Skocz do zawartości

PROBLEMY FABULARNE w Reborn Duplikat 7.63


kondotier

Rekomendowane odpowiedzi

naukowca w liczbie 1 z bagien odprowadziłem na jantar już dawno (więcej ich nie było bądź może nie przeżyli, ale w problemach bądź poradniku też ktoś pisał o przeprowadzaniu właśnie tego gościa, bo długo stał przed teleportem prowadzącym na jantar i nie chciał przejść), ale sms albo nie przyszedł albo go przeoczyłem (było to daaawno temu).

co do reanimacji , to reanimowałem już lukę i ducha, więc wiem gdzie, ale tak przypuszczałem, że może być kilku kłów (jakoś to wynikało chyba z treści gry), a z tym były kłopoty jak opisałem; mam go szukać w szkole w prypeci wsch.? (pamiętam, że tam na dole były zaznaczone jakieś zwłoki - być może jakiegoś wcielenia kła - sprawdzę); jeśli to trzyma fabułę to ok, ale boje się, że coś innego, a przeglądając poradnik cichego, to zrobiłem już wszystko co on (a nawet więcej), a on już miał pootwierane przejścia na topiel i bagna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@qqprim - Przejście na Topiele można otworzyć łażąc po lokacjach prawostronnych. A próbowałeś przejść z Agro na Bagna? Tylko nie pamiętam, który to ma być Agroprom. Ja chyba SMSa dostałem po zrobieniu Doliny Kamieni i powrocie do Sacharowa. Dla każdej gry, ten moment jest w innym czasie, w zależności od gry. Byłeś już u Strażników Mapy? Część teleportów jest od tego zależna.

A przy okazji takie coś. Dostęp do moda na rusforum Rebornów, został zablokowany. Powodem były hakerskie włamania do Źródła, które jest razem z nim. Tak, że jeśli masz zachowanego spakowanego moda z wszystkim co do gry potrzebne, oraz na tyle miejsca aby go zachować, nie usuwaj. Albo jak możesz, wrzuć na jakiś hosting, który nie zniknie. Możesz być skarbnicą dla innych graczy.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, qqprim napisał:

1. co trzeba zrobić, by odblokowały się wejścia na bagna i na topiel?

Aby otworzyć przejście na Bagna należy na Martwym Kordonie wykonać zadanie na zebranie bojowników Związku Radzieckiego (pojawi się tam również Przewodnik). Na Bagnach spotkasz się z Bagiennym Doktorem (info od Striełoka zaraz po pojawieniu się na Bagnach). Od Doka otrzymasz naprowadzenie na wejście do Topieli i będziesz musiał przeżyć tam trzy dni. 

Godzinę temu, qqprim napisał:

2. co trzeba zrobić po zapłaceniu i dostarczeniu mózgów sacharowowi, by pchnąć dalej fabułę (wita mnie "jak postępy młody człowieku"  lub coś podobnego)?

Nie pamiętam już kolejności zadań, ale chyba było tak: zebranie pieniędzy i mózgów, dokumenty z X-16 i X-18, 6 dokumentów z X-8.

Godzinę temu, qqprim napisał:

3. czy mam reanimować kła ze wschodniej prypeci (ciało jest w części za drutem kolczastym i dwa teleporty/portale nic z nim nie robią - nie próbowałem jeszcze tachać się z nim na północ, ale nie wiem, czy tam bez skakania dotrę do jakiegoś teleportu)?

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to d... zbita, bo szef bojowników zginął przed ich zebraniem do kupy w grocie; potem pojawił się przewodnik, ale nie było chyba z nim żadnej opcji dialogowej (bo raczej jakiejś się spodziewałem)  - chyba, że nie miałem przy sobie dyskietki o wojnie (mam takie dwie - jedna od kogoś kupiłem, a druga chyba była w trupie tego dowódcy sojuza. sprawdzę - pójdę tam jeszcze raz z dyskietką.

@Anton Gorodecki sprawdziłem i nie wygląda dobrze:( -  jest tam 11 bojowników + przewodnik i nikt raczej (a na pewno przewodnik) nie ma w ogóle opcji rozmowy (dyskietki o zakończeniu wojny mam ze sobą).

co do sacharowa raczej wszystkie te dokumenty mu dostarczyłem (o ile pamiętam, było to etapami - brał niektóre i wysyłał po następne) i forsę też i kazał czekać na powiadomienie, ale od dłuższego czasu głucho z jego strony - odwiedziny też nic nie pomagają.

