Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@TheSoldy - Złoty Kufer, to taka wprawka dla gracza w szukaniu schowków, których w ZK 2 będzie zatrzęsienie.

Postaraj się znaleźć 2 klucze, aby otworzyć sejf na Skadowsku, albo na dźwigu w porcie znaleźć schowek ze 100% sprawnym Abakanem. Połaź po dachu stacji benzynowej i oprócz schowka z szyfrowanej zagadki, znajdź i drugi. Na podporze słupa stojącego na tej łące z kamieniami na lewo od oczyszczalni znajdź Welesa. No i bierz wszystkie zadania jakie dają. Jak np. Broda nie ma zadania, to się prześpij, bo będzie miał po paru godzinach.

A grając już w ZK 2, będziesz przynajmniej wiedział czego i dlaczego szukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • cichy odblokował(a) i zablokował(a) ten temat

@kondotier wspomniał, że aby ruszyć z grą trzeba ustawić statyczne albo dynamiczne oświetlenie. To prawda. Ja dodam, że w trakcie gry można zmieniać na wyższe i jest ok. Gram w tej chwili na DX10 i jest nawet stabilniej.

Druga sprawa. 

Po wykonaniu, zadanie nie znika w PDA. Ten temat był poruszany, ale u mnie jest chyba dziwniej. Skanery na Agro. Rozstawiłem. Nie działają.

Spoiler

ss_user_01-15-18_18-53-52_(yantar).thumb.jpg.92692b4238a8589d4fcd3fe4cb31fe0b.jpg

Przychodzę do Sacharowa, a tu jest dialog i nagroda.

Spoiler

ss_user_01-15-18_18-51-50_(yantar).thumb.jpg.afb6cac5e4b15e626fe0decd852c381f.jpg

A w PDA wiszą dalej.

Spoiler

ss_user_01-15-18_18-54-33_(yantar).thumb.jpg.cf6e6e259b7102f13f022086ce8a4eff.jpg

Wszelkie zmiany oświetlenia i wczytywanie save-ów nic nie daje. Nie jest to takie znowu ważne, bo artów w truchłach wrogów jest od zatrzęsienia. Ale aszybka jest. Lekko denerwująca. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma mod swoje chimery. U mnie po powrocie na Kordon, znowu były zaznaczone schowki które opróżniłem. Wystarczyło do niego coś włożyć i wyjąć, i już się nie pokazywał. Podobnie pokazały mi się groby. Ten sam sposób na znikanie. Te zadania mogą same zniknąć ( ale nie muszą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od momentu stawiania skanerów na Agro żadne wykonane zadanie nie zniknęło z PDA. Mało tego, podczas dialogów nie pojawiały się "wyróżniki z ikonką" świadczące o zakończeniu bądź rozpoczęciu zadania. Czyli właściwie mogłem iść do przodu, ale PDA zaczęło pęcznieć od starych i nowych zadań. Zrobił się młyn. Skrypt przestał zatrybiać. Doszedłem do wniosku, że za dużo dodatków wrzuciłem do moda. Całą drugą część patcha 3 i większość z 5-ciu czit-udoskonaleń. Dziwne bo w Rudym Lesie, Limańsku i Jantarze wszystko było ok. A od Agro - kaszana. Nie pozostało nic innego jak postawić od początku z mocno ograniczoną ilością dodatków. Zobaczymy.         

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaarMoo - poczytaj w poprzednim moim wpisie.

Na temat korzystania z tych fixów "usprawniających" moda, pisałem, aby dawać je z umiarem. Chyba tylko ilość broni, czy może pieniędzy w trupach i częstszy spawn artów anomaliach warte są zainteresowania. Reszta psuje moda na amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaarMoo - Opis był po to, aby wstawiający miał jasność co instaluje. Też zainstalowałem jak leciało i po krótkiej grze, zniesmaczony łatwością, przeinstalowałem i chyba dopiero wtedy dałem komentarz z odczuć.

Ale dobrze że to napisałeś, bo będzie informacją - ostrzeżeniem dla innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dopiero na początku gry i chciałem się podzielić swoim znaleziskiem, ale przetrzepałem cały temat i zauważyłem, że @kamil190 już odnalazł ten schowek :D

Niedaleko Biesa ( obok tunelu ) można zejść w dół na kamienie i z nich przeskoczyć na drugie nie wpadając przy tym do wody. Jeżeli nam się to uda to Kucając damy radę wejść na górę. Dalej biegniemy do drewnianego mostku i przeskakujemy na drugą stronę rzeczki. W oddali zauważymy tunel w którym jest plecak z naprawdę przydatnymi rzeczami. 
Wracamy przeskakując na drugą stronę i biegniemy do kolejnego mostu Ale już nie wchodzimy na niego ( zapadniemy się w tekstury ) - wystarczy obejść prawą stroną mostek i skoczyć na drugą stronę, kucając wchodzimy na górę i udajemy się do małej strażnicy. W niej jest klucz, ale nie wiem co otwiera bo tam jeszcze nie doszedłem :D 

 

Spoiler

ss_daniel_01-22-18_14-19-08_(red_forest).jpgss_daniel_01-22-18_14-19-16_(red_forest).jpgss_daniel_01-22-18_14-14-22_(red_forest).jpgss_daniel_01-22-18_14-14-38_(red_forest).jpgss_daniel_01-22-18_14-14-42_(red_forest).jpgss_daniel_01-22-18_14-16-21_(red_forest).jpgss_daniel_01-22-18_14-16-50_(red_forest).jpgss_daniel_01-22-18_14-17-25_(red_forest).jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael - trochę się pośpieszyłeś z tymi dwoma znajdźkami. Do nich jest droga scenariuszowa.

