Skocz do zawartości

Call of Chernobyl - DYSKUSJA OGÓLNA


vranorvs
Wiadomość dodana przez Agrael,

Call of Chernobyl 1.4.22 - POLONIZACJA, INSTALACJA, LINKI

 

Rekomendowane odpowiedzi

Z powodu zaostrzonej sytuacji w Donbasie oraz zwiększonej aktywności nieuprawnionego do przebywania w Zonie czynnika ludzkiego, armia ukraińska zgłosiła się się do wojsk NATO o pomoc. Do Zony wysłano helikoptery typu Sikorsky UH-60 Black Hawk:

(moja skromna osoba znalazła ten projekt, a osoba niezmiernie podatnego na moje błagania:D kolegi @Ranger801 zaadaptowała go do CoC-a).

Spoiler

P27zWhx.jpg

K4gGqGx.jpg

XscgrH0.jpg

RJZ5UUg.jpg

WOzNZ3M.jpg

FOOImgj.jpg

YArkLo2.jpg

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem nową grę jako samotnik w Zatonie. Nie minęło 10 minut i jestem martwy. Co mnie zabiło? Psy. I to cała zgraja tych czworonogów. Najpierw było ich dwóch. Będąc na pogłębiarce obserwowałem jak przybiegają kolejne. Naliczyłem ich z dwanaście. Co mogłem zrobić mając tylko pistolet? Tylko skoczyć między nie i dać się pożreć. :D

Przez poprzednie z 10 godzin grania ekologiem naraz zaatakowało mnie góra trzy te kundle. A tu cała sfora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PiotrIwan - kiedy zaczynasz nową grę, to w opcjach oprócz wybrania samotnika, trybu gry, masz jeszcze inne możliwości. Np. możesz sobie wpisać własnego nicka, zamiast Striełoka, wybrać avatar ( 3 możliwości ), oraz wybrać lokację na której chcesz zacząć. Możesz też zaznaczyć wybór losowy i mieć niespodziankę. Np. Zaton, który do rozpoczęcia gry fabularnej wybitnie nie pasuje.

Wybór Zatonu jest możliwy tylko przy wyborze Najemnika.

Grałeś krótko, więc niewiele stracisz, zaczynając nową grę i dokonując przemyślanych wyborów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PiotrIwan- Twoja gra, Twój wybór.

Weź tylko jednak pod uwagę to, że dla gry fabularnej został przez twórców modyfikacji zrobiony ciąg logiczny, zbliżony do fabuły Cienia Czarnobyla i Czystego Nieba.

A grając od Zatonu, czyli od lokacji która dla tego logicznego ciągu jest dodatkową, będziesz musiał dotrzeć na Kordon i Bagna i stamtąd wpaść w wątek fabularny. Idąc z Zatonu, możesz sobie namieszać. Zaton, Jupiter i Wsch. Prypeć, to inna bajka.

Czy w PDA masz już jakieś zadania? Na czystym ZCz powinny być dwa. Nie wiem, jak jest przy tym dodatku na fabułę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2017 o 12:33, kondotier napisał:

@Witia Kontroler - a nie pomyślałeś o tym, aby co jakiś czas udanej gry, robić kopię katalogu z zapisami? Albo choćby 2-3 ostatnie savy kopiować do katalogu poza grą? Przy grze na przetrwanie, to zawsze jakieś wyjście.

Mógłbym ale to zaprzecza idei Iron mode - na sejwach przeszedłem już grę na wszystkich poziomach trudności i takie rozwiązanie niczym by się nie różniło od grania na sejwach. Robię sejwy, ale tylko na wypadek crasha i ich nie kopiuję. Gra wtedy jest naprawdę bardziej emocjonująca.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Trochę mnie nie było - ale starałem się przeglądać posty  w wolnym czasie . W związku z tym iż - jak widzę - CoC  cieszy sie ostatnimi czasy dużą popularnością , poszedłem za wox populi i również "mam i ja".  I tu od razu mam kilka ciepłych uwag i pytań :

-jak włączyć dynamicznego Huda , cobym widział że na mojej przystojnej twarzy mam założoną maskę która onąż urodę zasłania? Niezbędny dodatkowy mod ?

-jeżeli dobrze rozumiem , określenie  "piaskownica" w CoC-owym kontekście oznacza że moge szwędać się po wszystkich lokacjach , bo żadnego sensownego scenariusza nie ma?

- dlaczego - na miłość boską - ze 100 metrów nie mogę utłuc żadnego NPC-ka popularnym 7,62x54  ( nie licząc headshota)O innych kalibrach nie wspomnę. Kufajmanom w grze wyrosła pancerna skóra od promieniowania?

A tak w ogóle - to fajnie sie smiga po tych lokacjach. I -co najważniejsze- czapka z głowy dla Antona za tłumaczenie .

 

Edytowane przez boberm
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, boberm napisał:

-jak włączyć dynamicznego Huda , cobym widział że na mojej przystojnej twarzy mam założoną maskę która onąż urodę zasłania? Niezbędny dodatkowy mod ?

