Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Link jest aktualny i można pobrać ten plik. @Agrael wstaw go i będziesz mógł kupować  nibykompasy u Sacharowa, zawsze po jednym przy danej wizycie u niego.

@tom3kb dodałem ten link tutaj, bo faktycznie jest dość daleko i może się jeszcze komuś przydać.

https://stalkerteam.pl/applications/core/interface/file/attachment.php?id=6993

Edytowane przez mkk7
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod ukończony.
Bardzo fajnie się grało, fabuła może nie jest jakoś wybitnie przemyślana a zadania skomplikowane, ale mod z pewnością daje radę. 
Jeżeli ktoś lubi szukać schowki to na pewno się odnajdzie, chociaż z drugiej strony mogą one w pewnym momencie obrzydzić grę ze względu na to, że autor miał naprawdę świetne pomysły na ich ulokowanie. 
Ja na początku przygody z modem korzystałem z porad tych, co go ukończyli i podglądałem sobie w spojlerach położenie schowków - dopiero później samemu zacząłem poszukiwania i satysfakcja była znacznie większa z ich znalezienia. 
Dużo biegania z lokacji na lokacje, ale do tego można się przyzwyczaić.
Grafika też nie odstaje, nie jest jakoś wielce przepiękna ale po prostu ładna i cieszy oko. 

Co mi się Nie spodobało ?
Mam wrażenie, że autor moda troszkę zmarnował jego potencjał. Sporo było postaci, które siedziały na dupie i tak naprawdę nic nie robiły. 
Gdyby każda z nich dawała jakieś zadanie poboczne (2-3) od razu byłoby ciekawiej. 
Dodatkowo same zadania w tym modzie są trochę pokręcone. Lakiego spotykamy praktycznie na samemu końcu. W moim przypadku było tak, że już dawno Barman mi o nim powiedział, ale gościa nie potrafiłem znaleźć aż w końcu stwierdziłem, że coś się zawiesiło i sobie skopałem zadanie bo nie wykonywałem ich w odpowiedniej kolejności.
Oczywiście potem się odnalazł - wystarczyło ciągnąć fabułę do przodu. 
No i te nieszczęsne Nibykompasy... Co ja się ich naszukałem w anomaliach to głowa mała. Znalazłem 7, ale ciągle mi brakowało tych 3. Z pomocą przyszedł @tom3kb który znalazł fixa.
@kondotier też mi parę porad podesłał, tak więc ułatwiło to początek gry. 

Po oddaniu skarbu brak jakichkolwiek zadań i mamy freeplay. 
 

Spoiler

ss_daniel_02-02-18_20-18-42_(red_forest).jpgss_daniel_02-02-18_20-24-27_(military).jpg

Swoją drogą Skif to naprawdę człowiek honoru. Oddać taki artefakt w zamian za wydobycie skarbu. Ja od razu bym dał nogę z takim artem :D Niby dostajemy te 3 melony na końcu, ale.. :D 
Oto moje końcowe statystyki. Jestem trochę zawiedziony, że nie udało mi się znaleźć Jednego klucza do sejfu w X-18. Tak to miałbym wszystkie zaliczone. 
 

Spoiler

ss_daniel_02-02-18_20-24-37_(military).jpg

Zdobyłem każde osiągnięcie prócz snajpera 1 klasy. Nie wiem ile trzeba zaliczyć strzałów w głowę dla tego osiągnięcia  :036:

Ciekawe czy będzie 3 część ? Mam nadzieję, że tak. W końcu Skif zostaje w Zonie ;) 

  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja muszę zrobić sobie znowu przerwę od tego moda w sumie pod "koniec".

Ogólnie bardzo mi pasował pod wieloma względami ale strasznie mnie zaczął męczyć po jakichś 2/3 gry.

Ma bardzo ładną grafikę, fajne mapy mocno pozmieniane i zapełnione przedmiotami. Fajne paczki npc no i dobry weapon pack. Mamy kupę zadań głównych i pobocznych.

Fajne są te różne dodatki gameplayowe, konieczność picia, jedzenia, smażenie żarcia, dodawanie swoich markerów itp. Kupa świetnie poukrywanych schowków, w tym te na klucze i kody, fajnie się walczy ale szybko ginie ;)

Bardzo estetycznie zrobiony, na plus też te wszystkie ikony handlarzy, mechaników na mapach, wiadomo gdzie chodzić.

Gęsto zaludnione bazy stalkerów i ich różne posterunki.

Mamy różne detektory do różnych anomalii.

 

Jest też sporo minusów.

Duże wymagania sprzętowe.

Niby zadań jest dużo już od początku ale sporo można zrobić po wypełnieniu tego aktualnie ważnego (wątki główne). Dostajemy zadanie, leziemy przez 3 lokacje i potem wracamy.

