpg

Zadanie zaliczone.

Ale moda nie będzie mi dane zaliczyć. Coś się skiepściło, po otrzymaniu od Diegtiarowa zadania zbadania CEA.

Problemem jest to, że informację która powinna się pojawić po wejściu do Prypeci o dołączeniu do stalkerów, otrzymuję dopiero po dotarciu na CEA.

Prypeć miałem pustą, CEA od wejścia do zejścia do sarkofagu też. Tu zostało zaliczone zadanie odnalezienia tego wejścia. Czyli niby w porządku. Ale na dole tylko trzy burery do wycięcia, przy spełniaczu nic się nie dzieje. Droga do sterowni monolitu i sama sterownia ( krąg z lampionami ) nie wywołuje akcji.  Na CEA 2, teleporty działają, ale bez tego ostatniego. Tam brak reakcji. Powtórne wejście do Prypeci, z tym samym brakiem informacji.

Czyli że dla mnie to koniec gry. Dam jeszcze kilka screenów z widoczkami i pa pa.

ss_administrator_04-05-19_11-44-28_(l10_radar).thumb.jpg.1340cffcefeb037d63bc3876ec744392.jpgss_administrator_04-05-19_11-40-52_(l10_radar).thumb.jpg.acb5d714ae8119e603b08c33d5162e5c.jpgss_administrator_04-05-19_11-31-24_(l10_radar).thumb.jpg.c1b63fb143c3d5689aa8be876eecab8c.jpgss_administrator_04-05-19_11-26-39_(l10_radar).thumb.jpg.6e45c4f0519b67b18e90e9e813eb4624.jpg

ss_administrator_04-05-19_12-29-32_(l02_garbage).thumb.jpg.98f3109010548c4fc41ad9f325d9e4a9.jpgss_administrator_04-05-19_13-09-04_(l05_bar).thumb.jpg.78b827e8321cb9c52bb941b8072b2c2b.jpgss_administrator_04-05-19_15-45-28_(l12_stancia_2).thumb.jpg.03fe7d2733dda3ea5b822d885e074a29.jpgss_administrator_04-05-19_16-06-55_(l12_stancia_2).thumb.jpg.fe870e9fbc8fa8c612d9d722128f735c.jpg

I gdzie w Dolinie Mroku szukać gaussa. Patrzy kto chce.

Spoiler

ss_administrator_04-05-19_12-43-52_(l04_darkvalley).jpgss_administrator_04-05-19_12-44-04_(l04_darkvalley).jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Za chińskiego boga nie mogę znaleźć dokumentów w skrytce Striełoka na Agropromie.

Zaczynałem dwa razy od wejścia na Agro, ale nie pomogło.

Obejrzałem x filmików, na których stoi jak wół, że powinny być w tej wnęce w ścianie,gdzie w podstawce leży fleszka, tylko ich nie ma.

W jednym filmiku (od Shkreka) było info, że mogą być pod betonowymi schodami (tam, gdzie skrętak), ale nie było to pokazane, bo Shkrek sam ich nie znalazł...

Proszę o pomoc, bo już mnie coś trafia, kiedy n-ty raz próbuję i dalej d-4 z tyłu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier O kutfa. Pardon my french.

Iwaszyn nic nie mówił o papierach na Kordonie, tylko od razu: Agroprom, pierwszy kompleks. Nic o podziemiach tak naprawdę.

Gdzie by były te papiery na Kordonie? Chyba nie masz na myśli Lokomotywy?

Edytowane przez bacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bacenty  Poradnik przechodzenia to nie ode mnie, lecz od @vidkunsen. A dokument znajdujesz przy jednym z zaginionych żołnierzy na Wysypisku. Pomyliłem lokacje, bo ciągle się na Kordon wraca.

Musiałeś nie odnaleźć wojaka z papierem, bo w tym modzie raczej to co potrzebne, jest tam gdzie być powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, @vidkunsen, ale wracałem kilka razy. Wychodziłem i wracałem, wczytywałem ponownie save'a sprzed wejścia na Agro, obleciałem całą lokację, znalazłem nawet jakiś papier na drugim kompleksie Agro, który mówi konkretnie o wejściu do podziemi przez ten "komin", który jest teraz jedyną opcją. I za każdym razem leciałem jak kto głupi do schowka Striełoka, mając nadzieję, że te cholerne dokumenty się wreszcie zespawnują. Sprawdzałem też pod schodami do tunelu z elektrami, bo wg niekórych filmów - tam mogą być też. A ostatnio gdzieś wyczytałem, że są na ciężarówce, gdzieś na lewo od wejścia...

