Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No wszystko miło fajnie i przyjemnie ale niestety choroba przerwała mi naukę języka rosyjskiego i nie jestem w stanie się go obecnie nauczyć bo zapominam nawet rzeczy dotyczących mojej pracy. Muszę czekać na polonizację od Was :)

 

OGSE dodaje nową fabułę? Nigdy wcześniej o nim nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam OGSE to raczej nie ale są do niego dodatki, które wnoszą trochę nowego. A co do OP-2 - jak znasz angielski to nie musisz czekać na spolszczenie;)

Ale to wchodzi na podstawkę soljanki spolszczoną angielski Op-2 czy jak to jest?

 

 

Jak już wspomniałeś o OGSE to polecam : OGSE 0.6.9.2/Jek@n's_Gameplay_Addon  http://stalkerteam.pl/topic/3630-ogse-0692jekns-gameplay-addon/ b  . MOD jest spolszczony .

 

 

 

O super, dzięki  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to wchodzi na podstawkę soljanki spolszczoną angielski Op-2 czy jak to jest?

 

OP-2 to zupełnie osobny mod i instaluje się go na czystą grę (1.0006). Ponieważ na tym forum nie ma jeszcze tematu o tym modzie to podaję linka na forum SU - tam znajdziesz nieco więcej informacji. Ale i tak głównie będziesz musiał przeglądać angielskie forum gsc-game.com jeśli chcesz już teraz grać.

 

http://www.stalkeruniverse.home.pl/index.php?topic=600.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do OP-2 ogse 0693 i 0692 to kluczem do sukcesu moze byc postawienie na kompie rus wersji i podniesienie ich do wyzszych wersji ale korzystając z paczów rosyjskich, nie europejskich/światowych.

 

ogse 0693:

 

http://www.stalkeruniverse.home.pl/index.php?topic=724.0

 

ogse 0692:

 

http://www.stalkeruniverse.home.pl/index.php?topic=739.0

 

natomiast co do OP-2 to na linku w/w sa adresy do rus i eng wersji, według wazych zdolnosci językowych ale ja polecam oryginał czyli w bastardzie grażdanki.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie no to za maszynowe tłumaczenie to ja dziękuję. "Każden jeden" może wrzucić text/rus do translatora google ale czy da się na tym grać to wątpię.

 

No co zrobić, trzeba czekać. Na OP-2 w wersji polskiej oraz OGSE 0693 spolszczone.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Godlike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godike!! w 1984 napisalem mature z rosyjskiego i skonczyłem z tzw. rosyjskim literackim ale w modach masz rosyjski potoczny i slang oraz nowe wyrażenia i zwroty dlatego zawsze preferuję (stara szkoła) podręcznik do gramatyki i duży słownik.

A z tzw. "translatora" to nie korzystaj bo to kit jak barania torba i czasem możesz sobie go włączyc by sie pośmiac z kolejnego debilnego "dosłownego tłumaczenia".

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem. Już przejechałem się wielokrotnie na angielskim więc również korzystam ze słownika bo ten translator google to jakiś koszmar jest jeśli chodzi o zwroty bardziej specyficzne czy potoczne. Chętnie bym się z tobą na głowy pozamieniał bo angielski w pracy mi się średnio przydaje a rosyjski jak najbardziej ale mature to ja zdałem dopiero w dwa lata temu hehe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Mam trochę problemów z tym modem , najważniejszy to to że jak idę z Jantaru przez Dzicz do Baru po pierwszej misji dla Ducha to od razu jak tylko znajdę się w Barze wywala nie bez loga na pulpit, nie wiem co jest grane.

Jak mam sprawdzić co się krzaczy.

Sprzęt raczej dobry - Alienware R5 tylko że z W 8.1  ale przeszedłem całe TŚ2 AA było trochę wylotów ale jakoś szło - tu utknąłem.

Dzięki za pomoc

Edytowane przez pfirst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam Alienware, M18xR1 ;)

 

Jak wyskakuje ci po błędzie bugtrap to tam masz przycisk preview I tam skopiuj zawartość tego pliku I wklej tutaj nam.

 

Ewentualnie w C:userspublicstalker-shoclogs powinien być log

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pfirst - a ile masz złomu w skrzyni lub innych schowkach na terenie baru? No i ile tego  przywlokłeś z "wycieczki".

Lokacja bar, często obfituje w wyloty bez loga, jak jest złomem przeładowana.

Spróbuj na Dziczy, w krzyżu tuż przed teleportem zostawić sporo złomu i wejdź do baru.

Jak nie wylecisz, to jest przyczyna. Posprzedawaj wtedy to co masz w skrzyni lub schowkach i wróć po to co zostawiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnołem jeszcze raz całego moda wraz z Kolekcjonerem zainstalowałem wszystko od początku i teraz po wejściu na Bar na razie mnie nie wywaliło - nie wiem co było nie tak poprzednio - moda rozpakowałem teraz 7zip-em a nie winrarem - może to było przyczyną.

To było pierwsze wejście do Baru więc "złom" nie był tego powodem.

Dzięki za zainteresowanie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Gdy chce rozmawiać z komendantem na posterunku gra wywala mnie do pulpitu. Log:

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[error]File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
[error]Line          : 73
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : LUA error: ... of chernobyl\gamedata\scripts\dialog_manager.script:287: attempt to index local 'tbl' (a nil value)
 

stack trace:

Pomoglibyście ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie grałem w tego moda ale z tego co wyczytałem w necie:
[error]Arguments     : LUA error: ... of chernobyl\gamedata\scripts\dialog_manager.script:287: attempt to index local 'tbl' (a nil value)
ten błąd dotyczy patchowania moda.

Nie bardzo wiem po co kasowane są pliki  gamedaty. dbd i gamedata. dbp nigdy tego nie robiłem ale może akurat ten mod tego potrzebuje...

W każdym razie spróbowałbym tak:
1. Przenieś cały folder z grą w inne miejsce
2. Usuń z rejestru wszystko co jest związane ze stalkerem.
3. Pobierz z mojego Janka paczkę.

https://yadi.sk/d/jyuz7vlZhzjQV

4. Zmień nazwę swojego katalogu  BIN i pliku gamedata.dbr (jeśli masz taki plik u siebie) na inną 4dowolną.
5. Wypakuj do swojej gamedata z mojej paczki powyższy folder i plik.
6. Utwórz nowy skrót do pliku XR_3DA.exe który przeniosłeś w nowe miejsce.
7. Uruchom gre i sprawdź felerne miejsce wczytując sejwa
8. Daj znać co i jak.

Pozdrawiam.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.