Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2260726.jpg

Tytuł oryginalny: Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф + Weapons Mod
Platforma: Cień Czarnobyla 1.0004
Data premiery: ?
Autor: Secret Path Team / Symon S
Autorzy spolszczenia: @yellow, @kondotier, @smox, @metek58 / Adaptacja spolszczenia Weapons Mod: @Gatzek
Śr. długość rozgrywki: (ok. 30 godzin)


OPIS:

Spoiler

Dodatek do jednej z najbardziej rozpoznawalnych modyfikacji na platformie Cienia Czarnobyla - F.O.T.O.G.R.A.F.-a. Jak sama nazwa wskazuje, wzbogaca grę o 70 nowych rodzajów uzbrojenia, któremu towarzyszą odświeżone modele i animacje. Warto także wspomnieć o ulepszonej grafice dzięki wykorzystaniu Autumn Aurory oraz Lost World: Origin

Podczas pracy nad dodatkiem wykorzystano:

Spoiler

Garść porad i wskazówek autorstwa @Gatzek:

Spoiler
  • Amunicja przeciwpancerna została usunięta. Autor tej zmiany argumentował to tym, że w modzie i tak nie występują pancerze, przeciwko którym takowa amunicja byłaby skuteczna. Z tego powodu w ekwipunku może dwa razy wystąpić taki sam rodzaj amunicji - nie jest to błąd, a skutek ww. poprawki.
  • Butla z gazem koloidalnym z niewiadomych dla mnie przyczyn występuje jako paliwo do miotacza ognia (amunicja) i zwykły przedmiot. Można to zauważyć, korzystając ze spawnera. Jeśli miotacz ognia nie będzie chciał działać ze względu na brak paliwa, wystarczy zespawnować gaz z sekcji amunicja.
  • Dusza na lokacji Korpus Pokoju nie będzie chciał tłumika w zamian za mleko skondensowane :) 
  • W trakcie gry poprawiam zadania, aby potrzebne do ich wykonania przedmioty można było zdobyć w różny sposób. Ponieważ w grze nie zaszedłem, daleko to tych poprawek jest na razie niewiele.

 

SCREENY: 

Spoiler

555858324e298.jpeg

555858a72a2dc.jpeg

555858663af8e.jpeg

ec201ae5a9d9c88c78339e358f7a5331.jpg

VIDEO:

Spoiler

Prezentacja rozgrywki: 

 

INSTALACJA: 

Spoiler

Poprawna kolejność instalacji: 

  1. Cień Czarnobyla 1.0004.
  2. Po pobraniu oraz rozpakowaniu archiwum należy zmienić nazwę pliku bin na dowolną, a następnie umieścić całą zawartość w głównym katalogu gry. 
  3. Pobrane, a następnie rozpakowane archiwum z fixem oraz spolszczeniem należy umieścić w głównym katalogu gry. 
     
  • Archiwum zawiera modyfikację, fixy, spolszczenie, a także tłumaczenie intra i napisy dialogów NPC w formie SMS-a. 
  • Jeżeli ktoś zdecyduje się na grę bez enb, to należy przywrócić oryginalny katalog bin. Ponadto trzeba usunąć gamedata\shaders i zmienić nazwę pliku _shaders na shaders.
  • Spawner: ESC+S
  • Do gry potrzebna jest jedynie podstawowa wersja Cienia Czarnobyla z patchem 1.0004. 
  • Uwaga! Spolszczenie w wersji beta.
    (Nie przewiduje się poprawek w opisach broni. Część opisów jest bez polskich liter, a tłumaczenie pochodzi z translatora. Autor spolszczenia adaptacji wyraża zgodę na jego ewentualną poprawę). 

LINKI DO POBRANIA:

Spoiler

Mod: 

Spolszczenie:

  • Nasz serwer - [KLIK]
    Uwaga! W przypadku tej wersji Fotografa jedynie niektóra broń może zawierać polskie tłumaczenie oraz jej nazwy. 

