Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.01.2017 o 17:14, andrzej75 napisał:

Panowie poratujcie, mam wylot po zniszczeniu nadajnika fal gdy zaczynam odstrzeliwac najemników.


 


FATAL ERROR
 
[error]Expression    : res!=-1
[error]Function      : get_rank
[error]File          : D:\prog_repository\sources\trunk\xrGame\ui\Restrictions.cpp
[error]Line          : 34
[error]Description   : cannot find rank for
[error]Arguments     : wpn_m4
 

 

Miałem ten sam problem. Udało mi się go rozwiązać poprzez podstawienie pliku m4.ltx z moda AZM, po wielu róznych próbach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i następny podobny problem na wysypisku z ak74u na cmentarzysku pojazdów. Po podstawieniu pliku z AZM problem ustał z tym że zamiast ikony ak47u widzę worek z kartoflami. Trudno niech  to będzie worek kartofli byleby strzelał :-) .

Edytowane przez Stanley
zmiana ak47u na ak 74u z powodu pomyłki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stanley  - A nie dodawałeś jakiegoś minimoda na broń? Bo Twoje problemy, a szczególnie ten worek ziemniaków na to wskazuje. Jeśli ten minimod nie jest wykazany jako kompatybilny, to przeinstaluj moda, i graj bez niego. Tyle tylko, że mogą być problemy z wczytaniem zapisów z rozgrywki, bo dodanej przez minimoda broni gra teraz nie znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dodawałem żadnego minimoda na broń. A nie chce mi się stawiać wszystkiego od początku. Worek ziemniaków strzela i to wystarczy. Ta niekompatybilność plików to jak widzę czasami występuje. Na innych forach znalazłem te same problemy. Możliwe ( a raczej bardzo prawdopodobne)  że ma to związek z tym że na tej podstawce miałem też inne mody. Dopuki (a jak na razie działa) mod będzie chodził to grął będę dalej . W ostateczności tym workiem z kartoflami trzeba będzie walić przeciwników po łbach3, byle do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Stanley napisał:

Możliwe ( a raczej bardzo prawdopodobne)  że ma to związek z tym że na tej podstawce miałem też inne mody.

A co za problem skopiować sobie czystą instalację podstawki, żeby nie musieć przy każdym modzie przeinstalowywać albo narażać się na takie problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stanley  Tak jak zauważył @Sierioża, a ja bębnię przy każdej okazji. Podstawka to powinna być święta krowa. Jest na dysku jak ikona.

Aby postawić moda, zrób sobie na nie systemowym dysku czy partycji katalog z jego uproszczoną nazwą, do niego przekopiuj ZAWARTOŚĆ katalogu z podstawką. W pliku fsgame.ltx zmiana ścieżki zapisów tak, aby były robione w katalogu moda. Skrót od silnika na pulpit ze zmianą nazwy na nazwę moda. Sprawdzasz czy się jeszcze na razie podstawka uruchamia. A powinna bez problemu. I dopiero na taką kopię podstawki stawiasz moda. Jest to konieczne, bo coraz częściej w modach są kat bin, z silnikami tylko dla rus podstawek i zmieniające pliki db., też do naszej podstawki nie pasujące. I zaczynają się problemy.

Kopia ma jeszcze jedną zaletę. Możesz mieć na komputerze kilka modów na raz, opartych na tej samej podstawce. I każdy z nich możesz w dowolnej chwili wywalić do kosza, nie czyniąc szkody innym modom, a przede wszystkim dziewiczej podstawce.

Wielu grało w w ZK 2, ale nie pamiętam, aby ktoś zamiast broni miał worek kartofli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no i doszedłem do tego dlaczego były takie problemy (tak myślę). Otóż podstawka po zmianie katalogu bin z moda nie chciała działać  i program wołał o płytę i kod. Po wgraniu fixa z Cenega Poland program działał lecz opisane przypadki powodowały wylot.  Drążyłem dalej temat  i wpadłem na pomysł by zamienić pliki z tego katalogu oprócz plików z nazwą protect . Tym samym skończyły się wypady do samego końca  gry. W bin moda jest parę plików innych niż w podstawce głównie xrRender.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stanley   W bin moda był plik silnika. Wystarczyło bin wkleić bez niego. To on robił problemy.

Tu cytat z opisu instalacji moda : 2. Zainstalować moda dodając kat bin i gamedata. Z kat bin usunąć lub przemianować plik xrEngin.exe. Jest tylko dla rus podstawki.

