Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@kondotier

Z tym wczytywaniem gry zauważyłem, że zmienia pogodę ale w sumie teraz na hełm zamontowałem nokto to daję radę, chociaż zawsze w stalkerze mnie wkurzało, że w dzień lepiej biegać z włączonym noktowizorem (te lepsze generacje) bo lepiej widać niż bez nich. Gdzie sens, gdzie logika :)

Nadajnik wyłączyłem, zabiję Najemników i idę zobaczyć tego gościa od SOS.

 

@edit,

Nie mam żadnej kropki zabitego nigdzie w pobliżu tej anomalii, jest tylko 5 zombiaków i po nich kropki jak ich rozwalam. Chyba, że na

Spoiler

dachu budynku przy bramie ale nie jestem pewien czy to kropka czy go wciągnęło pod tekstury ;) Muszę sprawdzić. Bo na dachu ciała nie widzę.

 

Edytowane przez tom3kb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bonio78 jak wiszą to nie zrobiłeś. Mnie też czasami wydawało się, że zrobiłem, a okazywało się, że coś przeoczyłem i zadanie wisiało. Wolniej działaj. Bagienny doktor - nie pomogę bo jeszcze nie robiłem, ale widzę że w tym modzie zadanie musi samo wypłynąć.

@tom3kb ja też nie miałem klienta, ale chyba coś znalazłem (może u zombiaków - nie pamiętam) 

A propos oświetlenia - jak oświetlenie wkurza mnie to (a zdarza się to często) robię korektę gamma i mam z bani.    

Edytowane przez DaarMoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb- Wzięcie tego zadania wygląda tak. Oddajesz Hoplicie walizkę, wybierasz nagrodę kończysz rozmowę i w momencie jak odchodzisz dostajesz SMSa abyś wrócił. Prowadzisz rozmowę, zgadzasz się. Nie kliknąłeś czasem że nie masz czasu, czy coś takiego? Zadanie na tyle istotne, że masz rękę kontrolera. No i nagroda. Nie ma losowego spawnu. Leżał tam u Rosjan i leżał u mnie trzy razy.

Jedyne wyjście, żeby mieć trupka, to powtórzyć rozmowę z Hoplitą. Ten trup potem leży i nie znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier

Zrobiłem tak samo jak napisałeś, nigdy nie biorę opcji "rezygnacji z zadania/nie mam czasu/sam sobie pobiegaj" ;) Zawsze biorę wszystkie questy jakie dają, taki ze mnie pracuś.

Zadanie mam w PDA widocznie coś nie zaskoczyło albo dostałem pomroczności chociaż to mało prawdopodobne bo screena wrzuciłem i nie mam trupka. Powtarzać questa nie planuję ale jeszcze tam pobiegam trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sierioża

Latałem na maksymalnej jasności ;) nawet teraz latam ale nie ma, że jest stabilny to nie znaczy, że nie ma szansy na to, że coś się nie spitoli u kogoś :) ale płakał nie będę, a skoro to quest poboczny idzie przeboleć.

Save tak starego nie mam i nie widzi mi się cofać jakoś bardzo daleko w fabule.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starego? Ja to zrobiłem od razu jak tylko dostałem zadanie. Tak jak kondotier pisał, Hoplita woła po odebraniu nagrody za pierwsze zadanie.

Że tak odważnie spróbuję: może po wzięciu kwesta i wyjściu poza lokację trupek znika? Tak czy inaczej zadanie jest poboczne, nagroda niezła, ale mniej przydatna niż ta za poprzednie zadanie. Mówi się trudno - zaczniesz kiedyś grać znowu, to nadrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@tom3kb- Masz mój zapis na patchu 3, po wzięciu zadania na zaginionego. Wyposażony jestem dobrze, reszta w plecaku w bunkrze. Tylko udźwig mam podwyższony do 190.

096 po zaginionego.scop

Sprawdź, czy ci trupek się pojawi. Jak będziesz chciał grać na moim zapisie, a nie chcesz ponosić udźwigu, po drodze wskoczę do bunkra i tam się odciążę.

 

DODANO: Zrobiłem zapis w bunkrze sporo lżejszy.

dla tom3kb zaginiony.scop

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier

Na twoim save-ie jest trupek, nieźle ty masz tego sprzętu, i już na początku gry taki naciułałeś? Ja to jestem bidok patrząc na ciebie, pancerz z początku gry, hełm stalowy zdezelowany m4 od najemników i taka strzelba pompka.

Jedynie makarow, ak74su, mp5 w dobrym stanie jedynie. Detektorów na arty jeszcze się nie dorobiłem ;) Wróć jeden mam.

Czyli u mnie coś jednak nie zatrybiło w skryptach, życie. twojego sejwa sobie zostawię ale cisnę moją grę dalej.

Edytowane przez tom3kb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem miałem fartowny spawn. Taki, jakiego zazdrościłem ruskim na filmach. Chociaż jednemu nawet SEVA się trafiła. Jedynie arty niby kompasy i wojskowy pancerz zabrałem "nielegalnie" z sejfu w Niedźwiedzim barłogu. Przeszukałem wszystkie schowki. Protekta i Abakan, to pamiątka po Monolicie z Limańska. MP5 z autobusu przy tuszkanach w Rudym lesie, a hełm ze schowka nad rzeką, z prawej strony mostu. Detektory ze schowków. Szanuj Welesy na rodzaje anomalii. Bo nawet jak będziesz miał juz uniwersalnego (bardzo późno ) czy taki specjalny chyba gamma, to zamiast artów w anomaliach, będziesz miał tylko opis skryptowy. Jak jest pełny opis, a artów w anomali jest fizycznie mniej, to stojąc w niej zapis, zakończenie gry i wczytanie zapisu. Wyskoczą.

DODANO:

@tom3kb - a jak daleko jesteś z grą na swoich savach? Bo mój save na pewno ma zapisany w sobie ten korzystny spawn. I powtórzenie gry może Cię nim obdarzyć. a wiedząc co robić, powtórzenie Ci szybko pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jakoś daleko jeśli chodzi o questy (któraś godzinka szwendania w moim wydaniu bo ja za szybko nie śmigam w modzie raczej powoli zwiedzam) bo teraz mam stawiać dodatkowe detektory w anomaliach w czerwonym lesie i Limańsku, iść dla Biesa po paczkę na Agroprom zanim on rozkoduje pda ale nie chce mi się robić znowu tych samych questów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb - nie ma sprawy. Napisz dokładnie moment w którym jesteś, ja zapisy robiłem gęsto, znajdę zapis taki z Twojego aktualnego stanu gry.

DODANO:  Na tym patchu 3, ostatni zapis mam na namierniki w Rudym, przed rozmową z Biesem.

Dalej mnie grać po raz enty znudziło.

Ale narzucał się nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@deVries - wejdź do tunelu i stań za pierwszym ogniskiem, odwróć się twarzą do Dziczy, zrób głęboki przysiad. Wyczekaj aż zgasną spalacze i wtedy kroczek w przód, wychyły na obie strony i znów kroczek. Jak przeszkadza ognisko, to dwa kroczki w tył. Screenem ne wesprę, bo na patch 3, tam nie dotarłem. A jak masz zapis na Dziczy blisko tunelu, to wgrać go nie zaszkodzi. Rada. Zombiaki najłatwiej i najszybciej załatwić, wskakując na tę przybudówkę z lewej przed tunelem, przysiad na brzegu dachu i dziabanie nożem. Nie cięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie go nie było widać wcale, dopiero w tej konkretnej pozycji, w której mogłem go podnieść. Tak samo z narzędziami na Kordonie. Kwestia dobrego ustawienia.

Poszukam, bo możliwe, że mam zapis stamtąd, ale nie obiecuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patch 3 naprawiał tekstury. Jeśli nie widzisz, to trzeba powtórzyć, ale od wejścia na Dzicz. Bo tam następuje spawn.

Jak się zdecydujesz powtarzać, to informacja w spoilerze. ( popatrz w spoiler jeśli chcesz )

Spoiler

Na tej przewiązce, gdzie siedzą snajperzy, na dachu, jest SWD i amunicja. Dostać się można tylko z wieży gdzie był snajper, po zabiciu wszystkich na torach za nią. Z narożnika balustrady trzeba przeskoczyć na szyny, będące resztą dachu ( da się najdalej za trzecim razem ), przejść do pierwszej poprzecznej belki i na dach. Z lewej będzie walizka z dobrym łupem. Potem idziemy na przewiązkę, zabieramy snajperkę, złazimy z dachu, na stronę Dziczy i idziemy za wagony z elektrami pod samą ścianę. Tam niespodzianka. Zabieramy i idziemy poza elektrami na tory do suwnicy. Włazimy do kabiny suwnicowego, zabieramy schowek i "obowiązkowo" zaglądamy za skrzynię. To na tyle.

Powodzenia :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.