Nie widzę screenów z Barłogu, a tam należało iść w pierwszej kolejności po rozmowie z Dziadkiem-leśnikiem. Po powrocie, zaskakuje scenariusz i prowadzi Cię po lokacjach. Idź tylko tam, gdzie Cię posyła. Dopiero jak się znajdziesz na docelowej lokacji, rób scenariusz i na niej szukaj schowków. Wyprzedzając scenariuszowe schowki, można sobie namieszać, pozbywając się itemu, albo zapomnieć o zabraniu i przy zadaniu znaleźć schowek pusty.

A z kluczami faktycznie. Przy każdym opisie klucza jest pełna informacja. Czasem do jednego schowka są potrzebne aż dwa.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie wiem czy nie lepiej zacząć od nowa. Jestem w Limańsku i na 18 stronie wyczytałem o schowku ( trzeba z dachu wskoczyć na antenę ) z niezłą zawartością. 
Po bimber pobiegłem od razu gdy leśnik zlecił to zadanie, dopiero potem Limańsk. 
W moda nie grałem gdy od razu pojawiło się spolszczenie więc teraz mam schowki jak na tacy - wystarczy uważnie czytać posty. Wielki plus, ale można namieszać. 
 

Spoiler

ss_daniel_01-22-18_16-30-22_(limansk).jpg

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael

Jaki jest sens grania jak czytasz o położeniu schowków? To już lepiej sobie obejrzyj przejście moda u Mniecia ;)

Rozumiem, że jak utkniesz w jakimś głównym quest-cie to ok, trzeba się ratować.

Ale tak to chyba lepiej samemu biegać i zaglądać w dziury, większa frajda jak coś się znajdzie. No i przecież nie musisz wszystkich znajdziek na mapie znaleźć. :D

Po tym jak samemu znajdziesz parę schowków to już załapiesz taki rytm gdzie zaglądać, że sam zobaczysz, że co chwilę jakiś znajdziesz.

Ps. Pamiętaj jak Barman da ci zadanie na szukanie Plazmowej Gąsienicy albo kilku zwykłych artów, to nie daj się podpuścić ;) weź zadanie na Gąsienicę oszczędzisz sobie kopę czasu i nie będziesz rwał włosów z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sposób na tego moda jest taki, że na danej lokacji rozwiązuje zadania i gdy już wszystko w teorii zrobiłem to szukam skrupulatnie schowków. Tak było z Limańskiem. Dopiero po odnalezieniu części dla Biesa zabrałem się za poszukiwania. W taki sposób znalazłem jakiś klucz obok budki telefonicznej, amunicję schowaną w domu i apteczki na początku lokacji. 
Dopiero jak już sam nie mogę niczego znaleźć to korzystam z poradników i wcześniejszych postów. 
 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael - skoro byłeś w Barłogu i zrobiłeś Limansk, nie ma sensu zaczynać od nowa. Tylko pamiętaj o tych "dodatkowych" znajdźkach. Te rzeczy z plecaka pod tym przepustem są chyba do czegoś potrzebne. Jakaś jedna rzecz. Nie pamiętam co. W Barłogu po drzewach łaziłeś? Jest chyba z 5-6 schowków.

A sposób szukania schowków prawidłowy. Zadania na lokacji, a po nich schowki. Choć czasem przypadkowo na taki wdepniesz.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podpowie ktoś gdzie szukać nibykompasów ? Mam ich już 7, ale zostały znalezione w schowkach. Nie mam już pojęcia gdzie można je znaleźć. 
Dodatkowo u mnie coś się popsuło. Cały czas mam aktywne zadania na odnalezienie Lakiego. Problem polega na tym, że nic w związku z tym się nie dzieje. Na gościa się nie natknąłem a robię już zadania dla bagiennego doktora. Być może zrobiłem pewne zdania w złej kolejności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael

Nibykompasy respią się bodajże w ognistych anomaliach. Ja miałem pecha i przez masę czasu znalazłem jednego jak grałem pierwszy raz.

Znalazłem w Dolinie Mroku.

Teraz gram drugi raz i nie znalazłem żadnego, zacząłem 2 rozdział Biały Szkwał.. Jak chcesz to chyba mam fixa, że można je kupić u Sacharowa ;) Link był w temacie ale nie wiem czy jeszcze jest aktualny.

Lakim bym się nie przejmował, w tym modzie dużo zadań wisi bezczynnie przez bardzo długi czas. Ja jeszcze z Bagiennym Doktorem się nie spotkałem, a zadanie mam od wielu godzin.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.