Autorzy spolszczenia moda NIE WYRAŻAJĄ ZGODY na jego uploadowanie/publikowanie na inne serwery niż forum stalkerteam.pl

Fix: 

  • fotograf.script
    (Fix związany z zadaniem od Krugłowa oraz naprawiony dialog z Poliszczukiem. Należy umieścić w gamedata\scripts\)

Źródło: AP-PRO_LOGO.png.5af8a41dd682d74089b58cc2dd2edcbd.png

  • Dodatnia 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...
  • 10 miesięcy temu...

Czy tylko ja coś źle robię czy coś jest nie tak z tą paczką? Pobrałem podstawkę gry z tematu podstawowej wersji Fotografa po czym ściągnąłem tego moda, wrzuciłem wszystko według kolejności podanej w instrukcji instalacji i gra się w ogóle nie włącza? Może mi ktoś wytłumaczyć czy coś źle robię w sensie czy tego moda instaluje się na czystą grę czy na podstawkę oryginalnego Fotografa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczepan9205  Ponieważ mod wymaga podstawki CCz v.1.0004, a nie wszyscy ją mają, a nie potrafią odpatchować z v.1.0006 i chyba mod na tej odpatchowanej nie chciał prawidłowo działać, to ta podstawka jaką pobrałeś jest tylko ułatwieniem. Nałożenie na nią gamedaty moda powinno pozwolić na uruchomienie gry. Postaw najpierw podstawkę, zrób skrót pulpitowy i ją uruchom. Dopiero jak ruszy, dodaj gamedatę moda i z już istniejącego skrótu uruchom.

Będziesz wiedział co masz źle pobrane, albo co źle postawiłeś.

Ale możesz też pobrać komplet ( podstawka, mod i patch ) z tego linka https://mega.nz/#!NxdhjJhQ!sMrXUYDjpQQ_EWzAgq9pzOlCDtfhNtyDXK41HS9DU0Q

Trzeba też pobrać paczkę z tego linka:  https://mega.nz/#!3RBDxQwC!A6IUMKVXxoDJsUr_FLpcL_VnHGKvkJ2E-OO545himtI  . To dzieło @Ranger801 pozwalające nie znającym rosyjskiego przeczytać ważny dialog który w modzie jest tylko w formie głosowej . Dotyczy to też tego Twojego pobierania.

  

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy może źle opisałem swój problem(ciężkie życie człowieka na kacu hehe :P ). Chodziło mi o to że normalny Fotograf chodzi jak trzeba i wiadomo, do podstawki wrzucam gamedatę od zwykłego fotografa wszystko hula. A gdy na czystą podstawkę wrzucam pliki od tego addona któremu jest poświęcony temat to po próbie włączenia gry wywala mi ją do pulpitu zanim się jeszcze pojawi menu główne. Moja pierwsza próba to było wrzucenie na podstawkę oryginalnego fotografa i później podmianka plików na te z addona, nie zadziałało bo działo się to samo co wcześniej opisałem no więc spróbowałem na czystą podstawkę wrzucić samego addona i działo się to samo a jak na podstawkę wrzuciłem oryginalnego fotografa to wszystko hula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczepan9205  Jak chcesz grać po polsku, to sobie tego addona podaruj. On był robiony na rus grę. A Fotograf sam w sobie już jest wystarczająco skomplikowany i pamięciożerny, aby mu jeszcze dokładać. I ilość oraz różnorodność broni jest w nim po dziurki w nosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...teraz wywala mi taki: 

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CStringTable::Load
[error]File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\string_table.cpp
[error]Line          : 53
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : string table xml file not found ui_st_mm_mp.xml, for language rus

 

Poprzednio chyba był inny bo teraz ewidentnie widać że nie znalazło jakiegoś pliku xml dla ruskiego języka aczkolwiek pytanie czy instrukcja do instalacji addona jest napisana poprawnie czy jest skopiowana z ruskiego forum i przetłumaczona translatorem co by tłumaczyło czemu trzeba zmieniać linijkę eng na rus w localization.ltx i dodawać rusyfikator bo instrukcja jest przetłumaczona dla ruskich a addon jest oryginalnie po angielsku :063::063: 

Edit. 