Dodatkowo nie ma przejścia Jantar -> Dzicz więc często droga jest jeszcze dłuższa.

Kot to najmocniejszy mutant :D zabija na hita.

Nóż strasznie OP znowu my kładziemy mutanta na strzała.

Kupa nudnych zadań od naukowców (w sumie robota dla nich nie musi być ciekawa) w stylu postaw skaner anomalii. Jeszcze zrobione w ten sposób, że najpierw mamy zbadać anomalie np na Kordonie i jak to zrobimy i wrócimy zaliczyć to dostajemy kolejna paczkę detektorów do postawienia na następnej lokacji. i tak parę razy. Już bym wolał, żebym sobie sam mógł powstawiać wszędzie detektory gdzie akurat chodzę, a na koniec zdać zadanie, a nie latać 20 razy w tą i nazad. No ale te ze 20 detektorów to by mnie chyba unieruchomiło :)

Mało miejsc ze spawnami wrogów. Chyba przez tą dużą liczbę gęsto zaludnionych baz, i co chwilę w tych samych miejscach walczymy z tymi samymi grupami mutantów albo npców. No chyba, że jakaś grupka wrogów ma się zrespić w jakimś queście. Nic tak nie wkurza jak przejście się w tą i z powrotem przez 4 mapy ze świadomością, że będziemy walczyć po 2 razy tak samo.

W modzie można na długo utknąć w głównej fabule jak u Barmana zamiast zadania na Plazmową Gąsienicę weźmiemy zadanie na szukanie zwykłych artów. Gąsienica niby rzadki art, a znajdujemy ją szybko questowo, większość normalnych artów możemy też znaleźć szybko ale dobić nas może szukanie Nibykompasów, niby można znaleźć je w schowkach ale ich szukanie to też niekiedy celowanie w piksel :D

Mają się też respić w ognistych anomaliach ale mi jak miałem ich szukać to oczywiście przez wiele dni grania zrespił się jeden. Taki pech. (Na szczęście w temacie są sposoby jak to obejść)

Zdarzają się bugi w zadaniach, na szczęście mi trafiły się tylko w pobocznych.

Zostało mi ze 25-30 procent gry i znowu zdeczka na dobicie Bagienny Doktor daje nam 3 zadania główne, gdzie musimy latać po wszystkich mapach bo chce kwiatki z bagienek i po kilka części ciała takich rzadszych mutantów. Plus parę rzadkich artów.

No i muszę odpocząć...

Początkowo miałem moda ocenić na 9 ale teraz jak go przejdę to maks dam 7/10.

 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam problem z tym modem, mianowicie strasznie laguje pierwsza lokacja, gra jest praktycznie niemożliwa. Ktoś wie o co chodzi ?

W pierwszej lokaji jest strasznie, duża ilość trawy, zmiana ustawień światła i gęstości trawy nie pomaga.

 

Edytowane przez Paulinnio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paulinnio

To jeden z ładniejszych modów więc kompa dusi. Rozdziałka w dół tak samo opcje graficzne. Te ogólne nisko/średno/wysoko no i te zaawansowane.

Oświetlenie też.

Mi chodził dobrze ale trawe też fest obciołem bo na niektórych mapach czułem się jak na czerwonym dywanie.

Od razu przeczytaj sobie mojego posta nad swoim żebyś wiedział w co się pakujesz. Moda wciąż nie mam siły skończyć a bardzo żadko mi się to zdaża. Szczególnie jak mod jest dobry, jak ten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojoj trochę dziwnę, kompa mam z wyższej półki, gtx 1080 itp. Mogę prosić cię o ss'a z ustawieniami o ile to nie problem, a teraz sam ide testować. 

Dobra nieważne, sam już dałem radę, wszystko ustawione ma maksa, poza gęstością trawy ta jest na minimum, oświetlenie dynamicznie. 

Trochę dziwnie jest ta trawa ustawiona w tym modzie, ponieważ przesuwając suwak, chociaż troszkę poza większą połowę, mam z 10fpsów, a trawy jest co niemiara.

Tak czy siak, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam moda na kompie. To ustawień nie dam. Grunt, że ogarnąłeś. Tak to już jest z niektórymi modami. W jednym z ostatnich spokojnie całego mogłeś przejść na najwyższych ustawieniach, a jak wchodziłeś do przerobionej lokacji Bar to nie dawało się grać i chciał nie chciał opcje, niektóre w dół. Czasem trzeba kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie odnośnie moda, oddałem cały komplet narzędzi dla Wan'a z kordonu, który teraz powinien móc ulepszać egzoszkielety, broń kalibru 5.56x45 mm, czyli te najczęściej spotykane, jednak żadnych dodatkowych ulepszeń tam nie widzę. Ktoś wie o co chodzi z tymi narzędziami/nagrodami/osiągnięciami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czołgiem Stałkiery!

