Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja niestety nie pomogę, bo gdy @gawron opublikował spolszczenie, to nieaktualną już wersję PdZ usunąłem. Może ktoś inny ma zapis. 

W sumie też mam pytanie. Jak się pozbyć pozłacanego zegarka? Oddałem go miejscowemu barmanowi na Polesiu, ale po pewnym czasie zauważyłem, że znów jest "częścią" ekwipunku. Jeżeli przez niego znika kasa, to ja dziękuję za taki zegarek ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kamilxx2 napisał(a):

może nadal ma save z drugiej lokacji i mógłby się z nim podzielić

Mam zapis, ale z wersji 1.0821. Aktualna to 1.0834, na niej zapis nie będzie działał. Jeśli masz starszą wersję, to możesz spróbować. Poniżej zapis sprzed pierwszej rozmowy z Kapitanem.

kapitan.scop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegarek opyliłem bardzo ciekawej postaci i aż mnie zastanawia, czy nie jest to ciekawostka. 

Chodzi o dwóch stalkerów - Ponurego oraz Karpia. W jakim modzie występowali, to chyba każdy wie. 

ss_daniel_08-06-23_19-33-19_(wild_forest).jpg

Czy do Czerwonego Lasu jeszcze wrócimy? Nagle musimy uciekać na Polesie, a przecież w Czerwonym Lesie były zadania poboczne. Pewnie po czasie wszystko się wyjaśni, ale po prostu jestem ciekaw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamilxx2 jak chcesz to możesz sprawdzić moje zapisy (pierwsze spolszczenie moda z trybem przygoda i przetrwanie), ja przeszedłem na drugą lokację ale za dużo tam nie porobiłem bo postanowiłem poczekać, aż spolszczone będą wszystkie tryby fabularne i wtedy sobie przejdę wszystko "na raz" 😃

Są autozapisy, trochę quicksavów no i jakieś moje normalne zapisy.

Ps. No i najpierw sobie dla pewności przeleć pliki jakimś antywirem żeby dmuchać na zimne.

savedgames.rar

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale tak właśnie kończy się to zadanie.

@Agraelu. Mała sugestia:

Spoiler

Nie żałuj kasy i kupuj lokalizacje schowków od stalkerów stojących koło warsztatu technika. Bodajże za piątym razem dostaniesz namiary na schowek z bardzo przydatnym artefaktem. Trzeba tylko nauczyć się z niego korzystać.

Warto też pokręcić się koło wraku drona zatopionego w rzece.

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akron1112 - mój wpis ze strony 11 z dnia 25.05.2023.

Spoiler

Szyfr - w trakcie rozgrywki jest podpowiedź, należy przypisać literom cyfry:

1 - a

2 - b

3 - w

4 - g

5 - d

6 - e

7 - ż

8 - z

9 - i

10 - k

Jeśli zamiast litery masz znak zapytania to albo strzelasz albo niefart i zaczynasz wpisywanie szyfru od nowa.

np.a, g, k - wciskasz 1, 3, 10.

To jest alfabet wynikający z głagolicy via cyrylicy w bastardzie grażdanki - grażdanka to uproszczone pismo kupieckie z przełomu XVI/XVII wieku tzw. n.e. które ewoluowało do dzisiejszej formy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Akron1112 HugTV brał po kolei litery z lewej strony, tylko trzeba pamiętać, że po wybraniu np. cyfry przypisanej do pierwszej litery druga w kolejności już będzie zmieniona.

Przykład, mamy na ekranie w kolejności pionowej A,C,D,E ....... po wybraniu przypisanej cyfry 1 dla A następne litery już nie będą takie same jak były poprzednio A,C,D,E tylko się zmienią na inny ciąg, ale zachowujemy kolejność i wybieramy cyfrę przypisana dla kolejnej litery jaka się pojawiła na drugim miejscu w pionowej kolumnie po lewej. Znaki zapytania to losowe litery i mnie nigdy nie udało się trafić poprawnie 🙂, zaczynamy od nowa .

Edytowane przez mkk7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mnie się jeszcze prościej uda to wytłumaczyć, dla wszystkich, którzy nie rozumieją metody otwierania sejfów - posłużę się zrzutem od cez137:

ss_cez137_05-25-23_17-01-44_(zaton).jpg.3cbcbe67a369eab1d87d9e55d9c1ff8d.jpg

Jak widać - mamy w kodzie "?" więc w takim przypadku od razu klikamy byle jakie cyfry co zresetuje wpisywanie i robimy tak dopóki nie uzyskamy na liście samych liter, bez znaków zapytania - czasem zdarzy się tak, że pierwsze załóżmy 5 liter będzie nam wchodzić normalnie, a potem nagle pojawi się znak zapytania - wtedy nie mamy innego wyjścia jak kliknąć losową cyfrę co zresetuje wpisywanie i będziemy musieli zacząć od nowa - czasami się tak zdarza, ale raczej rzadko.