Edytowane przez qqprim
dodanie treści
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to, że przełamałem impas! był to akt rozpaczy, ale dopracowany w powtórnym przejściu dał rezultat!

otóż granatami dymnymi przegoniłem przewodnika z pieczary i wtedy pojawiła mu się opcja dialogowa.

wygląda na to, że chyba musimy mu dać dokument, bo tylko wtedy dostałem info o nowych terytoriach; poszedłem na bagna z kordonu i pogadałem z doktorem, ale nic mi nie mówił o topieli - może trzeba pójść od agropromu - spróbuje przy najbliższej sposobności.

p.s. podejście od agropromu nic nie zmieniło - nadal nie ma info, że mam iść na topiel

Edytowane przez qqprim
dopisanie ps
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i znowu stoję:( jak się zorientowałem, by iść na topiel trzeba mieć 6 dokumentów psi-pięści: mam 1, 2, 4, 5 i 6 (nie mają żadnych tytułów - w poradniku cichego był raz wymieniony tytuł); gdzie znajdę 3?

cichy opisywał, że jakiś był w schowku kupionym od Bojca,

Cytat

 W czerwonym Lesie odnalazłem radiostację w schowku. Załatwiłem pseudo-giganta - z granatnika najskuteczniej go wykończyć. Nie brałem zadania na oczyszczenie pola z mutantów - nie zalicza się po wykonaniu. Warto mieć gotówkę by kupić schowki u Bojca po załatwieniu Straży Perymetru. Pojawia się on w jaskini. W jednym z nich za 100000 jest dokument potrzebny nam, mówiący o PSI - pięści

tylko gdzie ewentualnie tego faceta szukać, w której jaskini?

Edytowane przez qqprim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@qqprim - Nawet podczas gry, nie łączyłem numerów dokumentów z ich numerami. Ale w poradniku cichego są wszystkie miejsca. I chyba je zgrupował.

Znalazłem taką ściągawkę. Górne jej rzędy pokazują gdzie są te dokumenty. Jak zwykle dupki pododawały swoje wypociny.

https://www.google.com/search?q=Reborn+Двойники+Все+документы+пси+кулак+гид&client=firefox-b&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjj0rHBwu_bAhXDVywKHcD9AQUQsAQIVw&biw=1920&bih=926

Tyle pamiętam, że na Kordonie są dwa. Jeden nad tym tunelem z teleportem na Bagna, a drugi w tej radioaktywnej niecce śmietnikowej.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam.

Jestem obecnie w Warlabie, wszedłem do pomieszczenia po schodach, wyświetlil mi się komunikat " nowy p.r.i.o.r.y.t.e.t - znaleźć bezpieczniki". Wtedy też pojawił się jakiś doktorek w Warlabie. W pomieszczeniu pod schodami byłem o wiele wcześniej i te bezpieczniki są już włączone... I chyba przez to nie mogę przejść z generatorów do MZ2 ( komunikat "null-port do MZ 2. Prosto pod anteny na pewną śmierć. Nieaktywny. Aktywujące zdarzenie w tej pętli jest nieaktywne." Dodam, że nie mogę też przejść z Przedmieścia do Przedzonia - "przejście nie wrosło".. Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paolo_15  Nie "jakiś doktorek", tylko ważna postać kwestowa. Musi wyżyć i musisz z nim pogadać.

A Komunikat "przejście nie wrosło" świadczy o tym, że coś Ci w grze zalega. W PDA sprawdź zadania wiodące, ale też i te dodatkowe z grugiej linii, czy nie masz tam zadań zasłoniętych tym wyświetlanym. Mimo że możesz w modzie biegać gdzie chcesz i kiedy chcesz, to ma on jednak linię scenariusza którą trzeba zachować, aby popchnąć fabułę. Jest też możliwe, że do Przedzonia trzeba będzie wejść z innej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

@DaarMoo Oj, grałem tak dawno że ...:070:. Daj linka do tego filmiku z Azotem, to może z dialogu coś wyniknie, albo będzie to w komentarzu Likwidatora.

A co dotyczy tych pancerzy monolitu, to albo są na Radarze, albo aż na CEA. Radzę zobaczyć do poradnika który zrobił cichy. Tyle że on grał bez tłumaczenia, więc nicki NPCów są rosyjskie.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://stalkermod.ru/forum/91-reborn/151399-aktualnye-voprosy-i-otvety-po-modu-reborn-dvojniki.html

Powinno być tutaj. Dziś jednak nie znalazłem. Pewnie byłem za mało dokładny, a za bardzo pochłonięty grą.