Na samym początku chciałbym przeprosić że piszę pod poradnikiem a nie pod dyskusją, ale strona z tą dyskusją nie chce mi się na złość załadować. Moglibyście opisać jak dostać się do schowka w którym znajdziemy g36 i parę innych przydatnych rzeczy? Ten za tym rozwalonym tunelem którym uciekał Strelok w CS. Próbowałem po krawędziach ścian koło rzeki, ale te niewidzialne ściany... Potem wejść nad tunel prowadzący do Limanska... Też na nic. Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier dzięki wielkie. Znalazłem. Nie wchodziłem na YT. Za to nasuwają się kolejne pytania. Klucz do pchliego targu znalazłem w rudym lesie nad wejściem do Limanska. OK. Ale gdy podchodzę do tamtych drzwi okazuje się że gra mówi mi że potrzebuję klucza! Mimo tego że go mam. :/ A druga sprawa jest taka że teleport do artefaktu "Atom" nie działa. Wcześniej z niego nie korzystałem i nie wyrzucało mnie nigdzie na mapie, a teraz jak skacze, to spadam do ogniska przy płocie bazy badawczej. Ja chyba nie mam szczęścia do tej gry... Miał ktoś podobnie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klucze są numerowane i niektórych potrzebujesz aż dwa. W opisie klucza to  masz. Gra wymaga sporo chytrości i odrobinę pomyślunku. A przede wszystkim nie wolno się wzorować na rozwiązaniach z podstawek.

Obejrzy u Mniecia na YT jak z tego wybrnął. To ten żółty przycisk z prawej strony forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Proszę o podpowiedź. Po rozmowie z Maczetą idę do Limańska i w powalonej kłodzie nie ma plecaka z artefaktem. Szukałem wszędzie, wczytywałem kilka razy przed rozmową z Maczetą i ten sam wynik - zero plecaka. Także, jak chciałem spać w domu z łóżkiem, w Limańsku ( zadanie dla Biesa ) - ikona noclegu, nie mogłem spać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jest rozmowa z Maczetą na temat świecidełka w limańsku. Potem idę i przy trupie Monolitowca jest sejf a w środku jest min. właśnie świecidełko. zabieram i idę do Limańska. Kłoda jest pusta czy wezmę z sejfu świecidełko czy nie wezmę. A tego świecidełka z sejfu Maczeta nie bierze. Jak pierwszy raz poszedłem do Limańska po graty dla Biesa i odkryłem w skrzynce pocztowej schowek i nie zaliczyło mi zadania. Dopiero jak poszedłem drugi raz do Limańska i zajrzałem do tej skrzynki już pustej to zadanie zostało zaliczone. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arni68 - a co ci miało zaliczyć przy skrzynce pocztowej, jeśli nie miałeś na nią zadania ( naprowadzenia )?

Spróbuj nie zabrać tego Świecidełka z sejfu. Możliwe, że jeśli masz go w inwentarzu, mod nie spawnuje go w kłodzie. Ten z sejfu weź później, po rozliczeniu zadania. Nie zginie. Wgraj zapis sprzed rozmowy z maczetą, jeszcze raz rozmowa i do Limanska. Takie coś pomaga, nawet jeśli brak arta był z winy złego spawnu.

A przy okazji, jak znów będziesz przy skrzynce pocztowej, to obok przy zamkniętej bramie jest betonowy kosz na śmieci. Zajrzyj do niego.

Będąc w Niedźwiedzim Barłogu chodziłeś po drzewach? Jak nie, to jak tam będziesz dobrze pozaglądaj w korony drzew.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, że odpisujesz. Miałem na skrzynkę zadanie - znaleźć sprzęt do przetrwania coś takiego. Ok, jeszcze raz wgram wszystko przed rozmową z Maczetą, nie wezmę świecidełka i pójdę prosto do Limańska. W koszu jest klucz? Wziąłem. Poskaczę po drzewach, tylko nie wiem jak. Pokombinuję. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arni68  - W Niedźwiedzim Barłogu wejście na drzewa nie jest problemem. Są to tylko takie z prawie poziomym bocznym konarem, a wchodzenie na drzewo nawet na kucaka jak po drabinie. Jest tam też kilka innych schowków, np. w szopie Bimbrownika za tokarką, koło sąsiedniego pnia gdzie leżała szukana książka i w na wpół zakopanym sejfie. Ale do niego jest chyba potrzebny kod. Jest też plecak w krzakach na samym brzegu lokacji, tylko że tam jest spora radiacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arni68 Grałem w moda kilka razy i nigdy czegoś takiego nie miałem. Tak że nie mam pojęcia, co może być przyczyną.

Może odezwie się jeszcze ktoś, bo grających w niego było sporo. Mnieciu nawet zrobił do niego gameplaya, może w nim zobaczysz co i jak. Jest po polsku ze spolszczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.