Pozostałe pliki są konieczne dla właściwej grafiki moda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod praktycznie zakończony, czekam tylko na skontruowanie bioradaru. Fabuła bardzo ciekawa, optymalizacja genialna, grafika na wysokim poziomie. Schowki bardzo trudne do odnalezienia i bez pomocy filmów oraz poradnika nie byłyby do odnalezienia, tu raczej minus. Wczytuje się bardzo szybko. Oprócz problemów które opisałem wcześniej innych w zasadzie nie było. A mój piecyk wcale nie jest wypasiony, wręcz przeciwnie:

* Detected CPU: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E4500 @ 2.20GHz [GenuineIntel], F6/M15/S13, 2200.00 mhz, 89-clk 'rdtsc'
* CPU features: RDTSC, MMX, SSE, SSE2, SSE3, MONITOR/MWAIT, SSSE3
* CPU threads: 2

karta Nvidia GeForce 610,  słaba

system XP

Jedyne co pozostaje po tym modzie to niedosyt pobocznych zadań i nowych fabuł. Może będzie kontynuacja, mam nadzieję.

Podziękowania dla twórców moda  za naprawdę dobrą robotę oraz polonizatorom za bardzo dobre tłumaczenia.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bioradaru nie uzyskałem mimo czekania. Może ma to związek z tym że wcześniej zakończyłem zadania główne, nie wiem. Dostałem osiągnięcie nożownika 1 stopnia  za 100 wykończonych NPC-ów. Nie mam snajpera 1 stopnia mimo wykończenia ponad 1000 osobników, Czyżby trzeba było więcej ?? hmmm. Talizmanów snorka nie spotkałem ani nie było jakichś kwestów na nie, może coś pominąłem w fabule. I taka ciekawostka z mutantami, jak nie wykończy się całej grupy z danego obszaru to nowe się nie zrespawnują.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Sorry,że tak od dupy strony, bo większość już przeszła grę, ja natomiast utknąłem na jednej z początkowych misji i o nią pytam. Mam iść do Limańska i znaleźć na poczcie schowek. Znajduję go, zabieram fanty ze skrzynki pocztowej ale niestety kwest dalej widnieje w PDA jako niezaliczony. Robiłem już 3 razy i za każdym razem dalej widnieje w PDA jako aktualny. Próbowałem pobiegać po zonie ale z Rudego Lasu można wejść na tym etapie tylko do Limańska, Niedźwiedziej nory i na przedpole Jantaru. Nikt nie chce ze mną gadać, zero kwestów... To problem fabularny czy jakieś zbagowanie do ominięcia ?

 

Dzięki za podpowiedzi i pozdrawiam

JR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. O 2giej skrzynce pocztowej. Tej z zombiakami, nibypsami i ślepymi psami. Pierwsza jest zaraz po wyjściu z tunelu, przy pierwszej zgrai zombiaków. Znajduje się w niej kałasz, granaty, PMM i coś jeszcze. Biorę wszystko ze schowka po raz 4ty i nadal nie zalicza zadania...

Jeden kłopot rozwiązany, pojawił się drugi. Wczytałem save z dyskusją z Biesem, który po rozszyfrowaniu dysku kazał iść do Limańska do schowka pocztowego. I ten save a nie już po przejściu na planszę Limańsk, zadziałał ze schowkiem. Kwest zaliczony. Sukces.

Potem pobiegłem do Niedźwiedziej gawry na polecenie Leśnika a do Iwanycza. Zaniosłem lek, znalazłem note, odniosłem bimber, wróciłem do Iwanycza by kazał mi iść do Barmana po nasiona ogórków. Innych aktywny zadań niż te, których zrobić nie mogę, nie mam. Na Jantar nie pójdę, do Baru tym bardziej. Podejrzałem poradnik, gdzie wynikałoby, że Bies zażyczy sobie części dla siebie albo Meczeta da kwest. Niestety ale żadnych sms'ów z opcją podejścia do nich i zagadania niet... Coś mi się zaczyna sypać ZK2 :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacekrowinski - A skąd wiesz, że jak pójdziesz do baru po nasiona, barman da Ci je na ładne oczy? Może coś sobie za nie zażyczy?

A jak już jesteś w Niedźwiedziej gawrze, to biegając po niej patrz nie tylko pod nogi, ale i po koronach drzew. Jak coś zobaczysz, to właź, a nie jest trudno, bo te drzewa na to pozwalają, nawet bez wskakiwania. Wdrapujesz się na kucaka. A naprawdę warto.

Filmowe poradniki traktuj jako wskazówki gdzie coś znaleźć, a nie na kolejność zadań. Możesz mieć inną. Na filmikach @Mnieciu zobacz te, na których szuka schowków. A warto do nich pozaglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Gan-Ganowiczu.

Nie to miałem na myśli pisząc o wycieczce do Baru po nasiona ogórków. Chodziło mi o to, że jedyną aktywną misją jaką dostałem a jakiej nie mogę wykonać, jest ta misja z Barem i ogórkami. Tyle tylko, że wykonać jej nie mogę, bo przejście do Baru wiedzie przez Jantar a tam jest pole psioniczne, którego nie sforsuję bez wykonania pewnie jakichś innych misji. A tych niestety nikt nie chce mi dać... I tu mam problem. Do tej pory były misje, które pozwalały przenosić sie dalej z fabułą. Teraz nikt nic ode mnie nie chce a misji zaznaczonych na czerwono, tych z początków gry, nijak nie mogę wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tam za bardzo nie ma do kogo iść. Mam otwarty dostęp do Rudego Lasu czyli z NPCów Leśnika, Biesa, Meczety i szefa Wolnościowców. W Limańsku pusto, same stwory, potem są tylko Monolitowcy. Do Jantaru mogę przejśc ale są tam tylko same zombie i psi-promieniowanie i zgon nim dobiegam do bramy wyjściowej z zakładu. Do Sacharowa nie daję rady dojść. W Niedźwiedziej norze jest tylko Iwanycz. Poza misją ww na ogórki, wszystko na razie dla niego zrobiłem. Wg forum powinienem robić teraz jakieś misje dla Biesa ale ten od czasu znalezienia dla niego schowka pocztowego w Limańsku, nic nie chce...

Mam też pytanie względem detektora Weles. Znalazłem taki w jednym ze schowków Limańska. Włożyłem go w slot ale nie pokazuje ani anomalii ani artefaktów. Czy trzeba go jakoś specjalnie uruchomić poza opcja O na klawiaturze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacekrowinski  Po wzięciu zadania na ogórki, wracasz pod most do Biesa i on daje ci informację o Jantarze. Ale żeby tam dotrzeć, musisz zrobić kilka zadań, tak na pancerz, jak i na coś tam jeszcze, aby zrobił Ci urządzenie pozwalające przejść przez zakład na Jantarze.

Obejrzyj ten filmik, to się zorientujesz co w jakiej kolejności robić. Nawet jak nie rozumiesz co mówi, to akcja jest dostatecznie czytelna. Ja już szczegółów moda nie pamiętam.

https://www.youtube.com/watch?v=G1QBt51v8iE&list=PLWAk0bGIcEl38rHg0FQDOmTYJjdYzFN93&index=3

O Welesie nic nie powiem, bo też nie pamiętam. Ale chyba Sacharow coś w nim musi pogrzebać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Priwiet na froncie walki z i w Złotym Kufrze 2.

Nie chcę się zapierać rękami i nogami, że czegoś nie przeoczyłem z sms'ami od NPCów ale sprawa częściowo się rozwiązała, bo coś się dzieje. Mianowicie. Wszedłem do Limańska po raz 4ty ale z seva przed wejściem na tą lokację. Schowek się odblokował  zaliczając misję. Wróciłem do NPCów z Rudego lasu by dali jakąś możliwą na tym etapie do wykonania misję. Nic. Wszyscy cześć,czołem i nic ode mnie nie chcą. Wróciłem więc do Limańska wyczyścić nożem miasteczko z tałatajstwa. Z ciekawości obejrzałem jeszcze wideoporadnik z forum i tam kolega miał misję na czerwono oznaczoną - "Niebezpieczna wyprawa - dotrzeć do Instytutu i znaleźć części". Ja w Limańsku nie miałem takiej... Ale poszedłem dalej i jeszcze za mostkiem z połamańcami jej nie było w PDA. Prawdopodobnie gdzieś tam, jak pojawia się pijawka i kontroler i po ich likwidacji zauważyłem w PDA, że ta misja mi się pojawiła. Potem była jatka z Monolitowcami a teraz szukam w instytucie tych fantów. Może będzie już lepiej.

Tak czy inaczej mod fajny ale cholernie trudny pod każdym względem.

Dzięki kondotier za pomoc i poradnik.

 

JR

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacekrowinski  - zadanie na części jak pamiętam daje Bies. Bez nich nie pójdziesz dalej z fabułą. Widocznie coś gdzieś namieszałeś. Ale jak masz zadanie na schowek w skrzynce pocztowej, to i na części mieć powinieneś. Pisałeś o skrzynce pocztowej zaraz po wejściu do Limanska. Ale ta właściwa jest dopiero na tym zakręcie prowadzącym do placu z fontanną.

To dopiero początek moda, a Ty masz już tyle problemów. Moja rada taka, zacznij nową grę. Wiedząc gdzie i co jest do znalezienia, szybko odrobisz powtarzany fragment gry. Tylko stosuj się do poleceń od moda i dawanych w dialogach. Żadnego pójdę sobie tam, zrobię sobie to. I nie sugeruj się podstawką lub innymi modami. Mod ma własny, specyficzny scenariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pomimo, że mod ma niby od startu kilkanaście zadań do zrobienia to są one często fabularnie zablokowane do czasu aż nie zrobisz np tych zlecanych na bieżąco.

Jak grasz z dłuższymi przerwami to (może trochę oldschoolowe :) ) weź pzed końcem grania sobie w jakimś notatniku zapisz co ci karzą zrobić, jak wrócisz do gry i to później zrobisz to wykreśł. 

Te rozmowy z smsów można szybko zapomnieć, w pda też ciężko znaleźć i można latać po lokacji jak głupi.

Ewentualnie można wstawiać sobie markery na mapie ale minus taki, że nie można usunąć pojedynczego tylko kasujesz wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.