Zerknij proszę do tematu poniżej, ostatnio tłumaczyłem jak to zrobić:

Godzinę temu, boberm napisał:

-jeżeli dobrze rozumiem , określenie  "piaskownica" w CoC-owym kontekście oznacza że moge szwędać się po wszystkich lokacjach , bo żadnego sensownego scenariusza nie ma?

Fabuła jest co prawda obecna, co nie świadczy o jej złożoności. Pobiegasz po labach, odwiedzisz podziemia, powyłączasz psi-emitery, aby w końcu spełnić najskrytsze ze swoich pragnień. I dalej w Zonę, palić/gwałcić/rabować lub pomagać/ratować/przynosić - do wyboru, co komu pasuje i na co ma akurat ochotę.

Godzinę temu, boberm napisał:

- dlaczego - na miłość boską - ze 100 metrów nie mogę utłuc żadnego NPC-ka popularnym 7,62x54  ( nie licząc headshota)O innych kalibrach nie wspomnę. Kufajmanom w grze wyrosła pancerna skóra od promieniowania?

Niestety wiele już utęsknień czytałem na ten aspekt gry, na różnych forach zachodnich jak i wschodnich. Balans można poprawić (pogorszyć?) nakładając odpowiednie dodatki. Ciesz się że nie grałeś w Radiofobię, gdzie leżąc (zamiast przysiadu jest coś co można tak nazwać) za ceglanym murkiem dostajesz PRZEZ niego 2 strzały z PM i wczytujesz zapis:005:.  

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Antonku

Mod na dynamikę od Smurth'a przerabiałem. Maski jak nie ma tak nie ma , ale za to zniknęły mi się  dłonie i broń.Ot - taka przypadłość.

W kwestii scenariuszowej nie będę się wypowiadał - wszak to raczej podstawka pod przyszłe historie - ergo - poganiam na "luzaka" , jak na rasowego samotnika przystało:033:.

A w kwestii "pancernej skóry" - pogrzebię troche w configach - może się uda coś poprawić.

 

 

                                           

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PiotrIwan - nasycenie barwami możesz uzyskać suwakami jasności, kontrastu i gamma. A ponadto, w modzie masz możliwość ustawienia warunków pogodowych indywidualnie dla każdej lokacji.

Ja sobie ją ustawiłem na długie słoneczne dni i bardzo jasne noce z pełnią księżyca. Nasycenie barwami miałem bezproblemowe. Daję screeny.

ss_administrator_01-09-17_16-45-48_(l01_escape).thumb.jpg.237b91b1dd4e35c92b346a96b48f0150.jpgss_administrator_01-10-17_13-26-52_(l01_escape).thumb.jpg.2fc4eabb67cdc4a6366791065913100e.jpgss_administrator_01-09-17_17-46-03_(k00_marsh).thumb.jpg.c6f0356a75b6a0bd73be84fc107dc01e.jpg

Możesz z pogodą poeksperymentować, ustawiając ją różną dla poszczególnych lokacji, a ostatecznie dla wszystkich wybrać tę, która Ci będzie najbardziej odpowiadać.

Tak samo już w trakcie gry możesz zmieniać jasność obrazu, w zależności gdzie jesteś. Dla ciemnych podziemi obraz sobie rozjaśniam, a po wyjściu przywracam stosowną do sytuacji.

A pojawianie się trawy w miarę poruszania masz w opcji odległość widzenie ( rozszerzone ). Im dalej widzisz tym to odczucie mniejsze. Ale ta opcja obciążą komputer, tak samo jak szczegółowość tekstur. Trzeba wypośrodkować między jego możliwościami, a naszymi wrażeniami wzrokowymi.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trwają prace nad kolejną aktualizacją dla "Call Of Chernobyl". Wraz z nową łatką przywrócony zostanie losowy dobór pseudonimów dla stalkerów, których ksywki zaczerpnięto z całej trylogii gier. Pojawią się również nowe trójwymiarowe modele ognisk (prawda że zacne?). Data premiery nowego patcha pozostaje nieznana.

1xCB9Zm.jpg  rPgwyGU.jpg

ŹRÓDŁO:   AP-PRO.RU

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocham tutaj te bramy (czyli przejścia między lokacjami)

Na ziemi niczyjej jest samotnik, któremu mam dać artefakt. I co zrobić? No nic nie zrobię, bo typ się stamtąd nie ruszy, a ja podejść nie mogę, bo działa teleport.

Przechodzę do Prypeci i ląduję w środku półkola trzech monolitowców. Zanim zdążyłem wypowiedzieć pewne niecenzuralne słówko, już byłem martwy.

Ale przydaje się jak się ucieka przed mutantem, bo zapasy się skurczyły. 

 

Druga rzecz, to niechcący wyrzuciłem sobie swoje M4. Od razu podwędził je stojący obok samotnik, a jak chciałem z nim pogadać, to stwierdził, że nie ma na to ochoty. Kulka w głowie sprawiła, że bez szemrania oddał mi moją własność :D

Aha- czy z dokumentami z zadań doktora coś się robi? Nie mogę tego wyrzucić, ani przenieść do schowka, a zostało mi tylko pójście do samego CEA. Fakt, one nic nie ważą, ale zaśmiecają mi okno ekwipunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.