Skocz do zawartości
kondotier

PROBLEMY FABULARNE w Reborn Duplikat 7.63

Rekomendowane odpowiedzi

@qqprim  Tak, OldMan to dawniej kazik. Zresztą przyzwyczajał do zmiany nicka. Był kazik-OldMan, polem OldMan-kazik i na koniec został tylko OldMan.

Bardzo się cieszę, że zaliczyłeś zadanie i ciągniesz dalej. Jak sam widzisz, ogrom lokacji, zadań, itemów jest potężnym obciążeniem dla procesora. Tak że nawet jak wszystko gra, ale pograłeś dłużej, warto conajmniej wyjść z gry na pulpit i załadować na nowo. Mod wtedy ma możliwość oczyścić plik wymiany.

No i :viva:.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

:pomocy:! wygląda, że stoję w martwym punkcie.

1. co trzeba zrobić, by odblokowały się wejścia na bagna i na topiel?

2. co trzeba zrobić po zapłaceniu i dostarczeniu mózgów sacharowowi, by pchnąć dalej fabułę (wita mnie "jak postępy młody człowieku"  lub coś podobnego)?

3. czy mam reanimować kła ze wschodniej prypeci (ciało jest w części za drutem kolczastym i dwa teleporty/portale nic z nim nie robią - nie próbowałem jeszcze tachać się z nim na północ, ale nie wiem, czy tam bez skakania dotrę do jakiegoś teleportu)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@qqprim - Czy już przyszli Ci na Agroprom naukowcy z Bagien i zaprowadziłeś ich na Jantar? Jeśli tak, to musi przyjść SMS że na Bagnach czeka Doktor. Jak go nie ma, widocznie jeszcze nie nadszedł czas.

Na Topiele nie trzeba wchodzić. Wystarczy że będąc z zadaniami na Obrzeżach, zaliczysz tylko teleport. Ta lokacja jest zabugowana, bo jest przygotowywana dla 2.części, czyli Źródła. Ale jeśli masz życzenie, możesz po Topielach pobrodzić. Jest kilka ciekawych zadań na inteligencję.

Sacharow tak długo ma ten kwest, aż wykonasz ileś tam zadań fabularnych. Trzeba robić i czekać. A że mod indywidualista, nie da się określić, co Ci jeszcze zalega.

Żadnego ze znalezionych trupków nie reanimujesz na miejscu znalezienia, ale musisz wszystkich dotargać do labiryntu na sam wierzch. Kłów w Prypeci jest kilku. Zajmij się tym, którego znajdziesz w szkole. W niej też masz stosowny teleport

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

naukowca w liczbie 1 z bagien odprowadziłem na jantar już dawno (więcej ich nie było bądź może nie przeżyli, ale w problemach bądź poradniku też ktoś pisał o przeprowadzaniu właśnie tego gościa, bo długo stał przed teleportem prowadzącym na jantar i nie chciał przejść), ale sms albo nie przyszedł albo go przeoczyłem (było to daaawno temu).

co do reanimacji , to reanimowałem już lukę i ducha, więc wiem gdzie, ale tak przypuszczałem, że może być kilku kłów (jakoś to wynikało chyba z treści gry), a z tym były kłopoty jak opisałem; mam go szukać w szkole w prypeci wsch.? (pamiętam, że tam na dole były zaznaczone jakieś zwłoki - być może jakiegoś wcielenia kła - sprawdzę); jeśli to trzyma fabułę to ok, ale boje się, że coś innego, a przeglądając poradnik cichego, to zrobiłem już wszystko co on (a nawet więcej), a on już miał pootwierane przejścia na topiel i bagna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@qqprim - Przejście na Topiele można otworzyć łażąc po lokacjach prawostronnych. A próbowałeś przejść z Agro na Bagna? Tylko nie pamiętam, który to ma być Agroprom. Ja chyba SMSa dostałem po zrobieniu Doliny Kamieni i powrocie do Sacharowa. Dla każdej gry, ten moment jest w innym czasie, w zależności od gry. Byłeś już u Strażników Mapy? Część teleportów jest od tego zależna.

A przy okazji takie coś. Dostęp do moda na rusforum Rebornów, został zablokowany. Powodem były hakerskie włamania do Źródła, które jest razem z nim. Tak, że jeśli masz zachowanego spakowanego moda z wszystkim co do gry potrzebne, oraz na tyle miejsca aby go zachować, nie usuwaj. Albo jak możesz, wrzuć na jakiś hosting, który nie zniknie. Możesz być skarbnicą dla innych graczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, qqprim napisał:

1. co trzeba zrobić, by odblokowały się wejścia na bagna i na topiel?

Aby otworzyć przejście na Bagna należy na Martwym Kordonie wykonać zadanie na zebranie bojowników Związku Radzieckiego (pojawi się tam również Przewodnik). Na Bagnach spotkasz się z Bagiennym Doktorem (info od Striełoka zaraz po pojawieniu się na Bagnach). Od Doka otrzymasz naprowadzenie na wejście do Topieli i będziesz musiał przeżyć tam trzy dni. 

2. co trzeba zrobić po zapłaceniu i dostarczeniu mózgów sacharowowi, by pchnąć dalej fabułę (wita mnie "jak postępy młody człowieku"  lub coś podobnego)?

Nie pamiętam już kolejności zadań, ale chyba było tak: zebranie pieniędzy i mózgów, dokumenty z X-16 i X-18, 6 dokumentów z X-8.

3. czy mam reanimować kła ze wschodniej prypeci (ciało jest w części za drutem kolczastym i dwa teleporty/portale nic z nim nie robią - nie próbowałem jeszcze tachać się z nim na północ, ale nie wiem, czy tam bez skakania dotrę do jakiegoś teleportu)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no to d... zbita, bo szef bojowników zginął przed ich zebraniem do kupy w grocie; potem pojawił się przewodnik, ale nie było chyba z nim żadnej opcji dialogowej (bo raczej jakiejś się spodziewałem)  - chyba, że nie miałem przy sobie dyskietki o wojnie (mam takie dwie - jedna od kogoś kupiłem, a druga chyba była w trupie tego dowódcy sojuza. sprawdzę - pójdę tam jeszcze raz z dyskietką.

@Anton Gorodecki sprawdziłem i nie wygląda dobrze:( -  jest tam 11 bojowników + przewodnik i nikt raczej (a na pewno przewodnik) nie ma w ogóle opcji rozmowy (dyskietki o zakończeniu wojny mam ze sobą).

co do sacharowa raczej wszystkie te dokumenty mu dostarczyłem (o ile pamiętam, było to etapami - brał niektóre i wysyłał po następne) i forsę też i kazał czekać na powiadomienie, ale od dłuższego czasu głucho z jego strony - odwiedziny też nic nie pomagają.

Edytowane przez qqprim
dodanie treści

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wygląda na to, że przełamałem impas! był to akt rozpaczy, ale dopracowany w powtórnym przejściu dał rezultat!

otóż granatami dymnymi przegoniłem przewodnika z pieczary i wtedy pojawiła mu się opcja dialogowa.

wygląda na to, że chyba musimy mu dać dokument, bo tylko wtedy dostałem info o nowych terytoriach; poszedłem na bagna z kordonu i pogadałem z doktorem, ale nic mi nie mówił o topieli - może trzeba pójść od agropromu - spróbuje przy najbliższej sposobności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi