Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy raz widzę coś takiego. To, że mod zaczął mi się przycinać to nic nowego, ale żeby identycznie przycinał NPC-ów to... Na początku było ok, ale od dwóch dni - zrobię kilka kroków - przycinka - i tak cały czas (w tej chwili Dakar będzie rozkodowywał mi PDA snajpera). Wyposażenia noszę mało, resztę mam w schowkach, save-ów mam 4-5, pozostałe do oddzielnego folderu. Zszedłem trochę z ustawień. Nic. Wszyscy się przycinają. Próbowałem wrzucić lua.dll z zakładki - Stalker Zew Prypeci - problemy -@pacjenta1972, ale mod nie chce się uruchomić. Z resztą nic dziwnego... Nie jest to nic strasznego, można przecież grać, ale denerwujące jest czasami. 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta czkawka za długo się ciągnie. Wcześniej jej nie było. W Oblivion Lost 3.1 - bez problemów. A co do śmieci i defragmentacji - też odpada. Robię to regularnie. Bardzo. Natomiast mody w których spawn przebiega "na żywo" często przycinają mi grę w odróżnieniu od tych, które dają gotową lokację. Oczywiście nie zawsze. No, ale może da się coś jeszcze zrobić ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak już jest z tymi przycinkami. Ale jeśli jest tak jak opisałeś że co kilka kroków jest przycinka, trzeba szukać rozwiązania problemu gdzieś indziej. 

Panowie grający aktualnie w moda proszę o podanie informacji jak temat tych przycinek wygląda u was - będziemy mieli skalę porównawczą problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli piszę jak nieprzytomny, to wybaczcie - jestem nieprzytomny.

Z przycinkami sprawa wygląda tak, że u mnie przez chwilę było podobnie. Reinstal moda - tnie. Wyłączanie procesów - tnie. Zabawa z przydzielaniem rdzeni w procesach - tnie. I tak dalej.

Na Win 7 teoretycznie nie robi się defragmentacji. TEORETYCZNIE. Zrobiłem, jak zawsze co kilka miesięcy. I wiecie co? Przestało ciąć :)

Także stare sposoby są najlepsze - defragmentacja, czyszczenie rejestru i ogólna kosmetyka, potem bardziej sprzętowe problemy (jak wspomniana pasta czy sprężone powietrze - to drugie niby nic, a naprawdę działa cuda), a potem... wymiana dysku? Komputera? Na moim trupie pomaga i działało płynnie do samego końca, u Was też musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też płynnie i bez przycinek, windows update włączony, defrag włączony i robi się co jakiś czas automatycznie, jedynie sieć nie podłączona na stałe a okresowo. Czyszczenie kompa regularnie co jakiś czas, najbardziej to widać po temperaturach i czasie schładzania po wyjściu z gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaarMoo- a nie ulepszyłeś sobie moda jakimiś swoimi minimodami? Gram już 5 raz ( z konieczności ) i takie przycinki mi się zdarzały,ale trwały ułamek sekundy, przy sprincie na lokacjach bogatych w wydarzenia.

Np. burza i równocześnie wojna frakcji. Mam ustawioną dla karty ograniczoną ilość fps stosownie do częstotliwości monitora i cały czas są one przy górnej granicy.

Spróbuj postawić moda jeszcze raz i zagraj na posiadanych zapisach.

Czy będąc w barze, otwierałeś ten sejf za płotem na dwa klucze, z maskchałatem i noktowizorem w środku? Na rus stronie jest informacja, aby tego maskchałatu nie używać bo jest zbugowany. Miał robić problemy przy zmianie lokacji. Zalecano go sprzedać lub wsadzić do trupa, aby mod go usunął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, to ja źle zrozumiałem. Tak. Ustawiłem na 8 GB. Nic. Przy okazji postawiłem moda od nowa. Miałem problem z plikiem blind_stalker. Wyskakiwał w fatal errorze, ale zastąpiłem go ze starej gamedaty. Mod ruszył na starych save - ach ze starym przycinaniem. Zauważalnej poprawy nie ma.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaarMoo- Na stronie moda jest informacja, aby niechcianą broń która dostała nam się do inwentarza podczas przeszukiwania trupów nie wyrzucać na ziemię, ale wkładać do trupa. W innym przypadku ta broń nie jest usuwana przez moda, leży i obciąża pamięć. Jeśli jest to broń mało zużyta, a jednak nie do sprzedania, można wyrzucić ją przy żywych NPCach. Wtedy oni ją podniosą. A tej której oni nie podniosą, trzeba jednak wsadzić w trupa.

A nie masz przez przypadek zrobionych schowków ze sporą ilością złomu? Pamiętaj, że nawet jeśli schowek jest na innej lokacji, to pamięć o nim jest w zapisie. W tym modzie co kilka schowków, znajdziesz nowe wyposażenie, tak że chomikowanie jest całkowicie zbędne.  Jeśli tak jest, posprzedawaj zapasy. Chomikuj tylko części mutantów u Sacharowa.

Ile savów masz w katalogu? Spróbuj te wcześniejsze, przenieść do innego katalogu lub usunąć, pozostawiając tylko 3 - 5 ostatnich. To może dziwnie brzmieć, ale skutkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.