Spróbowałem odpalić moda bez dodawania rusyfikatora i majstrowania przy localization.ltx to teraz mam taki error

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CStringTable::Load
[error]File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\string_table.cpp
[error]Line          : 53
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : string table xml file not found string_table_includes.xml, for language eng
 

Wychodzi że brakuje jakiś plików dla języków chyba

Edytowane przez Szczepan9205
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo....

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CStringTable::Load
[error]File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\string_table.cpp
[error]Line          : 53
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : string table xml file not found string_table_amk_arts_desc.xml, for language pol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gawron napisał:

@Szczepan9205. Nie domyśliłem się wcześniej, że chcesz grać po angielsku. Spróbuj jeszcze raz.

fotograf.7z

  Pokaż ukrytą zawartość

f.thumb.jpg.3f16f158cbdb2834b5f69cbf151b72f0.jpg

 

Po dodaniu tej drugiej paczki od Ciebie Gawron addon ruszył tylko był w całości po rosyjsku więc skopiowałem pliki spolszczenia to miałem polski łamany z rosyjskim i angielskim ale działał więc dorzuciłem opcjonalny ENB Series i przestał działać także jak kombinowania tyle z nim to zostanę przy zwykłym fotografie, chciałem zagrać w tego ze względu na grafikę z AA2 który bardzo mi przypadł do gustu ale ja mam coś pecha do modów z AA2, przy próbie doprowadzenia Tajnych Ścieżek 2+AA2 też się nagrzebałem i nie tylko ja bo ludzie z forum bardzo mi pomogli aż w końcu mod wystartował ale...Także może lepiej dać spokój, w sumie to tylko grafika a liczy się gameplay i fabuła ale i tak dzięki za pomoc Panowie :)

Edytowane przez Szczepan9205
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczepan9205  - Przecież ten mod teksturowy jest możliwy do dodania bez pozostałych dodatków. Ale jest jedno ale. FOTOGRAF posiada wiele efektów wizualno-dźwiękowych dopasowanych do scenariusza. Dodanie graficznego może te efekty wyeliminować, albo na nich powodować wyloty. Radzę zagrać w takiego, jakiego dali autorzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Z ciekawości zainstalowałem tego moda-addona. Wygląda bardzo ładnie, polonizacja wgrana "na żywca" pogryzie się z modem, nadpisze np. zmiany dokonane w wyposażeniu niektórych postaci w grze oraz usunie opisy nowych broni. Owszem można ją dostosować ale byłoby sporo roboty z przeglądaniem plików. Ponieważ w addonie dodane są tylko bronie + tekstury + ENB sugerowałbym wyciągnięcie z niego tylko ENB i dodanie do postawionego Fotografa z polską wersją językową. Gramy ciesząc się nowym wyglądem starego, dobrego Fotografa.

  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ściągasz addona

2. Wypakowujesz

3. Kopiujesz zawartość katalogu \ENB option\bin\ do katalogu bin SoC

3. Do katalogu ze Stalkerem kopiujesz gamedata

4. Ściągasz i kopiujesz to: https://drive.google.com/open?id=1Gsuy34nl5b2G1OwmrseWrZyBDfW1KLbj - to rusyfikator z poprawkami

5. Z katalogu Options & Tools kopiujesz do gamedaty zawartość  katalogu "Show Mini Map" jeśli chcesz mieć minimapę w grze, jeśli jej nie chcesz to ten krok pomijasz

6. W katalogu Options & Tools\1. User LTX\ jest plik user.ltx - scalasz go ze swoim plikiem user.ltx (trzeba przekopiować ustawienia grafiki z dołączonego do moda pliku user.ltx)

7. W katalogu \gamedata\config\text\ tworzysz katalog pol i kopiujesz do niego wszystko z katalogu rus

8. W pliku \gamedata\config\localization.ltx ustawiasz

language = pol ;rus
font_prefix = ;_cent ;_west

9. Grasz

10. Oczywiście grasz w rosyjskojęzyczną wersję addona :)

W addona nie grałem, zainstalowałem, uruchomiłem, pogadałem z generałem Smithem i to wszystko.