Jak już uda nam się uzyskać listę z samymi literami to sprawa jest banalna, w zakładce pomoc mamy wypisane jaka litera jest przypisana do jakiej cyfry od 1-10:

1.jpg

Więc jeżeli nasza pierwsza litera to D to klikamy 4, jednocześnie patrząc na listę liter bo po kliknięciu 4 druga litera się zmieni, załóżmy, że zmieniła się na J więc klikamy 10, jako następna załóżmy, że wskakuje nam G więc klikamy 7 i tak dalej, dopóki nie dobrniemy do ostatniej litery - jeżeli wpiszemy wszystko prawidłowo to okienko samo nam się zamknie, a GG skomentuje to kwestią dźwiękową i będziemy mogli zajrzeć do sejfu.

Wygodnie moim zdaniem jest zrobić sobie telefonem zdjęcie tego okienka z pomocą i przy otwieraniu sejfów czytać sobie cyfry ze zdjęcia bo ciągłe klikanie na pomoc i zamknij może być dość irytujące. Jeżeli ktoś ma też dobry refleks to warto sobie po od razu kliknięciu cyfry dojechać kursorem do kolejnej litery do której musimy wybrać cyfrę, tak żebyśmy się na pewno nie pomylili, a jeżeli się pomylimy no to cała kombinacja nam się zresetuje co zresztą usłyszymy. 

Ot cała filozofia otwierania sejfów w PdZ 😛 

  • Super 1
  • Dodatnia 1
  • Ważne 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rozkaz towarzyszu pułkowniku...

ss_daniel_08-08-23_20-46-10_(wild_forest).jpg

Udało mi się ukończyć Wspomnienia, opowiadając po stronie rebeliantów. Kupili mnie swoją determinacją w celu odbudowy kraju - nożna powiedzieć, że ideowi z nich ludzie, Tak więc poznałem dopiero dwa zakończenia. Do nadrobienia mam sporo, bo na pewno wiele ciekawych rzeczy przegapiłem, a dodatek jest wart każdej minuty z życia. 

Z ogólną oceną się wstrzymam do czasu, aż nie wycisnę ze Wspomnień, ile tylko się da. 

Dodam, że korzystałem jedynie z broni z okresu II WŚ. W dodatku zostało wyjaśnione, skąd jej nagle aż tyle w Zonie. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam prośbę w temacie uruchomienia gry, chcąc ją uruchomić wyskakuje mi taki komunikat Your video card doesnt meed game. Try to lower game settings.

Dodam, że mam kartę Radeon RX 570 i grałem w poprzednią część moda bez problemów, czy może mi ktoś coś poradzić, czy faktycznie Wspomnienia  to tak wymagający mod, że moja karta nie da rady?

Proszę o rady od obeznanych w takich sprawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, nic to nie dało, dodam, że jak wyskoczy ten komunikat to mi mrozi ekran, i na innych częściach moda też tak jest. Nie wiem czy coś z kartą się nie porobiło. Jeszcze raz zassam grę i sprawdzę bo nic innego mi nie pozostało, a i sprawdzę na jakimś inny modzie czy karta jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Akron1112 napisał(a):

czy jest jakiś sposób aby zwiać przed anomalią z laboratorium?

Mogę tylko napisać, jak ja to zrobiłem. Zapamiętałem drogę ucieczki (aby później się nie motać) i oczyściłem ją z wszelkich bambetli typu skrzynki, wózki itd. Zawartość plecaka zmniejszyłem do niezbędnego minimum (mniej niż 35 kg, paru rzeczy szkoda było zostawić🙂). Po rozmowie z naukowcem i cut scence - energetyk i bez oglądania się za siebie sprint do wyjścia. Nie poszło za pierwszym razem, ale w końcu się udało.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akron1112 - jak już w/w oczyśc drogę powrotną.

Zbalansuj ciężar ekwipunku.

Postaraj się mieć w zasobach sporo energetyków i apteczek, herakles vel herkules także mile widziany.

Zapamietaj dobrze droge powrotną, tu nie ma miejsca na pomyłki i zastanawianie się.

Ruszasz - 1 sala z anomalia - zalecany slalom a potem szybko do wyjścia.

Co chwilę energetyk + apteczka, po którymś razie dasz radę zaliczyć bazę.

Powodzenia. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.