@kondotier Znalazłem zaginiony oddział: por. Baranowskij, por. Stiepczin, por. Kondratienko i dowódca (chyba, bo miał papier) por. Guriewicz. Ten ostatni był w posiadaniu dokmentu XX96X, jego opis obok. Dalsze polecenie Iwaszyna dalej:

ss_baca_04-19-19_02-12-19_(l01_escape).jpg

ss_baca_04-19-19_02-12-11_(l01_escape).jpg

ss_baca_04-19-19_02-06-47_(l01_escape).jpg

HA! EUREKA!!! Rzeczywiście są na ciężarówce! Sorki za zamieszanie, ale naprawdę starałem się iść wg solucji, tyle że to nie ta edycja.

Edytowane przez bacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bacenty  Dostałeś więc nauczkę, że trzeba grać tak jak w Twojej grze mod Cię prowadzi zadaniami. Oglądanie cudzej gry i próba naśladowania, przeważnie tak się kończy.  Owszem, z wszelkiego rodzaju poradników, filmików można korzystać ( też to robię ), ale po zrobieniu zadania. Ale dotyczy to przeważnie możliwości opuszczenia jakiegoś ciekawego schowka. Albo gdy coś nie wyszło i trzeba porównać dlaczego.

A tę błędną podpowiadaczkę, nie dla tej wersji moda, to sobie podaruj. Tylko narobi Ci kłopotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem sytuacja jest poważniejsza. Zakończyłem zadania od Iwaszyna, który wysłał mnie do Baru, spotkać się z Informatorem.

Wchodzę na lokację, biorę zadanie od Kicenki i likwiduję stado kundli, dostaję nagrodę i idę w kierunku samego Baru. Schodzę na dół i za chwilę rozlega się ostrzeżenie o emisji - za moment następuje wylot bez loga...

Save'y sprzed wejścia na lokację (hkmp5a3) i po otrzymaniu nagrody od Kicenki (kundle+...):

hkmp5a3..dds hkmp5a3.sav kundle+kotlet+3k.dds kundle+kotlet+3k.sav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objaw:

W dniu 29.06.2012 o 21:05, jurek48 napisał:

Proszę o wyjaśnienie co ten błąd oznacza:


FATAL ERROR
[error]Expression : vertex || show_restrictions(m_object)
[error]Function	 : CPatrolPathManager::select_point
[error]File		 : E:stalkerpatch_1_0004xr_3daxrGamepatrol_path_manager.cpp
[error]Line		 : 155
[error]Description : any vertex in patrol path [sus_guard] in inaccessible for object [suslov]

 

Lekarstwo:

W dniu 29.06.2012 o 21:07, malakas napisał:

Biegnij szybko wystrzelać snorki przy ogrodzeniu po prawej stronie... nie myśleć o usunięciu Susłowa bo jest potrzebny i to nie Soljanka... :smile: . Na Jantarze są słabo zrobione skrypty dla strażników z Czystego Nieba.

Niestety, nie mam jak zaaplikować lekarstwa, bo wylot następuje po odejściu może 10 m od punktu przejścia z Dziczy.

Znaczy, dopóki się nie ruszam za bardzo ze strefy przejścia, to nie ma wylotu.

Próbowałem wyjścia z lokacji i powrotu, wejścia nocą i dniem. Nic. Wcześniej byłem na Jantarze po Leczący Beryl i wszystko było OK...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bacenty  Wygląda na to, że Susłow albo się nieodpowiednio pojawił na lokacji, albo go Ci ochroniarze bunkra zablokowali.

Masz dwie możliwości.

1. Wejdź na Jantar z innej lokacji.

2. W gamedata/config/alife i na linii  switch_distance    = zmniejsz trzykrotnie wartość jaka jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier ad 1. A da się? Mam tylko jedno wejście na Jantar, z Dziczy właśnie... Może później coś się otworzy.

ad 2. Spróbuję. edit - Próbowałem. Zabiłem 4 snorki i 2 zombie koło śmigłowca. Nic nie dało.

Potem zabiłem wszystkie (chyba) snorki w kompleksie i kilka zombiaków. Nadal nic.

Zmniejszyłem switch distance dosłownie do 1 m i wszedłem do bunkra. Susłow pojawia się za drugimi drzwiami zaraz po przekroczeniu przeze mnie progu. Pojawia się, bo wcześniej go nie ma. Nie ma też Sacharowa.

Po zmniejszeniu switch distance do 0,5 m Susłow się w ogóle nie pojawia - nie ma wylotu (hurra...), ale nadal nie ma Sacharowa, bo biurko za okienkiem jest szersze i switch nie sięga. edit - Ogarnąłem na razie, X-16 splądrowane.

Edytowane przez bacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W tym modzie idzie jakoś zobaczyć właściwości artefaktów? Jest tylko nazwa, opis na pół strony masła maślanego o arcie ALE nie ma statystyk. Z pamięci coś kojarzę które za co ale w modzie mogą być zmienione statystyki no i ... np: kryształ odejmował radiacje(najlepszy art od tego) tu ją dodaje ...  co za g...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.