Dzięki za podpowiedź w sprawie pancerzy @kondotier

Edytowane przez DaarMoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
16 minut temu, Sidorowiczcz napisał:

w tunelach starego metra pod Agropromem 

jeden skoczek znajduje się zaraz obok nas w miejscu do którego przenosi nas teleport

kompas znajduje się obok teleportu w czerwonym lesie

a gdzie jest drugi kompas?

O jaki kompas Ci chodzi?

A może chodzi Ci o któregoś ze skoczków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sidorowiczcz

1. Nie trzymaj sie kurczowo żadnego poradnika. Bo w Rebornach nie ma czegoś takiego jak dwie identyczne rozgrywki. Czyjejś rozgrywki nie powtórzysz.

2. Kompasy znajdziesz w zależności od tego jak Cię mod poprowadzi i jak wykonujesz zadania. Wcześniej albo pózniej je znajdziesz.

W tym modzie wazne są arty teleportacyjne czyli skoczki. Jeden w podziemiach agro, dwa w Rudym Lesie, na magazynach wojskowych, x18, metro, CEA  i jeszcze gdzieś, już nie pamiętam, ale są do znalezienia i to niektóre w dwóch egzemplarzach.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, wariat napisał:

@Sidorowiczcz

1. Nie trzymaj sie kurczowo żadnego poradnika. Bo w Rebornach nie ma czegoś takiego jak dwie identyczne rozgrywki. Czyjejś rozgrywki nie powtórzysz.

2. Kompasy znajdziesz w zależności od tego jak Cię mod poprowadzi i jak wykonujesz zadania. Wcześniej albo pózniej je znajdziesz.

W tym modzie wazne są arty teleportacyjne czyli skoczki. Jeden w podziemiach agro, dwa w Rudym Lesie, na magazynach wojskowych, x18, metro, CEA  i jeszcze gdzieś, już nie pamiętam, ale są do znalezienia i to niektóre w dwóch egzemplarzach.

 

w takim razie jaki jest cel Doppelgangera? a raczej co trzeba zrobić żeby ukończyć mod?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sidorowiczcz  Przecież cel moda wyznaczony Ci został przez tego przezroczystego, odzyskać utracone Artefakty Śmierci, po wykonaniu jego zadań. Drugim wyznaczającym cel moda jest Fejk. Masz odnaleźć dla niego przejścia. Są to tylko specyficzne teleporty, dotarcie do których potwierdzane jest grzmotem. Które to są, opisałem w temacie moda. Aby to wykonać, musisz przejść przez mnóstwo zadań i różnych teleportów. Mod nie mówi jakich, ale za to jak chyba już pisałem, informuje Cię napisem, jaki masz % poprawności gry. Bardzo istotnym w modzie jest takie poprowadzenie gry w jego początkowej fazie ( gdzieś tak do połowy moda ) aby dostać info o spotkaniu z Doktorem na Bagnach. Bez tego nie przejdzie się do jakby drugiego scenariusza tego moda. Tak jak bez ożywienia "martwych" znanych NPCów.

Te teleportacyjne "Skoczki", są w grze bardzo przydatne, ale nie mają żadnego wpływu na prowadzenie rozgrywki zgodnej ze scenariuszem. Dobrze jest posiadać ich komplet, bo czasem pozwolą wybrnąć ze ślepego zaułka w jaki wleziemy, bez długiego łażenia po lokacjach. Ale równocześnie pozbawiają nas możliwości znalezienia istotnych dla scenariusza itemów, teleportów, lub zwyczajnie schowków z przydatnymi rzeczami. Tak, że z nich trzeba korzystać rozsądnie i z umiarem.

A finalną sceną moda jest spotkanie się obu Striełoków. Materialnego i Duplikata.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sytuacja z Bojcem na ten moment?

Straż Graniczna rozbita a jaskina jest pełna mutantów i nikt tam się nie respi

schowek za 100 000 daje jeszcze pare osób w tym Dziadek ale nikt z nich nie daje tego prawdziwego (dają ten z nabojami do graviguna)

mam go szukać gdzieś indziej czy dać sobie spokój z tym zadaniem bo go np. nie ma..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.