Jeżeli chcesz tylko zainstalować ENB z dodatku do oryginalnego Fotografa to kopiujesz tylko zawartość katalogu \ENB option\bin\ do katalogu bin SoC i w gamedata zmieniasz nazwę katalogu shaders na jakąkolwiek inną, np. na _shaders. Wykonujesz krok nr 6 i grasz w oryginalnego Fotografa z ENB.

  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram w oryginalnego Fotografa z dodanym ENB i usuniętym katalogiem shaders. Wszystko było dobrze i gra smigała do momentu uruchomienia aparatury w Martwym Mieście. Nastąpił wylot z logiem wskazującym, że brak określonych shaderów. Nie wiem, czy w weapon packu rozwiązany jest ten problem czy nie, ale jeśli ktoś chce w to grać to uwaga - można utknąć w MM.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ na SB są rozmowy o tym modzie, to odświeżę temat. Spolszczenie do moda bez dodatku nie będzie pasowało, ze względu na zwiększenie ilości broni. O ile teksturowe zmiany nie powinny być przeszkodą, to opisy będą conajmniej w robalach, o ile nie spowodują wylotów.

Wymagany byłby nowy patch, dla całej sekcji plików dotyczących uzbrojenia. Tylko czy ktoś się podejmie jego wykonania?

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam gotowe takie spolszczenie. W gamedacie mam też inne dodatki pozbierane z rosyjskich forów, wszystko spolonizowane i gram na takiej paczce. Poprawki robię pod siebie i wprowadzam je w trakcie gry. Polonizacja opisów broni jest hmm... nigdy nie lubiłem tłumaczyć plików z opisami broni i amunicji więc przepuściłem rosyjskie opisy przez tłumacza googla i  wkleiłem do moda. Jeśli będą chętni aby tą część doszlifować to voila :)

Częściowo poprawiłem też opisy zadań, dialogi i same zadania.

Paczka jest grywalna ale miejscami niedopracowana. Jeśli będą chętni na skorzystanie z niej i nie będą przeszkadzać niedoróbki oraz tłumacze oryginalnej wersji polonizacji nie będą mieli nic przeciwko to podeślę Administracji linka aby wszystko było dostępne w naszej pobieralni.

 

  • Super 1
  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gatzek  Przecież przetłumaczenie dodatku, obojętnie jakim sposobem, nie ma nic wspólnego z pierwotnym tłumaczeniem. Jeśli masz to razem z naszym tłumaczeniem, to robiąc zgłoszenie napisz, że reszta tłumaczenia to z Fotografa bez dodatku. Legalizacja takiego czegoś będzie spełniona.

No i na stronie tytułowej moda, tam gdzie są wymienieni tłumacze, śmiało możesz dodać, że to Ty jesteś tłumaczem dodatku z uzbrojeniem. Przysługuje Ci to.

Już teraz masz moją zgodę na takie coś. :020:

Czy w tym spolszczeniu które posiadasz, jest już dodane intro po polsku? Linki do pobrania spolszczenia były wielokrotnie aktualizowane, także straciłem kontrolę nad tym co zawiera spolszczenie.

@yellow  @metek58 @smox Wyraźćie swoje zdanie.

 

DODANO. Odsyłacz do pobrania moda jest tylko na terrenty. Przydałoby się wsadzić go na jakiś inny hosting.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotiertak, to jest całość z intrem, tłumaczeniem tego co mówią NPC. Czyli cała Wasza dawna polonizacja plus weapon pack plus różne addony (poprawka pancerzy, poprawka amunicji, umożliwienie przerwania filmików klawiszem esc, spawner, trupy na minimapie, enb, woda nie zwalnia szybkości GG, poprawka na kryształy i absoluty). Co jeszcze to nie wiem, zrobiłem ta paczkę chyba ze 2 lata temu, później przestałem grać w Fotografa, teraz wróciłem do niego i po prostu nie pamiętam co tam jeszcze pozmieniałem.

W miom rankingu Fotograf to numer jeden wśród modów. Cóż, lubię mody z fabułą a nie tylko strzelaniem :) Trochę szkoda, że ten mod jest już trochę zapomniany.

  • Dodatnia 2
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.