Skocz do zawartości

Call of Chernobyl - DYSKUSJA OGÓLNA


vranorvs
Wiadomość dodana przez Agrael,

Call of Chernobyl 1.4.22 - POLONIZACJA, INSTALACJA, LINKI

 

Rekomendowane odpowiedzi

Można już zasysać testową versję R7. Wieczorkiem sprawdzę i dam znać - StCOP kompatybilny z tego co widzę.

Poleci ktoś paczkę do R6? Najlepiej mody które współpracują z "[CoC] Extended Offline (EOC) FOR [1.4.22] by stason174 [v.6.03] (v3.0)"  i dodają więcej kwestów.

 

https://ap-pro.ru/forum/119-90713-1 - link do builda R7 na dole.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam problem ze spawnerem. Chciałem sobie zespawnować jeden oddział CN na bagnach i zawsze mam CTD, niezależnie od tego którą grupę stalkerów chcę stworzyć. Co ciekawe, problem nie pojawia się jeśli spawnuję pojedynczych stalkerów lub mutanty. 

W logu jest coś z "wrong parameter", czy coś w tym stylu.

Ktoś ma jakiś pomysł jak to naprawić.

EDIT:::

Problem rozwiązany, przy spawnowaniu oddziałów trzeba dodać nazwę smart_terrain w którym ma on zostać utworzony. Nazwy smar terrain można podejrzeć włączając "hud debug" w opcjach.

Edytowane przez ????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

Mam problem z misją w podziemiach laboratorium w Dolinie Mroku. Zgodnie z komunikatem mam tam wejść i odszukać dowody spisku. Wchodzę na pierwszy poziom, ubijam mutanty i znajduję jednego martwego laboranta. Niestety nie ma żadnego kodu do otwarcie drzwi zamkiem kodowym na niższe poziomy. Jak go zdobyć ? Gdzieś w fabule jest mowa, że aby wejść do labu (któregoś) trzeba wpisać datę katastrofy w Czarnobylu. Ale po wpisaniu 260486 lub 26041986, drzwi się nie otwierają. Jak dostać się na niższy poziom ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź w sprawie kodu wejścia do labu w DM. Niestety nie mogę go sprawdzić... Wszedłem bowiem do podziemi labu na Generatorach i próbuję zgodnie z fabułą i pomocą wpisać kod do tegoż - data katastrofy - 26041986 lub 260486 (a potem znaleźć zwłoki laboranta). I nic, drzwi jak zamknięte, tak zamknięte na amen, ani drogną. Jedynie komunikat POTRZEBNY KOD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Pamiętacie post tego gościa ?

Na forum nic na ten temat nie było więc wstawiam linka z modem:

https://www.moddb.com/mods/chernobyls-cloak/downloads/chernobyls-cloak

 

Gra się bardzo przyjemnie, grafika jest świetna, co prawda troche rzeczy jest do poprawy ( wkońcu to nowinka ), ale rozgrywka jest dobrze zbalansowana. 

 

 

Gameplay:

 

Krótki opis od twórcy:

Screenshot_20200409-164639_Samsung Internet.jpg

Edytowane przez Monolithalian
  • Super 2
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Cześć, pobrałem ostatnio CoC i spolszczenie ale nie wiedzieć czemu nie chce mi się nawet gra uruchomić. Przed zainstalowaniem spolszczenia się uruchamia, ale już po zainstalowaniu nie


FATAL ERROR
 
[error]Expression    : I
[error]Function      : CInifile::Load
[error]File          : Xr_ini.cpp
[error]Line          : 267
[error]Description   : Can't find include file:
[error]Arguments     : money.ltx

 

Edytowane przez primomiszcz@gmail.co
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Gdy gram w tego moda brakuje mi jednej rzeczy- Ładnej grafiki, ta grafika z Zewy Prypeci jest po prostu brzydka, niepodoba mi się bronie wyglądają jak z plasteliny (dlatego wgrywam mody na broń) oczywiście nie liczę na grafikę jak w Misery albo Dead air. Jeżeli masz jakieś DLC to napisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Lolo napisał:

Witam. Gdy gram w tego moda brakuje mi jednej rzeczy- Ładnej grafiki, ta grafika z Zewy Prypeci jest po prostu brzydka, niepodoba mi się bronie wyglądają jak z plasteliny (dlatego wgrywam mody na broń) oczywiście nie liczę na grafikę jak w Misery albo Dead air. Jeżeli masz jakieś DLC to napisz

Jak chcesz w miarę ładną grafikę jak na współczesne standardy to polecam moda Lost Alpha. Chyba najładniejszy mod jaki do tej pory wyszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lolo Tym bardziej jeśli Ci przeszkadza plastikowa broń i grafika z Zewu to przy wybraniu odpowiednich addonów z CoC'a, które można znaleźć tam gdzie @tom3kb Ci wskazał można wyciągnąć taką grafikę (o ile masz odpowiednio mocnego kompa);) 

Spoiler

ss_szczepan_08-08-19_16-20-23_(l03_agroprom).jpg

ss_szczepan_08-08-19_16-20-30_(l03_agroprom).jpg

ss_szczepan_08-09-19_12-51-27_(l03_agroprom).jpg

ss_szczepan_08-09-19_13-46-02_(l03_agroprom).jpg

ss_szczepan_08-09-19_13-49-15_(l08_yantar).jpg

 

  • Super 1
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
5 godzin temu, tybet64 napisał:

Witam. Może to jest głupie pytanie ale czy jest coś ciekawego do roboty w Call of Chernobyl? Bo zacząłem grać ale wieje straszną nudą. 

Krótka odpowiedź, nie ma. Przez szczątkową "fabułę" zostają ci tylko zadania cykliczne, które bez zainstalowania dodatków questowych nie są zbyt różnorodne.

Najlepiej chyba przesiąść się na Anomaly bo i 4 linie głównej fabuły są i zadania cykliczne mają dużo wariantów przez dużą liczbę przedmiotów, więc jest sporo roboty. To jak narazie chyba najlepsze co powstało na bazie CoCka.

Ewentualnie jak chcesz grać freeplayowo bo tam fabuły też nie ma (ta sama szczątkowa co w CoCku, po pogadaniu z Bagiennym Doktorem) to Dead Air z dodatkiem Revolution, ten dodatek dodaje niby 500 questów więc zróżnicowanie zadań powinno być spore, minus nie ma spolszczenia do dodatku jest tylko wersja rosyjska i angielska (niby dobra, nie maszynowe tłumaczenie ale sam nie sprawdzałem).

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wielokrotnie pisano, że CoC, DA nie są modami, a bazami do ich tworzenia. Szczątkową fabułę i również szczątkowe zadania uzupełniające ( poboczne ) mają tylko dlatego, aby przyszły twórca moda mógł bazę przejść i się z nią zapoznać. Nie są to moje pomysły, ale wypowiedzi na stronie bazy jej autorów. Także wszystkie dodatki są też tylko rozbudową bazy, a nie dają moda.

Jedynym dotychczas modem z prawdziwego zdarzenia jest Powrót Legendy. Grałem w niego zaraz po wydaniu w wersji rosyjskiej i byłem zadowolony. Było to coś nowego.

Nie namawiam do gry, bo nie mam rozeznania, czy został przetłumaczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.